معاون وزیر خارجه در گفت وگو با فارس:
قطعنامه مجمع عمومی درباره سوریه مغایر وظایف این نهاد و راهکارهای مسالمت‌آمیز است

خبرگزاری فارس: معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در واکنش به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه را مغایر با مشی و وظایف این نهاد و اولویت دادن به راهکارهای مسالمت آمیز می داند.

خبرگزاری فارس: قطعنامه مجمع عمومی درباره سوریه مغایر وظایف این نهاد و راهکارهای مسالمت‌آمیز است

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در واکنش به قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل در مورد سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران صدور قطعنامه مجمع عمومی علیه سوریه در حالی که دولت این کشور راه حل سیاسی مهمی با انجام جدی اصلاحات و مذاکره با معارضه ارائه داده است را مغایر با مشی و وظایف این نهاد و اولویت دادن به راهکارهای مسالمت آمیز می داند.

وی افزود: بی تردید رویکرد دوگانه و سیاست های متناقض نهادهای بین المللی در قبال تحولات خاورمیانه نه تنها در راستای خدمت به صلح و ثبات منطقه نبوده، بلکه رویه های غیر متعارف اخیر که صرفا منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی را تأمین کرده صلح و امنیت منطقه را به طور جدی در معرض تهدید قرار داده است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از اتحادیه عرب انتظار دارد با اتخاذ سیاست منطقی و بی طرفی و با اتکا به توانایی های امت اسلامی، به دولت و ملت مقاوم سوریه در برقراری ثبات و امنیت کمک کند.

به گزارش فارس، مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته با 137 رای موافق، 12 رای مخالف و 17 رای ممتنع از پیش نویس قطعنامه ضد سوری اتحادیه عرب و کناره گیری "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه و محکومیت نقض حقوق بشر در این کشور حمایت کرد و خواستار توقف سرکوب مخالفان سوری شد.

این قطعنامه با جلب حمایت بیش از 70 کشور مجمع عمومی و حمایت بیش از دو سوم کشورهای عضو این سازمان تصویب شد.

انتهای پیام/ش

   


هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال نشسته
پیروزی نفت و گاز گچساران و گسترش فولاد تبریز مقابل حریفان

خبرگزاری فارس: تیم های نفت و گاز گچساران و گسترش فولاد تبریز در هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال نشسته مقابل حریفان به پیروزی رسیدند.

خبرگزاری فارس: پیروزی نفت و گاز گچساران و گسترش فولاد تبریز مقابل حریفان

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، رقابت‌های هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال نشسته (جام ایثار) پنجشنبه و جمعه با انجام 3 دیدار در شهرهای تبریز و گچساران پیگیری شد که با پیروزی تیم های نفت و گاز گچساران و گسترش فولاد تبریز همراه بود.

 

* نتایج مسابقات این هفته به شرح زیر است:

گسترش فولاد تبریز 3 - فیروز قزوین صفر (میزبان: تبریز)

نفت و گاز گچساران 3 - هیئت البرز یک (میزبان: گچساران)

نفت و گاز گچساران 3 - هیئت گرگان صفر (میزبان: گچساران)

تیم والیبال نشسته ذوب آهن این هفته استراحت داشت. گسترش فولاد تبریز با پیروزی در این هفته، به صدرنشینی خود در لیگ برتر ادامه داد.

انتهای پیام/م

   


تظاهرات سراسری اردنی‌ها برای برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی

خبرگزاری فارس: شهروندان اردنی در ادامه فعالیت‏های اعتراضی خود به عملکرد نظام، پس از اقامه نماز جمعه در سراسر کشور تظاهرات کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات سراسری اردنی‌ها برای برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی

به گزارش فارس، شهروندان معترض اردنی این هفته نیز پس از اقامه نماز جمعه با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف، خواستار تحقق اصلاحات، برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی شدند.

در شهر " کرک"، صدها تن از شهروندان با برگزاری یک تظاهرات اعتراضی تحت عنوان "ما را نترسانید" بر لزوم تحقق مطالبات شهروندان تاکید کردند.

شهروندان این منطقه خواستار پایان دادن به فشارهای امنیتی بر شهروندان بویژه معترضین شدند.

در شهر "طفیله"، شهروندان این منطقه با برگزاری تظاهرات ضد دولتی از مقابل مسجد بزرگ این شهر، خواستار مباره با فساد، پایان دادن به دخالت نیروهای امنیتی در امور شهروندان و تحقق اصلاحات سیاسی جامع در کشور شدند.

در شهر "سلط" کمیته هماهنگی جنبش جوانان و مردمی این منطقه با برگزاری یک تظاهرات اعتراضی از مقابل مرکز فرهنگی سلط، بر لزوم تحقق مطالبات شهروندان تاکید کرد.

این کمیته با صدور بیانیه ای، تحقق اصلاحات حقیقی در کشور و مبارزه با فساد و مفسدان را شرط پایان دادن به اعتراضات اعلام کرد.

شهروندان "معان" نیز با برگزاری تظاهراتی از مقابل مسجد جامع این شهر، خواستار رسیدگی به اوضاع نامطلوب معیشتی شهروندان و نیز لزوم تحقق اصلاحات سیاسی و اقتصادی در کشور شدند.

اطلاعات دریافتی حاکی از برگزاری تظاهرات های مشابه در سایر شهرهای اردن است.

گزارش‌های تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/++

   


تهران قهرمان لیگ برتر اسکواش بانوان شد

خبرگزاری فارس: تیم اسکواش بانوان تهران عنوان قهرمانی دومین دوره لیگ برتر اسکواش را به دست آورد.

خبرگزاری فارس: تهران قهرمان لیگ برتر اسکواش بانوان شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از فدراسیون اسکواش، تهران با 36 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت. تیم‌های یزد و گلستان به ترتیب با 30 و 27 امتیاز مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

فیروز صفه اصفهان و اراک نیز در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند و به این ترتیب تیم‌های شهدای ورزشکار کرمانشاه و سولار مازندران نیز با حضور در جایگاه‌های ششم و هفتم به دسته اول سقوط کردند.

نتایج کامل به شرح زیر است:

اراک اسکواش صفر - هیئت تهران 3  (عدم حضور تیم اراک)

اراک اسکواش صفر - شهدای ورزشکار کرمانشاه 3 (عدم حضور تیم اراک)

هیئت تهران 3 - فیروز صفه اصفهان صفر

سولار مازندران صفر - هیئت تهران 3

فیروز صفه اصفهان 2 - سولار مازندران یک

سولار مازندران صفر - هیئت یزد 3

هیئت گلستان 3 - شهدای ورزشکار کرمانشاه صفر

هیئت گلستان یک - هیئت یزد 2

هیئت تهران 2 - هیئت یزد یک

هیئت گلستان صفر – هیئت تهران 3

انتهای پیام/م

   


جام جهانی شمشیربازی - ایتالیا
هر 3 نماینده ایران راهی دور دوم شدند

خبرگزاری فارس: نمایندگان شمشیربازی ایران در جام ‌جهانی ایتالیا راهی دور دوم شدند.

خبرگزاری فارس: هر 3 نماینده ایران راهی دور دوم شدند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی در اسلحه سابر در پادوا ایتالیا از صبح امروز (جمعه) آغاز شد و هر سه نماینده ایران توانستند راهی دوره دوم شوند.

حمیدرضا طاهرخانی با پیروزی برابر حریفان گرجستانی، روسیه‌ای، مراکشی و اوکراینی و شکست برابر حریف آلمانی با چهار برد و یک باخت به دور دوم صعود کرد.

محمد فتوحی برابر حریفانی از اتریش، آمریکا، روسیه‌، به پیروزی رسید و مقابل نمایندگان ایتالیا، فرانسه شکست خورد.

مجتبی عابدینی دیگر نماینده ایران توانست چهار برد را مقابل شمشیربازانی از ونزوئلا، ایتالیا، انگلیس و آمریکا کسب کند و تنها برابر رقیب فرانسوی خود بازنده باشد.

رقابت‌های دور دوم فردا صبح برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م

   


به دلیل کسالت
شیعی از مدیرعاملی باشگاه پیکان استعفا کرد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه پیکان به دلیل کسالت از سمت خود کناره‌گیری کرد.

خبرگزاری فارس: شیعی از مدیرعاملی باشگاه پیکان استعفا کرد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، محمود شیعی به دلیل کسالت از سمت مدیرعاملی باشگاه پیکان استعفا کرد. این در حالی است که متن استعفای شیعی هنوز به دست نجم‌الدین نرسیده است.

به نظر می‌رسد جایگزین شیعی که با عنوان سرپرست فعالیت خود را آغاز خواهد کرد یکی از اعضای هیئت مدیره خواهد بود که فردا معرفی خواهد شد.

چندی پیش هم شایعه شده بود که وی از سمت خود کناره‌گیری کرده است، اما شیعی در مصاحبه‌ای این موضوع را تکذیب کرد.

انتهای پیام/م

   


مشروح میزگرد بررسی عملکرد مجلس هفتم و هشتم/
تاکید بر ضرورت استقلال وکلای ملت و عدم وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت

خبرگزاری فارس: مطهری و ابوطالب در میزگرد بررسی عملکرد مجلس هفتم و هشتم بر استقلال وکلای ملت و عدم وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تاکید بر ضرورت استقلال وکلای ملت و عدم وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز جمعه در میزگردی که با موضوع عملکرد مجلس هفتم و هشتم در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی و با حضور سعید ابوطالب برگزار شد، فلسفه وجود مجلس را جلوگیری از سرکشی دولت‌ها دانست و گفت: قدرت اجرایی در دست دولت است و قدرت هم در طبیعت خودش فساد‌آور است.

مطهری در این میزگرد که یکی از برنامه‌های چهارمین نشست شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت بود، قدرت مطلق در هر زمینه‌ای را فساد‌آور دانست و افزود: تنها در خصوص شخص معصوم قدرت فساد‌آور نیست‌ چرا‌که معصوم از یک لطف الهی برخوردار است که البته این لطف هم نتیجه تلاش خود معصوم است.

وی با بیان اینکه معصومین به آثار مخبر گناه واقف‌اند، اظهار داشت: انسان‌های عادی اگر قدرت اقتصادی، سیاسی و مالی را در اختیار بگیرند، در معرض لغزش خواهند بود.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه مجلس برای کنترل قدرت به وجود آمده تا ناظر بر اعمال دولت باشد، ‌گفت: مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را انجام می‌دهد لذا نماینده‌ای که می‌خواهند وارد مجلس شود، باید ضمن تخصص قدرت نظارت بر اعمال دولت را هم داشته باشد.

مطهری‌ خاطرنشان کرد: نماینده باید دارای حریت و آزادی باشد تا حرفش را بزند، لذا اگر نماینده‌ای به کمک دولت وارد مجلس شود، نمی‌تواند مقابل دولت و تخلفاتش بایستد چرا‌که وامدار آنها شده است.

وی نحوه انتخاب شدن نمایندگان را مهم ارزیابی کرد و افزود: اگر احزاب قوی در کشور وجود داشته باشد، کار مردم راحت می‌شود و مردم به فهرستی که حزب مورد اعتماد‌شان ارائه داده، رای می‌دهند.

نماینده مردم تهران گفت: ما در کشورمان احزاب قوی نداریم و چند ماه مانده به انتخابات تشکل‌هایی به وجود می‌آیند و رای مردم را جذب می‌کنند و بعد از انتخاب شدن هم کار خود را ادامه می‌دهند.

مطهری مجلس را خلاصه ملت دانست و گفت: مجلس باید از حقوق مردم دفاع کند و ‌هر چند ما دولت خوبی داشته باشیم، ولی نماینده وکیل ملت است نه دولت.

وی ادامه داد: رابطه مجلس با ولی فقیه هم باید روشن باشد یعنی اگر ولی فقیه از دولتی تعریف کرد، دلیل نمی‌شود که مجلس مقابل تخلفات دولت نایستد و از رئیس جمهور و وزراء سؤال نکند.

نماینده تهران در مجلس با ذکر این مسئله که در کشور ما هر کس وظیفه خاص خود را دارد، اظهار داشت: اینکه کلیت دولت مورد تایید باشد و دولت تخلف هم کند، 2 مسئله جداست.

مطهری ادامه داد: اگر قرار است ما صرفا سخنان رهبری را در مجلس تکرار کنیم، نیازی به وجود مجلس نیست. ما باید حرف خودمان را بزنیم و اگر مصوبه مجلس اشکال شرعی داشته باشد، شورای نگهبان به آن ایراد می‌گیرد یا اینکه رهبری اگر مصلحت بزرگتری را تشخیص دهند، در خصوص آن تذکر می‌دهند.

وی گفت: در زمان تصویب یک طرح یا لایحه نباید دائماً پای رهبری را وسط بکشیم؛ بنده در مدتی که در مجلس بودم، احساس کردم بزرگترین مانع مجلس برداشت غلط افراد از ولایت فقیه است و به همین دلیل مجلس همیشه حالت ایستا دارد.

نماینده تهران به سؤال از رئیس جمهور در مجلس اشاره کرد و گفت: در مسئله سؤال از رئیس جمهور وقتی می‌خواستیم از نماینده‌ها امضاء بگیریم، به ما می‌گفتند که آیا از آقا اجازه گرفته‌ای در حالی که این مسئله جزو وظایف مجلس است و خود رهبری هم فرمودند که مجلس وظایفی دارد که رهبری در آن دخالت نمی‌کند.

مطهری با بیان اینکه برخی نمایندگان کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران ولایت فقیه به معنای استبداد نیست و ولی فقیه مزاحم کسی هم نیست.

وی ضمن انتقاد از موضع‌گیری‌های سروش در مورد ولایت فقیه گفت: اگر افراد حر و آزاد وارد مجلس شوند، ما می‌توانیم امیدوار به اصلاح امور در کشور باشیم، در غیر این صورت موفق نخواهیم شد.

این نماینده مجلس گفت: انتخابات از حساسیت خاصی برخوردار است و به خاطر شرایط ویژه کشور که با تحریم‌های اقتصادی و تهدیدات نظامی روبه‌رو شده‌ایم، از این جهت باید شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آینده باشیم چرا‌که این مشارکت می‌تواند پیام بسیار مهمی را به غربی‌ها ابلاغ کند و این پیام آن است که مردم همچنان پای نظام خود ایستاده‌اند.

مطهری همچنین گفت: اشتباه فاحشی که اصلاح‌طلبان داشتند، این بود که در انتخابات شرکت نکردند و به خاطر اعتراض به حوادث سال 88 انتخابات را تحریم کردند، درصورتی که می‌توانستند با حضور در انتخابات نقش تأثیر‌گذاری را در ترکیب مجلس نهم ایفا کنند و مطالبات مردم را در مجلس نهم دنبال کنند.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنان اظهار داشت: بنده یک زمانی موضع‌گیری‌هایی داشتم که یک عده‌ از اصولگرایان خواستار بررسی وضعیت من در شورای داوری اصولگرایان شدند؛ اگر امثال من از اصولگرایان بیرون بیایند، جز تملق و چاپلوسی چیزی نمی‌ماند. باید مبانی اصولگرایی روشن شود.

وی ادامه داد: در جریان انتخابات برای مجلس آینده بنده به آقای افروغ گفتم که برای مجلس نهم کاندیدا شود که وی در پاسخ گفت که اگر من شما خونسرد بودم، می‌آمدم ولی من نمی‌توانم خونسرد باشم و در مقابل حمله‌ها مثل شما آرامش داشته باشم.

مطهری در ادامه سخنانش فشارهای بیرونی بر نمایندگان مجلس را مهم ارزیابی کرد و افزود: مثلا نمایندگان طرحی را تصویب می‌کنند و این طرح مخالف میل عده‌ای هم است. در اینجا یک شبکه رسانه‌ای قدرتمند وجود دارد که نماینده‌های موافق این مصوبه را تحت فشار قرار می‌دهند و حتی آدم دم در مجلس می‌آورند تا نماینده تحت فشار قرار گیرد.

وی گفت: در مسئله طرح وقف اموال دانشگاه آزاد عده‌ای از نمایندگان طرحی را برای این مسئله تهیه کردند که بعد از این مسئله مجلس متهم به ضدیت با رهبری شد در حالی که آن زمان کسی نمی‌دانست نظر رهبری در این مورد چیست. 

مطهری اظهار داشت: باید توجه کرد که این فشارها نماینده را در رسیدگی به انجام امور محول باز می‌دارد.

نماینده مردم تهران گفت: بنده به آقای رسایی و کوچک‌زاده می‌گفتم که شما نماینده همه مردم حتی جنبش سبزی‌ها هستید و باید اگر ظلمی در حق آنها هم شده است، از حقوق‌شان دفاع کنید.

وی ادامه داد: مهره‌چینی برای ریاست مجلس یکی دیگر از اشکالاتی است که باید به آن توجه کرد، مثلا طوری لیست می‌دهند که یک آقا در نهایت رئیس مجلس شود که این مسئله خیانت به مردم است.

مطهری گفت: پدیده‌ای به نام احمدی‌نژاد در کشور ما به وجود آمد که خدمات زیادی هم داشت و مثلا بخشی از توفیقات انرژی هسته‌ای به دلیل نقش وی بود، همچنین کارهایی مثل سرکشی به استان‌ها نیز که توسط وی انجام شد، جای تقدیر دارد ولی باید توجه کرد که اینقدر قانون‌گریزی در دولت‌های گذشته وجود نداشت.

وی به تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: رئیس جمهور بر خلاف مصوبه قانونی مجلس نظر خودش را اعمال کرد که این مسئله مشکلاتی را به وجود آورد، باید توجه کرد که دولت مامور اجرای قانون است و حتی اگر قانون بد باشد، باید آن را اجرا کند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: پدیده‌ای مثل احمدی‌نژاد محصول مجلس هفتم و هشتم است و اگر ما مجالس قوی داشتیم، چنین پدیده‌ای به وجود نمی‌آمد.

مطهری در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان گفت: این تفکر در مجلس وجود دارد که عده‌ای نمی‌توانند معنی التزام به ولایت فقیه را درست تحلیل کنند.

وی افزود: در مسئله آقای کردان اگر مجلس را به حال خودش می‌گذاشتیم، هیچ وقت این اتفاق نمی‌افتاد و در مسئله سؤال از رئیس جمهور هم ما پیگر بودیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: نمایندگان شرایط کشور را خوب می‌دانند و حتی نماینده‌های موافق دولت نیز می‌دانند که سخنان منتقدان درست است.

مطهری گفت: برخی نمایندگان فضایی را درست می‌کنند که جرات انتقاد به دولت وجود نداشته باشد و این غلط است.

وی تصریح کرد: اگر دولت قانون‌گریزی و تخلف کرد، مجلس باید اقدام درست را باید انجام دهد.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: این طور نیست که نماینده فقط وظیفه داشته باشد که نقل کننده حرف مردم باشد و باید برای مصلحت مردم هم تصمیم‌گیری کند.

به گزارش فارس، سعید ابوطالب نماینده مجلس هفتم نیز طی سخنانی در میزگرد بررسی عملکرد مجلس هفتم و هشتم که با حضور علی مطهری در چهارمین نشست شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: برای بررسی عملکرد مجالس باید تعریفی دقیقی از جایگاه مجلس داشته باشیم تا بتوانیم به جایگاه حقیقی قوه مقننه پی ببریم.

ابوطالب با بیان اینکه مجلس ششم ضعیف عمل کرد، گفت: نقدهایی به مجلس هفتم وارد است که یکی از این نقص‌ها عملکرد هیئت رئیسه بود و معتقدم هیئت رئیسه مجلس هفتم ضعیف عمل کرد و اگر مروری به مجالس گذشته داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که مجلس ششم بدترین مجلس بود.

وی افزود: مجلس 3 رکن اساسی دارد که هیئت رئیسه کمیسیون‌ها و صحن این سه رکن اساسی را تشکیل می‌دهند، البته صحن علنی مجلس در تشکیل کمیسیون‌ها نقش اساسی را ایفا می‌کند.

ابوطالب در ادامه سخنانش با اشاره به نقش‌ و جایگاه تحزب در مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز ساختار حزبی در مجلس شکل نگرفته ‌و افرادی با واژه‌هایی همچون اصولگرایی و اصلاح‌طلبی کاسب‌کاری می‌کنند و هنوز تحزب واقعی در مجلس شکل نگرفته است، بنده در اواخر مجلس هفتم با برخی از نمایندگان گفت‌و‌گو کردم و آنها به شوخی مطالبی را در خصوص عدم تحزب در نظام پارلمانی مطرح کردند، البته این شوخی‌ها جدی بود.

این نماینده مجلس هفتم تصریح کرد: مردم باید به صورت پرشور در انتخابات شرکت کنند و ما هم باید برای این مسئله کار کنیم.

ابوطالب ضمن انتقاد از نحوه رای‌گیری‌های در صحن علنی مجلس گفت: رایی که نمایندگان به موارد مختلف می‌دهند، در سیستم ثبت می‌شود و به عدم از همین رای‌هایی که نمایندگان داده‌اند، برای موارد مختلف مثل تایید صلاحیت‌شان استفاده می‌کنند که این مسائل حریت را از نمایندگان می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی از حقوق توده مردم صیانت شده است، گفت: به اعتقاد من هر وزیر راهی را باید استیضاح و حتی تیر باران کنند چراکه حدود 20 هزار نفر در تصادفا‌های جاده‌ای از بین می‌روند و همچنین سالی 100 هزار نفر نیز مصدوم می‌شوند، به همین دلیل ما در مجلس هفتم آقای خرم را استیضاح کردیم.

ابوطالب در ادامه سخنانش گفت: امام از ابتدا بنی صدر را می‌شناخت و تلاشش این بود که بنی صدر رئیس جمهور نشود ولی امام چیزی نگفتند و حتی حکم بنی صدر را امضا کردند.

وی افزود: بنی صدر به رای 11 میلیونی خود می‌نازید و امروز هم برخی افراد به رای خود می‌نازند.

ابوطالب با بیان اینکه باید برخی تعاریف را اصلاح کنیم، گفت: کسانی که برداشت غلط داشتند و می‌گفتند که با گوش خودشان فلان حرف را از آقا شنیده‌اند، طرح نظارت را در مجلس تصویب کردند.

این نماینده مجلس هفتم اظهار داشت: هر چقدر که از مجالس می‌گذرد مجالس ضعیف تر می‌شوند. مگر اینکه جریانات جدیدی وارد مجلس شوند. یا اینکه افرادی مثل آقای عباسپور و کاتوزیان رای بیاورند و روح تازه‌ای به مجلس بدهند.

ابوطالب گفت: نماینده‌ها وقت نمی‌کنند که به منافع شخصی بپردازند ولی بیشتر وقت‌شان را برای منافع حوزه انتخابیه صرف می‌کنند.

وی دو وظیفه اصلی مجلس را قانونگذاری و نظارت معرفی کرد و اظهار داشت: یک زمانی آقای نادران مسئله آقای رحیمی را پیگیری می‌کرد ولی فشارهایی توسط برخی رسانه‌ها به آقای نادران آورده شد و حتی گفتند که آقای نادران جانباز نیست و با موتور تصادف کرده است.

وی مجلس نهم را قابل پیش بینی ندانست و ادامه داد: باید قبل از گذشته یک سال در مجلس اظهارنظر کرد.

وی اظهار داشت: طرح سؤال از رئیس جمهور در مجلس هفتم هم مطرح بود ولی هیئت رئیسه اجازه طرح آن را نمی‌داد؛ آقای حداد هم با دولت خاتمی و هم با دولت احمدی‌نژاد مسامحه کرد که این غلط بود.

ابوطالب آئین‌نامه داخلی مجلس را نیازمند بازنگری بیشتر دانست و اظهار داشت: هیئت رئیسه مجالس هفتم و هشتم سطح مجلس را پایین آوردند.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان گفت که بنده احمدی‌نژاد را با بنی صدر مقایسه نکردم و وجهه شباهت این دو فرد فقط این است که هر دو رئیس جمهور بودند البته احمدی‌نژاد پر از اشتباه است.

ابوطالب اظهار داشت: دولت در جریان انتخابات مجلس هشتم جلسه می‌گذاشت و سهم‌خواهی می‌کرد در حالی که اصالتا سهم‌خواهی خیانت است.

وی به ذکر خاطره‌ای از یکی از نمایندگان مجالس‌های دوره‌های گذشته پرداخت و اظهار داشت: در آن زمان که می‌گفتند آمریکا می‌خواهد حمله کند که البته آمریکا هیچ وقت به ما حمله نمی‌کند اما یکی از نمایندگان می‌گفت ما که نگفته‌ایم مرگ بر آمریکا، هر کسی که گفته خودش هم می‌جنگند.

انتهای پیام/

   


نخستین ماهواره زلزله‌شناسی در کشور ساخته می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون نوآوری و همکاری‌های بین‌المللی سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران از آمادگی برای ساخت نخستین ماهواره زلزله‌شناسی در کشور خبرداد.

خبرگزاری فارس: نخستین ماهواره زلزله‌شناسی  در کشور ساخته می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدحسن انتظاری معاون نوآوری و همکاری‌های بین‌المللی سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران در خصوص ماموریت این ماهواره گفت: این ماهواره با هدف شناسایی سیگنال‌هایی که قبل و بعد از وقوع زلزله از کره زمین متصاعد می‌شود، طراحی و ساخته می‌شود و با وزنی حدود 50 تا 70 کیلوگرم در ارتفاع پایین قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ماهواره «آیات» با پردازش اغتشاشات ایجاد شده قبل و بعد از وقوع زمین لرزه سهم عمده‌ای در پیش‌بینی زلزله خواهد داشت. این ماهواره پیش نشانگرهای زلزله را در سطح وسیعی از زمین‌ آشکارسازی و اندازه گیری می‌کند.

به گفته وی براساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پژوهشگاه بین‌المللی مهندسی زلزله قرار است این طرح با همکاری این دو نهاد انجام‌ می‌شود.

انتظاری افزود: مطالعات اولیه این طرح انجام شده و قرار است بعد از تامین بودجه مراحل طراحی و ساخت این‌ماهواره آغاز شود .

معاون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی اظهار داشت: هم اکنون کشورهایی چون فرانسه، چین و روسیه در این حوزه فعالیت می‌کنند و سایر کشورها نیز در ابتدای راه هستند.

انتهای پیام/

   


استاندار کردستان:
اعتبارات شهرداری‌ها در گرو کمک به هیئت‌های ورزشی است

خبرگزاری فارس: استاندار کردستان با تأکید بر حمایت همه دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌های استان از فعالیت‌های ورزشی، گفت: اختصاص اعتبارات شهرداری‌ها منوط به کمک آن‌ها به دو یا سه هیئت ورزشی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: اعتبارات شهرداری‌ها در گرو کمک به هیئت‌های ورزشی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج علیرضا شهبازی عصر امروز در جمع رؤسا و دبیران هیئت‌های ورزشی و مدال‌آوران جهانی کردستان در سنندج اظهار داشت: گسترش و توسعه فعالیت‌های حوزه ورزش به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه در هر جامعه‌ای به حساب می‌آید.

وی افزود: در همین راستا مدیران دستگاه‌های متولی امر ورزش و جوانان باید با برنامه‌ریزی منسجم زمینه‌های تعالی خدمات ارائه شده در این حوزه را فراهم نمایند.

استاندار کردستان با ابراز ناخرسندی از فعالیت‌های حوزه ورزش استان اظهار داشت: جوانان کردستانی از توانمندترین جوانان ایرانی به شمار می‌آیند و این مهم وظیفه مدیران و مسئولان استان را بسیار سنگین‌تر می‌کند.

شهبازی خواستار برنامه‌ریزی و مدیریتی پویا و انتقادپذیر در سطح استان شد و افزود: بهره‌مندی از حداکثر توان فعالیت‌های مردمی و تشکل‌های غیردولتی و جذب حداکثری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باید در سرلوحه مدیران حوزه ورزش استان قرار گیرد.

استاندار کردستان با انتقاد از عدم حمایت و یا حمایت‌های کمرنگ شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرهای استان تصریح کرد: از این به بعد اختصاص اعتبارات شهرداری‌ها از سوی استانداری منوط به حمایت آنان از دو یا سه هیئت ورزشی خواهد بود و این مهم ظرف یک هفته آینده به همه شهرداری‌های استان ابلاغ می‌شود.

وی خواستار نهادینه‌کردن فرهنگ خدمتگزاری به مردم در دستگاه‌های دولتی شد و افزود: این مهم باید در حوزه ورزش و جوانان بسیار پررنگ‌تر باشد و مدیران این حوزه باید همواره آن را در نظر گیرند.

استاندار کردستان با تقدیر از مدال‌آوران کردستانی و جوانان برومند این خطه از میهن اسلامی اظهار داشت: کردستان سرشار از استعدادهای ناب علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی است و جوانان این خطه در چند سال اخیر این مهم را به اثبات رسانده‌اند.

انتهای پیام/ح20/د1000

   


نشست خبری فیلمساز تازه مسلمان آمریکایی در خبرگزاری فارس /1
علی استون: امیدوارم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم

خبرگزاری فارس: شان (علی) استون در نشست خبری که با حضور ده ها رسانه داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس در حال برگزاری است، گفت: امیدوارم بتوانم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم.

خبرگزاری فارس: علی استون: امیدوارم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری «شان علی استون» با حضور این بازیگر تازه مسلمان شده، «بهرام حیدری» یکی از نمایندگان شرکت ریل نایت، اسکات جیمی فرانک، نادر طالب‌زاده، غلامرضا منتظمی و با حضور گسترده نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس برگزار شد.

بر اساس این گزارش، «بهرام حیدری» در این نشست اظهار داشت: اسکات فرانک کارگردان و نویسنده و تولید‌کننده امریکایی، در اصفهان یک فیلم مستند در مورد ادیان مختلف که در کنار هم زندگی می‌کنند ساخته است.

وی افزود: رسانه‌های کشورهای غربی خیلی قوی هستند و نمی‌گذارند چهره واقعی ایران به درستی نشان داده شود و امیدواریم این فیلم بتواند چهره واقعی ایران را نشان دهد.

حیدری ادامه داد: یک سال پیش توافق شده که یک فیلم مشترک بین ایران و آمریکا به نام «ندامت» ساخته شود و در حال حاضر فیلم‌نامه آن نوشته شده است.

در ادامه نشست شان علی ‌استون گفت: من نامم را به نام علی عوض نکرده‌‌ام، علی اسم اسلامی من  است و نام اسلامی کامل من «شان‌کریستفر علی» است. من همیشه به یک خداوند معتقد بودم و اسلام را قبول کردم و الان هم به آن خداوند اعتقاد دارم.

وی ادامه داد: اسلام ادامه منطقی ادیان ابراهیمی است، همانطور که حضرت محمد(ص) فرموده‌اند ادیان ابراهیمی فرستاده یک خداوند است.

استون گفت: امیدوارم بتوانم مبلغ خوبی برای ادیان ابراهیمی که تجلی یک خداوند هستند، باشم.

وی ادامه داد: اگر کسی مسلمان نباشد دلیلی ندارد آدم بدی باشد، همه ما آفریده یک خداوند هستیم، بهترین انسان در هر دین انسانی است که در خدمت انسان باشد.

استون گفت: حضرت مسیح (ص) می‌گوید آدم خوب بدون اینکه بداند همسایه‌اش چه مذهبی دارد به او خدمت می‌کند. من اسلام را پذیرفتم و قبول دارم که حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام است، امیدوارم بتوانم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم.

وی با اشاره به انتخاب نام «علی» به عنوان اسم جدید خود اظهار داشت: خداوند این اسم را به من داده تا جزئی از سرنوشت و تقدیر من شود، دوستان من گردنبندی با نشان ذوالفقار - شمشیر حضرت علی (ع) - به من دادند که همیشه بر گردن من است.

استون گفت: انسانی که چنین هدیه‌ای دریافت می‌کند به طور قطع یقین انسان والایی از نظر روحی و معرفتی است و من همیشه داستان جنگ حضرت علی(ع) با دشمن خود به خاطر دارم که حضرت علی(ع) در جنگی روبرو دشمن خود را خلع سلاح می‌کند و دشمن او روی صورت حضرت آب دهان می‌اندازد و حضرت برای چند لحظه‌ای از کشتن او منصرف می‌شود و این امر موجب شگفتی دشمن حضرت می‌شود، حضرت می‌گوید من تو را برای خدا می‌کشم نه برای نفس خودم و امیدوارم که هر روز با مطالعه بیشتر حضرت امیر را بشناسم.

انتهای پیام/ی

   


آرژانتین سفر کمیته نظامی انگلیس به جزایر فالکند را محکوم کرد

خبرگزاری فارس: بدنبال تصمیم گروهی از قانونگذاران انگلیس برای سفر به جزایر مالویناس (فالکلند) در آستانه سی امین سالگرد جنگ این جزایر، دولت آرژانتین با صدور بیانیه ای این سفر برنامه ریزی شده قانونگذاران انگلیس را محکوم کرد.

خبرگزاری فارس: آرژانتین سفر کمیته نظامی انگلیس به جزایر فالکند را محکوم کرد

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "بی بی سی"، در شرایطی که با وجود تنش های میان آرژانتین و انگلیس درباره حق حاکمیت بر جزایر مالویناس، در آستانه سی امین جنگ فالکند گروهی از قانونگذاران انگلیسی در قالب اعضای کمیته منتخب دفاعی لندن برای اولین بار در دهه گذشته قصد بازدید از جزایر مالویناس را دارند، دولت آرژانتین سفر برنامه ریزی شده کمیته منتخب دفاعی انگلیس به این جزایر را محکوم کرد و این سفر را نشانه دیگری از نظامی کردن اقیانوس اطلس از سوی انگلیس عنوان کرد.

وزارت خارجه آرژانتین در بیانیه ای اعلام کرد: انگلیس جزایر مالویناس را به سنگ بنای سیستمی از پایگاه های نظامی خود در فاصله هزاران کیلومتری از لندن تبدیل کرده است تا بر اقیانوس اطلس، مسیرهای بین اقیانوسی و راه های منتهی به قطب جنوب نظارت داشته باشد.

"توماس داچرتی" یکی از قانونگذاران حزب کارگر کمیته منتخب دفاعی انگلیس در این باره اعلام کرده است: با توجه به اینکه ما حضور نظامی قابل توجهی در جزایر فالکند داریم، این حق ماست که این کمیته دفاعی به این جزایر برود و برای نخستین بار ببیند که پول مالیات دهندگان انگلیسی در چه راستایی هزینه می شود و چه کارهایی در حال انجام هستند.

داچرتی به روزنامه تایمز گفت: یکی از اولویت های من در سال جاری میلادی با توجه به این رابطه تاریخی، سالگرد جنگ فالکند خواهد بود؛ مهم است که در سال جاری ما از فداکاری هایی که صورت گرفته است، قدردانی کنیم.

"هکتور تیمرمان" وزیر امور خارجه آرژانتین هفته گذشته شکایتی را از سوی دولت خود درباره نظامی شدن منطقه جزایر فالکند به سازمان ملل ارائه کرد و گفت که اقیانوس اطلس جنوبی به آخرین پناه امپراطوری در حال سقوط انگلیس تبدیل شده است.

تیمرمان با اشاره به اقدام انگلیس در اعزام یک ناوشکن و زیر دریایی هسته ای به اقیانوس اطلس اعلام کرد که لندن قدرت آتش نظامی خود را در اطراف فالکند چهاربرابر کرده است.

متعاقب عنوان شدن این شکایت در سازمان ملل، "بان کی مون" دبیرکل این سازمان پیشنهاد میانجی گری با انگلیس برای حل مناقشات مربوط به حق مالکیت بر جزایر مالویناس را مطرح کرد که "مارک لیلا گرانت" نماینده انگلیس در سازمان ملل ضمن رد این پیشنهاد اعلام کرد که مادامی که جزیره نشینان فالکندی می خواهند تبعه انگلیس بمانند، مذاکره ای درباره حاکمیت بر سر این جزایر با آرژانتین صورت نخواهد گرفت.

نماینده انگلیس در سازمان ملل در ادامه به آرژانتین درباره امتیاز گرفتن از سی امین سالگرد جنگ فالکند هشدار داد و متعهد شد که انگلیس از موضع خود قاطعانه دفاع خواهد کرد.

سفر قانونگذاران انگلیسی به جزایر فالکند همزمان با ماموریت 6 هفته ای شاهزاده ویلیام به این جزایر صورت می گیرد؛ ماموریتی که آرژانتین آن را اقدامی تحریک آمیز از سوی انگلیس عنوان کرده است.

"ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه انگلیس نیز اعلام کرده است که ماموریت شاهزاده ویلیام و اعزام زیردریایی به سوی اقیانوس اطلس امور عادی و معمولی و نه تحریک آمیز هستند.

انتهای پیام/ن.ص 

   


انگلیس و فرانسه همکاری های نظامی و هسته ای مشترک خود را تقویت می‌کنند

خبرگزاری فارس: نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری فرانسه برای اولین بار بعد از درگیری های دو کشور پیرامون حل بحران منطقه یورو، در نشست امروز خود در پاریس درباره همکاری های نظامی و هسته ای با یکدیگر به توافق رسیدند.

خبرگزاری فارس: انگلیس و فرانسه همکاری های نظامی و هسته ای مشترک خود را تقویت می‌کنند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "دیلی تلگراف"، سران انگلیس و فرانسه در زمینه تسریع برنامه های دو کشور برای ایجاد یک نظارت و فرماندهی مشترک بر عملیات های نظامی آتی، همکاری در بخش انرژی هسته ای شهری و هموار کردن مسیر ساخت نسل جدیدی از نیروگاه های هسته ای در انگلیس به توافق رسیدند.

"دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس و "نیکلا سارکوزی" رئیس جمهوری فرانسه برای اولین بار بعد از درگیری های تلخ دو کشور درباره بحران اروپا، در نشست امروز دو کشور در پاریس، در زمینه حرکت در مسیر اجرای برنامه های مربوط به ساخت نسل جدید هواپیماهای جنگنده بدون سرنشین با یکدیگر توافق کردند.

انتظار می رود در پی این توافق شرکت های دو کشور از قراردادهای جدید پاریس و لندن مربوط به ساخت هواپیما و نیروگاه های برق هسته ای پرده برداری کنند.

لندن و فرانسه در رابطه با افزایش همکاری ها در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین کنترل از راه دور موسوم به " Males" به توافق رسیدند و به نظر می رسد موافقت امروز سران دو کشور این پروژه را در مسیر حرکت به مرحله تدارکات قرار دهد.

خبر همکاری های نظامی مشترک انگلیس و فرانسه در شرایطی گزارش می شود که سارکوزی اخیرا به خاطر دخالت های کامرون در تلاش اروپا برای نجات یورو ابراز سرخوردگی کرده و کامرون را یک "کودک کله شق" توصیف کرده است و کامرون نیز طرح های فرانسه برای مالیات بر معاملات را "احمقانه" عنوان کرده است.

اما این نشست برای سارکوزی که جدیدا نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرده است، فرصتی جهت تاکید بر همکاری های موفقیت آمیز میان انگلیس و فرانسه در زمینه سیاست خارجی در لیبی و ناوهای هواپیمابر مشترک نظامی محسوب می شود.

تلگراف نوشت: انتظار می رود که ارزش توافق مشترک میان شرکت های انگلیسی و شرکت های انرژی و غول هسته ای فرانسه موسوم به " EDF" و " Areva" بیش از 500 میلیون پوند باشد و بیش از هزار و 500 فرصت شغلی را در انگلیس فراهم کند.

شرکت EDF پیشتر ساخت مجموعه ای از ایستگاه های هسته ای در انگلیس را در دست دارد و بر اساس توافقات جدید میان سران انگلیس و فرانسه قرار شده است که این شرکت چهار ایستگاه دیگر را در انگلیس احداث کند.

در شرایطی که آلمان متعاقب فاجعه هسته ای "فوکوشیما" در ژاپن تصمیم گرفته است تا انرژی هسته ای را تا سال 2020 میلادی از رده خارج کند اما فرانسه همچنان از این انرژی برای تولید حدود سه چهارم برق خود استفاده می کند و مشتاق است تا بازار را برای تولید نسل بعدی فناوری های مربوط به رآکتورهای قدرتمند تر جهانی به دست گیرد.

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد: روابط تجاری ما عمیق است و با وجود رشد صادرات ما به پاریس و سرمایه گذاری های فرانسه در زمینه اشتغال زایی لندن و حدود 10 هزار فرصت شغلی پاریس در انگلیس این روابط تجاری در حال رشد هستند؛ این رابطه برای امنیت ملی و رفاه مردم انگلیس و فرانسه حیاتی است.

انتهای پیام/ن.ص

   


با حضور امت حزب‌الله صورت گرفت
برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت رضا قشقایی

خبرگزاری فارس: آیین چهلمین روز شهادت رضا قشقایی، شهد فناوری و خودکفایی هسته‌ای با حضور خانواده معظم شهدا، جمعی از مسئولان و امت حزب‌الله و همیشه در صحنه برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت رضا قشقایی

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، بعدازظهر امروز مراسم چهلمین روز شهادت شهادت رضا قشقایی از شهدای فناوری و خودکفایی هسته‌ای با حضور جمع کثیری از خانواده شهدا، مسئولان و مردم ولایی و همیشه در صحنه ایران اسلامی در مسجد شیخ صدوق ابن بابویه شهرری برگزار شد.

مردم غیور و قدرشناس ایران سلامی با حضور پرشور خود در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید قشقایی بار دیگر با آرمان‌های والای امام، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم با ذکر یا حسین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام روحانیت خاصی به این مجلس معنوی دادند.

محسن طاهری در این مراسم در خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام مدیحه سرایی کرد و در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین علی سبوعی در ارتباط شهادت و جایگاه شهدا سخنرانی کرد.

وی در ادامه ترور دانشمندان را نشانه عجز دشمنان انقلاب اسلامی در دستیابی ایران به انژی صلح‌آمیز هسته‌ای دانست و گفت: دشمنان نظان مقدس جمهوری اسلامی چشم دیدن پیشرفت‌های روز افزون انقلاب اسلامی را ندارند.

رضا قشقایی همراه و همکار شهید مصطفی احمدی‌روشن 21 دی ماه در اقدامی تروریستی در خیابان گل‌نبی تهران مورد سوء قصد قرار گرفت و به بیمارستان رسالت تهران انتقال پیدا کرد اما علی‌رغم تلاش پزشکان بر اثر شدت جراحات به هم‌رزم شهدیش مصطفی احمدی روشن پیوست.

شهید رضا قشقایی ‌متولد سال 1357 و پرورش‌یافته قبله تهران و مهد پرورش شهیدان شهرستان ری است و یک پسر 10 ساله به نام محمد‌حسین از او به یادگار مانده است.

انتهای پیام/ش20

   


فینال لیگ برتر وزنه برداری
نواب نصیرشلال و بهداد سلیمی؛ بهترین های دو وزن آخر

خبرگزاری فارس: رقابت‌های فینال لیگ برتر وزنه برداری با قهرمانی نواب نصیرشلال و بهداد سلیمی، دو وزنه بردار ملی پوش تیم های سیمان سپهر فارس و ملی حفاری ایران به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: نواب نصیرشلال و بهداد سلیمی؛ بهترین های دو وزن آخر

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در دسته 105کیلوگرم رقابت اصلی میان نواب نصیرشلال و محسن بیرانوند بود که در یکضرب بیرانوند با مهار وزنه 185، به میزان 5 کیلوگرم از  حریف ملی پوش خود پیش افتاد. البته نصیرشلال در دوضرب جبران کرد و با مهار وزنه با ارزش 228 کیلوگرم، به لطف 300 گرم وزن کمتر بدن، بالاتر از بیرانوند روی سکوی نخست ایستاد.

نصیرشلال درحالی وزنه 228 را بالای سر برد که در مسابقات جهانی پاریس، آکائف روس با حدنصاب 232 کیلوگرم، به مدال طلای حرکت دوضرب رسیده بود.

در فوق سنگین هم بهداد سلیمی کار چندان دشواری برای کسب امتیاز کامل نداشت و با مهار وزنه های 195 کیلو در یک ضرب و 250 کیلوگرم در دوضرب، با مجموع 445 کیلوگرم روی کوی نخست ایستاد. در این وزن نزدیک ترین تعقیب کننده سلیمی، محمد صالحی از مناطق نفت خیز جنوب بود که با مهار وزنه های 185 و 223، به رکورد مجموع 408 رسید.

 

دسته 105 کیلوگرم

1- نواب نصیرشلال از شرکت ملی حفاری ایران: یکضرب 180، دوضرب 228، مجموع 408 کیلوگرم

2- محسن بیرانوند از مناطق نفت خیز جنوب: یکضرب 185، دوضرب 223، مجموع 408 کیلوگرم

3- سعید شاهدی از نیروی زمینی ارتش: یکضرب 170، دوضرب 200، مجموع 370 کیلوگرم

 

دسته 105+ کیلوگرم

1- بهداد سلیمی از سیمان سپهر فارس: یکضرب 195، دوضرب 250، مجموع 445 کیلوگرم

2- محمد صالحی از مناطق نفت خیز جنوب: یکضرب 191، دوضرب 226، مجموع 417 کیلوگرم

3- ایمان غلامی از عقاب همدان: یکضرب 184، دوضرب 225، مجموع 409 کیلوگرم

انتهای پیام/م

   


نشست خبری فیلمساز تازه مسلمان آمریکایی در خبرگزاری فارس/2
استون: در مدارس آمریکا تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری معرفی می کنند

خبرگزاری فارس: شان کریستوفر علی استون گفت: در مدرسه وقتی تاریخ می‌خواندم، تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری به ما معرفی می کردند.

خبرگزاری فارس: استون: در مدارس آمریکا تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری معرفی می کنند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری «شان کریستفر علی استون» با حضور این بازیگر تازه مسلمان شده، «بهرام حیدری» یکی از نمایندگان شرکت ریل نایت، اسکات جیمی فرانک، نادر طالب‌زاده، غلامرضا منتظمی و با حضور گسترده نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس برگزار شد.

در ادامه نشست، «شان کریستفر علی استون» در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص برنامه‌های آتی خود در ایران، گفت: ساختن فیلم دارای یک پروسه طولانی است و هر روزی که در ایران باشم در خدمت هستم و امیدوارم فعالیت‌های من بتواند همانند پلی بین شرق و غرب یعنی آمریکا و ایران باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار پرس‌تی‌وی، اظهار داشت: من از دوران کودکی در فیلم‌های پدرم حضور داشتم و کار واقعی من از 16 سالگی در اسکندر کبیر شروع شد و توانستم 3 فیلم کوتاه بازی کنم. همچنین در فیلم اسکندر به عنوان تدوینگر و پشت صحنه هم حضور داشتم تا اینکه پدرم یک سریال مستند درباره تاریخ آمریکا ساخت و کار تدوین آن را هم من انجام دادم که امسال بیرون می‌آید.

فعالیت دیگر هنری من بازی در فیلمی است که به عنوان جن و ارواح است که سال قبل آن را انجام دادم که در ایران هم به زودی اکران خواهد شد.

همچنین در برنامه‌ای به عنوان «توطئه» با یکی از نمایندگان مجلس آمریکا همکاری می‌کنم.

وی در خصوص نحوه آشنایی‌اش با اسلام، تصریح کرد: در مدرسه وقتی تاریخ می‌خواندم تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری به ما معرفی کردند. حضرت محمد (ص) در کنار تشکیل دولت مذهبی یک دولت مستقل با سیستم اقتصادی و سیاسی ایجاد کرد که دولت صلیبی هم در کنار آن حضور داشت، همانطوری که اسکندر کبیر دوست داشت جهان را یکی کند، این تفاوت را می‌توان از نظر سیاسی قائل شد.

این بازیگر جوان هالیوودی در ادامه یادآور شد: وقتی در کنار مسلمانان حضور داشتم قرآن خواندم و اسلام را به عنوان دین برابری و برادری پذیرفتم و این سوال مطرح می‌شود که چطور می‌شود از کسی پرسید مذهبت چیست، وقتی همه ما برای خدا سجده می‌کنیم.

در ادامه این نشست، خبرنگار واشنگتن‌پست با طرح سؤالی درباره ارتباطش با خانم‌ها پس از مسلمان شدنش، گفت: وارد این مسیر نشوید، چرا که ما برای تبادل فرهنگی آمده‌ایم.

اسکات جیمی فرانک که در این نشست حضور داشت، در پاسخ به این سوال گفت: هدف این کنفرانس این نیست که تمرکز کنیم که اسلام ایران چگونه است، دلیل این نشست این است که ما بتوانیم تبادل فرهنگ و هنری کنیم و به مسائل سیاسی نپردازیم. واقعیات شلوغی که در آن طرف دنیا برای ایران وجود دارد را باید پیدا کنیم. ما برای دوستی آمدیم. اکنون فرصت اتحاد با یکدیگر را به دست آوردیم تا بتوانیم از طریق سینما و تلویزیون به تبادل ارتباط پرداخته و تمام حاشیه‌ها را رد کنیم.

انتهای پیام/ی

   


درباره وبلاگ

مقالات روز علمی و فرهنگی - مقالات جدید و بروز شده
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات