رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اعلام کرد
هشدارهای پلیس پیرامون پیشگیری از سرقت منزل

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس آگاهی استان قزوین گفت: با اشاره به تعطیلات نوروزی و مسافرت شهروندان رعایت توصیه‌های پلیس در پیشگیری از بسیاری از سرقت‌ها مؤثر است.

خبرگزاری فارس: هشدارهای پلیس پیرامون پیشگیری از سرقت منزل

سرهنگ سلمان امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: بررسی و مطالعات انجام شده بر روی بسیاری از پرونده‌های سرقت حاکی از آن است که در بیشتر موارد سارقان برای رسیدن به اهداف خود با مشکلات زیادی مواجه نیستند و در برخی موارد مال‌باختگان با رعایت نکردن موارد ایمنی زمینه را برای سرقت فراهم کرده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: در ایام نوروز به هنگام خارج شدن از منزل باید از بسته بودن درب و پنجره‌ها مطمئن و حتما برای آنها حفاظ تعبیه شود.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین عنوان کرد: لازم است شهروندان از نگهداری پول و اشیاء قیمتی در منزل خودداری کرده و آن را به بانک و صندوق امانات بسپارند.

سرهنگ امیری اضافه کرد: باید دقت داشت که هیچ‌گاه کلید بر روی درب ورودی منزل جا نمانده و در صورت مفقود شدن کلید باید فورا به تعویض قفل اقدام کرد.

وی با تأکید بر نقش مؤثر رعایت توصیه‌های پلیسی در پیشگیری از بسیاری از سرقت‌ها از همشهریان خواست که با همسایگان امین ارتباط برقرار کرده تا در غیاب آنان مراقب منزل باشند و افراد ناشناس و غیر مطمئن را از برنامه‌های سفر خود مطلع نکنند.

انتهای پیام/س20/پ3003