دبیرستاد سفرهای نوروزی خراسان شمالی پیش‌ببینی کرد
افزایش 24 درصدی سفرها به خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: دبیرستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی پیش‌ببینی کرد تا تعداد مسافران ورودی به این استان طی ایام نوروزی امسال نسبت به پارسال در همین مدت24 درصد افزایش یابد.

خبرگزاری فارس: افزایش 24 درصدی سفرها به خراسان شمالی

علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: پارسال طی ایام نوروز 3 میلیون و 516 هزار نفر وارد خراسان شمالی شدند.

وی با بیان اینکه حجم سفرها به استان افزایش یافته است گفت: به منظور خدمات رسانی به مسافران این استان ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی از چند ماه قبل فعال شد.

دبیر ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی همچنین با اشاره به آغاز توزیع  80 هزار اقلام تبلیغات نوروزی در استان اظهار داشت: چاپ این تعداد اقلام تبلیغاتی در راستای معرفی آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری استان و برای آشنایی بیشتر مسافران نوروزی صورت گرفته است.

وی اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروز در خراسان شمالی را شامل؛ نقشه استان و شهرستان‌ها، ادعیه سفر، کتابچه راهنما، پوستر، معرفی موزه مردم شناسی و ... عنوان کرد.

کاظمی یادآور شد: این اقلام در پایگاه‌های مختلف راهنمایان نوروزی هلال‌احمر و همچنین پست‌های نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهرها، هتل‌ها، رستوران‌های بین‌راهی بین مسافران توزیع می‌شود.

کاظمی در بخش دیگری با بیان اینکه طی ایام تعطیلات نوروزی مسافران و زائران از طریق برنامه‌های رادیویی با جاذبه‌های خراسان شمالی آشنا می‌شوند توضیح داد: ستاد تسهیلات سفرهای استان با همکاری صداوسیما اقدام به ساخت برنامه رادیویی با هدف معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و همچنین معرفی آداب و رسوم مردم ساکن در این استان نموده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این برنامه علاوه بر معرفی بناها و جاذبه‌ها اجرای موسیقی محلی و مقامی، مسابقه همچنین اخبار و گزارشات پخش می‌شود که میهمانان نوروزی استان می‌توانند در این ایام از برنامه‌های متنوع صدا استفاده کنند.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

بر اساس آمار رسمی سالانه 15 میلیون زائر و مسافر از خراسان شمالی دیدن یا گذر می‌کنند.

انتهای پیام/غ10