رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی تاکید کرد
توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی به دلیل وجود ظرفیت‌های فراوان ضروری است.

خبرگزاری فارس: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، جعفرصادق اسکندری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان جشنواره فروش فرش دستباف اظهار کرد: جشنواره فروش فرش دستباف برای دومین بار از 22 بهمن تا 22 اسفند ماه سال 90 در آذربایجان غربی برگزار شد که نقش مهمی در شناساندن ویژگی‌های فرش دستباف به مردم داشت و توانست خریداران را به سمت فرش دستباف سوق دهد.

وی افزود: برگزاری این جشنواره عامل مهمی در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده داشت و گام مهمی در راستای تقویت بازارهای داخلی برداشته شد.

اسکندری با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف، رونق استفاده از آن توسط خریداران و جلب اعتماد خریداران از اهداف مهم برگزاری دومین جشنواره فروش فرش دستباف در ارومیه بود.

این مسئول با بیان اینکه استان آذربایجان غربی بیش از 100 هزار نفر بافنده فرش دارد تصریح کرد: این استان با دارا بودن این تعداد بافند و ظرفیت‌های فراوان در زمینه تولید فرش سالانه بیش از 400 متر مربع فرش دستباف در این استان تولید می‌شود از این رو این استان یکی از مراکز مهم تولید فرش در کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح‌های ریز ماهی و افشار از فرش‌های تولیدی این استان است که به ثبت ملی رسیده است.

اسکندری با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره‌ها بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی عرصه رقابت‌پذیری برای این هنر صنعت را در بازار داخلی فراهم می‌کند.

رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی در پایان مراسم، با اهدای لوح تقدیر از 104 نفر از اعضای ستاد و کمیته‌های اجرایی و فروشندگان فرش دستباف که در این جشنواره شرکت و همکاری کرده بودند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/س20