با نام «در اختیار گرفتن آتش»
«بازی‌های قحطی2» پیش از اكران قسمت اول كلید می‌خورد

خبرگزاری فارس: پیش از اكران قسمت اول مجموعه فیلم «بازی‌های قحطی» در مارس 2012 ، قسمت دوم این پروژه با نام «در اختیار گرفتن آتش» جلوی دوربین می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، این فیلم برای نمایش عمومی در آخرین روزهای ماه نوامبر سال 2013 آماده می‌شود. قسمت اول این مجموعه فیلم اکشن بیست و سوم ماه مارس 2012 به روی پرده سینماها می‌رود و تحلیل‌گران اقتصادی سینما برای آن فروش بالایی را پیش‌بینی می‌کنند.
فیلم را گرمی راس براساس فیلم‌نامه‌ای که خودش با همکاری نویسنده مجموعه کتاب «بازی‌های قحطی» سوزان کالینز نوشته، کارگردانی کرده است.
مجموعه کتاب نوجوانانه سوزان کالینز در دو سال اخیر جزو کتاب‌های پرخواننده بوده و مدت‌ها درصدر فهرست جدول کتاب‌های موفق و پرفروش قرار داشته است.
گرمی راس کارگردان قسمت اول «بازی‌های قحطی» میگوید: «رمز موفقیت و جادوی قصه سه جلدی این مجموعه کتاب در این است که به زبان خود کودکان و نوجوانان صحبت می‌کند و بسیار نزدیک به احساسات و عواطف آن‌هاست. انی قصه‌ها برای خوانندگان خود با هر طرز تفکری که داشته باشند، چیزی برای گفتن دارند. تعطیلات نزدیک به سال نو میلادی هم فرصت خوبی را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد تا استقبال بیشتری از این مجموعه فیلم کنند.»
قصه این مجموعه فیلم درباره چند نوجوان ماجراجو است که وارد یک سری ماجراجویی  عجیب و غریب می‌شوند و اتفاقاتی برایشان رخ می‌دهد که حالت معمولی ندارد.
با آن که این کتاب در سه جلد منتشر شده، ولی مسئولان شرکت لاینزگیت می‌گویند در صورت موفقیت بالای فیلم سه قسمتی آن‌ها، قسمت‌های بعدی آن هم به صورت یک تریلوژی (سه‌گانه) جدید و با همکاری سوزان کالینز نویسنده کتاب‌ها، نوشته و ساخته خواهد شد.
جینفر لاورنس و جاش هاچرسون بازیگران اصلی فیلم «بازی‌های قحطی» هستند.

   


سفر مرکل به کرواسی و صربستان

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

سفر مرکل به کرواسی و صربستان

خبرگزاری فارس: صدراعظم آلمان امروز با هدف رایزنی درباره پیوستن صربستان و کرواسی به اتحادیه اروپا راهی این کشورها شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، "آنگلا مرکل" امروز و فردا در سفر به کرواسی و صربستان با مقامات این کشورها دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، محور این گفت‌وگوها روابط 2 کشور با اتحادیه اروپا و امکان پیوستن آنها به این اتحادیه خواهد بود و در کنار آن مناقشه مرزی میان 2 کشور نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کرواسی مراحل پیوستن به اتحادیه اروپا را طی کرده است و از سال 2013 رسما به عضویت این اتحادیه درخواهد آمد و قرار است مرکل در این سفر با "بوریس تادیچ" رئیس جمهور این کشور در این مورد رایزنی کند.صربستان نیز امیدوار است تا پایان سال جاری شرایط لازم برای نامزدی پیوستن به اتحادیه اروپا را احزار کند.

   


فدراسیون فوتبال سوریه به خاطر مرات به دادگاه عالی ورزش شکایت می‌کند

خبرگزاری فارس: فدراسیون فوتبال سوریه قصد دارد به دلیل کنار گذاشته شدن از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از فیفا به دادگاه ورزش شکایت کند.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، پس از حذف تیم ملی سوریه به دلیل استفاده از بازیکنی با اصلیت سوئدی از سوی فیفا، فدراسیون فوتبال سوریه قصد دارد از این نهاد به دادگاه عالی ورزش شکایت کند.
بر همین اساس کمیته ملی المپیک سوریه نیز کمیته‌ای را تشکیل داد تا درباره این اقدام فدراسیون سوریه و این موضوع که آیا بازی کردن جورج مرات قانونی بوده است یا خیر بررسی‌های لازم را به عمل آورد.

فدراسیون فوتبال سوریه معتقد است که برای استفاده از این بازیکن منع قانونی وجود ندارد و فیفا نباید این تیم را از مرحله مقدماتی جام جهانی حذف می‌کرد.
فیفا به جای سوریه تیم ملی تاجیکستان را در گروه اول به رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا روانه کرد، چراکه معتقد است جورج مرات که اصلیتی سوئدی دارد بدون تغییر تابعیت برای تیم ملی سوریه به میدان رفته است.

   


اعزام یگان ویژه امنیتی آلمان به لیبی

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

اشپیگل خبر داد
اعزام یگان ویژه امنیتی آلمان به لیبی

خبرگزاری فارس: یک هفته نامه المانی نوشت که آلمان با توجه به تحولات اخیر لیبی، اقدام به اعزام یگان ویژه امنیتی به این کشور کرده است.

به گزارش فارس به نقل از اشپیگل، به موازات نزدیک شدن پیروزی مبارزان لیبایی و احتمال سرنگونی غریب‌الوقوع " معمر قذافی" حاکم این کشور از مسند قدرت، آلمان با هدف تشدید تدابیر امنیتی برای دیپلمات های خود در لیبی، اقدام به اعزام نیروهای امنیتی ویژه پلیس آلمان موسوم  GSG 9 به مناطق بحران زده  کرد.

بر اساس این گزارش، مقامات شورای انتقالی در شهر بنغازی این افراد را پدیرفته اند. پیش از این نیز در سال 2005، المان شماری از نیروهای امنیتی GSG 9 را در لیبی مستقر کرده بود تا به آموزش نیروهای لیبیایی در عملیات ضد تروریستی بپردازند.

آلمان در حالی اقدام به اعزام این نیروها به لیبی کرده است که هم اکنون نیز افشای همراهی این کشور در حملات نیروهای پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) به لیبی، مخالفت احزاب مخالف دولت را به دنبال داشته است.

   


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
راه‌‌اندازی 700 مدرسه قرآنی در مازندران‌

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: شورای قرآنی در استان برنامه‌ریزی را به سمتی سوق می‌دهد تا مازندران در برنامه پنجم به بیش از 700 مدرسه قرآنی دست یابد.

محمدعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی دیربازده هستند و پرچمداران اینگونه فعالیت‌ها مظلوم واقع می‌شوند، بیان داشت: رویکرد آموزش و پرورش تربیت قرآنی است. 
‌وی خاطرنشان كرد: بر‌اساس مطالبه وزیر آموزش و پرورش، افزایش 10 هزار مدرسه قرآنی به 20 هزار مدرسه  قرآنی در سطح کشور در دستور كار است. 
‌مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح كرد: شورای قرآنی در استان مازندران، برنامه‌ریزی را به سمتی سوق می‌دهد تا مازندران در برنامه پنجم به بیش از 700 مدرسه قرآنی دست یابد. 
‌وی افزود: تربیت دانش‌آموزان به علوم و معارف قرآنی در سن پایین از وظایف آموزش و پرورش است تا در سن بزرگسالی به تفسیر قرآن برسند که در این بخش آموزش و پرورش نیازمند حمایت جدی از سوی همه دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است. 
‌مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه 362 مدرسه قرآنی در سطح استان فعالیت دارند، بیان داشت: 26 هزار دانش‌آموز در مدارس قرآنی استان از طریق متخصصان در حال فراگیری علوم قرآنی هستند و افزایش دو برابری فعالیت‌های قرآنی  به صورت تخصصی در مدارس این حوزه، نیازمند حمایت جدی از سوی مسئولان استان است. 
‌امیری گفت: 30 مرکز دارالقرآن در استان مازندران فعالیت دارد در بخش آموزش‌های عمومی در غرب استان روند خوبی برای توسعه فعالیت‌های قرآنی اتخاذ شده است. 
‌وی با اشاره به اینکه توجه به ایجاد مدارس وابسته به علوم قرآنی در مازندران انجام شود، اظهار داشت: هر شهری یک مدرسه علوم قرآنی ایجاد شود تا دانش‌آموزان در کلاس دروس روزانه به علوم قرآنی تخصصی بپردازند. 
‌مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پایان گفت: آموزش و پرورش با افزایش مدارس قرآنی به علوم و معارف قرآنی روی آورده است. 

   


آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی:
كتابخانه مركزی حرم رضوی سبب افتخار مسلمانان است

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی گفت: كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی سبب افتخار همه مسلمانان جهان به ‌ویژه شیعیان اهل بیت (ع) است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی پس از بازدید از بخش‌های مختلف كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی نظیر تالار نفایس خطی، كتب خطی اهدایی مقام معظم رهبری، تالار محققان و بخش میكرو فیلم نسخ خطی اظهار داشت: این آثار دارای اهمیت فروانی است و اگر این كتابخانه را به قیمت كل جهان بفروشند، ارزان فروخته‌اند.
وی خاطرنشان كرد: برای اینجانب توصیف احساسات معنوی و شوق و شعفی كه از زیارت این گنجینه بزرگ اسلامی میسر شد، فراهم نیست و این كتابخانه برای همه مسلمانان جهان به خصوص شیعیان اهل بیت (ع) سبب افتخار است.
حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی با بیان اینكه مواریث بسیارگران قیمت اسلامی كه هرگز برای آنها با معیارهای مادی نمی‌توان قیمتی مشخص كرد، در اینجا نگهداری می‌شود، افزود: مواریث فرهنگی، علمی و دینی كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی همه از اسباب تایید دین و از مصادر بزرگ و از اسناد دین و مذهب هستند كه در اینجا حفظ می‌شوند.
آستان قدس رضوی علاوه بر کتابخانه مرکزی  با 28 هزار و 800 مترمربع فضای فرهنگی مطالعاتی  دارای 9 کتابخانه تخصصی، 41 کتابخانه وابسته در سراسر کشور و یک کتابخانه در خارج از کشور(هندوستان) و از جمله پیشگامان ایجاد و تجهیز کتابخانه‌ها و توسعه علم و فرهنگ در ایران اسلامی است.

   


ساماندهی 150 هئیت مذهبی در ‌نكا

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نكا خبر داد:
ساماندهی 150 هئیت مذهبی در ‌نكا

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی نكا از ساماندهی بیش از 150 هئیت مذهبی در شهرستان نكا خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدعلی الیاسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا ‌افزود: تمام سیاست‌های شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان نكا در چارچوب حركت به سوی اسلام ناب بوده و همچون سال‌های قبل این حركات در مسیر ولایت طراحی و برنامه‌ریزی می‌شود.
وی اظهار داشت: با تدوین برنامه‌های مختلف برای شورای هیئت‌های مذهبی بسیاری از برنامه‌ها سرو سامان گرفته و با قوت انجام می‌شود.
رئیس تبلیغات اسلامی نكا بیان داشت: نظارت بر فعالیت هیئت‌های مذهبی در طول سال انجام می‌شود و این نظارت در لیالی قدر بیشتر از زمان‌های دیگر است.
الیاسی، اطلاع از نحوه فعالیت هیئت‌های مذهبی و تغذیه فكری روحانیون و مداحان برای تبیین درست سیره زندگی امیرالمؤمنین (ع) و جلوگیری از ایجاد انحراف و خرافه در متن جامعه را از عمده اهداف این نظارت ذكر كرد.
وی دسته‌روی در شب و روز شهادت ‌ائمه اطهار (ع) را از برنامه‌های مهم و محوری هیئت‌های مذهبی شهرستان عنوان كرد و ادامه داد: در ایام سوگواری و شهادت امام علی (ع)، ایام فاطمیه، ایام صادقیه و شهادت امام رضا (ع) برنامه دسته‌روی به‌ صورت متمركز و پویاتر و فعال‌تر از بقیه ایام انجام می‌شود.
الیاسی از تدوین برنامه شش‌ ماهه شورای هئیت مذهبی شهرستان نكا خبر داد و یادآور شد: در این راستا بیش از 50 برنامه فرهنگی و سیاسی، اجتماعی، كلاس‌های آموزش قرآن، احكام، نهج‌البلاغه و همایش‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در مناسبات مختلف در نكا با هدایت و نظارت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نكا انجام می‌گیرد.
وی همچنین با اشاره به ساماندهی بیش از 150 هئیت در شهرستان نكا اظهار داشت: از این تعداد در حدود 50 هئیت بانوان هستند كه هدایت و نظارت آنها توسط خواهران عضو شورای هیئت‌های مذهبی بانوان شهرستان انجام می‌شود.

   


در خانه هنرمندان؛
نمایشگاه عكس و كارتون تروریسم جهانی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: نمایشگاه کارتون و عکس تروریسم جهانی در خانه هنرهندان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایشگاه کارتون و عکس تروریسم جهانی شنبه پنجم شهریور در خانه هنرمندان ایران گشایش می‌یابد.
در این نمایشگاه 150 کاریکاتور از کارتونیست‌های ایرانی و خارجی و 49 عکس از 14 عکاس ایرانی به نمایش گذاشته می‌شود.
در بخش کاریکاتور پس از اعلام فراخوان 1533 اثر از 485 هنرمند از 64 کشور به دبیرخانه رسید که از بین آنها 417 اثر در نمایشگاه مجازی سایت ایران کارتون به نمایش درآمد و 150اثر از بین آثار رسیده در نمایشگاه خانه هنرمندان ایران ارائه می‌شود.
عباس قاضی زاهدی؛ دبیر بخش کارتون این نمایشگاه است و پاول کوژینسکی از لهستان، آجیم سولاج از ایتالیا و محمدرضا دوست محمدی، محمد امین آقایی و حمید بهرامی از ایران داوران بخش کارتون نمایشگاه تروریسم جهانی هستند.
در بخش عکس 400 اثر از 40 هنرمند در دو بخش عکس های مستند و عکس های خلاقانه به دبیرخانه مسابقه تروریسم جهانی رسید که 49 عکس از 14 عکاس برای این نمایشگاه انتخاب شد.
علیرضا کریمی صارمی؛ دبیر بخش عکس نمایشگاه تروریسم جهانی است و محمد ستاری، محمد مهدی رحیمیان و امیرعلی جوادیان اعضای هیات انتخاب و داوری بخش عکس این نمایشگاه هستند.
آثار احمد جلالیان، رحیم بایزیدی، سیدحسن حسینی، علیرضا قمری، علی فریدونی، غلامرضا مسعودی، فرامرز عامل‌بردبار، غلامرضا نصراصفهانی، وحید فرجی، مهدی قاسمی، مرتضی یاراحمدی، محمد حاجی‌پور، میلاد معصومی و یلدا معیری به نمایشگاه بخش عکس مسابقه ملی تروریسم جهانی راه یافته است.
این نمایشگاه با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، مرکز هنرهای تجسمی، خانه کاریکاتور ایران و خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.نمایشگاه کارتون و عکس تروریسم جهانی با حضور هنرمندان و مسوولان ساعت 19 شنبه پنجم شهریورماه در خانه هنران ایران گشایش می یابد و این نمایشگاه تا 18 شهریورماه برپا خواهد بود.

   


رئیس مركز مطالعات قرآنی و هنرهای اسلامی مالزی:
قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار كشور مالزی را متبرك كرد

خبرگزاری فارس: رئیس بنیاد بزرگ‌ترین مركز مطالعات قرآنی و هنرهای اسلامی مالزی در بازدید از غرفه كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی در نمایشگاه بزرگ قرآنی مالزی اظهار داشت: قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار (ع) كشور مالزی را متبرك كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، راتوك عبدل لطیفی میراسا پس از بازدید از نفایس قرآنی آستان قدس رضوی در نمایشگاه بزرگ قرآنی مالزی اظهار داشت: به آستان قدس رضوی به خاطر حفظ و نگهداری دقیق نسخ خطی و نفایس قرآنی مانند قرآن‌هایی به دست‌خط بزرگان دین اسلام كه مربوط به قرون اولیه اسلامی است، تبریك می‌گویم.
وی در بازدید از غرفه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نیز خاطرنشان كرد: تالیف كتاب المعجم فی فقه الغة القرآن و سر بلاغته گرچه توسط پژوهشگران شیعی نوشته شده ولی ویژگی خاص آن استفاده از تمام مكاتب شیعی و سنی است و اعتقاد دارم ترویج این كتاب در بین شیعه و سنی سبب اتحاد آنها می‌شود.

   


رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان خبر داد:
افتتاح 26 پرو‍ژه صنعتی در گیلان با اشتغالزایی 670 نفر‌

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان از بهره‌برداری 26 پروژه صنعتی این استان در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: با افتتاح این طرح‌ها برای 670 نفر شغل ایجاد می‌شود.

محمدحسین اصغریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به افتتاح پروژه‌های صنعتی استان در هفته دولت اظهار داشت: این پروژه‌ها از جمله طرح‌های متوسط و کوچک صنعتی استان قلمداد می‌شوند.
وی افزود: با راه‌اندازی این پروژه‌ها که برای 670 نفر به طور مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود بالغ بر 427 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان راه‌اندازی این پروژه‌ها را در اقصی نقاط استان در بخش‌های مختلف تولیدی عنوان کرد.
اصغریان همچنین از بهره‌برداری رسمی پنج طرح بزرگ صنعتی استان تا پاییز سال جاری به طور همزمان توسط یکی از مقامات ارشد کشوری خبر داد.
وی با اشاره به این پروژه‌ها ابراز داشت: کارخانه سیمان گیلان سبز، ‌MDF لوشان، ذوب و بیلت خزر، طرح توسعه مجتمع دخانیات گیلان و آهن و فولاد لوشان از جمله واحدهایی هستند که در زمان مذکور افتتاح می‌شوند.
به گفته رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان، برای این پنج طرح صنعتی بزرگ 6 هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و برای یک‌هزار و 900 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
وی افتتاح فاز توسعه صنایع کاشی خزر به عنوان یکی از واحدهای بزرگ صنعت کاشی و سرامیک کشور را از دیگر برنامه‌های سازمان صنایع و معادن گیلان تا پایان سال جاری عنوان کرد.
اصغریان با بیان اینکه در تمام شهرستان‌های استان چند پروژه صنعتی متوسط و بزرگ در دست اجراست، یادآور شد: در مدت فعالیت دولت نهم و دهم بالغ بر 11 هزار میلیارد تسهیلات از محل اعتبارات بنگاه‌های زودبازده، طرح آمایش صنعتی و صندوق ذخیره ارزی به طرح‌های صنعتی پرداخت شده است.
وی افزود: 3 هزار میلیارد ریال دیگر نیز برای امسال و سال آینده به بخش صنعت و معدن استان اختصاص یافته است.
رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان اختصاص 700 هكتار از اراضی دولتی برای توسعه شهرك صنعتی سفیدرود رشت نیز را از دیگر خدمات شایسته دولت در بخش صنعت استان عنوان کرد.
وی افزود: با اختصاص این میزان هکتار، شهرك صنعتی سفیدرود رشت با مساحت كل 900 هكتار به بزرگ‌ترین شهرك صنعتی شمال كشور تبدیل شده است.
اصغریان اعطای معافیت مالیاتی 10 ساله برای واحدهای صنعتی جدیدالاحداث واقع در شهرك‌های صنعتی خارج از شعاع 30 كیلومتری مركز استان را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.
وی اذعان داشت: این اقدام‌ها از مصوبات راه‌گشا و عدالت محورانه دولت در استان بوده كه موجب ترغیب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها و در راستای عدالت صنعتی شده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان با اشاره به مهم‌ترین اقدام‌های آغاز شده در استان در بخش صنعت و معدن در سال‌های اخیر یادآور شد: احداث مجتمع پتروشیمی گیلان، طرح تولید كاغذ تیشو، مجتمع فولاد تیام بیستون، شیشه مارلیك و سیمان فاراب در یك سال اخیر در استان آغاز شده است. 
به گفته وی، از سال 84 تاكنون كارخانه‌های مهمی نیز در استان راه‌اندازی شده كه مهم‌ترین آنها مجتمع فولاد گیلان، شمش انزلی، طرح توسعه سیمان خزر، سبحان انكولوژی، آهن و فولاد لوشان، طرح توسعه مجتمع دخانیات گیلان، مطهر گیلان، نئوپان فومنات و بسیاری طرح‌های دیگر است.

   


با بازی رضا كیانیان، افسانه بایگان، مریم كاویانی و...
تصویربرداری سریال «راه طولانی خانه» همچنان ادامه دارد

خبرگزاری فارس: تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «راه طولانی خانه» به كارگردانی «رضا كریمی» در یك ساختمان كه پیش از این مركز بهزیستی بوده، ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «راه طولانی خانه» در یك ساختمان خالی كه پیش از این مركز بهزیستی بوده، واقع در پیچ شمیران تهران  ادامه می‌دهند.
بنا بر این گزارش، تا به حال حدود 65درصد از كار تصویربرداری انجام شده و در این بخش اكثر بازیگران اصلی جلوی دوربین رضا كریمی رفته اند.
همچنین این سریال به طور هم زمان مراحل تدوین خود را توسط مهدی جودی سپری می‌كند.
فیلمنامه «راه طولانی خانه» را علیرضا مسعودی و مصطفی زندی نوشته‌اند و رضا كیانیان، افسانه بایگان، شهرزاد كمال‌زاده، خاطره حاتمی، مهروز ناصرشریف، پرویز پورحسینی، صادق هاتفی، پیام دهكردی، مریم كاویانی، امید روحانی، خسرو امیرصادقی و بیژن بنفشه‌خواه ایفاگران نقش‌های اصلی این سریال هستند.
راه طولانی خانه درباره پدر یك خانواده است كه با وجود علاقه زیاد به خانواده‌اش، از جانب فرزندان خود تحت فشار است، چرا كه آنان خواسته‌هایی خارج از توان او دارند.
سایر عوامل راه طولانی خانه عبارتند از: تهیه كننده: محمدرضا تخت‌كشیان، مدیر تولید: محمد یمینی، بازنویسی فیلمنامه: امیر عربی، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار یك كارگردان: احسان سجادی‌حسینی، صدابردار: جواد مقدس، طراح صحنه و لباس: كامیاب امین عشایری، طراح گریم: مجید اسكندری، مدیر تداركات: مهرداد زحمتكش، عكاس: مریم تخت‌كشیان.
رضا كریمی كارگردانی فیلم‌های سینمایی نظیر آدمكش، تب، انعكاس، هزاران زن مثل من و مجموعه‌هایی مانند فاكتور 8، مرده متحرك و شبی از شب‌ها را در كارنامه خود دارد.

   


نقشه‌ غرب برای لیبی؛ اشغال نظامی برای جبران هزینه‌های نظامی

خبرگزاری فارس: غرب و اروپا در لیبی به دنبال الگوسازی در روند تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا هستند چرا که غرب از تحولات تونس و مصر عقب مانده و از این پس برای آنکه تغییر حادثه را به فرآیند کنترلی تبدیل کند با ایجاد جنگ‌های داخلی در عرصه قیام‌های مردمی روند بین‌المللی کردن برخورد با قیام‌های خاورمیانه و شمال آفریقا را در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی فردوسی‌پور رئیس اداره دوم خلیج‌فارس وزارت امور خارجه با نگارش یادداشتی در پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به بررسی نقشه غرب برای لیبی پرداخت؛ در این مقاله می‌خوانیم:

غرب و اروپا در لیبی به دنبال الگوسازی در روند تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا هستند؛ چرا که غرب از تحولات تونس و مصر عقب مانده و از این پس برای آن‌که تغییر حادثه را به فرایند کنترلی تبدیل کند با ایجاد جنگ‌های داخلی در عرصه‌ی قیام‌های مردمی از طریق نزاع‌های فرقه‌ای، طائفه‌ای و قومی- قبیله‌ای روند بین‌المللی کردن برخورد با قیام‌های خاورمیانه و شمال آفریقا را در پیش گرفته است.

این امر به اندازه‌ای برای نظام سلطه از اهمیت برخوردار است که با فرایند برخورد با کشورهای ناقض صلح بین‌المللی که تا پیش از تحولات لیبی و مطابق منشور شورای امنیت سازمان ملل مفهومی نظامی داشت، تغییر دادند. توضیح آن‌که این مسئله کشورهایی را شامل می‌شد که دارای تسلیحات WMD (کشتار جمعی، بیولوژیک، میکروبی و هسته‌ای) بودند مانند عراق در زمان صدام حسین.

آیا لیبی منشوری بود؟

اما در برخورد با لیبی که فاقد چنین خصیصه‌ای بود، در منشور سازمان ملل دخل و تصرف کرده و با ایجاد مفهوم جدیدی به عنوان «حق صیانت از حقوق شهروندی» و از طریق اجماع و اقناع منطقه‌ای و بین‌المللی نسبت به صدور قطعنامه‌ شورا برای قرار دادن لیبی تحت فصل 7 منشور اقدام کردند؛ یعنی قطعنامه‌های 1970 و 1973 که با اجماع و اقناع اتحادیه عرب و آفریقایی صورت پذیرفته بود.

در واقع غرب به دنبال مدیریت قیام از طریق اقدام نظامی مستقیم علیه هر دو سوی درگیری و نزاع در لیبی برآمده است.

اقدام نظامی هزینه‌بر است؟

البته چنین اقدام‌هایی در کشورهایی که دارای منابع غنی انرژی فسیلی هستند، توجیه‌پذیر است. این موضوع ناظر به جبران هزینه‌های نظامی ناتو در ملاحظات نظامی خود در لیبی است. باید بپذیریم که اشغال نظامی در صورت پیچیده‌تر شدن اوضاع از یک سو و فقدان جایگزین از سوی دیگر امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. در این صورت لیبی وضعیتی چون عراق پس از سقوط صدام حسین پیدا خواهد کرد که حاکم نظامی همچون پل بریمر مسئول روند مردم‌سالاری و نهادینه‌سازی آن در حاکمیت عراق بود.

سایه‌ خوفناک این تجاوزات تا هنگام خروج کشور از فصل هفتم منشور ادامه خواهد یافت چنانچه عراق پس از گذشت هشت سال هم‌اینک توانسته خود را از بخشی از تبعات فصل هفتم منشور برهاند. در واقع این روند هشداری است برای ملت‌های منطقه که بار دیگر سرنوشت خود را به دست نظام سلطه نسپارند. رهایی ملت‌ها از یوغ دیکتاتورها و نظام سلطه‌ غرب مستلزم خوداتکایی آن‌ها است.

   


شاه اردن برای دیدار با همتای سعودی وارد عربستان شد

خبرگزاری فارس: شاه اردن برای دیدار با همتای سعودی خود امروز وارد عربستان سعودی شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی اردن (پتراء)، عبدالله دوم امروز برای دیدار با ملك عبدالله بن عبدالعزیر آل سعود، همتای سعودی خود وارد عربستان سعودی شد.

دفتر پادشاهی اردن در بیانیه‌ای اعلام كرد كه عبدالله دوم در این سفر با عبدالله بن عبدالعزیر مناسبات دو گانه ریاض-امان و راه‌های گسترش آن را در حوزه‌های مختلف بررسی خواهد كرد.

بنا بر این گزارش، قرار است در این سفر تحولات منطقه نیز بررسی شود.

چندی پیش برخی منابع آمریكایی فاش كردند، در حالی كه آمریكا عبدالله دوم را تحت فشار قرار داده است تا برای جلوگیری از افزایش دامنه اعتراضات مردمی در اردن، اصلاحات در این كشور را آغاز كند، شاه سعودی به دلیل تاثیرگذاری این اصلاحات در خواسته‌های مردم خود، بشدت مانع اجرای این اصلاحات شده است.

   


كتاب «مجری معانی» با واژه‌نگاری ادبیات عصر صفوی منتشر شد

خبرگزاری فارس: كتاب «مجری معانی» كه تعریف نگاری واژه‌های هنری و صناعتی در ادبیات و متون عصر صفوی است از سوی سوره مهر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، خسرو احتشامی، نویسنده كتاب در تشریح روند كاری كتابش گفت: از سال 84 همزمان با كنگره هنر مكتب اصفهان، در آن شهر پیشنهاد گردآوری متون هنری و صنعتی رایج در دوران صفوی به بنده شد، كه مورد موافقت من قرار گرفت.
به گفته این شاعر و پژوهشگر ادبی، وی برای شناسایی واژگان آن دوران، به دیوان 30 شاعر، سفرنامه‌ها و حتی به دیوان شعرای مذهبی رجوع كرده است.
وی بیان داشت: به خاطر همكاری زنده یاد دكتر ایرج افشار در ارتباط با تدوین كتاب «مجری معانی» آن را تقدیم به روح آن مرحوم كرده‌ام.
گفتنی است از خسرو احتشامی كتاب و مقالات زیادی در زمینه نقد و بررسی اشعار صائب نظامی و خواجوی كرمانی و همچنین شناخت و بررسی هنرهای اسلامی - ایرانی منتشر شده است.
احتشامی همچنین مقالات فراوانی نیز در زمینه‌های مختلف ادبی، در نشریات بنیاد، آینده، هستی، كلك، بخارا، گلچرخ و فصلنامه اصفهان به چاپ رسانده است.
كتاب «مجری معاند» تولید مركز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است كه سوره مهر آن را در 488 صفحه، قطع رقعی و در تیراژ 2 هزار و 500 نسخه منتشر كرده است.

   


سرپرست كمیته امداد آمل:
كمیته امداد‌ی‌ها برای اشتغال تسهیلات كم‌بهره می‌گیرند

خبرگزاری فارس: سرپرست كمیته امداد امام خمینی(ره) آمل گفت: در طرح توانمندسازی افراد زیر پوشش كمیته امداد، خانواده‌های متقاضی از وام‌های دولتی برای ایجاد اشتغال بهره‌مند می‌شوند.

رمضان علیپور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: در شب احیاء ‌مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران و معاونان او از خانواده‌های نیازمند و زیر حمایت این كمیته در شهرستان آمل از نزدیك دیدار كرده و از روند زندگی و كمبودهای‌شان مطلع شدند.
وی خاطرنشان كرد: ماه رمضان یكی از برترین ماه‌های سال است كه دستگیری و كمك به محرومان و نیازمندان جامعه بسیار از سوی معصومین سفارش شده و از اجر زیادی برخوردار است.
سرپرست كمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با اشاره به اجرای طرح مفتاح الجنه در شب‌های رمضان در این شهرستان یادآور شد: در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان امسال نیز با حضور مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران، معاونان او و فرماندار شهرستان آمل از خانواده‌های نیازمند و زیر حمایت این كمیته از نزدیك دیدار كرده و از روند زندگی و كمبودهای‌شان مطلع شدیم.
علیپور افزود: این طرح از 15 ماه مبارك رمضان آغاز شده و تا 25 این ماه ادامه خواهد داشت.
وی میزان زكات جمع‌آوری شده سال گذشته را 88 میلیون ریال دانست و گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش زكات ماه رمضان در سال جاری، قبل از ماه مبارك رمضان ستاد زكات در شهرستان آمل تشكیل شد تا با اطلاع‌رسانی در مورد جذب زكات در محلات، مردم را برای احیا و زنده ‌نگهداشتن این فرهنگ دینی تشویق كنند و همچنین در اقدامی جدید برای انجام كارهای عمرانی و آبادانی در محلات امسال مقدار 10 درصد نیز بر مبلغ جمع‌آوری شده افزوده می‌شود.
سرپرست كمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با اشاره به طرح محسنین، كوثر، ماعون و اكرام ایتام در ماه مبارك رمضان یادآور شد: در تهیه جهیزیه برای عروسان تحت حمایت در سال گذشته با كمك مردم و خیرین مبلغ 3 میلیارد و 870 میلیون ریال جمع‌آوری شده و برای خرید لوازم اساسی زندگی آنها هزینه شد.
وی در بیان فعالیت‌های این كمیته برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای خانواده‌های نیازمند گفت: كمیته امداد آمل در طرح توانمندسازی و اشتغال خانواده‌های زیرپوشش رتبه چهارم استان را به خود اختصاص داد.
علیپور اضافه كرد: در این طرح افراد نیازمند شناسایی شده و از وام‌های كم بهره و دولتی برای ایجاد اشتغال استفاده كردند.

   


درباره وبلاگ

مقالات روز علمی و فرهنگی - مقالات جدید و بروز شده
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic