مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خبر داد
آمادگی مدارس استان برای پذیرایی از فرهنگیان در ایام نوروز

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: مدارس استان قم به منظور پذیرایی از فرهنگیان سراسر کشور تجهیز شده و با امکانات کامل به استقبال بهار خواهند رفت.

خبرگزاری فارس: آمادگی مدارس استان برای پذیرایی از فرهنگیان در ایام نوروز

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائران استان قم، محمدحسین امین جعفری اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان قم مسئول کمیته اسکان ستاد تسهیلات زائرین استان بوده و بیش از 380 مدرسه خود را برای این امر اختصاص داده است.

وی با اشاره به استفاده از مراکز رفاهی شامل خانه معلم و باشگاه فرهیختگان در زمینه اسکان نوروزی افزود: خوابگاه آموزشکده فنی، مجتمع امام خمینی (ره) و سالن‌های ورزشی نیز به این منظور اختصاص یافته است ضمن اینکه چهار بقعه متبرکه و بوستان‌های فدک، امام رضا (ع) و دیگر مراکز نیز در این زمینه فعال خواهند بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: مهمان‌سراها و هتل‌های زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم نیز در زمینه اسکان زائرین نوروزی فعالیت می‌کنند ضمن اینکه خانه‌های استیجاری قم نیز افزایش یافته و خدمات خود را به مسافران عرضه می‌کنند.

وی با بیان اینکه مدارس استان بر اساس امکانات موجود به سه درجه تقسیم بندی شده‌اند گفت: در مدارس درجه یک، تلویزیون و یخچال و نیز امکانات خواب در اختیار مسافران قرار می‌گیرد و مدارس درجه دو نیز تلویزیون و یخچال مشترک با دیگر زائران دارد اما در مدارس درجه سه تنها امکانات خواب وجود دارد.

امین جعفری افزود: ثبت نام اینترنتی برای رزرو محل اسکان از یکم تا 25 اسفندماه سال جاری صورت گرفته و از روز26 همین ماه نیز هفت پایگاه در استان قم نسبت به پذیرش افراد اقدام کردند.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات زائرین استان قم با بیان اینکه هفت پایگاه اصلی و سه پایگاه فرعی کار پذیرش از فرهنگیان را انجام دادند، ابراز کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کمیته اسکان، پذیرایی از همه افراد ساکن در مدارس با یک وعده غذای گرم در طول روز است.

وی از اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه ساکنان مدارس در ایام نوروز خبر داد و گفت: بسته‌های فرهنگی در اختیار تمام فرهنگیانی که در طول ایام نوروز در مدارس استان قم سکونت داشته باشند قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/غ30