نشست ستاد اجرایی شاهد استان البرز برگزار شد

خبرگزاری فارس: هم‌زمان با سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نشست اسفندماه ستاد اجرایی امور شاهد و ایثارگران این استان هفته گذشته برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نشست ستاد اجرایی شاهد استان البرز برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز این نشست با حضور اعضای ستاد و مدیر آموزش و مسئول امور شاهد و ایثارگران ناحیه 3 کرج در دبیرستان شاهد عصمت برگزار شد.

براساس این گزارش، در این جلسه ضمن بررسی نتایج نوبت اول مدارس شاهد و ایثارگران و طرح پراکنده استان، نقاط قوت و ضعف فعالیت‌های آموزشی طرح شاهد بررسی شد و راهکارهای مناسبی برای پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و جلوگیری از افت تحصیلی و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی طرح شاهد مصوب شد.

در این جلسه مقرر شد با همکاری معاونت آموزش متوسطه استان و مناطق کمیته نظارت بر پیشرفت تحصیلی مدارس در مناطق وضعیت عملکرد آموزشی مدارس شاهد و ایثارگران را بررسی کرده و گزارش کاملی از وضعیت موجود، اقدامات انجام شده و راهکارهای جلوگیری از افت تحصیلی را از طریق معاونت آموزش متوسطه استان به ستاد اجرایی شاهد ارائه دهند.

هم‌چنین اردوی هدفمند متمرکز استانی دانش‌آموزان مدارس راهنمایی و دبیرستان‌های شاهد در تابستان به تعداد 300 نفر به تفکیک پسر و دختر به مقصد مشهد مقدس با مشارکت بنیاد شهید در هزینه و اجرا، برنامه‌ریزی و برگزار شود.

داوری مقالات تحقیق و پژوهش دانش‌آموزان طرح شاهد ابتدایی و راهنمایی توسط گروه‌های درسی و در دبیرستان‌ها با همکاری معاونت پژوهش توسط اساتید مدعو از دانشگاه براساس دستورالعمل وزارتی با مشارکت بنیاد شهید انجام شود.

مقرر شد 4 هزار جلد کتاب با 270 عنوان برای مرحله اول و در قالب طرح اهدای کتاب، در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به مدارس شاهد و ایثارگران در همه مقاطع اهداء شود.

گفتنی است در این جلسه که در دبیرستان شاهد عصمت تشکیل شد از طرح اهدای 270 عنوان کتاب به مدارس شاهد و ایثارگران استان رونمایی شد.

انتهای پیام/ح30/ط4000