رئیس ارشاد اسلامی رودبار خبر داد
اجرای 3 جنگ شادی نوروزی در رودبار

خبرگزاری فارس: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار از برگزاری سه جنگ شادی نوروزی در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای 3 جنگ شادی نوروزی در رودبار

به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، غلامرضا دولتی شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه هنری این شهرستان اظهار داشت: نوروز مظهر تغییر و تحول در طبیعت و نشانه قدرت الهی است.

وی با بیان اینکه گرامیداشت عید نوروز توسط ایرانیان نشانه هنرمندی و خردورزی آنان است، ابراز داشت: نوروز مورد تایید اهل بیت(ع) است و باید حفظ وجوه سنتی این عید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری را از جمله برنامه‌های این اداره در ایام نوروز عنوان کرد و گفت: مسئولیت کمیته فرهنگی، هنری ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان رودبار به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شده است.

وی از برگزاری 3 جنگ شادی ویژه مهمانان نوروزی در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: این جنگ‌ها با همکاری ستاد تسهیلات نوروزی در شهرستان به اجرا گذاشته می‌شود.

دولتی، نمایش این جنگ‌ها را در قالب دو برنامه شاد در پارک شهدای رودبار و یک برنامه در پارک ساحلی منجیل توسط هنرمندان رودباری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: اجرای نمایش از مراسم سنتی نوروز، موسیقی محلی و نمایش ترکیبی از برنامه‌های فرهنگی و هنری هنرمندان رودبار در جنگ‌های شادی نوروز هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار، استقبال از نخستین مهمانان نوروزی و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا را از دیگر برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نوروز91 برشمرد.

وی برگزاری جنگ‌های شادی و اجرای نمایش‌های سنتی را در معرفی فرهنگ و آداب رسوم منطقه مهم دانست و بیان داشت: برگزاری این نمایش‌ها با مضامین فرهنگ سنتی شهرستان، فرهنگ غنی مردم این منطقه را به همگان معرفی می‌کند.

به گفته دولتی، اگر خلق آثار هنری هنرمندان با توجه به ارزش‌ها، فرهنگ قالب جامعه و آرمان‌ها و ارزش‌های مردم صورت گیرد ماندگار می‌شود.

وی، اجرای موسیقی محلی شهرستان را از دیگر برنامه‌های نوروز عنوان کرد و افزود: موسیقی بومی شهرستان با حضور هنرمندان و اهل موسیقی شهرستان به اجرا در می‌آید.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار، هنر را موجب امنیت بخشی به جامعه عنوان کرد و بیان داشت: اگر جوانان و نوجوانان به هنر گرایش داشته باشند در رشد شخصیت آنان و همچنین رشد معنوی جامعه تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام/ش10