رئیس پلیس استان استان اردبیل:
اردبیل استان چهارم از نظر امنیت است

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس استان استان اردبیل گفت: استان ولایت‌مدار با اهالی متدین جزو استان‌های برتر کشور در حوزه امنیت و کاهش جرایم است.

خبرگزاری فارس: اردبیل استان چهارم از نظر امنیت است

امیر علی روستایی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل از پیشگامی استان اردبیل در افزایش ضریب امنیت و ارتقای آن خبر داد و اظهار داشت:‌ این استان جزو چهار یا پنجمین استان امن کشور است و در حوزه ناامنی نیز در رتبه بیست و هشتم کشور قرار دارد.

وی با اعلام اینکه هیچگونه سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی و باند‌زنی در این استان به وقوع نمی‌پیوندد، تصریح کرد:‌ 77 درصد سرقت‌های این استان منجر به کشف شده در حالی که این رقم در بسیاری از کشورهای دیگر و مناطق همجوار ما کمتر از 40 درصد است.

فرمانده انتظامی استان با یادآوری اینکه افزایش نزاع‌ها به ویژه نزاع‌های موردی در هنگام تصادفات از جمله دغدغه‌های ما است، یادآور شد: ما در این حوزه هیچ مقابله و هیچ مواجهه‌ای نمی‌توانیم بکنیم جز فرهنگ‌سازی در اخلاق و رفتار و کاستن تنش‌ها که جلوی بسیاری از پرخاشگری‌ها را بگیرد.

روستایی در ادامه سخنان خود هرگونه اسباب‌کشی در ایام عید را تنها با مجوز پلیس قابل انجام دانست و بیان داشت: به دلیل شائبه سرقت در برخی از اسباب‌کشی‌ها پلیس با هرگونه اقدام در این حوزه مقابله می‌کند و اجازه نخواهد داد بدون کسب مجوز لازم اسباب‌کشی و یا حمل و نقل اثاثیه در محله با منطقه‌ای انجام شود.

این مسئول با یادآوری اینکه 70 درصد سرقت‌ها در این استان توسط سارقان سابقه‌دار و 60 درصد نیز توسط سارقان معتاد انجام می‌شود گفت: ما از تمام خانواده‌ها انتظار داریم اگر قصد سفر دارند منزل، مغازه و دیگر محیط‌های متعلق به خود را با قفل‌های دیسکی و غیر‌قابل شکستن محافظت کنند و به همسایه‌ها نیز سفارش سرکشی به خانه و محیط زندگی خود را داشته باشند.

رئیس پلیس استان ادامه داد: ما نیز با گسترش نیرو و راه‌اندازی پاس‌های پیاده خودرویی و موتوری سعی داریم از منازل و مغازه‌های مردم صیانت کنیم و از امور زندان‌ها نیز خواسته‌ایم از صدور مجوز مرخصی برای سارقان و مجرمان خطرناک پرهیز کنند.

روستایی در پایان سخنان خود از گشت‌های کنترلی و نظارتی اماکن و اطلاعات در بررسی اقامت مسافران در هتل‌ها و اماکن اقامتی خبر داد و به خبرنگار فارس اظهار داشت: امیدواریم در این زمینه نیز بتوانیم به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/ی20/پ3003