ناتو: 75 درصد مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به زودی واگذار می‌شود

خبرگزاری فارس: فرمانده ارشد نیروهای ناتو در افغانستان با اشاره به تجربه و قابلیت های بالای فرماندهان ارتش افغانستان از واگذاری 75 درصد مسئولیت های امنیتی در این کشور به نیروهای افغان در آینده ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری فارس: ناتو: 75 درصد مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به زودی واگذار می‌شود

به گزارش فارس، "جیمز استاوریدیس" فرمانده ارشد ناتو روز گذشته در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: نیروهای افغان به زودی مسئولیت های امنیتی مربوط به سه چهارم از جمعیت افغانستان را عهده دار خواهند شد.

وی افزود: آموزش ارتش و پلیس افغانستان بسیار خوب پیش رفته است و این آموزش ها در شرایطی صورت گرفته است که برخی از نیروهای ارتش و پلیس افغانستان بعضا سلاح های خود را علیه نیروهای ناتو به کار گرفته اند و اقدامی را علیه ما صورت داده اند.

این فرمانده ارشد نیروهای ناتو در افغانستان در ادامه گفت وگوی خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس تأکید کرد: به زودی ما واگذاری بیشتر مسئولیت های امنیتی در افغانستان را به نیروهای امنیتی این کشور اعلام خواهیم کرد و این مربوط به 75 درصد مسئولیت های امنیتی در افغانستان می شود.

بنا بر این گزارش، دریادار استاوریدیس ضمن این گفت وگوی خبری به هیچ عنوان به زمان دقیق اعلام واگذاری مسئولیت های امنیتی مربوط به 75 درصد افغانستان به نیروهای امنیتی و بومی این کشور اشاره ای نکرد و تنها گفت: هدف ما که آموزش کامل 350 هزار نیروی امنیتی افغان بود تابستان امسال و البته چندین ماه زودتر از موعد محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: راهبرد ما درست و بدون عیب است و نتایج آن در حال تحقق است. من عملکرد خوبی را از ارتش ملی افغانستان انتظار داشتم و آنها ارتش بسیار مقتدری هستند که توسط افسران نظامی با تجربه ای رهبری می شوند.

بنا بر این گزارش، واگذاری مسئولیت های امنیتی در افغانستان از سال گذشته شدت بیشتری گرفته است و قرار است این واگذاری در 5 مرحله انجام شود.

انتهای پیام/ن.ص