سناتور آمریکایی: متاسفانه روسیه در حال افزودن نفوذ و قدرت خود است

خبرگزاری فارس: "جان مک‌کین" رقیب باراک اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 در معتقد است: روسیه دشمن شماره یک و راهبردی آمریکا نیست، بلکه با توجه به افزایش نفوذ و قدرت خود «یکی از مشکلات راهبردی» این کشور است.

خبرگزاری فارس: سناتور آمریکایی: متاسفانه روسیه در حال افزودن نفوذ و قدرت خود است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، "جان مک‌کین" رقیب "باراک اوباما" در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 در آمریکا روسیه با به چشم «دشمن شماره یک و راهبردی» کشورش نمی‌بیند، بلکه این کشور را بعنوان «یکی از مشکلات راهبردی» برای آمریکا تلقی می‌کند که در حال افزایش نفوذ و قدرت خویش است.

"میت رامنی" نامزد پست ریاست‌جمهوری آمریکا از حزب جمهوری‌خواه پیش از این روسیه را دشمن راهبردی و شماره یک ایالات متحده نامید.

وی در تفسیر اظهارات "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در زمانش مذاکرات «سری» با رئیس‌جمهوری روسیه در حاشیه نشست سران امنیت هسته‌ای در سئول که به میدویدیف وعده داده بود که بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا، در صورت پیروزی مواضع خویش در قبال مسئله سپر موشکی را نرمتر خواهد کرد، گفته بود: روسیه بخاطر آنکه همواره از بدترین‌ها در جهان حمایت کرده، دشمن راهبردی و شماره یک آمریکا محسوب می‌شوند. روسیه کشور دوستی در عرصه جهانی بشمار نمی‌رود و وعده رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا علامت بسیار نگران کننده‌ای است.

مک‌کین، این سناتور آمریکایی از ایالت آریزونا گفت: آنها (روسیه) دشمن شماره یک ما نیست، بلکه یکی از چالش‌های راهبردی برای ایالات متحده محسوب می‌شود. آنها بدون هیچ واهمه‌ای از کسی به ارسال تسلیحات نظامی برای رژیم "بشار اسد" در سوریه ادامه می‌دهند. آنها همچنان به مخالفت خود با ایجاد سامانه‌های دفاع ضد موشکی در کشورهای اروپایی ادامه می‌دهند و در عین حال یکی از رژیم‌های سرکوب کننده و ظالم در جهان هستند.

وی در عین حال تاکید کرد: البته متاسفانه روسیه در بسیاری از مسائل در حال افزایش نفوذ و قدرت خویش است و این مسئله باعث نگرانی مقامات واشنگتن است.

انتهای پیام/آ.ص