مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی:
تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تور گردشگری بجنورد که برای نخستین بار هم‌زمان با سفرهای نوروزی برپا شده، با استقبال مسافران مواجه شده است.

خبرگزاری فارس: تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: همزمان با تعطیلات نوروزی خودروی اختصاصی برای گردشگران در بوستان ملی باباامان بجنورد و در حاشیه بازارچه صنایع دستی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این خودرو از محل این بوستان حرکت کرده و اماکن دیدنی بجنورد را به گردشگران نشان می‌دهد، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این تور از بوستان ملی بش‌قارداش، حسینیه جاجرمی، آیینه خانه مفخم و عمارت مفخم بازدید می‌کنند.

کاظمی زمان این تور را سه ساعت عنوان کرد و گفت:‌ برگزار کنندگان این تور با دریافت مبلغ اندکی به مسافران نوروزی این خدمات را ارائه می‌کنند.

به گفته دبیر ستاد تسهیلات نوروزی خراسان شمالی، این تور با حضور راهنمایان مجرب گردشگری برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت:‌طی این تور گردشگری بجنورد، راهنمایان توضیحات بسیار مناسبی را در خصوص بناها و ویژگی‌های آنها به گردشگران و مسافران ارائه می‌کنند.

کاظمی اظهار امیدواری کرد: شهروندان و مسافران نوروزی از این تور منحصربه‌فرد استقبال کرده و بیش از پیش با بناهای گردشگری شهر آشنا شوند.

به گزارش فارس خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

بر اساس آمار رسمی سالانه 15 میلیون زائر و مسافر از خراسان شمالی دیدن یا گذر می‌کنند.

تاکنون دو میلیون و 600 هزار مسافر نوروزی وارد خراسان شمالی شده‌اند.

انتهای پیام/س20/ژ1001