معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش قم خبر داد
اعزام 7 هزار دانش آموز قمی به سرزمین‌های نور

خبرگزاری فارس: معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قم از اعزام بیش از 7 هزار دانش آموز قمی به سرزمین‌های نور و مناطق جنگی جنوب خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعزام 7 هزار دانش آموز قمی به سرزمین‌های نور

ناصر حمزه‌ای امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اعزام دانش آموزان در روزهای پایانی سال به سرزمین‌های نور گفت: از 25 اسفندماه اعزام دانش آموزان به سرزمین‌های نور آغاز شده است و دانش آموزان دختر و پسر و همچنین جمعی از فرهنگیان در قالب اردوهای راهیان نور رهسپار سرزمین‌های جنگی شده‌اند.

وی با اشاره به آثار چشمگیر سفر به سرزمین‌های نور در تقویت روحیه مقاومت و ایثار در نسل جوان تاکید کرد: دشمنان در دوران جنگ تحمیلی علاوه بر حمله به مرزهای خاکی، قصد داشتند که اعتقادات دینی ما را نیز خدشه‌دار کنند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه جوانان غیور ایرانی در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و نظام به شهادت رسیدند، تاکید کرد: حضور نسل جوان در سرزمین‌های نور موجب می‌شود که آنها شناخت بیشتری با دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام پیدا کنند.

وی تصریح کرد: نسل جوان با سفر به سرزمین‌های نور درس ولایت پذیری، دفاع از ارزش‌ها را فرا می‌گیرد، گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته زمینه‌ای مهیا شد که تعداد بیشتری از دانش آموزان را در قالب اردوهای راهیان نور به جنوب کشور اعزام کنیم.

حمزه‌ای با اشاره به اینکه کاروان‌های دانش آموزی را مربی، مسئول، مداح و یکی از روحانیون همراهی می‌کنند، یادآور شد: در صورت تامین اعتبار ما آمادگی داریم که برپایی این اردوها را ادامه دهیم.

انتهای پیام/ح20