پخش ۱۴ فیلم نوروزی از شبکه تلویزیونی «شما»

خبرگزاری فارس: ۱۴ فیلم تلویزیونی در ایام نوروز از شبکه تلویزیونی «شما» پخش خواهد شد.

خبرگزاری فارس: پخش ۱۴ فیلم نوروزی از شبکه تلویزیونی «شما»

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی «شما» در نوروز 1391 برای فراهم کردن اوقاتی شاد و با نشاط برای مخاطبان خود، چهارده فیلم تلویزیونی ایرانی با محتوایی طنز را از 29 اسفند تا 13 فروردین ماه پخش می‌کند.

علاقمندان می‌توانند این فیلم‌ها را هر روز ساعت 13 و 30 دقیقه و تکرار آن را 45 دقیقه بامداد روز بعد تماشا کنند.

**«توریست»

فیلم تلویزیونی «توریست» به نویسندگی و کارگردانی احسان عبدی پور در صدا و سیمای کرمان تهیه و تولید شده است که دوشنبه 29 اسفندماه پخش خواهد شد. این فیلم در بیست و پنجمین جشنواره کودک و نوجوان سه پروانه زرین بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک و همچنین دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر کودک و نوجوان را از آن خود کرده است. 

این فیلم روایت‌گر داستان مجتبو پسر بچه 10 ساله‌ای است که در خانه ای توریستی که میزبان گردشگران خارجی است، در یکی از روستاهای اطراف کرمان با پدر، مادر و خواهرش زندگی می‌کند.

توبیاس، پسر بچه آلمانی که به همراه پدر و مادرش در خانه آنها اقامت دارد در اثر حادثه ای که ناشی از شیطنت مجتبو است، آسیب می بیند. مجتبو از کاری که کرده پشیمان است و کسی به او می گوید که اگر قبل از خوابیدن توبه کنی و رضایت بگیری، گناهت ثبت نمی‌شود. مجتبو در طول چهار شبانه روز به دنبال توبیاس شهر به شهر می رود که رضایت بگیرد و در این مدت مراقبت می کند که به خواب نرود ...

ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان، مسجد جامع، بازار کرمان و کویر لوت از جمله لوکیشن های این تله فیلم هستند. همچنین  به منظور نزدیک کردن مخاطب به محیط داستان با هماهنگی میراث فرهنگی استان از وجود گروهی از گردشگران فرانسوی، سوئیسی، اسلوونی، اسپانیایی، روسی، اتریشی و نروژی نیز دراین فیلم استفاده شده است. در تله فیلم توریست سید محمد حسینی، محمد صالح پور شیخ علی، یدالله شادمانی، رضا درویشی ، محمدعلی علی آبادی ، مهدی افشار، مهدی جعفری و فتانه سید جعفری نقش آفرینی می کنند.

**«سین هشتم»

فیلم تلویزیونی سین هشتم به کارگردانی سیداشرف طباطبایی و تهیه‌کنندگی محمدجواد مرادی به همت صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید شده که اول فروردین از شبکه شما روی آنتن خواهد رفت.

این فیلم تلویزیونی سفر را بهانه ای قرار داده تا به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم مردم شیراز بپردازد و درآن داستان خانواده ای به تصویر کشیده می شود که نمونه ای از خانواده فارسی و شیرازی است که خاطرات گذشته دور و نزدیک را مرور می کنند. 

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مجید آقا که خود را شیرازی اصیل می داند، قصد دارد به محض اعلام سال تحویل سفر سیاحتی خود را به سمت تهران آغاز کند. وی با خرید سوغاتی‌های شیراز، از تخت جمشید و شهر اصفهان دیدن می‌کند و پس از زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها در قم راهی تهران می شود و در تهران ماجراهایی برای این خانواده اتفاق می افتد که آنها را از ادامه سفر و سیاحت منصرف  می کند و ترجیح می دهد که به شیراز بازگردد و ایام نوروز را در شهر خود باشد.

در این تله فیلم سعی شده  نقاط دیدنی استان به ویژه تخت جمشید از دیدگاه یک خانواده معمولی نشان داده شود و همچنین سوغاتی‌های شهر شیراز و لهجه‌های متفاوتی که در استان فارس وجود دارند به نحو صحیح بیان شود.

ایمان افشاریان، سارا کریمی، محبوبه یزدانی، محمد اهالی، حلما  زهتاب زاده بازیگران اصلی این تله فیلم را تشکیل می دهند.

 

**«خاطرات روزانه من»

تله فیلم «خاطرات روزانه من» به کارگردانی هاشم علیایی مقدم و تهیه کنندگی روح ا... امیری در صدا و سیمای مرکز همدان تولید شده که دوم فروردین از شبکه شما پخش خواهد شد. البته نام قبلی این فیلم با عنوان دفترچه خاطرات بوده است.

این تله فیلم داستان نوعروسی است به نام مریم. زن جوان در روزهای ابتدایی ازدواجش، حین کار در خانه با جعبه ای مواجه می شود که درون آن دفترچه خاطرات سیاوش شوهرش را می یابد. با مطالعه این دفترچه مریم متوجه می شود که شوهرش در دوران مجردی خطاهایی را مرتکب شده است. این مسأله باعث می¬شود مریم در مورد زندگی گذشته شوهرش جستجو کند.

در این فیلم به منظور جذابیت های بصری برای تصویربرداری از لوکیشن های جذاب از جمله روستای اشتران، گنج نامه، باباطاهر، آرامگاه بوعلی و دانشگاه بوعلی استفاده شده است.

در این فیلم مهدی امینی خواه، بهار نوحیان، حمیدرضا نعیمی، پریسا مقتدی، مریم چاردولی، مینا امامی و صابر فرحی ایفای نقش کرده اند.

 

**«دم بافته»

تله فیلم «دم بافته» به کارگردانی «محمد نامور» و تهیه‌کنندگی «احمد فتحی» به سفارش صدا و سیمای مرکز گلستان تهیه و تولید شده که سوم فروردین از شبکه شما پخش می شود. 

‏دم بافته حکایت بریده شدن دم گاو یک روستایی مظلوم توسط برادر یک روستایی توانگر است. ‏اساس و پایه کشمکش داستان بر این موضوع نهاده شده است. توانگر با انواع ترفندها می‌کوشد ‏برادرش را از اجرای حکمی که قانون مشخص کرده حفظ کند. به همین دلیل جدال بالا می‌گیرد و ‏مخالف  و موافقانی پیدا می‌کند و... .   ‏

‏دم بافته دارای 18 لوکیشن است که اتفاق‌ها در یکی از روستاهای استان ‏سرسبز گلستان به نام «قلندر آیش» با معماری کاملاً بومی رخ می‌دهد. 

کاظم هژیر آزاد، بیژن افشار، یحیی دیوانی، الله قلی نظری، علی یزدانی، شهرزاد ‏عبدالمجید، زهرا امامی، حسن رستمانی، صفر روحی، رضا مولودی، مسلم اسماعیلی، علی لیاقی، ‏عطا صفر پور، مهدی کاویان، علیرضا پور محمد، روح ا... خالقی ‏ در این تله فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

 

**«روز از نو روزی از نو»

تله فیلم روز از نو روزی از نو به تهیه‌کنندگی محمدجواد مرادی و سیداشرف طباطبایی و کارگردانی محمدجواد مرادی به سفارش صداوسیمای مرکز فارس تهیه و تولید شده که چهارم فروردین از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: سیروس شخصیت اول داستان با دزدیدن کیفی دستگیر می‌شود و مراد شریک این سرقت فرار می‌کند. سیروس به زندان می‌افتد و در زندان با فردی به نام شاکر آشنا می‌شود، شاکر در سلول از او می‌خواهد که بعد از آزادی، نقشه دزدی از خانه مردی ثروتمند به نام خلیل که در باغی ویلایی تنها زندگی می‌کند را عملی کند و ...

بازیگرانی همچون ایمان افشاریان–مسعود شریف– سوده شرحی – علی مقصودی–  حلما رهتاب زاده – مجتبی مرادی -  قاسم امین بیطرف – مهدی بحری – سارا کریمی – مهدی جمشیدی در این تله فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

دردسرهای مرگی که عروسی خانه را به عزا خانه تبدیل کرد

فیلم تلویزیونی عروسی خانه به کارگردانی محسن توکلی و تهیه کنندگی رسول توکلی به سفارش صدا و سیمای استان مرکزی تهیه و تولید شده که پنجم فروردین از شبکه شما پخش خواهد شد.  

آشنایی مخاطب با فرهنگ و آداب و رسوم بخش های مختلف کشور پهناورمان از مهمترین اهداف تولید این تله فیلم به حساب می آید و همزمانی دو مراسم عروسی و عزا دست سوژه اصلی داستان این فیلم است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: محمود در آستانه برگزاری مراسم عروسی تنها پسرش محمد سر از پا نمی‌شناسد. همه چیز مهیای برگزاری عروسی به یادماندنی است که خبر فوت حاج صحبت ولوله‌ای در روستا به پا می کند و ...

از ویژگی‌های این فیلم می توان به حضور بیش از 150 نفر بازیگر و هنرور اشاره کرد. سیاوش طهمورث، میرطاهر مظلومی، فاطمه طاهری، خانم دباغ، خانم افسانه ناصری، سعید هرانف و... از جمله بازیگرانی هستند که در این تله فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

**«بن بست هوشنگ»

فیلم تلویزیونی «بن بست هوشنگ» به کارگردانی «شاهین باباپور» و تهیه‌کنندگی «شهرام الماسی» در صدا و سیمای همدان تهیه و تولید شده که ششم فروردین می توانید آن را از شبکه شما تماشا کنید. 

فیلم تلویزیونی «بن بست هوشنگ» هشت لوکیشن اصلی دارد و تصویربرداری آن علاوه بر همدان، در لواسان و تهران نیز انجام شده است.

داستان این فیلم مربوط به دو رفیق قدیمی است که به جرم دزدی در زندان بوده‌اند و تازه آزاد شده‌اند. آنان تصمیم به دزدی مجدد می‌گیرند، اما این بار خودشان دزدیده می‌شوند و این سرآغاز قصه‌ای اجتماعی با مایه‌های طنز می‌شود.

در این فیلم اردلان شجاع‌کاوه، نادر سلیمانی، حسین معلومی، مریم آردیش، لیلا لطیفی ، محمد عراقی و رابعه اسکویی نقش‌های اصلی را برعهده دارند. دیانا باباپور و علی شهبازی نیز بازیگران خردسال فیلم هستند.

 

**«به دام افتاده»

فیلم تلویزیونی «به دام افتاده» به کارگردانی کامبیز کاشفی و تهیه‌کنندگی سعید مرادی در صدا و سیمای مرکز گلستان تهیه و تولید شده که هفتم فروردین پخش خواهد شد.

داستان تله فیلم «به دام افتاده» در استان گلستان روایت می‌شود و سعی شده از طبیعت و فضاهای شهری استان استفاده شود.

زندان مرکزی گرگان، تالار فخرالدین اسعد گرگان، ناهارخوران، سروش جنگل و خیابان‌ها از لوکیشن های اصلی تله فیلم «به دام افتاده» می باشند.

داستان فیلم از مضمون اجتماعی و طنز برخوردار است. این فیلم تلویزیونی مردی به نام «برات» را روایت می‌کند که کلید ساز ماهری است. او به پیشنهاد فردی کلاهبردار رمز گاوصندوقی را باز می‌کند غافل از اینکه دوربین‌های مداربسته تصویرش را ضبط می‌کنند و او راهی زندان می‌شود.

بازیگرانی همچون مجید یاسر- بهارذوالقدری- عباس جمشیدی- مهدی یوسفی زاده- اردشیر کاظمی- ابوذر جلالی- محمد رضا صمیمی- احمد رضا جندقی- نیکتا علی مردانی و... در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

**«خانه خوشبخت»

فیلم تلویزیونی «خانه خوشبخت» به کارگردانی امیر قاسم رازی و تهیه‌کنندگی سیدمجتبی حسینی به سفارش صداوسیمای مرکز کرمانشاه ساخته شده که هشتم فروردین روی آنتن می‌رود. 

این تله فیلم رویکردی طنز اجتماعی و موقعیت دارد. بهروز خوشبخت مهندس ناظر شهرداری است که مانع ساخت و ساز غیر قانونی می شود به همین دلیل عده‌ای از پیمانکاران که با نظر مهندس جلوی ساخت و سازغیر اصولی آنان گرفته شده است اقدام به ربودن وی می‌کنند از طرف دیگر پدر مهندس خوشبخت مصمم به تخریب خانه سنتی خود و نوسازی آن است که با مخالفت پسرش رو به رو می شود و...

تله فیلم خانه خوشبخت بیش از 9 لوکیشن دارد که همه آنها در استان کرمانشاه است. در این فیلم تلویزیونی نقاط دیدنی و فضاهای بکر استان کرمانشاه نیز به تصویر کشیده شده است. هدایت هاشمی، مینا نوروزی، محمد رضا زندی، سروش پیمبری، فریبزر طلایی و سعید جمشیدی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش کرده اند. 

 

**«یک تیر و دو نشان»

فیلم تلویزیونی یک تیر و دو نشان به کارگردانی اسماعیل میهن دوست و تهیه کنندگی محرمعلی کلیج در صدا وسیمای مرکز آبادان ساخته شده که نهم فروردین روی آنتن خواهد رفت.  

داستان این فیلم روایت زندگی فردی به نام محمود ترابی اهل آبادان و مهندس نفت است که به خاطر تخصص و کارش مدام بین تهران و آبادان در سفر است. او که مردی خانواده دوست است اگر چه علاقه و رابطه خوبی با بچه‌هایش دارد اما مدتی است از خانواده‌اش دور شده و برای جبران این کوتاهی تصمیم می‌گیرد حالا که تعطیلاتی پیش رو است مرخصی بگیرد تا خانوادگی به مسافرت بروند.

افرادی همچون اسماعیل محرابی، رویا افشار، معصومه بافنده، شهنام شهابی، حسن میهمانی، بیژن افشار، علی غلامی، بدرالسادات برنجانی، مهدی پرویش، مریم زینلی، طاهره نیک آزاد، صغری عبداللهی و...  در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

**«ملک پدری»

فیلم تلویزیونی ملک پدری به کارگردانی رسول صانعی و تهیه کنندگی ایرج سعدی در صدا و سیمای مرکز همدان تهیه تولید شده که دهم فروردین روی آنتن خواهد رفت.

در این فیلم که در ژانر طنز تولید شده است قصه پدری روایت می شود که یکی از 5 فرزندش دارای اعتیاد است و وی با دیگر فرزندانش شرط می کند در صورتی که هر یک بتواند برادر خود را از چنگال اعتیاد نجات دهد، ملک با ارزشی را در همدان به او واگذار کند . در این میان روش های نادرست اعضاء خانواده در این خصوص موقعیت های طنزی را به وجود می آورد تا اینکه پسر خانواده با دختری آشنا می شود که مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد.

کیانوش گرامی، سیدرضا حسینی، علی ابوالحسنی، نصرا.. عبادی، فریده دریامج، مژگان ترانه ، عزت ا... رمضانی فر به همراه

جمعی دیگر از هنرپیشگان در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

 

**«یک روز از زندگی»

یک روز از زندگی به کارگردانی مهدی گلستانه و تهیه‌کنندگی محمد بنائی در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه شده که یازدهم فردوردین به نمایش در خواهد آمد.

قصه این فیلم مربوط به خانواده‌ای است که برای دیدن دخترشان که تازه ازدواج کرده از جهرم به شیراز سفر می‌کنند که در طول یک روز با حوادثی مواجه می‌شوند که روند داستان فیلم را شکل می‌دهد.

در این فیلم بازیگرانی چون عباس افشاریان، مارال فرجاد، زهره حمیدی ، شهربانو موسوی، علیرضا زمانی‌نسب و آناهید امیریوسفی نقش آفرینی می‌کنند.

 

**«نشان فرشته»

تله فیلم نشان فرشته به کارگردانی اسماعیل فلاح پور و تهیه کنندگی امیر حسین شریفی به سفارش صدا و سیمای مرکز زنجان تهیه و تولید شده که می توانید آن را دوازدهم فروردین از شبکه شما تماشا کنید. 

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: طاهر، مستند سازجوانی است که برای تهیه مستندی راجع به بناهای تاریخی به زنجان می رود .اودریکی ازساختمان های درحال تخریب ،سندی کشف می کند که ناگفته هایی اززندگی یک شهید در آن ثبت شده است این آغاز جست وجوی طاهر است که او را به گذشته ایی دور می برد ؛زمانی که نخستین تظاهرات ضدحکومت شاه درزنجان شکل گرفت.

در این تله فیلم بازیگرانی همچون امیرمحمدزند، جعفردهقان، نفیسه روشن، لادن طباطبایی، بیژن گنجعلی، محمدرضا ژاله و محرم زینال زاده به همراه تعدادی از بازیگران استان زنجان به ایفای نقش می پردازند.

 

**«روز سیزده»

فیلم تلویزیونی روز سیزده به تهیه کنندگی و کارگردانی اکبر منصورفلاح در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به سفارش سیمای مرکز استان ها تهیه و تولید شده که  در روز طبیعت مهمان سیزدهم فروردین به روی آنتن خواهد رفت.

نام ابتدایی این فیلم که روز سیزده بوده است به مناسبت ایام نوروز تولید شده تا روزهای شیرین و شاد زندگی را به تصویر بکشد و با ایجاد طنز موقعیت، لحظات مفرحی را برای مخاطبان تداعی کند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: سیدکاظم و بابا بهار و اسماعیل سه دوست قدیمی که حالا پیر شده اند تصمیم گرفته اند تا در عید کاری برای بچه های بی سرپرست و سالمندان انجام دهند سید کاظم و اسماعیل خود در خانه سالمندان زندگی می کنند اما بابا بهار کنار خانواده پسر کوچکش زندگی می کند ، پسرش قصد دارد او را به خانه برادرش در تهران ببرد اما هر روز مشکلاتی برایش به وجود می‌آید و ....

رضا بابک، کاظم افسرنیا، ناصر فروغ، محمد الهی، شکوفه امین پور، کمند کبیری، کیا بابامیری، فرهاد مصباح، صفر کشکولی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

انتهای پیام/و