روزنامه اتریشی:
بیکاری به کابوس انتخاباتی اوباما تبدیل شده است

خبرگزاری فارس:یک روزنامه اتریشی در گزارشی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در آمریکا و مشکلات موجود برای مهار این روند نوشت که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، نرخ بالای بیکاری به کابوسی برای رئیس جمهور این کشور تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: بیکاری به کابوس انتخاباتی اوباما تبدیل شده است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه اتریشی "اشتاندارد": حدود 100 روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک موضوع بیشتر از بقیه موارد در این کشور توجه نامزدهای انتخابات را به خود معطوف کرده است و آن اینکه چه کسی شغل بیشتری ایجاد می‌کند، ضمن اینکه تازه‌ترین آمارها درباره وضعیت بیکاری در آمریکا به ندرت جایی برای خوش‌بینی در این باره باقی می‌گذارد.

در این گزارش آمده است که بیکاری در آمریکا به کابوس وحشتناکی برای "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده است. به طوری که"میت رامنی" نامزد جمهوریخواهان ریاست جمهوری آمریکا به آمار بیکاری در این کشور اشاره کرده و گفته است که اوباما پیش از ورود به کاخ سفید اعلام کرده بود که با برنامه‌های اقتصادی، بیکاری را به 5.6 درصد کاهش خواهد داد اما حدود 41 ماه بعد از این وعده نرخ بیکاری همچنان در حد ۸ درصد باقی مانده است.

بر اساس این گزارش،در ماه ژوئن نرخ بیکاری در آمریکا 8.2 درصد بود.ممکن است این آمار بیکاری در اروپا خیلی تعجب آور نباشد اما از پایان جنگ جهانی دوم آمریکاییها به وضعیتی غیر از این عادت کرده بودند و طی سالها در این کشور همه واجدین شرایط دارای شغل بودند.

نرخ بیکاری در آمریکا پس از جنگ جهانی دوم بی‌سابقه بوده است

همچنین از جنگ جهانی دوم به بعد هیچ رئیس جمهوری آمریکا در مرحله پایانی مبارزات انتخاباتی خود با چنین مسئله و چالشی مواجه نشده بود. "رونالد ریگان" درسال 1984 با وجود نرخ بیکاری 7.2 درصد موفق شد دوباره انتخاب شود؛ البته در آن زمان آمریکاییها امیدهای قابل قبولی برای بهبود شرایط داشتند.

اشتاندارد نوشت که آنچه که شرایط را برای اوباما بسیار سخت کرده این حقیقت است که این بار کاهش نرخ بیکاری به آرامی و بسیار کند پیش می‌رود. آمارهای اخیر حتی از توقف این روند خبر داده‌اند.این موضوع زمانی اهمیت خواهد داشت که بدانیم ساختاراجتماعی آمریکا با یک بیکاری طولانی مدت هماهنگی ندارد و این روند در دراز مدت باعث گسترش فقر در این کشور می‌شود.