رئیس سازمان بسیج جامعه زنان:
مردم ایران جواب تحریم‌ها را 22 بهمن با صلابت خواهند داد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج جامعه زنان گفت: جوانان با حضور با صلابت خود در راهپیمایی 22 بهمن تلاش دشمن را بی‌ثمر گذاشته و در انتخابات و پای صندوق‌های رای پاسخ تحریم‌ها را با صلابت تمام خواهند داد.

خبرگزاری فارس: مردم ایران جواب تحریم‌ها را 22 بهمن با صلابت خواهند داد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان میانه، مینو اصلانی در مراسم یادواره شهدای زینبیه و ثارالله با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای زینبیه و ثارالله و تبریک ایام‌الله دهه فجر، شهادت زنان نظام اسلام را تاریخ‌ساز عنوان و اظهار کرد: شهادت راهی است پرشکوه که هر کسی آن را بپیماید به سعادت اخروی می‌رسد.

وی در ادامه پاسداشت ایام الله دهه مبارک فجر و برپایی آن پس از 33 سال را معجزه تاریخ دانست و افزود: جوانان نظام و نسل جدید باید با شناخت بهتر و بیشتر از انقلاب، تداوم دهنده راه شهدا باشند، خصوصاً زنان ما باید از مادران شهدا درس گرفته و  با تربیت نسل جدید انقلابی، در جامعه نقش‌آفرینی کنند.

اصلانی اضافه کرد: دشمن، جوانان ما را نشانه گرفته اما با وجود همه هجمه‌های فرهنگی دشمن شاهد آن هستیم که جوانان ما خصوصاً خواهران از سنگر عفت و حجاب خود همچنان دفاع می‌کنند و با حضور با صلابت خود در راهپیمایی 22 بهمن تلاش دشمن را بی‌ثمر گذاشته و در انتخابات و پای صندوق‌های رای پاسخ تحریم‌ها را با صلابت تمام خواهند داد.

وی با بیان پیچیدگی تهاجم فرهنگی دشمن به برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی بنا به فرموده مقام معظم رهبری تأکید کرد و گفت: بصیرت و آگاهی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان با بیان اینکه رمز پیروزی ملت ایران در تمام دوران‌ها از جمله دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، شجاعت ملت بوده و است، گفت: شجاعت ملت ما اجازه هیچ خدشه و ضربه‌ای از جانب دشمن به نظام اسلامی را نخواهد داد.

   


حجت الاسلام آقاتهرانی:
تخریب رقیب برای به دست آوردن پست و مقام، ناپسند و مذموم است

خبرگزاری فارس: دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: سخنان رهبری باید الگوی مهم اخلاق انتخاباتی باشد.تخریب رقیب برای به دست آوردن پست و مقام، اخلاق ناپسند و مذموم است که مورد توجه هیچکس نیست.

خبرگزاری فارس: تخریب رقیب برای به دست آوردن پست و مقام، ناپسند و مذموم است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی شب گذشته در چهارمین همایش جبهه مشارکت مازندران در مسجد جامع نکا بیان کرد: رعایت اخلاق انتخاباتی، اصلی مهم برای نامزدهای انتخابات است که باید مورد توجه قرار گرفته و بر اساس منشور تعریف شده اسلام و انقلاب عمل کنیم.

وی بیان کرد: تخریب رقیب برای به دست آوردن پست و مقام، اخلاق ناپسند و مذموم است که مورد  توجه هیچکس نیست.

آقاتهرانی با بیان اینکه برخی به بهانه رقابت، افشاگری، غیبت و تهمت می‌زنند، خاطرنشان کرد: یک خطر بزرگ که از لحاظ اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند همین تهمت، افترا و بدبینی و ... است که باید از آن حذر کنیم.

وی ادامه داد: باید اخلاق خوب و مناسب در انتخابات مد نظر باشد و نمی‌شود با بداخلاقی، رشوه و ... رای آورد چراکه در اسلام رشوه‌دهنده و رشوه‌گیر هر دو در جهنم قرار می‌گیرند.

دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی اظهار داشت: اصول انقلاب باید مورد توجه ما باشد و بر اساس اصول انقلاب، انتخاباتی سالم و دشمن‌شکن برگزار کنیم.

وی یادآور شد: مراقب باشید که در انتخاب خود اشتباه نکنید و انتخاب درست داشته باشید تا سعادت‌مندی دنیا و آخرت نصیب حالمان شود.

تهرانی گفت: باید در انتخابات و در تمام مراحل زندگی، زمینه‌ای فراهم کنیم که راستگویی، اعتماد، حفظ آبرو، علاقه به یکدیگر و ... را فرهنگ کنیم و از دروغ، تهمت و بدبینی و ... دوری کنیم.

دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی افزود: در انتخابات باید انتخاب اصلح  مدنظر باشد و هدف حضور حداکثری و تبعیت از رهبری و ولایت‌پذیری باشد و از موارد ناپسند در انتخابات دوری کنیم.

وی بیان کرد: بهترین دین اسلام و عالی‌ترین مذهب نیز شیعه 12 امامی است و باید دقت کنیم که جوهره دین ما ولایت فقیه است و به همین دلیل شرق و غرب از شیعه و ولایت می‌ترسند.

آقاتهرانی ادامه داد: مشروعیت نظام در گرو ولایت فقیه است و مجلس، رئیس جمهور، قوه قضائیه با ولایت فقیه مشروعیت دارد و رئیس جمهور با امضای رهبری و تنفیذ حکم رهبری مشروعیت پیدا کرده و اعتبار آن به امضای رهبری است.

وی اظهار داشت: عدم ولایت‌پذیری، نیستی و نابودی را به همراه دارد که باید از آن اجتناب کنیم.  

   


در اظهاراتی در تلویزون کوبا؛
فیدل کاسترو: اوباما یک فاشیست و اسیر دست اسرائیلی‌ها است

خبرگزاری فارس: فیدل کاسترو در اظهاراتی باراک اوباما و دیگر رهبران آمریکا را فاشیست خواند و گفت برخی از آنها بر اساس تعریف و برخی بر حسب ضرورت فاشیست هستند.

خبرگزاری فارس: فیدل کاسترو: اوباما یک فاشیست و اسیر دست اسرائیلی‌ها است

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، "فیدل کاسترو"، رهبر انقلاب کوبا، در ویدئویی که از تلویزیون کوبا پخش شد، اظهار داشت: "باراک اوباما" و بسیاری دیگر از رهبران آمریکا فاشیست هستند.

 

کاسترو در هنگام معرفی کتاب جدید خاطراتش با نام "چریک زمانه"، درباره رهبران آمریکا اظهار داشت: "فرانکلین روزولت"، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، ضد "هیتلر" بود، در حالی که این جماعت خودشان هیتلری هستند، فاشیست هستند، برخی بر اساس تعریف و بعضی بر حسب ضرورت.

 

رهبر 85 ساله انقلاب کوبا افزود: اوباما یک فاشیست بر حسب ضرورت است، زیرا نمی‌توانم باور کنم او واقعا معتقد باشد که فاشیسم خوب بوده است.

 

کاسترو که برای نخستین بار از آوریل سال 2011 در ملاء عام ظاهر شد، تاکید کرد: سایر آنها طبق تعریف فاشیست هستند و برخی از آنها احمق هستند.

 

فیدل کاسترو که در نشست معرفی کتاب "چریک زمانه" به سوالات حاضرین پاسخ می‌داد، به اسرائیل نیز تاخت.

 

وی در این خصوص گفت: به تو نمی‌گویند که اسرائیل 300 پروژه هسته‌ای بسیار مدرن دارد و می‌تواند آنها را در هر جای دنیا استفاده کند و هر آنچه بخواهد را انجام دهد.

 

رهبر انقلاب کوبا ادامه داد: اوباما در این باره هیچ کاری نمی‌کند، او اسیر آنها است. آنها آدم‌های خارج از کنترلی هستند و می‌توانند به راحتی آتش جنگ را برافروزند.

 

کتاب دو جلدی "چریک زمانه" کاسترو شامل کودکی وی تا سال 1958 است و به گفته وی می‌تواند برای درک شرایط کنونی جهان که بسیار سخت و دشوار است، سودمند باشد.

 

این کتاب که ماحصل گفت‌وگوی کاسترو با "کاتیوسکا بلانکو"، روزنامه‌نگار کوبایی است، جمعه گذشته در سالن کاخ کنونسیونس هاوانا توسط "آبل پریه تو"، وزیر فرهنگ و "میگل بارنت"، رئیس اتحادیه نویسندگان و هنرمندان کوبا رونمایی شد.

   


طرح براندازی به قطر رسید/ائتلاف "حمد بن جاسم" و آل سعود علیه امیر قطر

خبرگزاری فارس: امیر قطر که این‌ روزها از براندازی دولت‌های مختلف در منطقه به شدت حمایت می‌کند و در تکاپوی سقوط دمشق است، خود با توطئه نخست‌وزیرش تحت حمایت آل سعود مواجه شده، به همین دلیل تلاش دارد تا او را به حاشیه براند.

خبرگزاری فارس: طرح براندازی به قطر رسید/ائتلاف "حمد بن جاسم" و آل سعود علیه امیر قطر

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "النخیل"، برخی منابع آگاه نزدیک به خاندان حاکمیتی "آل ثانی" در قطر اعلام کردند که درگیری‌های شدیدی میان شیخ "حمد بن خلیفه آل ثانی" امیر و شیخ "حمد بن جاسم" نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر به وجود آمده است و کار به جایی رسیده که دیگر اعضای خاندان سلطنتی ناگزیر از دخالت شده‌اند.

این منابع تاکید کردند که اختلافات میان دو "حمد" زمانی بالا گرفت که حمد بن جاسم برای شرکت در نشست شورای امنیت علیه سوریه به نیویورک رفت. در این زمان "تمیم بن حمد" ولیعهد قطر تحرکاتی داشت تا نشان دهد که خود سیاست کشور را اداره می‌کند و به این ترتیب نخست‌وزیر را در تنگنا و حاشیه قرار داد.

ولیعهد با "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در "امان" پایتخت اردن دیدار کرد. پس از بازگشت "بن جاسم" از نیویورک  نکته بسیار جالب توجه و قابل ملاحظه، حضور ویژه ولیعهد قطر در خلال دیدارهای "خالد مشعل" با "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بود.

این منابع تاکید کردند: امیر قطر و خاندان سلطنتی در درجه نخست، به تحرکات نخست‌وزیر مشکوک هستند. بویژه این‌که از سوی برخی منابع خود در عربستان گزارشی دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد، مقامات امنیتی و شاهزاده‌های سعودی با حمد بن جاسم درباره ترکیب حاکمیت در ریاض و دوحه توافق‌ها و هماهنگی‌هایی انجام داده‌اند.

منابع آگاه نزدیک به دفتر امیر قطر اعلام کردند که امیر از تحرکات نخست وزیر با حمایت برخی از فرماندهان نظامی برای سرنگون کردن وی و پسرش بسیار نگران و هراسان است. به همین دلیل برای مقابله با هرگونه کودتا و دسیسه داخلی علیه حکومتش، ولیعهد خود را در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی فعال کرده است تا بتواند بر فعالیت های "حمد بن جاسم" در این دو سطح سرپوش نهد.

بنا بر این گزارش، با وجود حمایت‌های دستگاه‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل از "حمد بن جاسم" این امکان وجود دارد که وی به حاشیه رانده شود و از عرصه فعالیت‌های داخلی و خارجی از صحنه سیاست قطر حذف شود.

چندی پیش "طلال بن عبدالعزیز" یکی از شاهزادگان سعودی فاش کرده بود که خاندان آل ثانی در صدد است بعد از اختلاف‌افکنی میان آل سعود، دسیسه تقسیم عربستان را کلید بزند.

   


فرماندار میانه تاکید کرد
پیوند بهبهان، بروجرد و میانه در پاسداشت شهدای مدارس

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان میانه با بیان اینکه در زمان جنگ مدارس سه شهر بمباران شدند بر پیوند سه شهر بهبهان، بروجرد و میانه در پاسداشت هر چه بهتر و باشکوه‌تر شهدای مدارس این شهرها تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: پیوند بهبهان، بروجرد و میانه در پاسداشت شهدای مدارس

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی فرمانداری میانه، تقی خلفاپور با حضور در یادواره باشکوه کشوری شهدای زینبیه و ثارالله اظهار کرد: دو مدرسه بروجرد در 20 دی‌ماه سال 65 بمباران شد که 60 نفر دانش‌آموز در این مدارس شهید شدند، همچنین مدرسه‌ای در بهبهان در سال 62 بمباران و 69 دانش آموز در این مدرسه شهید شدند و در میانه مدارس زینبیه و ثارالله در 12 بهمن سال 65 مورد بمباران دشمن قرار گرفت که از این شهر نیز 60 شهید تقدیم راه انقلاب شد.

خلفاپور در ادامه امضای طوماری توسط خانواده‌های معظم شهدای زینبیه و ثارالله برای مجامع بین‌المللی را موجب احیای خون به ناحق ریخته شهدا و اعتراض ملت شریف شهرستان میانه به جنایت دانست و افزود: باید برای بین‌المللی شدن و احقاق حقوق شهدای مظلوم دانش‌آموز بیش از پیش تلاش کنیم.

وی، بهره‌برداری بیشتر از یادواره شهدای زینبیه و ثارالله و جهانی کردن آن را نیازمند همکاری و همراهی مدارس سه شهر ذکر کرد.

در این مراسم کلیپ یادواره شهدای زینبیه به نام یاران ناشناخته پخش و نمایش دیار حماسه در همین راستا توسط گروه تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرا در آمده و از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان مدارس زینبیه و ثارالله تجلیل به عمل آمده و  سرود ولایت و شعری در سوگ شهدای زینبیه توسط مادر شهیده فروغ عباسی  سروده شده، همچنین مداحی در فراق این عزیزان انجام شد.     

در پایان مراسم از کتاب شهدای زینبیه و ثارالله ( از بودن تا ماندن )و تمبر شهدا رونمایی به‌عمل آمد.

   


معاون مدیرکل گردشگری مازندران:
سالانه 30 میلیون مسافر وارد مازندران می‌شوند

خبرگزاری فارس: معاون مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت: در طول سال بیش از 30 میلیون مسافر وارد مازندران می‌شوند که حدود 20 میلیون نفر از این تعداد در استان اقامت پیدا می‌کنند که بخشی از آن نیز در ایام پیک سفر مهمان ما هستند.

خبرگزاری فارس: سالانه 30 میلیون مسافر وارد مازندران می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، از محل مصوبات سفر دولت به استان مازندران در بخش گردشگری، شب گذشته رستوران دامون با حضور معاون مدیرکل گردشگری مازندران، فرماندار، بخشدار، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و تعدادی از مدیران شهرستان نوشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

معاون مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در این مراسم با تقدیر از بهره‌بردار این پروژه به جهت اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری در یکی از بهترین نقاط گردشگرپذیر استان گفت: مازندران به‌ عنوان تنها میزبان شایسته کشور به جهت تعداد ورودی مسافر در کشور مطرح است.

محمدتقی کلانتری افزود: در طول سال بیش از 30 میلیون مسافر وارد مازندران می‌شوند که حدود 20 میلیون نفر از این تعداد در استان اقامت پیدا می‌کنند که بخشی از آن نیز در ایام پیک سفر مهمان ما هستند.

وی اظهار داشت: این استقبال به‌ویژه در نوروز بسیار بیشتر است با این توضیح که در نوروز گذشته 13 میلیون و 890 نفر وارد استان شده که بیش از 9 میلیون نفر از این تعداد در استان اقامت کردند.

کلانتری با بیان اینکه این آمارها نشان می‌دهد مازندران همواره شایستگی میزبانی مسافران را داشته و مردم این خطه نیز همواره میزبانان خوبی بوده‌اند، گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها از مسافران نوروزی 92 درصد از آنها برای سفر بعد نوروزی خود نیز، استان مازندران را انتخاب کرده بودند.

معاون مدیرکل گردشگری مازندران در ادامه با بیان اینکه بسیاری از مجموعه‌های گردشگری و پذیرایی استان به ‌عنوان الگو در کشور مطرح هستند بر امر آموزش در بین کارکنان مجموعه‌های گردشگری تاکید و تصریح کرد: در همین رابطه از سوی ریاست اداره گردشگری شهرستان، کلاس‌های آموزشی خوبی برپا شده که می‌تواند در بهره‌وری از این اماکن بسیار موثر باشد.

فرماندار نوشهر نیز با اشاره به حضور بیش از 9 میلیون مسافر در استان، آن را نشانه پیشرفت و شایستگی شهرستان‌های استان دانست و گفت: عمده مسافران استان‌های شمالی به‌ ویژه مازندران یا از نوشهر عبور می‌کنند یا در آن اقامت می‌گزینند چراکه این خطه از استان دارای زیبایی‌ها و جلوه‌های خاص و منحصر به فردی است و از جمله این صفات می‌توان به نزدیکی کوه و دریا اشاره کرد که از جمله استعدادهای شهرستان به لحاظ طبیعی و گردشگری محسوب می‌شود.

محمدعلی قمی افزود: این رستوران نیز در منطقه‌ای بنا شده که با توجه به نزدیکی کوه و دریا آن را نسبت به بسیاری از اماکن گردشگری و پذیرایی متمایز می‌سازد.

وی تصریح کرد: این پروژه که از مصوبات سفر دولت بوده راه دسترسی به دریا را نیز تسهیل کرده است.

قمی با بیان اینکه دریا، جنگل و کوه موهبتی است الهی که در کمتر نقطه‌ای بدین شکل سراغ داریم، تصریح کرد: خارج کردن دریا از انحصار برخی اشخاص و دسترسی آسان آن به جنگل و کوه توسط بهره‌بردار این پروژه می‌تواند الگوی بسیاری از سرمایه‌گذاران در حیطه گردشگری باشد که در همین راستا لازم می‌دانم از تلاش‌های مالک و بهره‌بردار این پروژه که با نگاهی فرهنگی وارد شدند، تقدیر داشته باشم.

فرماندار نوشهر ورود سرمایه‌گذاران به بخش اشتغالزایی را ضروری خواند و با تاکید بر رفتار شایسته و سرویس خوب برای رضایت‌مندی مسافران گفت: با توجه به استعدادهای موجود می‌توانیم توریسم را به عنوان الگو به دنیا معرفی کنیم.

وی در پایان با تاکید بر حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن گفت: حاکمیت ما حاکمیتی دینی است و حاکمیت دینی برای همه کارها در بخش‌های مختلف گردشگری چون سفر، توریست، اقتصاد و ... برنامه دارد بنابراین می‌توانیم حکومت دینی خود را نیز به‌عنوان مدل حکومتی به دنیا عرضه کنیم.

مالک و بهره بردار رستوران گردشگری دامون نیز با بیان اینکه این پروژه در زمینی به مساحت یک‌هزار و 300 متر مربع احداث شده است، گفت: در این پروژه به ‌طور مستقیم برای 15 نفر و در ایام پیک کاری برای 25 نفر اشتغالزایی صورت گرفته است.

   


حکم طلاق توافقی پایان خط زندگی
زن و شوهر درد دلشان را از دادگاه هم مخفی کردند

خبرگزاری فارس: زن و مرد جوانی در دادگاه خانواده حضور پیدا کرده اما به دلیل اینکه مشکلات و عدم تفاهم بین آنها زیاد بود، حرفی برای گفتن نداشتند تا اینکه حکم طلاق توافقی نقطه پایان زندگی‌ مشترکشان را رقم زد.

خبرگزاری فارس: زن و شوهر درد دلشان را از دادگاه هم مخفی کردند

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، زن و مردی جوان با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست طلاق توافقی خود را به قاضی شعبه 245 این مجتمع قضایی خانواده ارائه دادند.

* می‌خواهیم بدون نزاع از یکدیگر جدا شویم

زن با بیان اینکه می‌خواهیم بدون نزاع از یکدیگر جدا شویم، اظهار داشت: شوهرم معتاد به تریاک بوده ولی این موضوع برایم مهم نیست چون قرار است از او جدا شوم بنابراین اعتیاد او هیچ ارتباطی به من ندارد.

وی با اشاره به اینکه فرزندی نداریم، ادامه داد: می‌خواهیم بدون مطرح کردن مشکلات‌مان در دادگاه، از یکدیگر جدا شویم.

قاضی این شعبه خطاب به زن گفت: باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای طلاق داشته باشی و ما را از آن مطلع کنی و گرنه حکم طلاق به این سادگی صادر نخواهد شد.

زن بیان کرد: شوهرم معتاد بوده و دست بزن دارد؛ من نمی‌توانم این وضع را تحمل کرده و می‌خواهم از او جدا شوم.

* معتاد نیستم

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به اینکه معتاد نیستم و به دلیل اینکه رفتارهای همسرم پرخاشگرانه است، می‌خواهیم از یکدیگر جدا شویم، گفت: با یکدیگر به این نتیجه رسیده‌ایم که عدم تفاهم اجازه نمی‌دهد که به زندگی در کنار هم ادامه دهیم.

وی افزود: همسرم با موضوع جدایی کنار آمده است بنابراین لزومی ندارد که بخواهیم دلایل عدم تفاهم و مشکلات‌مان را توضیح دهیم.

زن با اشاره به اینکه ترجیح می‌دهم مسائل و مشکلات‌ موجود را پنهان کنم،‌ عنوان کرد: مهریه‌ام 14 سکه بهار آزادی است که یک سکه آن را به شوهرم بخشیده و مابقی را می‌‌خواهم.

مرد در انتها گفت: من و همسرم به توافق رسیده‌ایم که من مهریه همسرم به جز یک سکه را به او بپردازم بنابراین دیگر نباید جدایی ما به تعویق بیفتد.

قاضی این شعبه بعد از صحبت‌های زن و مرد به دلیل اصرار طرفین، حکم طلاق توافقی را صادر کرد.

زن از مهریه 14 سکه‌ای خود، یک سکه را به مرد بخشید و مرد محکوم به پرداخت 13 سکه بهار آزادی شد و جلسه پایان یافت.

   


سفر معاون رئیس جمهور چین به آمریکا در بحبوحه بی اعتمادی در روابط دو کشور

خبرگزاری فارس: درحالیکه سطح اعتماد میان آمریکا و چین در کمترین حد خود در سال‌های اخیر قرار دارد معاون رئیس جمهور چین به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کاخ سفید عازم واشنگتن خواهد شد.

خبرگزاری فارس: سفر معاون رئیس جمهور چین به آمریکا در بحبوحه بی اعتمادی در روابط دو کشور

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، "ژی ژین پینگ" معاون رئیس جمهور چین به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کاخ سفید عازم واشنگتن می‌شود.

"تیانکای" معاون وزیر خارجه چین در این زمینه گفت: پایین بودن سطح اعتماد متقابل میان چین و آمریکا به توسعه روابط دوکشور آسیب وارد خواهد کرد و سفر معاون رئیس جمهور فرصت خوبی برای افزایش سطح اعتماد میان دو کشور است.

ژین پینگ که از وی به عنوان رئیس جمهور بعدی چین یاد می‌شود در سفر ۴ روزه خود که از ۱۳ فوریه آغاز می‌شود با باراک اوباما، جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه و وزیر دفاع این کشور دیدار و گفتگو خواهد داشت.

ژین پینگ همچنین با روسای کنگره و سنای آمریکا نیز دیدار و گفتگو خواهد داشت.

این سفر در حالی انجام می‌شود که مخالفت چین با تحریم‌های ایران و همچنین قطعنامه وتوی ضد سوری غرب مقامات کاخ سفید را شدیدا عصبانی کرده است.

   


استاد حوزه علمیه قم:
امام صادق(ع) جنبش علمی را پایه‌گذاری کرد

خبرگزاری فارس: استاد حوزه علمیه قم گفت: امام صادق(ع) با راه‌اندازی دانشگاه‌ها جنبش علمی را ایجاد کرد و شاگردانی در گروه‌های تخصصی در این دانشگاه پرورش پیدا کردند.

خبرگزاری فارس: امام صادق(ع) جنبش علمی را پایه‌گذاری کرد

عذرا حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک ولادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: جو اختناق و منع حدیث پیش از دوران امام صادق(ع) وجود داشت، ولی این امام بزرگوار با توجه به موقعیت و شرایط، حقایق اسلام ناب را آشکار و برای مردم بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) با اقدامات فرهنگی و مذهبی خود مذهب جعفری را پایه‌گذاری و عموم را با اهداف قیام عاشورا آشنا کرد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) شاگردان فراوانی تربیت کرد و فرقه‌های مختلف برای مطرح کردن سئوالات و شبهات به این امام بزرگوار مراجعه می‌کردند.

وی با اشاره به برگزاری مناظرات مختلف در دوران پیشوای ششم شیعیان گفت: امام صادق(ع) با تساهل و تسامح سعی داشت با زبان و بیانی شیوا و ساده راه را باز کرده تا افراد مراجعه‌کننده مشکلاتشان را برطرف کنند.

حسینی با بیان اینکه یکی از پر رویدادترین دوره‌های تاریخ اسلام عصر امام صادق(ع) است، گفت: این دوره عصر برخورد مکتب‌ها و ایدئولوژی‌ها و عصر تضاد افکار فلسفی و کلامی مختلف بود، که از برخورد ملت‌های اسلام با مردم کشورهای فتح شده و نیز روابط مراکز اسلامی با دنیای خارج به وجود آمده بود.

وی خاطرنشان کرد: آن حضرت گفت‌وگو و مناظرات علمی با صاحبان فرقه‌های مختلف برگزار می‌کرد و افراد در نهایت با استدلال علمی و منطقی به پذیرش نظر امام می‌پرداختند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: پیشوای ششم شیعیان با راه‌اندازی دانشگاه‌ها جنبش علمی ایجاد کرد و شاگردانی در گروه‌های تخصصی در این دانشگاه پرورش پیدا کردند.

   


مدیرکل ارشاد مازندران:
نباید به علما و نخبگان کم‌توجهی کنیم

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه نباید به مشاهیر و فرزانگان کم‌توجهی کنیم، اظهار داشت: تجلیل از این افراد در حقیقت تشکر از خداست.

خبرگزاری فارس: نباید به علما و نخبگان کم‌توجهی کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی شب گذشته در پنجمین همایش بزرگ تجلیل از مشاهیر و فرزانگان مازندران در مجتمع نفت این شهرستان با گرامیداشت میلاد نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق و تقارن آن با طلیعه سی و سومین بهار انقلاب تصریح کرد: برگزاری این همایش کمک شایانی می‌کند تا برای نسل جدید جامعه، معیارهای لازم زندگی اعتقادی را ترسیم کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه یکی از نعمت‌هایی که در جهان هستی وجود دارد نعمت جهل است، افزود: خداوند بد آفرین نیست بلکه ما انسان‌ها هستیم که نگاه ما به بعضی از نعمات مناسب نیست و وجود جهل سبب شد که انسان به سوی کمال‌جویی و پیشرفت گام بردارد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در عصر ابداعات و نوآوری قرار داریم، خاطرنشان کرد: انسان با دیدن کمبودها، کاستی‌ها و نادانی‌ها به سوی دانش و به دست آوردن علم روز و تکنولوژی رهنمون می‌شود.

وی ادامه داد: باید برای علم و عالم ارزش قائل بود چراکه جایگاه علم و دانش رفیع است و وظیفه ما در قبال این اندیشمندان، پاسداشت تلاش‌ها و زحمات آنهاست و برگزاری اینچنین همایش‌هایی کمترین کاری است که در مقابل عظمت و بزرگی مفاخر و فرزانگان برجسته دیار علویان باید انجام دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: یکی از موهبت‌های خداوند به انسان‌ها، وجود متفکران، علما و دانشمندان است که همواره چراغ هدایت را پرفروغ نگه داشته‌اند و مبارزه با جهل و نخوت را به عنوان وظیفه می‌دانستند.

وی اضافه کرد: مازندران ولایت‌مدار، این دیار نخستین حکومت علویان و صدرنشین تاریخ ایران باستان از این موهبت الهی بی‌بهره نبوده است و افتخارات زیادی را در خود جای داده است.

ابراهیمی با بیان اینکه بر خود وظیفه دانستیم تا از این افتخارات تجلیل کنیم، افزود: ادب ایجاب کرد که با اراده و نگاه جمعی با تجلیل از مقام شامخ نخبگان و مشاهیر نسبت به این بزرگان و احیای آثار گرانمایه آنان الگوپذیری از دستاوردها و پیوند فکری و معرفتی به ویژه برای نسل نو و آیندگان ادای دین کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان با بیان اینکه نباید به این علما و نخبگان کم‌توجهی کنیم، اظهار داشت: تکریم این عزیزان تشکر از خداست و امیدواریم هر سال بتوانیم این همایش را بهتر برگزار کنیم.

   


حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی:
تأثیرات انقلاب اسلامی سردمداران آمریکا را دچار بحران هویتی کرده است

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر کدام علیه ایران یک اظهارنظر دارند به خاطر آن است که از جمهوری اسلامی به ستوه آمدند.

خبرگزاری فارس: تأثیرات انقلاب اسلامی سردمداران آمریکا را دچار بحران هویتی کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با تبریک میلاد حضرت محمد(ص)، امام جعفر صادق(ع) و دهه فجر گفت: دهه فجر جشن بزرگ دینی و مردمی است. در ابتدا باید خدا را سپاسگزار باشیم که در دنیای تاریک و سیاه امروز، سی و سه سال در فضای پاک تنفس می‌کنیم؛ فضایی که عطر قرآن، حق‌طلبی، ارزش‌مداری، انسان‌گرایی، طهارت نفس و غیره جاری است. فضای ایران مانند یک باغ مصفا در یک کویر برهوت است.دانشمند هسته‌ای ما افتخار می‌کند که خونش را در راه وطن و ملت بدهد. شما خانواده شهید احمدی روشن را ببینید که چطور با صلابت ایستاده‌اند. آیا این‌ها نعمت و اوج رشد و کمال نیست؟!

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در جامعه‌ای که می‌خواستیم پاک و الهی در آن زندگی کنیم جلوی ما تانک می‌گذاشتند و اکنون جلوی ما ناو هواپیمابر می‌گذارند تا ما را تهدید کنند. مشاهده کنید که از کجا به کجا رسیده‌ایم. زمان انقلاب به کف خیابان‌ها تانک آوردند تا جلوی ما را بگیرند ولی زورشان به ما نرسید و اکنون می‌خواهند ما را با اعزام ناو هواپیما به خلیج فارس بترسانند. ولی همچنان زورشان به ما نمی‌رسد. چرا که شما به یاری خدا شتافتید و خدا نیز شما را ثابت قدم کرد.

به برکت انقلاب اسلامی فضای دین‌داری در دنیا ترویج شده است

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین تجمع دریایی تسلیحاتی جهان اکنون در خلیج فارس اتفاق افتاده است، گفت: این تجمع یعنی اینکه سابقه نداشته در هیچ جای دنیا در یک دریای کوچک این قدر تسلیحات بیاورند؛ اما آیا یک شب شده که زنان و مادران شما خوابشان نبرد؟! این برکت، ثمره انقلاب اسلامی است. هم اکنون به برکت انقلاب اسلامی فضای دین داری در دنیا ترویج شده است؛ حتی بین مسیحیان. ‌گرایش به دین بعد از انقلاب اسلامی در دنیا تقویت شده است؛ حتی در بین یهودیان. چون دنیا با سرعت به سمت بی‌دینی، خدا گریزی می‌رفت. جریان کمونیستی نیز دنیا را تسخیر کرده بود. جریان مادی‌گرایی غرب این قدر دنیا را تهی کرده بود که نصف بیشتر دنیا تحت سلطه آنان قرار گرفته بود. کشورهای اسلامی و حتی ایران خودمان نیز تحت تأثیر کمونیست‌ها بودند. زمان طاغوت قوی‌ترین حزب در کشوری مثل ایران که مهد علما و تشیع است، حزب توده بود.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی نه تنها ایران را تغییر داد بلکه جریان معنویت‌گرایی در دنیا را تقویت کرد، گفت: این وضعیت، فوق‌العاده است. با پیروزی انقلاب اتفاق بزرگی در دنیا افتاد. باید اتفاقاتی که در دنیا همزمان با پیروزی انقلاب واقع شد را مرور کنیم. الآن به قله رسیده‌ایم. اخیراً واتیکان به عنوان مرکز مسیحیت دنیا اعلام کرد که در سال 2011 جمعیت مسلمانان از جمعیت کاتولیک‌های دنیا پیشی گرفته است. آن‌ها همچنین در تحلیلشان اذعان دارند که صرفاً با زاد و ولد جمعیت مسلمانان دنیا افزایش پیدا نکرده است بلکه میزان گرویدن پیروان ادیان به اسلام افزایش یافته است. جالب آنکه بیشترین گرایش مردم کشورها به اسلام در اروپا و آمریکا و توسط زنان صورت گرفته است.

تأثیرات انقلاب اسلامی، سردمداران آمریکا را دچار یک بحران هویتی جدی کرده است

وی ادامه داد: اما وقتی بخواهند علیه ما تبلیغ کنند می‌گویند شما ضد زن و ضد انسانیت هستید؛ زنان را از جامعه خود حذف کرده و حقوقشان را ضایع کرده‌اید. این در حالی است که طبق آمار خودشان شاهدیم بیشترین گروندگان به اسلام در جامعه غرب، زنان هستند. این آمار عجیب است. اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر کدام علیه ایران یک اظهارنظر دارند به خاطر آن است که از جمهوری اسلامی به ستوه آمدند. تأثیرات انقلاب اسلامی آنان را دچار یک بحران هویتی جدی کرده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: آنچه برای ما مهم است اینکه موج فریبکاری و دین گریزی به پایان برسد. الآن فریبکاری در دنیا رسوا شده است. همیشه می‌گفتند که این تئوری و نظریه توسط آمریکایی‌ها گفته شده اما امروز کسی برای این نظریه‌ها و تئوری‌ها ارزشی قائل نیست.

وی ادامه داد: دنیا ببیند که روز 22 بهمن در ایران چه اتفاقی می‌افتد؛ همان شعاری که سی و سه سال پیش ملت ایران زیر تانک‌ها سر دادند در خیابان‌های ایران سر داده می‌شود.

قلوب مردم مصر با ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران است

پورمحمدی با اشاره به همایش‌های بیداری اسلامی در تهران گفت: هنوز در مصر نظام پلیسی حاکم است؛ برخی مهمانان مصری این همایش‌ها زمان بازگشت به کشورشان در فرودگاه بازداشت شدند. امروز شاهدیم که رئیس مجلس منتخب مصر در اولین مصاحبه خود اذعان کرد جمهوری اسلامی ایران یک کشور تأثیرگذار است و خواستار بهبود روابط کشورش با ایران شد؛ چرا که رئیس مجلس مصر می‌داند اگر غیر از این بگوید مردم مصر به او رای نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر کاندیداهای اصلی ریاست جمهوری مصر مدعی هستند که اگر رای بیاورند روابط این کشور با ایران را بهبود خواهند بخشید؛چرا که می‌داند اگر این موضع را نگیرند مردم مصر به آن‌ها رای نمی‌دهند. هیچ گاه چنین وضعیتی بین ایران و مصر حاکم نبود، الآن هم روابط عادی نیست اما قلوب مردم مصر با ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران است.

پورمحمدی افزود: غربی‌ها و آمریکایی‌ها اذعان دارند این جمهوری اسلامی ایران است که به بیداری کشورهای منطقه خط می‌دهد. خشم و غضب اسرائیلی‌ها نیز به خاطر آن است که جمهوری اسلامی ایران موجودیت آن‌ها را به خطر انداخته است. هیاهو می‌کنند که ایران بمب اتمی می‌سازد؛ اشتباه شما این است که نمی‌دانید دوره بمب اتمی گذشته است. یکی از تحلیل گران آمریکایی می‌گوید از این نترسید که جمهوری اسلامی ایران بمب اتمی بسازد. از این بترسید که جمهوری اسلامی ایران بمب اتمی داشته باشد ولی از آن استفاده نکند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فرمایش امام(ره) مبنی بر اینکه «انقلاب ما انفجار نور بود»، تأکید کرد: ما اهل انفجاریم ولی بمب منفجر نمی‌کنیم. ما دنیا را با نور منفجر می‌کنیم. انقلاب ما انفجار نور بود. بمب اتمی بمبی است که نفرت و معلولیت می‌آورد ولی انقلاب ما انفجار نور و انفجار حیات بود. شما اشتباه می‌کنید دنیا را باید با بمب نوری منفجر کرد نه با بمب اتمی. امام این را به یادگار گذاشته است.

وظیفه ما این است نگذاریم به انقلاب آفت برسد/ نگذاریم دشمن با تبر به جان درخت انقلاب بیفتد

وی افزود: اگر ما در بحث علمی پیشرفت کنیم، در اقتصاد پیشرفت کنیم و غیره این‌ها در تبع آن انفجار نور است. ما قلب‌ها و تفکر‌ها را تسخیر کردیم. حال که این تحول اتفاق افتاده است باید خوب از آن مراقبت کنیم. تعبیری که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند این بود که انقلاب کلمه طیب است. ریشه و تنه آن قوی و طیب است. اما باید از آن حفاظت کرد. وظیفه ما این است نگذاریم دشمن با تبر به جان این درخت بیفتد. نباید بگذاریم آفت بگیرد. نباید فکر کنیم که این انقلاب چون طیب است، آفت نمی‌گیرد. اگر ما وظیفه ناشناس باشیم این درخت طیب آفت می‌گیرد.

مسئولان در حفاظت از انقلاب جدی باشند

پورمحمدی با اشاره به شرایط مهم و حساس جمهوری اسلامی ایران در دنیا گفت: باید بدانیم که در چه شرایط مهمی در دنیا هستیم. اول، ما مسئولین وظیفه داریم؛ اشتباه نکنیم؛ وظیفه شناس باشیم؛ فساد نداشته باشیم؛ جلوی بی‌انضباطی و فساد را بگیریم؛ در حفاظت از انقلاب جدی باشیم. وظیفه مردم نیز این است که هشیار، ناظر و بیدار باشند؛ در صحنه حضور قدرتمندانه داشته باشند.

کسی را نماینده خود انتخاب کنید که از حقوق خدا، انقلاب، نظام و مردم دفاع کند

وی با اشاره به ضرورت حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای انتخابات مجلس نهم گفت: مردم در جایی که باید تصمیم بگیرند حضور داشته و کسی که بهتر است را انتخاب کنند. دعوا نیز نکنیم. همه نامزدها محترم و سرمایه این کشور هستند؛ چرا که صلاحیتشان توسط شورای نگهبان تایید شده است. اما کسی را نماینده خود انتخاب کنید که از حقوق خدا، انقلاب، نظام و مردم دفاع کند.

پورمحمدی گفت: اگر نماینده مجلس از حقوق خدا، انقلاب و نظام خوب دفاع کرد از حقوق ما نیز خوب دفاع می‌کند. اگر بخواهیم یک نماینده مردمی داشته باشید باید فرد متقی‌تر، دلسوزتر، آگاه تر و هشیار تر را انتخاب کنید. گاهی اوقات انتخاب بد می‌کنیم که چوب آن را نیز خورده‌ایم. اگر برنامه خوب در مجلس تصویب نشود تنها تقصیر را بر گردن نمایندگان نیندازیم بلکه بگوییم ما نیز مقصر هستیم چون خوب انتخاب نکردیم. وظیفه ما مردم ایران در انتخابات، انتخاب خوب است.

رمز موفقیت، وحدت زیر سایه رهبری است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان گفت: ما مسئولین نیز باید حواسمان باشد که خوب تصمیم بگیریم و بی‌دقتی‌های خود را گردن دشمن نیندازیم. دشمن دشمنی می‌کند؛ پیوسته با ما می‌جنگد تا ما را از مسیر، دین و اهداف و آرمان‌های مان دور کند؛ دشمن یعنی همین. ما باید وظیفه خود را خوب دانسته و به آن عمل کنیم. انشاء الله با رهبری مقام معظم رهبری و اطاعتی که در ملت سراغ داریم تمامی این مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت. رمز موفقیت، وحدت زیر سایه رهبری است. اگر از زیر این سایه کنار رفتیم جنگ و دعوا به وجود می‌آید.

   


سفیر ایران در اوکراین/
ملت ایران با بلوف‌های رسانه‌ای دولت های فزون طلب دست از حقوق خود برنمی‌دارد

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در اوکراین مردم اروپا را متضرر تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان دانست و تصریح کرد: ملت ایران به خاطر بلوف‌ها و نمایش‌های رسانه‌ای چند دولت فزون طلب خارجی از حقوق اساسی خود دست برنمی‌دارد.

خبرگزاری فارس: ملت ایران با بلوف‌های رسانه‌ای دولت های فزون طلب دست از حقوق خود برنمی‌دارد

به گزارش خبرگزاری فارس، اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در گفت‌وگویی با روزنامه ایزوستیا و اوکراینه در خصوص اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان، اظهار داشت: تحریم‌های ظالمانه همواره موجب فرصت سازی و بارور ساختن استعدادهای بومی و ملی ایرانیان برای ارتقای ظرفیت‌های صنعتی و علمی آنها بوده است. در این مرحله نیز متاسفانه چند قدرت فزون طلب در اروپا از چنین رویکردهایی پیروی می‌کنند و این در حالی است که اروپاییان گرفتار آثار بحران‌های مالی و پیامدهای منفی سیاست‌های جنگ طلبانه چند دولتمرد اروپایی هستند.

وی با بیان اینکه مردم اروپا و آمریکا در شرایط رکود شدید، بیکاری فزاینده و بدهی‌های سرسام‌آور به سر می‌برند، گفت: رویکردهای عجولانه اتحادیه اروپا موجب خسارات و عوارض منفی بیشتری مبنی بر افزایش قیمت سوخت عمومی و مشکلات عدم امکان تامین فرآورده‌های پالایشگاه‌های اروپایی شده و عملا آثار این گونه تحریم‌ها را می‌بایست مردم اروپا و منطقه تحمل کنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین همچنین ضمن تأکید بر اینکه ایران می‌تواند خریداران فرآورده‌های نفتی خود را پیدا کند، خاطرنشان کرد: شما ظرفیت و نبوغ ایرانیان را برای پیدا کردن راه‌های جایگزین و تبدیل تحریم‌ها به فرصت‌ها در شش ماه پیش در قضیه تحریم بنزین مشاهده کردید. ایرانیان با یک طرح ضربتی طی یک ماه نه تنها کمبود و نیازهای سوختی خود را تامین کرده، بلکه سوخت بنزین با مقیاس یورو 4 و یورو 5 و سوخت جت را در پالایشگاه‌های خود تولید و حتی مازاد آن را برای صادرات به خارج صادر کردند.

 قاسمی با بیان اینکه نفت ایران به علت ارزش فراوان و غنای بهره‌وری آن مورد نیاز کشورهای زیادی است، افزود: به راحتی می‌توان جایگزین‌های خریدار در این بازار و متقاضی فراوان را جستجو کرد. ایرانیان مردمانی هستند که می‌دانند دستاوردهای علمی و تکنولوژی خود را چگونه صیانت کرده و حاضر نیستند به دلیل بلوف‌ها و نمایش‌های رسانه‌ای چند دولت فزون طلب خارجی از حقوق اساسی خود دست بردارند.

سفیر ایران در کی‌یف اظهار داشت: حقوقی که در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و ایران همواره به این مقررات ضمن شفافیت لازم پایبند بوده است.

   


با حضور اندیشمندان و محققان بین‌المللی صورت گرفت
برگزاری همایش بین‌المللی رسالت زنان تحصیلکرده علوم دینی در جهان اسلام

خبرگزاری فارس: همایش بین‌المللی رسالت زنان تحصیلکرده علوم دینی در جهان اسلام با حضور اندیشمندان و محققان بین‌المللی در آستان حضرت عبدالظیم‌الحسنی (ع) برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش بین‌المللی رسالت زنان تحصیلکرده علوم دینی در جهان اسلام

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران همزمان با سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایام فرخنده سالروز میلاد پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) و امام صادق (ع)، همایش بین‌المللی رسالت زنان تحصیل کرده علوم دینی در جهان اسلام به همت حوزه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم (ع) و با حضور اندیشمندان و محققان بین‌المللی در تالار شیخ صدوق (ره) آستان حضرت عبدالعظیم‌الحسنی (ع) برگزار شد.

معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: با توجه به خیزش جهان اسلام و موج بیداری اسلامی بدیهی است که هر کس باید در پی این باشد که وظیفه خودش را خوبی انجام دهد و به‌دنبال این باشد که خودش در این بیداری اسلامی نقشی داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقدیری گفت: حوزه‌های علمیه از این مسئله به دور نیستند به‌ ویژه حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در بخش خواهران به این فکر افتادند که مقدمات یک همایش بین‌المللی را فراهم کرده و از بانوان تحصیل کرده حوزوی در این موضوع استفاده شود.

سرپرست حوزه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در ارتباط با موضوع این همایش بین‌المللی عنوان کرد: موضوع این همایش بین‌المللی رسالت زنان تحصیل کرده علوم دینی در جهان اسلام است که فراخوان مقالاتی صورت گرفت و 45 مقاله به این همایش واصل شد که از کشورهای مختلف و از حوزه‌های مختلف داخل کشور بود و از میان این مقالات توسط اساتید حوزه علمیه بررسی و هشت مقاله از این میان به عنوان مقاله برتر و در حد ارائه در همایش تشخیص داده شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: البته بقیه مقالات نیز از زیبایی و استقامت و مطالب خوبی برخوردار بود که به لطف خدا مجموع این مقالات نیز در مجموعه‌ای منتشر می‌شود.

تقدیری در ارتباط با مقالات برگزیده در این همایش بین‌المللی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته شده در میان مقالات نفر نخست از کشور عربستان و مقام دوم از کشور افغانستان و مقام سوم از داخل ایران و یکی از حوزه‌های علمیه بود.

معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) افزود: این همایش یک روزه همزمان با سالروز میلاد پیامبر مکرم و عظیم الشان اسلام (ص) و مبدع و ایجاد کنده جهان اسلام، با استقبال خوبی برگزار شد.

تقدیری در ارتباط با محورهای این همایش تاکید کرد: محورهای این همایش رسالت و نقش بانوان در امور خانواده، در امور تبلیغی و در امور جامعه بود که همه اینها با جهان اسلام و خدمات‌دهی و آمادگی و آماده سازی بانوان برای جهان اسلام بود.

این گزارش حاکی است در همایش بین‌المللی رسالت زنان تحصیلکرده علوم دینی در جهان اسلام علاوه بر ارائه مقالات حجت‌الاسلام قادری یکی از سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی در ارتباط با نقش بانوان در جهان اسلام سخنانی را مطرح و در ادامه نیز حجت‌الاسلام خالقی، معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه مطالبی را در این راستا عنوان کردند.

   


رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی:
امام جعفر صادق(ع) به جهاد فرهنگی اهتمام داشت

خبرگزاری فارس: رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی گفت: امام جعفر صادق(ع) به جهاد فرهنگی و دانشگاهی پرداخت و باید به این نکته توجه کرد که جهاد قلمی و بیانی از نظر تاثیرگذاری در جای خود تفاوتی با جهاد شمشیر و شهادت ندارد.

خبرگزاری فارس: امام جعفر صادق(ع) به جهاد فرهنگی اهتمام داشت

حجت‌الاسلام صمصام‌الدین قوامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک ولادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) در مسیر پیامبر اکرم(ص) حرکت کرد و اقدامات پیشوای ششم شیعیان به معنای تولد دوباره اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) سبب حفظ اصالت دین شد و امام صادق(ع) اقتدار دانش را به وجود آورد و این خواسته خداوند از سوی ائمه اطهار(ع) محقق شد.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی تصریح کرد: امام جعفر صادق(ع) از فرصت ویژه‌ای برخوردار بود، تا شعائر اهل بیت(ع) و تشیع را ترویج دهد و ایشان از خارج مرزها به پذیرش دانشجو پرداخت.

وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های دوران پیشوای ششم شیعیان گفت: شبهات اعتقادی، اخلاقی و سئوالات احکام در دوران این امام بزرگوار وجود داشت و امام برای پاسخگویی به آنها معارف جدیدی را تولید کرد.

قوامی خاطرنشان کرد: شاگردان امام جعفر صادق(ع) از ادبیات خاصی در اصول، عقاید، تفسیر و اخلاق برخوردار بودند، بنابراین آنها را شاگردان جعفری می‌نامیدند.

وی با بیان اینکه امام جعفر صادق(ع) به جهاد فرهنگی و دانشگاهی پرداخت، گفت: جهاد از ارزش فراوانی برخوردار است و باید به این نکته توجه کرد که جهاد قلم و بیان تفاوتی با جهاد شمشیر و شهادت ندارد.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی خاطرنشان کرد: هر یک از ائمه اطهار(ع) با توجه به شرایط روش مبارزاتی خاصی داشت و از تاکتیک‌های مختلف استفاده می‌کرد.

وی تصریح کرد: سیاست‌مداران فراوانی بودجه‌های هنگفت برای انکار نورانیت پیشوای ششم شیعیان خرج می‌کردند تا شاگردان و مریدان را از اطراف امام متفرق کنند، ولی جلوه، نور و جذابیت امام طوری بود که هیچ قدرتی نمی‌توانست به مبارزه با وی بپردازد.

قوامی ادامه داد: جاذبه‌های علمی و مذهبی امام جعفر صادق(ع) موجب جذب افراد به این امام بزرگوار شد.

   


در ادامه دخالت‌های آنکارا در عراق
اردوغان از مطلک به گرمی استقبال کرد

خبرگزاری فارس: نخست وزیر ترکیه از "صالح المطلک" که اخیرا نخست وزیر عراق خواستار عدم رای اعتماد پارلمان به او به خاطر بی کفایتی در پست معاونت خود شده بود، به گرمی استقبال کرد.

خبرگزاری فارس: اردوغان از مطلک به گرمی استقبال کرد

به گزارش فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری "العالم"، منابع خبری ترکیه اعلام کردند که "رجب طیب اردوغان " نخست وزیر ترکیه، "صالح المطلک" معاون "نوری المالکی" نخست وزیر عراق را برای بحث و بررسی آخرین رویدادهای عراق و سوریه به حضور پذیرفت.

"یاسین مجید" از نزدیکان مالکی و عضو ارشد ائتلاف دولت قانون چندی پیش فاش کرد که مالکی از پارلمان خواسته است تا به مطلک رای عدم اعتماد ندهد زیرا دیگر به او به عنوان معاون خود اعتماد ندارد و او را فردی کاردان، شایسته و سالم نمی داند.

مطلک معاون نخست وزیر و نماینده پارلمانی فهرست العراقیه است که مورد حمایت عربستان است و پیش از این موضعگیری هایی نیز در حمایت از گروهک تروریستی منافقین در عراق داشته است.

در پی اظهار نظرهای مداخله جویانه نخست وزیر ترکیه در مسائل داخلی عراق، درگیری لفظی اخیرا بین او با نخست وزیر عراق روی داد.

رجب طیب اردوغان گفته بود: در عراق مسائلی در جریان است که نمی توان در قبال آن دست روی دست گذاشت و ترکیه نمی‌تواند نظاره گر این باشد که عراق به سوی پرتگاه درگیری های خونین پیش برود.

مالکی نیز در مقابل به همتای ترک خود هشدار داد و گفت: در صورت ادامه دخالت ترکیه، بغداد مقابله به مثل خواهد کرد.

منابع خبری اخیرا فاش کردند که بعد از بروز اختلاف بین مالکی و اردوغان، نزدیک شدن ترک‌ها به کردهای شمال عراق بیشتر شد به گونه ای که سران ترک دیدارهای محرمانه‌ای را با "مسعود بارزانی" رئیس منطقه کردستان عراق ترتیب دادند.

   


درباره وبلاگ

مقالات روز علمی و فرهنگی - مقالات جدید و بروز شده
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات