معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا مطرح کرد
ضرورت توجه به اتقان روایتگری در اردوهای راهیان نور

خبرگزاری فارس: معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا گفت: یکی از مسائل اساسی در زمینه راهیان نور اتقان روایتگری و هدفمند بودن آن است که تنها با تکیه بر پژوهش میسر خواهد بود.

خبرگزاری فارس: ضرورت توجه به اتقان روایتگری در اردوهای راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، مهدی فندرسکی در حاشیه بازدید از اردوهای راهیان نور با اشاره به فعالیت‌های موسسه روایت سیره شهدا در پشتیبانی فکری اردوهای راهیان نور، اظهار داشت: موسسه روایت سیره شهدا با توجه به اهدافی که از آغاز برای خود در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترسیم کرده است، برای غنی سازی این اردوها و محتوای محصولات فرهنگی در ارتباط با راهیان نور، موضوع پژوهش را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: خروجی‌های پژوهشی این موسسه که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته، بخشی در اختیار راویان و کارشناسانی که در جریان اردوهای راهیان نور نقش ایفا می‌کنند قرار می‌گیرد و بخش دیگر نیز مستقیما به زائران اهدا می‌شود.

معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا افزود: از زمانی که اعضای این موسسه با مقام معظم رهبری دیدار داشتند، تاکید ایشان بر اتقان روایتگری‌ها، موسسه سیره شهدا را بر آن داشته تا فعالیت‌های گسترده‌ای برای تربیت راویان مطلع و آگاه انجام دهد.

وی ابراز داشت: اتقان محتوا در عرصه روایتگری یکی از نکات مهمی است که در اردوهای راهیان نور به تاثیرگذاری بر نسل جوان کمک می‌کند و در این راستا پژوهش و مطالعات راهبردی توسط متخصصان اهمیت بسیاری دارد.

وی گفت: معاونت پژوهشی و مطالعات راهبردی موسسه روایت سیره شهدا پژوهش‌های خود را در تمام ابعاد سیاسی، نظامی، پژوهشی و معرفتی مربوط به دفاع مقدس گسترش داده است.

فندرسکی اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از این فعالیت‌های پژوهشی کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت به همت این موسسه راه‌اندازی شده و مجموعه کاملی از کتب مرتبط با این موضوع برای استفاده محققان و راویان گردآوری شده است.

وی افزود: این کتابخانه که بزرگترین کتابخانه تخصصی جهاد و شهادت زیر نظر کتابخانه ملی است، دفاع مقدس را در تمام ابعاد و زوایای فرهنگی و سیاسی را مورد توجه قرار داده است.

معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا خاطرنشان کرد: در این چند سال کتاب‌های زیادی در زمینه دفاع مقدس توسط موسسه روایت سیره شهدا تدوین شده که در اردوهای امسال حدود 600 هزار نسخه از این کتاب‌ها را در اختیار زائران قرار داده‌ایم.

وی در پایان ابراز داشت: سعی کردیم فعالیت امسال از لحاظ محتوا بیش از چند برابر سال‌های گذشته باشد و در سال 91 نیز برنامه‌های گسترده‌ای برای توسعه فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی این موسسه داریم.

انتهای پیام/خ۳۰