دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر خبر داد
اشتغال 500 نیروی متخصص در پتروشیمی مروارید

خبرگزاری فارس: دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر از اشتغال 500 نیروی متخصص در پتروشیمی مروارید خبر داد.

خبرگزاری فارس: اشتغال 500 نیروی متخصص در پتروشیمی مروارید

حسین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: دولت نهم و دهم در امر ایجاد اشتغال پایدار نقش بسیار ارزشمندی داشته و در سال‌های اخیر شاهد کاهش نرخ بیکاری هستیم.

وی افزود: در سال جاری و با حمایت‌های ویژه دولت، زمینه برطرف شدن و کاهش دغدغه‌های خانواده‌ها در زمینه بیکاری فرزندانشان و امنیت شغلی برای سرپرست خانواده‌ها فراهم شده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر خاطرنشان کرد: هم‌اکنون و با تاکیدات دولت، اشتغالزایی از اهمیت خاصی برخوردار است و ماموریت ویژه‏ای برای پیگیری این موضوع بر عهده ما قرار دارد.

حیدری اضافه کرد: با وجود همه مشکلات و تنگناهای موجود دستگاه‏های اجرایی باید ماموریت و نقش خود را به خوبی ایفا کنند و پیگیری‏های لازم را انجام دهند و برای رسیدن به نقطه مورد نظر اهتمام و تلاش بیشتری داشته باشند.

 این مسئول در ادامه از تصویب تسهیلات طرح پتروشیمی مروارید خبر داد و با اشاره به اهمیت اشتغالزایی در این مجموعه گفت: با بهره‌برداری از این طرح 500 نفر نیروی متخصص به صورت پایدار مشغول بکار خواهند شد.

حیدری اذعان داشت: بیش از 2 هزار میلیون یورو برای توسعه این طرح تصویب شده و تسهیلات مورد نیاز این طرح از محل صندوق توسعه ملی که در اختیار بانک سپه است، تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این طرح که بزرگترین پتروشیمی کشور است، گاز اکسیژن، هوای فشرده، گاز نیتروژن، انواع گازهای صنعتی، شیرین کردن و تصفیه و بسته‌بندی آب آشامیدنی تولید می‌شود.

حیدری افزود: هدف از ایجاد این تاسیسات عظیم، توسعه صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی است.

وی یادآور شد: باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری بهره ببریم و نباید فرصت‌ها را هدر دهیم.

انتهای پیام/ح20