تجلی یک حضور حماسی
فرزندان دیار میرزاکوچک قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند

خبرگزاری فارس: فرزندان دیار گیل و دیلم و میرازکوچک خان با فریادهای ضد استکباری در راهپیمایی روز قدس تجلی حضور حماسی خود و قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری فارس: فرزندان دیار میرزاکوچک قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حضور حماسی مردم در روز قدس پیام عدالت‌خواهی و اقتدار ملتی است که همواره در دفاع از مظلومان جهان پیشگام هستند.

فلسطین که روزگاری صهیونیسم قائل به موجودیتش نبود امروز دنیا عزت و عظمتش را به مدد انتفاضه تحسین می‌کند.

رژیم غاصب صهیونیسم‌ که در رفتارهای وقیحانه و اعمال بی‌شرمانه خود هیچ مرزی را رعایت نمی‌کنند انبار سلاح‌های اتمی و اتاق فکر توطئه علیه جهان اسلام است و روز قدس روز مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مستضعفان جهان است و مردم از هر نهری خود را به دریای خروشان راهپیمایی سیاسی‌عبادی روز قدس می‌رسانند تا بارزترین شکل تعهد را به نمایش بگذارند.

جمعه آخر ماه پربرکت رمضان که با ابتکار هوشمندانه و آینده‌نگرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) روز جهانی قدس نامیده شد مردم در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و تجدید میثاق با آرمان‌های نظام و رهبری با حضور گسترده خود خواب‌های آشفته مستکبران را به کابوسی وحشتناک تبدیل کرده و رعب و وحشت را بر اردگاه متجاوزان مستولی کردند.

مردم روزه‌دار گیلان از ساعات اولیه زمان راهپیمایی خود را به مسیرهای تعیین شده رساندند تا فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست را به گوش استکبار جهانی برسانند.

در رشت نیز مردم خداجو از مسیرهای تعیین شده خود را به میدان مصلی مکان اصلی تجمع راهپیمایان رساندند.

میدان مصلی رشت مملو از جمعیتی شده که در هوای گرم و شرجی مرداد با زبان روزه و شور و شوق زیاد با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر صهیونیسم حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

کوچک و بزرگ، پیر و جوان، زن و مرد و مسئول و غیر مسئول، نسل امروز و دیروز و همه یکپارچه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و آمده‌اند تا بگویند که فلسطین تنها نیست.

نوجوانی که پرچم مقدس ایران را در دست داشت دلیل حضورش را حمایت از کودکان مظلوم فلسطین عنوان کرد و گفت: امروز به راهپیمایی آمدم با به همسن و سالانم بگویم ما با شما هستیم و حمایت می‌کنیم.

خانمی که فرزند کوچکش را در آغوش داشت و شعار مرگ بر آمریکا می‌داد نیز دلیل حضورش را عمل کردن به فرمایش مقام معظم رهبری ذکر کرد و اظهار داشت: آمده‌ایم تا بگوییم همواره گوش به فرمان رهبر هستیم و از میراث امام راحل پاسداری می‌کنیم.

در این راهپیمایی کشاورز، دانش‌آموز، دانشجو و... همه در صحنه آمدند که فریاد رهایی فلسطین عزیز را سر دهند و با رهبری بیعتی دوباره ‌کنند.

مردم از مبادی چهارگانه خود را به میدان مصلی ‌رساندند و با شعارهای «مرگ برآمریکا مرگ بر صهیونیسم»، « قدس بیداری اسلامی»، « صهیونیسم دشمن بشریت»، وفاداری خود را به نظام ثابت کردند.

موج خروشان مردم همچنان فریاد رهایی قدس را سر می‌دهند.

قطعنامه این راهپیمایی در حال قرائت بوده که در بخش‌هایی از آن آمده است: ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی که با تضرع به درگاه خداوند متعال و امید به عنایات حضرت ولی عصر (عج) و الهام از آموزه‌های جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی، با لبیک به ندای ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای در این راهپیمایی با شکوه و دشمن‌شکن حضور یافته‌ایم، با تاکید بر اینکه «روز قدس روز اسلام و نماد وحدت، اتحاد و اراده امت اسلامی برای حمایت از آرمان قدس و فلسطین» و عرصه‌ای برای «نمایش عمق راهبردی مکتب مقاومت و بیداری اسلامی در مقیاس جهانی است»، با بانگ رسای تکبیر مواضع خود را به جهانیان اعلام می‌داریم که ما ملت روزه‌دار و انقلابی ایران، آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری برای جهان اسلام و رمز دستیابی به آن را وحدت و اتحاد آحاد مسلمانان و حمایت همه‌جانبه آنها از مقاومت اسلامی و انتفاضه فلسطین دانسته و در راستای تحقق این آرمان سترگ تمام ظرفیت‌ها و حمایت‌های مادی و معنوی خود را به‌کار گرفته و در عرصه این جهاد مقدس و فریضه الهی لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم.

در بخش‌های دیگری از این قطعنامه ذکر شده است: ما مردم مبارز و حق‌طلب ایران، ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان بی‌دفاع میانمار که یادآور جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین است از سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم با شکستن سکوت و بی‌تفاوتی خود جلوی این رفتار وحشیانه را که در تضاد آشکار با حقوق بشر است را گرفته و عاملان آن را تحت تعقیب حقوقی قرار دهند.

این قطعنامه اضافه کرده است: ما ملت ایران حضور گسترده و پرشور خود در این رستاخیز بزرگ و راهپیمایی سراسری را فرصتی ارزشمند برای ابلاغ پیام روشن و شفاف خود به دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای انقلاب و نظام اسلامی دانسته و به آنها به ویژه آمریکای خبیث که سمبل زورگویی، ظلم، جنایت، دخالت در امور ملت‌ها و جنگ‌افروزی است و نیز رژیم مفلوک و رو به زوال صهیونیستی هشدار می‌دهیم از تجربه تاریخی 33 سال گذشته عبرت گرفته و از پیگیری تحریم‌های ظالمانه و خصمانه و به کارگیری ادبیات تهدیدآمیز و جنگ‌افروزانه علیه جمهوری اسلامی دست برداشته و بدانند در صورت هرگونه اقدام تجاوزکارانه علیه تمامیت ارضی، منافع و منابع ملی ایران، در کنار نیروهای مسلح مقتدر و سلحشور کشور تحت فرمان ولی امر مسلمین و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز فراتر از جغرافیای منطقه، پاسخ سخت، فراگیر و پشیمان‌کننده‌ای به آنها می‌دهیم.