در سال تولید ملی
علاءالدینی: کشور باید از تولیدات داخی اشباع شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه دماوند گفت: امسال باید با توجه به منویات مقام عظمای ولایت و نام‏گذاری سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بازار عرضه را از تولیدات داخلی اشباع کرد.

خبرگزاری فارس: علاءالدینی: کشور باید از تولیدات داخی اشباع شود

حجت‏الاسلام محمد علاءالدینی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: امسال در چهارمین سال از دهه پیشرفت و عدالت، نام‏گذاری رهبر فرزانه انقلاب نیز این دو هدف بزرگ را دنبال می‏کند.

وی ادامه داد: ضرورت برنامه‏ریزی در امور مختلف از جمله در امر تولید و صنعت از آموزه‏های فرهنگ کهن ایرانی برگرفته از دین مبین اسلام است که کشورهای دیگر آن را مورد استفاده قرار داده و توسعه یافتند.

علاءالدینی نیل به این هدف مستتر در فرمان ابتدای سال 91 رهبری را نیازمند فرهنگ‏سازی خواند و افزود: برای نیل جامعه به تولید ملی و همچنین حمایت از کار و سرمایه داخلی نیازمند ایجاد فرهنگی غنی و ملی هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند ادامه داد: بدین ترتیب باید فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی در راستای کار، تولید ملی و سرمایه ایرانی تقویت شود.

این مسئول با اشاره به تجربه‏های جهانی چنین اقداماتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشوری مانند هندوستان از سالیان گذشته حرکت حمایتی از تولید، کار و سرمایه داخلی را با هدایت رهبران خود در پیش گرفته است.

علاءالدینی ادامه داد: امروز کشور هندوستان به عنوان یکی از قطب‏های تولیدکننده در جهان دیگر ملل اروپایی و آمریکایی را پشت سر گذاشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند، رهبر فرزانه انقلاب را از نخستین عاملان به بیاناتشان خواند و افزود: اگر مقام عظمای ولایت سخنی را درباره نام‏گذاری سالی مطرح می‏کنند؛ بی‏شک خود نخستین عامل آن بیانات هستند.

وی اضافه کرد: ایشان از همان اوان انقلاب همواره استفاده از تولیدات داخلی را به صورت عملی انجام و در مواردی مورد تاکید قرار می‏دادند.

علاءالدینی، نام‏گذاری امسال را نمونه بارزی از پیوند ناگسستنی امام و امت در جامعه اسلامی خواند و متذکر شد: یکی از موارد مستتر در نام‏گذاری سال 91 پیوند عمیق بین مردم و ولایت فقیه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند اذعان داشت: اگر مردم با توجه به منویات مقام عظمای ولایت در پای صندوق‏های رای 12 اسفند 90 و سایر عرصه‏های انقلاب اسلامی حاضر می‏شوند، رهبر نیز مطالبات آنها را مقدم بر همه امور دانسته و مورد پیگیری خود قرار می‏دهند.

انتهای پیام/ن۲۰