فرماندار کهگیلویه خبر داد
بهره‌برداری از بزرگترین تونل جنو‌ب‌غرب کشور تا خرداد 91

خبرگزاری فارس: فرماندار کهگیلویه از بهره‌برداری بزرگترین تونل جنوب‌غرب کشور تا پایان خرداد سال 91 به طول 2500 متر خبر داد.

خبرگزاری فارس: بهره‌برداری از بزرگترین تونل جنو‌ب‌غرب کشور تا خرداد 91

 سید ناصر رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با تبریک فرا رسیدن سال نو به همه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یکی از افتخارات بزرگ نظام اسلامی و به خصوص این دولت خدمات رسانی گسترده در حوزه راهسازی است که در این استان کارهای چشمگیری صورت گرفته است.

 وی با بیان اینکه پس از بهره‌برداری از محور یاسوج به بابامیدان، محور پاتاوه به دهدشت یکی دیگر از این اقدامات بزرگ محسوب می‌شود، ابراز داشت: این جاده به‌عنوان محوری ملی و استراتژیک کمک بزرگی به کم کردن مسیر شمال به جنوب کشور و همچنین صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌کند.

 فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه موقتا قسمتی از این جاده را بازگشایی کرده‌ایم، تصریح کرد: در سال آینده و تا خرداد سال 91 تونل کوه پاد به طول دو هزار و 500 متر به طور کامل بازگشایی می‌شود.

 رضایی با اشاره به اینکه اکنون از شهر دهدشت تا روستای قلعه دختر مسیری 28 کیلومتری در این محور باز است، افزود: با افتتاح رسمی تونل کوه پاد در خرداد سال 91 بخش بزرگی از کار بر روی این جاده به اتمام می‌رسد.

این مسئول با بیان این‌که هم‌اکنون محور پاتاوه به دهدشت پیشرفت فیزیکی 45 درصدی دارد، عنوان کرد: با همکاری و کار جهادی شرکت نیرو گستر وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا از دو سمت دهدشت به سوی لوداب و از لوداب به سمت دهدشت عملیات ضربتی روی محور در حال انجام است.

 وی تونل کوه پاد را افتخاری بزرگ در عرصه سازندگی کشور و در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دانست و گفت: با افتتاح این محور استان کهگیلویه و بویراحمد گامی بلند به سوی توسعه بر می‌دارد.

انتهای پیام/ح20