معاون ارشاد جنوب کرمان:
دشمن دنبال تضعیف فرهنگ بومی ایران است

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف فرهنگ‌های بومی است، گفت: هنرمندان رودبار جنوب با توجه به غنای موسیقی این منطقه به موسیقی بومی خود بیشتر بها دهند.

خبرگزاری فارس: دشمن دنبال تضعیف فرهنگ بومی ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، بهرام مسلمی ظهر امروز در جشن نوروزی شهرستان رودبار با اشاره به ضرورت تقویت فرهنگ‌های بومی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که دشمن سعی دارد از طریق آن در عرصه فرهنگی جامعه ما تأثیرگذار باشد اقدام برای تضعیف فرهنگ‌های بومی است.

وی خواستار پرهیز هنرمندان این شهرستان به موسیقی حاشیه‌ای شد و افزود: ضروری دارد هنرمندان رودبار جنوب با توجه به غنای موسیقی این منطقه به موسیقی بومی خود بیشتر بها دهند.

همچنین در ادامه این آیین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار جنوب نیز ضمن تقدیر از هنرمندان این شهرستان اظهار داشت: تاکنون سه جشن فرهنگی و هنری به مناسبت ایام نوروز در سالن اجتماعات این اداره با حضور فعال هنرمندان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام علی اکبری افزود: برپایی سه جشن بزرگ نوروزی دیگر در میدان ورودی رودبار با برنامه‌های فرهنگی و هنری مانند موسیقی، تئاتر و شعر طنز از دیگر برنامه‌های ایام نوروز با مشارکت شش گروه هنری تئاتر و موسیقی است.

وی با اشاره به اجرای تئاتر خیابانی و تئاتر طنز اجتماعی در این جشن‌ها تصریح کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و اجرای ورزش‌های رزمی نیز از دیگر برنامه‌های این جشن‌ها است.

انتهای پیام/ی30/ژ1001