رئیس اداره تعاون آموزش و پرورش استان قم خبر داد
تشکیل کتابخانه زائر در مدارس استان قم

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون آموزش و پرورش استان قم گفت: کتابخانه زائر در برخی مدارس نواحی چهارگانه آموزش و پرورش استان قم برپا شده است.

خبرگزاری فارس: تشکیل کتابخانه زائر در مدارس استان قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائران استان قم، رضا افشاری اظهار داشت: یکی از اقدامات آموزش و پروش استان قم، عرضه بسته‌های فرهنگی به افرادی است که در طول ایام نوروز در مدارس استان قم ساکن خواهند شد.

وی افزود: محتوای این بسته‌ها شامل کیف امدادی، کتاب و بروشور، تقویم زائر و دیگر اقلام فرهنگی خواهد بود.

رئیس اداره تعاون آموزش و پرورش استان قم با اشاره به راه اندازی شش نمایشگاه در محل پایگاه‌های پذیرش فرهنگیان گفت: چاپ نقشه حاوی آداب زیارت، امر به معروف و نهی از منکر و نیز مسائلی راجع به حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران از دیگر اقدامات فرهنگی کمیته اسکان ستاد تسهیلات زائران است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل آموزش و پرورش استان قم، طراحی و چاپ تقویم زائر است که حاوی جملاتی از شهدا در مورد عفاف و حجاب و نیز معرفی اماکن زیارتی و سیاحتی قم است.

افشاری با بیان اینکه اداره کل آموزش و پرورش استان قم اقدام به چاپ بروشورهایی با محتوای بهداشتی ویژه توزیع در بین مسافران نوروزی کرده است گفت: این کار با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم صورت می‌گیرد.

رئیس اداره تعاون آموزش و پرورش استان قم از برپایی کتابخانه زائر در حدود 30 مدرسه سطح استان قم خبر داد و افزود: در هر یک از نواحی آموزش و پرورش، 6 یا 7 مدرسه که امکان چنین کاری را داشتند انتخاب و کتابخانه زائر در آنها تشکیل شد.

وی با اشاره به برگزاری نماز جماعت در حدود 100 مدرسه استان در دو نوبت ظهر و مغرب ابراز کرد: بنرهای تبلیغاتی به منظور معرفی دستاوردهای انقلاب و آموزش و پرورش نیز در اماکن مناسب نصب خواهد شد.

افشاری ادامه داد: در بخش اطلاع رسانی نیز اطلاعات مربوط به مدارس و پایگاه‌های پذیرش فرهنگیان از طریق روزنامه سراسری نگاه در اختیار مدارس سراسر کشور قرار گرفت.

رئیس اداره تعاون آموزش و پرورش استان قم از طراحی و چاپ نقشه‌های راهنما توسط اداره آموزش و پرورش هر یک از نواحی استان قم خبر داد و افزود: این کار به منظور راهنمایی زائرین صورت گرفته و آنها را با پایگاه‌ها و مدارس منتخب آموزش و پرورش به منظور اسکان آشنا می‌سازد.

وی تجهیزات موجود در مدارس را شامل موکت، فرش، آبگرمکن، آب سردکن، مایع دستشویی و ضدعفونی کننده و برخی دیگر از اقلام مصرفی دانست و تصریح کرد: شستشوی موکت‌ها و فرش‌هایی که در سنوات گذشته مورد استفاده قرار گرفته‌اند نیز انجام شده ضمن اینکه پتوی مورد نیاز مسافران نیز تامین شده است.

انتهای پیام/غ30