اخبار روزانه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
برگزاری دومین کارگاه اسلام و رسانه در سیرالئون/ هفته قرآنی در پاکستان برگزار شد

خبرگزاری فارس: دومین کارگاه «اسلام، رسانه‌های خبری و توسعه» برای سی خبرنگار زن مسلمان سیرالئونی در رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد برگزار شد. همچنین هفته قرآنی و همایش «قرآن، کتاب بیداری اسلامی» در پاکستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری دومین کارگاه اسلام و رسانه در سیرالئون/ هفته قرآنی در پاکستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دومین کارگاه آموزشی «اسلام، رسانه های خبری و توسعه» که با مشارکت انجمن خبرنگاران زن سیرالئون (WIMSA) برگزار شد، «اسماعیل کروما» استاد دانشگاه فورابه، فعال رسانه ای و رئیس روابط عمومی انجمن خبرنگاران سیرالئون (اسلج) ضمن ارائه تعریفی از اسلام اصیل به تشریح  دیدگاه رسانه های غربی نسبت به اسلام، جایگاه رسانه ها در عصر ارتباطات، مسئولیت‌های خبرنگاری و ... پرداخت.

انجمن خبرنگاران زن ویم سال سیرالئون که سال 1388 با همکاری و مشوق های این نمایندگی تاسیس شده، در قالب گروه های مختلفی و در قالب کارگاه‌های آموزشی به  مشکلات جامعه رسانه‌ای مسلمانان در این کشور می‌پردازد.

 

مراسم اختتامیه سمینار «قرآن، کتاب بیداری اسلامی» و نمایشگاه نسخ نادر قرآنی  با حضور بجستگان علمی و فرهنگی ایرانی و پاکستانی برگزار شد.

در این هفته فرهنگی که به منظور آشنایی برداران مسلمان خود و نقش قرآن در بیداری اسلامی و اهمیت قرآن و تعلیمات آن برگزار شده بود، 20 اسفند ماه در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران به کار خود پایان داد.

در این نمایشگاه نفیس ترین فرش جهان که توسط دانشگاه هنرتبریز بافته بود، به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام/ک