مشاور استاندار قم خبر داد
آماده‌سازی مساجد بین راهی ویژه ایام نوروز

خبرگزاری فارس: مشاور فرهنگی استاندار قم با بیان اینکه بیش از 70 مسجد در محورهای مواصلاتی قم وجود دارد گفت: این اماکن در ایام نوروز پذیرای مسافران و زائران هستند.

خبرگزاری فارس: آماده‌سازی مساجد بین راهی ویژه ایام نوروز

حجت الاسلام سید عبدالله هاشمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: تشکیل کمیته نظارت بر مساجد و نمازخانه‌های ستاد تسهیلات زائرین استان قم برای نخستین بار و با دستور وزیر کشور و تاکید ستاد اقامه نماز به تمام استان‌ها ابلاغ شده است و در استان قم نیز این کمیته نخستین جلسه خود را در 15 اسفندماه برگزار کرد.

وی با اشاره به عضویت 12 دستگاه اجرایی در این کمیته افزود: ادارات کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و گردشگری، حمل و نقل و پایانه‌ها، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و نیز ستاد اقامه نماز استان قم در این کمیته عضویت دارند.

مشاور فرهنگی استاندار قم هدف از تشکیل کمیته نظارت بر مساجد و نمازخانه‌ها را تامین اقلام مورد نیاز نمازخانه‌ها از جمله مهر، قرآن و مفاتیح دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش استان قم مدارس زیادی را برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز در نظر گرفته است که در بیش از 100 مدرسه که جمعیت بیشتری در آن ساکن هستند، نماز جماعت در دو نوبت ظهر و مغرب برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که توسط کمیته نظارت بر مساجد و نمازخانه‌های ستاد تسهیلات زائرین استان قم صورت می‌گیرد، تجهیز بوستان‌های سطح شهر به جهت نمای قبله است تا مسافران برای تعیین قبله با مشکلی مواجه نشوند.

هاشمی با بیان اینکه بیش از 70 مسجد در محورهای مواصلاتی قم وجود دارد افزود: هماهنگی با ائمه جماعات و هیئت امنای این مساجد صورت گرفته است تا این اماکن در اوقات نماز، پذیرای مسافران و زائران باشند.

رئیس کمیته نظارت بر مساجد و نمازخانه های ستاد تسهیلات زائرین استان قم گفت: از دیگر اقداماتی که توسط این کمیته در طول تعطیلات نوروز انجام خواهد شد، توزیع 5 هزار بروشور در رابطه با فرهنگ نماز و نمازخوانی در مدارس استان است.

انتهای پیام/ح20