در سال تولید ملی
علاءالدینی: کشور باید از تولیدات داخی اشباع شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه دماوند گفت: امسال باید با توجه به منویات مقام عظمای ولایت و نام‏گذاری سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بازار عرضه را از تولیدات داخلی اشباع کرد.

خبرگزاری فارس: علاءالدینی: کشور باید از تولیدات داخی اشباع شود

حجت‏الاسلام محمد علاءالدینی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: امسال در چهارمین سال از دهه پیشرفت و عدالت، نام‏گذاری رهبر فرزانه انقلاب نیز این دو هدف بزرگ را دنبال می‏کند.

وی ادامه داد: ضرورت برنامه‏ریزی در امور مختلف از جمله در امر تولید و صنعت از آموزه‏های فرهنگ کهن ایرانی برگرفته از دین مبین اسلام است که کشورهای دیگر آن را مورد استفاده قرار داده و توسعه یافتند.

علاءالدینی نیل به این هدف مستتر در فرمان ابتدای سال 91 رهبری را نیازمند فرهنگ‏سازی خواند و افزود: برای نیل جامعه به تولید ملی و همچنین حمایت از کار و سرمایه داخلی نیازمند ایجاد فرهنگی غنی و ملی هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند ادامه داد: بدین ترتیب باید فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی در راستای کار، تولید ملی و سرمایه ایرانی تقویت شود.

این مسئول با اشاره به تجربه‏های جهانی چنین اقداماتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشوری مانند هندوستان از سالیان گذشته حرکت حمایتی از تولید، کار و سرمایه داخلی را با هدایت رهبران خود در پیش گرفته است.

علاءالدینی ادامه داد: امروز کشور هندوستان به عنوان یکی از قطب‏های تولیدکننده در جهان دیگر ملل اروپایی و آمریکایی را پشت سر گذاشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند، رهبر فرزانه انقلاب را از نخستین عاملان به بیاناتشان خواند و افزود: اگر مقام عظمای ولایت سخنی را درباره نام‏گذاری سالی مطرح می‏کنند؛ بی‏شک خود نخستین عامل آن بیانات هستند.

وی اضافه کرد: ایشان از همان اوان انقلاب همواره استفاده از تولیدات داخلی را به صورت عملی انجام و در مواردی مورد تاکید قرار می‏دادند.

علاءالدینی، نام‏گذاری امسال را نمونه بارزی از پیوند ناگسستنی امام و امت در جامعه اسلامی خواند و متذکر شد: یکی از موارد مستتر در نام‏گذاری سال 91 پیوند عمیق بین مردم و ولایت فقیه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند اذعان داشت: اگر مردم با توجه به منویات مقام عظمای ولایت در پای صندوق‏های رای 12 اسفند 90 و سایر عرصه‏های انقلاب اسلامی حاضر می‏شوند، رهبر نیز مطالبات آنها را مقدم بر همه امور دانسته و مورد پیگیری خود قرار می‏دهند.

انتهای پیام/ن۲۰

   


سال 91 سال اوج سینمای اجتماعی است

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مستند ساز و کارگردان اصفهانی:
سال 91 سال اوج سینمای اجتماعی است

خبرگزاری فارس: یک مستند ساز و کارگردان اصفهانی گفت: سال نود را باید سال سینمای اجتماعی نامید به طوری که سال 91 سینمای اجتماعی پربارتری شاهد هستیم.

خبرگزاری فارس: سال 91 سال اوج سینمای اجتماعی است

شهرام اصلان بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: در سالی 90 بهبود شرایط سینماها را در اصفهان شاهد بودیم و در این بین ورود دوباره جشنواره فیلم کودک و نوجوان بی‎تأثیر نبوده است.

وی افزود: در جمع‌بندی کلی در خصوص شرایط سینمای ایران و همچنین استان اصفهان باید گفت، تا رسیدن به استاندارهای جهانی راه زیادی را باید طی شود و برگزاری جشنواره‎ها و حمایت سینماهای کشور به خصوص سینمای اصفهان باید متداوم باشد و در هر شرایطی ادامه یابد.

این مستند ساز و کارگردان اصفهانی در خصوص ارزیابی آثار سینمایی ایران ادامه داد: پرفروش‌ترین آثار سینمای امسال مربوط به آثار طنز است، به عنوان مثال ورود آقایان ممنوع در سال گذشته برچسب پرفروش‎ترین فیلم سال را می‎توان به این فیلم داد.

وی اضافه کرد: این مطلب به این معنا است که مخاطبان عرصه طنز بیشتر از مخاطبان سینمای جدی و یا با محتوای معناگرایانه است، و در این بین نقشی که فیلم‌سازان ایفا می‎کنند را نباید دست کم گرفت.

اصلان بیگی با بیان اینکه سال 90 سال اوج گیری موضوعات اجتماعی بوده است، گفت: نکته مهمی که در بررسی آثار به نمایش درآمده در سال 90 برجسته است، توجه خاص کارگردانان به مقولات اجتماعی در جامعه معاصر است.

وی با ارزیابی جشنواره فجر و همچنین آثار به نمایش درآمده در سال 90 عنوان کرد: در بین آثار به نمایش درآمده در مقوله اجتماعی آثار سیاسی منحصر به فردی نیز به چشم می‌خورد و سال 90 با توجه به اینکه سال بیداری اسلامی در سراسر جهان نام گرفته است، سال خوبی برای سینمای سیاسی بود.

هنرمند اصفهانی در پایان گفت: اکثر فیلم‎هایی که قرار است در سال 91 اکران شوند، در عین حال که نیم نگاهی به معضلات اجتماعی دارند، با رویکردی قابل توجه به سمت سینمای سیاسی سوق پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام/س20

   


معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا مطرح کرد
ضرورت توجه به اتقان روایتگری در اردوهای راهیان نور

خبرگزاری فارس: معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا گفت: یکی از مسائل اساسی در زمینه راهیان نور اتقان روایتگری و هدفمند بودن آن است که تنها با تکیه بر پژوهش میسر خواهد بود.

خبرگزاری فارس: ضرورت توجه به اتقان روایتگری در اردوهای راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، مهدی فندرسکی در حاشیه بازدید از اردوهای راهیان نور با اشاره به فعالیت‌های موسسه روایت سیره شهدا در پشتیبانی فکری اردوهای راهیان نور، اظهار داشت: موسسه روایت سیره شهدا با توجه به اهدافی که از آغاز برای خود در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترسیم کرده است، برای غنی سازی این اردوها و محتوای محصولات فرهنگی در ارتباط با راهیان نور، موضوع پژوهش را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: خروجی‌های پژوهشی این موسسه که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته، بخشی در اختیار راویان و کارشناسانی که در جریان اردوهای راهیان نور نقش ایفا می‌کنند قرار می‌گیرد و بخش دیگر نیز مستقیما به زائران اهدا می‌شود.

معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا افزود: از زمانی که اعضای این موسسه با مقام معظم رهبری دیدار داشتند، تاکید ایشان بر اتقان روایتگری‌ها، موسسه سیره شهدا را بر آن داشته تا فعالیت‌های گسترده‌ای برای تربیت راویان مطلع و آگاه انجام دهد.

وی ابراز داشت: اتقان محتوا در عرصه روایتگری یکی از نکات مهمی است که در اردوهای راهیان نور به تاثیرگذاری بر نسل جوان کمک می‌کند و در این راستا پژوهش و مطالعات راهبردی توسط متخصصان اهمیت بسیاری دارد.

وی گفت: معاونت پژوهشی و مطالعات راهبردی موسسه روایت سیره شهدا پژوهش‌های خود را در تمام ابعاد سیاسی، نظامی، پژوهشی و معرفتی مربوط به دفاع مقدس گسترش داده است.

فندرسکی اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از این فعالیت‌های پژوهشی کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت به همت این موسسه راه‌اندازی شده و مجموعه کاملی از کتب مرتبط با این موضوع برای استفاده محققان و راویان گردآوری شده است.

وی افزود: این کتابخانه که بزرگترین کتابخانه تخصصی جهاد و شهادت زیر نظر کتابخانه ملی است، دفاع مقدس را در تمام ابعاد و زوایای فرهنگی و سیاسی را مورد توجه قرار داده است.

معاون پژوهشی موسسه روایت سیره شهدا خاطرنشان کرد: در این چند سال کتاب‌های زیادی در زمینه دفاع مقدس توسط موسسه روایت سیره شهدا تدوین شده که در اردوهای امسال حدود 600 هزار نسخه از این کتاب‌ها را در اختیار زائران قرار داده‌ایم.

وی در پایان ابراز داشت: سعی کردیم فعالیت امسال از لحاظ محتوا بیش از چند برابر سال‌های گذشته باشد و در سال 91 نیز برنامه‌های گسترده‌ای برای توسعه فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی این موسسه داریم.

انتهای پیام/خ۳۰

   


معترضان جنبش وال‌استریت در اعتراض به خشونت نیروهای پلیس باردیگر در پارک زاکوتی تجمع کردند

خبرگزاری فارس: در پی دستگیری‌های گسترده و رفتار خشن نیروهای پلیس با اعضای «جنبش وال‌استریت»، عصر دیروز صدها تن از اعضای این جنبش اقدام به راهپیمایی اعتراضی کردند.

خبرگزاری فارس: معترضان جنبش وال‌استریت در اعتراض به خشونت نیروهای پلیس باردیگر در پارک زاکوتی تجمع کردند

به گزارش فارس به نقل از «روزنامه گاردین»، عصر روز شنبه، صدها تن از اعضای جنبش تسخیر وال‌استریت، در اعتراض به رفتارهای خشونت‌آمیز نیروهای پلیس در «پارک زاکوتی» تجمع کرده و خواستار استعفای «ری کالی» رئیس پلیس نیویورک شدند.

در این تظاهرات که از پارک زاکوتی به سمت «میدان یونیون» نیویورک انجام گرفت، ابتدا شعارها بر ضد ری کلی بود و به مرور به سمت کل نیروهای پلیس تعمیم یافت، به طوری که شعار «کلی باید برود» به شعار «همه پلیس‌ها باید بروند» تغییر کرد.

با ادامه حرکت تظاهرات به سمت میدان یونیون و تلاش تظاهرکنندگان برای ورود به بزرگراه این شهر، نیروهای ضدشورش پلیس با لباس‌های زرهی و باتوم و دیگر امکانات ضد شورش، به برخورد و ضرب وشتم تظاهرکنندگان پرداخته و جمعی از آن‌ها را نیز بازداشت کردند. نیروهای پلیس نیویورک حتی با عکاس روزنامه «نیویورک تایمز» که قصد عکس‌برداری از صحنه دستگیری معترضین را داشت برخورد کرده و از عکس گرفتن وی جلوگیری کردند.

تظاهرکنندگان با رسیدن به میدان یونیون، شعار می‌دادند که «وحشی‌گری پلیس را تمام کنید»، و اینکه «ما از مردم هستیم، متحد هستیم و در صحنه می‌مانیم».

به گزارش گاردین، این تظاهرات در اعتراض به دستگیری 73 نفر از اعضای جنبش تسخیر وال‌استریت هفته گذشته با برخورد بد و بسیار خشونت آمیز پلیس نیویورک همراه بوده است. سازمان‌دهندگان تظاهرات روز شنبه اعلام کرده‌اند که هدف اصلی از این تظاهرات، اعتراض به سیاست‌هایی است که پلیس نیویورک بر ضد قشر کم‌درآمد و رنگین‌پوستان این شهر اتخاذ کرده است.

پلیس نیویورک در جریان این راهپیمایی اقدام به بازداشت 14 نفر کرد که «جومن ویلیامز» عضو شورای شهر نیویورک، هم به دلیل حمایت از جنبش و شرکت در راهپیمایی و همچنین تلاش برای باز کردن مسیر راهپیمایان، جزو بازداشت‌شدگان بود.

ویلیامز در این رابطه می‌گوید: «وظیفه اصلی من کسب اطمینان از رعایت حقوق همه شهروندان و آسیب ندیدن آن‌هاست. من نسبت به شهردار و رئیس پلیس انتقاد دارم، آن‌ها حاضر به رفع مسائلی که ما عنوان می‌کنیم نیستند و نمی‌پذیرند که فرهنگ پلیس نیویورک مشکل دارد.»

او ادامه می‌دهد: «من مدیریت پلیس و شهر را مسئول این حوادث می‌دانم. وقتی شما تلاش می‌کنید که صدای مردم را خفه کنید، قطعا موجب عصبانیت آن‌ها می‌شوید. آنچه که من هفته قبل مشاهده کردم، تجمع قانونی مردم در پارک زاکوتی بود، با این حال با آن‌ها برخورد شد و آن‌ها همچنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت می‌شوند.»

البته برخی از تظاهرکنندگان بر این عقیده‌اند که جنبش باید همچنان به اعتراض به وضعیت بد اقتصادی ادامه دهد و از تمرکز روی مسائل دیگر مانند خشونت پلیس که منجر به انحراف از هدف اصلی می‌شود، بپرهیزد.

اما برخی دیگر هم عقیده دارند که مساله خشونت پلیس بر ضد تظاهرکنندکان مسئله‌ای نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. «لیسبث رپ» یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی است که می‌گوید، «در شش ماه گذشته پلیس با خشونت زیادی با تظاهرکنندگان برخورد کرده و در حالی که ما رفتاری مسالمت آمیز داشتیم، آن‌ها برخوردی سرکوبگرانه با ما داشتند. او می‌گوید، ما باید مردم را نسبت به وضعیت موجود آگاه کنیم، که البته این کار موضوعی پیچیده است. مردم باید بدانند که مالیاتی که می‌پردازند به هدر می‌رود و صرف برخورد با هرگونه اعتراضی از سوی خود آن‌ها می‌شود. از نظر من دانستن این موضوع برای مردم حیاتی است.»

انتهای پیام/ 201364/ج. ص

   


86 هزار مسافر نوروزی وارد سنندج شدند

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

در نخستین هفته تعطیلات نوروزی
86 هزار مسافر نوروزی وارد سنندج شدند

خبرگزاری فارس: فرماندار سنندج از ورود 86 هزار مسافر نوروزی در نخستین هفته تعطیلات نوروزی امسال به این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 86 هزار مسافر نوروزی وارد سنندج شدند

ولی‌الله میرزایی‌اصل در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: در هفته نخست تعطیلات نوروزی امسال بیش از 86 هزار نفر مسافر نوروزی وارد سنندج شده‌اند که 17 هزار و  800 نفر از این میزان اسکان گرفته‌اند.

به گفته وی، در  شهرستان سنندج با تمهیدات  انجام شده علاوه بر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها بیش از 65  مدرسه با ظرفیت یک‌هزار و 100 اتاق برای اسکان مسافران نوروزی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه همه امکانات سطح شهرستان به منظور رفاه حال مسافرین نوروزی بسیج شده است، خاطرنشان کرد: ادارات و ارگان‌های مختلف نیز با برپایی کشیک‌های شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروزی آماده خدمت‌رسانی به بهترین شکل ممکن به شهروندان و مسافرین نوروزی هستند.

میرزایی‌اصل اضافه کرد: با توجه به شمار بالای مسافرین نوروزی در هفته نخست تعطیلات امسال پیش‌بینی می‌کنیم در نیمه دوم تعطیلات حجم بیشتری از مسافرین وارد شهرستان سنندج شوند به همین منظور برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

گفتنی است؛ سنندج (به کردی سنه، Sine) دومین شهر بزرگ کردنشین ایران و مرکز استان کردستان است.

نام سنندج دگرگون شده از سنه‌دژ است و زبان مردم، کردی سورانی اردلانی است.

سنندج در ارتفاع یک‌هزار و 450 تا یک‌هزار و 538 متری از سطح دریا و در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای سرد و نیمه‌خشک دارد. این شهر از سمت غرب به کوه آبیدر، از سمت شمال به کوه شیخ معروف و از سمت جنوب به کوه سراج‌الدین، محدود شده‌ است.

شهرستان سنندج به لحاظ موقعیت جغرافیایی و فعالیت‌های شهرسازی عصر صفوی و قاجار، از بافت شهری سنتی با ارزشی برخوردار است که بناهای مسکونی و عام‌المنفعه متعددی مانند حمام، مساجد و بازار در آن باقی مانده است‌.

جاذبه‌های تاریخی این شهرستان بسیار دیدنی است چرا که دولت صفوی توجه خاصی به شهر سنندج به عنوان مرکز ایالت کردستان اردلان داشت همین مسئله موجب شد که زمینه حضور هنرمندان و معمارانی برجسته از اصفهان به این شهر فراهم گردد و در نتیجه معماری سبک اصفهانی که با اقلیم سنندج هم همخوانی و انطباق داشت به طور چشمگیری در این شهر گسترش یافت و عمارات با شکوهی از جمله کهن‌دژ و ساختمان‌های داخل آن و بازار سنندج با پلانی مستطیل شکل که کاملاً تحت تاثیر معماری بازار پیرامون میدان نقش جهان اصفهان بود ساخته شد.

یکی از زیباترین چهار باغ‌هایی که در ایران پس از چهار باغ اصفهان ساخته شد، چهار باغ سنندج در شمال بازار است، این چهار باغ در دوره قاجار به محله مسکونی چهار باغ تبدیل شد، البته تاثیر سبک معماری اصفهان در دوره زندیه و قاجاریه هم تداوم یافت و چهار باغ و عمارت خسروآباد که یکی از چهار باغ‌های زیبای ایران است در جنوب غرب سنندج ساخته شد که اکنون عمارت خسروآباد و بخشی از چهارباغ آن باقی مانده ‌است.

مسجد و زیارتگاه هاجره خاتون، مسجد خورشیدلقا خانم، مسجد دارالاحسان، مسجد دارالامان، مسجد رشید قلعه بیگی، مسجد وکیل، مسجد وزیر، امامزاده پیرعمر، امامزاده پیرمحمد، مقبره شرف‌الملک اردلان، مقبره شیخ‌ محمدباقر غیاثی و کلیسای سنندج نیز از اماکن زیارتی این شهرستان هستند.

انتهای پیام/خ۱۰

   


جنگ روانی جدید رژیم صهیونیستی علیه کشورمان
انتشار طرح موسوم به حمله نظامی به مراکز هسته‌ای ایران

خبرگزاری فارس: نشریه روسى "کراسنایا زفیزدا" با ذکر لیستى از مراکز اتمى ایران که مدعی شده رژیم صهیونیستی قصد داشت آنها را بمباران کند، نوشت: این طرح از حمایت پشت پرده واشنگتن برخوردار است.

خبرگزاری فارس: انتشار طرح موسوم به حمله نظامی به مراکز هسته‌ای ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از "العربیه"، نشریه روسى "کراسنایا زفیزدا"در شماره روز گذشته خود با ذکر لیستى از مراکز اتمى ایران که رژیم صهیونیستی قصد داشت آنها را بمباران کند، نوشت: طرح حمله اسرائیل از حمایت پشت پرده واشنگتن برخوردار است.

این نشریه نوشت: آمریکا سعى مى‌کند خود را از چنین اقدامى دور و بى اطلاع نشان دهد، اما تل آویو در طرح حمله خود از کمک‌هاى تکنیکى و اطلاعاتى لازم از سوى واشنگتن برخوردار مى‌باشد.

به نوشته کراسنایا زفیزدا که ارگان وزارت دفاع روسیه به شمار مى‌آید، اسرائیل اطلاعاتى مبنى بر سطح پیشرفت برنامه اتمى ایران و نقاط ضعف و قوت آن در اختیار دارد و بر همین اساس طرح حمله خود را تنظیم کرده است.

در این طرح رژیم صهیونیستی قصد داشت چهار مرکز اتمى زیرزمینى و دو راکتور اتمى روى زمین را که با سیستم دفاعى موشک‌هاى بازدارنده اس 200 ساخت روسیه حفاظت مى‌شود، مورد حمله قراردهد.

علاوه بر اینها، 2 نقطه دیگر که کارشان تهیه یا ارتقاى موشک‌هاى بالستیک است نیز مورد هدف بوده‌اند.

این نشریه روسى ادعا کرده که جنگنده‌هاى اسرائیلى قادرند فضاى اردن و عراق را رد کرده به آسمان ایران برسند و پس از انجام عملیات از فراز خاک سعودى به پایگاه‌هاى خود بازگردند.

طبق گزارش خبرى کراسنایا زفیزدا، ضربه زدن به ایران به گفته کارشناسان 100 بمب افکن از نوع اف 15 آى و اف 16 آى و نیز تعدادى هواپیماى سوخت رسان نیاز دارد که اسرائیل 7 فروند از این نوع هواپیما دارد.

علاوه بر اینها در چنین حمله‌اى نیاز به هواپیماهاى شناسایى و نبرد الکترونیک است که اسرائیل 4 فروند از این نوع را در اختیار دارد.

انتهای پیام/

   


در هفته دوم فرودین ماه؛
دوره‌های آموزشی و ورزشی شهرداری اصفهان آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون امور ورزشی سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری اصفهان گفت: فعالیت دوره‌های آموزشی در رشته‌های مختلف ورزشی مراکز زیر پوشش حوزه‌های چهارگانه شهرداری اصفهان، از هفته دوم فروردین‌ماه سال جاری آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: دوره‌های آموزشی و ورزشی شهرداری اصفهان آغاز می‌شود

احمدرضا مهنام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد برنامه‌های متنوعی که شهرداری اصفهان برای گسترش هر چه بهتر ورزش عمومی مد نظر قرار داده است، اظهار داشت: در هفته نخست اردیبهشت‌ماه سال جاری به مناسبت نکوداشت هفته اصفهان، همایش بزرگ دوچرخه‌سواری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برپایی سلسله نشست‌های آموزش سلامت محلات (در ورزشگاه میثاق)، همایش بزرگ ورزش صبحگاهی نکوداشت هفته اصفهان (ویژه کارکنان مجموعه اداری امیرکبیر)، رقابت‌های والیبال ساحلی آقایان (در ورزشگاه نرگس) و رقابت‌‌های هنرهای فردی و ورزش‌های زورخانه‌ای از جمله برنامه‌های شهرداری اصفهان در هفته دوم اردیبهشت‌ماه است، تصریح کرد: همایش پیاده‌روی خانوادگی (گرامیداشت هفته شوراها) و همایش کوه گشت خانوادگی (ویژه کارکنان شهرداری) نیز توسط سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری اصفهان اجرا می‌شود.

معاون امور ورزشی سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری اصفهان ادامه داد: در هفته سوم اردیبهشت‌ماه سال 1391، شهرداری اصفهان برنامه‌های فوق‌العاده‌ای را پیش رو دارد که از جمله آن می‌توان به برپایی سلسله نشست‌های آموزش سلامت محلات، رقابت‌های بدمینتون ساحلی پسران، همایش پیاده‌روی خانوادگی محله دنارت و همایش پیاده‌روی خانوادگی محله حصه اشاره کرد.

وی بیان داشت: هفته پایانی اردیبهشت‌ماه نیز مراسمی به عنوان سلسله نشست‌های آموزش سلامت خانواده، رقابت‌های جشنواره فاطمیون، رقابت‌های تیراندازی آقایان و بانوان (گرامیداشت روز مرد و زن) و همچنین یک‌سری نشست‌های آموزش سلامت محلات برگزار می‌شود.

انتهای پیام/خ۳۰

   


14 پارک جنگلی گیلان تجهیز شدند

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مدیر کل منابع طبیعی گیلان:
14 پارک جنگلی گیلان تجهیز شدند

خبرگزاری فارس: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از تجهیز و آمادگی 14 پارک جنگلی برای پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: 14 پارک جنگلی گیلان تجهیز شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رحمت‌الله رحمانی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از وضعیت پارک‌های جنگلی استان اظهار داشت: در حال حاضر 14 پارک جنگلی در مناطق مختلف استان با وسعتی بالغ بر 14 هزار هکتار آماده‌سازی و تجهیز شده است تا مسافران بتوانند در دامن طبیعت بکر و زیبای جنگل با آرامش خاطر بیشتری استراحت و تفریح کنند.

وی، پارک امامزاده هاشم در مسیر جاده رشت به تهران، پارک جنگلی میرزا کوچک در منطقه اسلولک رودبار، پارک جنگلی دکتر درستکار در مسیر رضوانشهر به تالش، پارک جنگلی بی‌بی‌یانلو در آستارا، پارک‌های جنگلی شیخ زاهد لاهیجان، هلودشت املش، لله‌رود و سفیدآب رودسر را از جمله پارک‌های جنگلی و مهم گیلان عنوان کرد.

این مسئول، ادامه داد: با مشارکت بخش خصوصی نیز پارک جنگلی سراوان در حوزه شهرستان رشت و پارک جنگلی قلعه رودخان در فومن و تفرجگاه‌های بین راهی در نقاط مختلف استان نیز پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی، مدیریت پارک‌های جنگلی را به عهده منابع طبیعی استان ذکر کرد و یادآور شد: پارک‌های جنگلی گیلان متعلق به تمام مردم ایران است و بازدید کنندگان و مسافران باید در حفظ و نگهداری آنها بکوشند.

رحمانی، رعایت پاکیزگی و نظافت محیط پارک‌های جنگلی گیلان را مورد تاکید تمام مسافران قرار داد و تصریح کرد: مسافران با رعایت فرهنگ استفاده از منابع طبیعی و امکانات موجود در آن  با ماموران حفاظتی پارک‌ها همکاری کنند.

وی، شماره 09696 یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان را به صورت شبانه روز آماده پاسخگویی به تماس‌های مردم عنوان کرد.

انتهای پیام/خ۲۰

   


پایگاه خبری هندی:
آمریکا و متحدانش اطمینان دارند ایران به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست

خبرگزاری فارس:یک رسانه‌ هندی با انتشار گزارشی تصریح کرده که آمریکا، متحدان اروپایی و حتی رژیم صهیونیستی اتفاق‌نظر دارند که ایران به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست.

خبرگزاری فارس: آمریکا و متحدانش اطمینان دارند ایران به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست

به گزارش خبرنگار فارس در دهلی نو، آمریکا، متحدان اروپایی و حتی اسرائیل در مورد سه چیز برنامه هسته ای ایران به طور کلی توافق دارند: تهران بمب ندارد، تصمیمی برای ساخت یک بمب هم وجود ندارد و احتمالا سالها از داشتن یک کلاهک هسته‌ای فاصله دارد.

بر اساس گزارش وب سایت خبری زی نیوز، این نتیجه گیری بر اساس مصاحبه های گسترده با مقامات حال حاضر و سابق آمریکایی و مقامات اروپایی که به اطلاعاتی در مورد ایران دسترسی دارند، به دست آمده است.

در این گزارش تاکید شده که مقامات کنونی و سابق آمریکا مطمئن هستند که ایران سایت مخفی غنی سازی اورانیومی که در خارج از میدان دید بازرسی‌های سازمان ملل باشد، ندارد.

آنها همچنین اطمینان دارند که هرگونه حرکت ایران به سوی ساخت سلاح هسته ای و  بمب اتم، بسیار قبل تر از اقدام به حرکت تشخیص داده خواهد شد.

در این گزارش تصریح شده که یافته های اطلاعاتی زیربنای استدلال باراک اوباما را مبنی وجود زمان برای توقف برنامه (صلح آمیز) هسته‌ای ایران تحت تحریم های اقتصادی، تشکیل می دهد.

به گفته مقامات کنونی و سابق آمریکا، دولت اوباما با تکیه بر برنامه جمع آوری اطلاعاتی که از اولویت برخوردار است و نیز بعد از ساعت‌ها بحث، نتیجه گرفته که رهبران ایرانی برای ساخت فعالانه سلاح هسته‌ای، تصمیم نگرفته‌اند.

انتهای پیام/.

   


صاحبان "گشت ارشاد" و "زندگی خصوصی" چه کسی را می فریبند

خبرگزاری فارس: در مورد تمکین به قانون باید یادآور شد مطابق اصل هشتم قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ی همگانی است و ادعای سجاد پور که انتقاد نسبت به فیلمهای روی اکران قانونا مربوط به شورای پروانه نمایش است، کلا مغالطه است...

خبرگزاری فارس: صاحبان "گشت ارشاد" و "زندگی خصوصی" چه کسی را می فریبند

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ پاسداران نوشت: آقای سجادپور مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی سابق و سازمان سینمایی وزارت فعلی ارشاد که دقیقا همان کسی است که بواسطه ی صدور مجوز اکران و احتمالا بعدا توزیع در شبکه خانگی فیلم های مهوع گشت ارشاد و زندگی خصوصی زیر سئوال است، تلاش نموده است تا پاسخی برای اعتراضات امت حزب الله به این فیلمها دست و پا کند.

وی در پاسخ به این اعتراضات گفته است: "کسانی که معترض هستند، نسخه جشنواره را دیده‌اند، این در حالی است که اگر فیلمی پروانه موقت داشته است اما بعد از جشنواره تغییراتی انجام شود به نظر می‌رسد مبنای این مطالب غلط باشد. وی با بیان اینکه احتمالا معترضان اطلاعات کافی نداشته‌اند گفت: قانون وجود دارد و قانون شورای پروانه نمایش را مطلع قرار داده و باید به قانون احترام گذاشت. یک مرجع در مورد اکران یک فیلم می‌تواند نظر دهد و آن هم شورای پروانه نمایش است."

 

جالب است که آقای سجادپور با اشاره ای عبوری به موضوع حضور فیلم جدایی... در جشنواره اسکار و انتخاب آن ، ادعا کرده است "از حضور پراکنده در بعضی جشنواره‌های سیاست زده به جشنواره های معتبر رسیدیم "

 

منظور آقای سجادپور از جشنواره های سیاست زده مشخص نیست همانطور که معنای لفظ جشنواره های معتبر روشن نیست. اگر منظور آقای سجادپور از جشنواره های سیاست زده ، جشنواره هایی همچون جشنواره ی کن است، باید بخاطر داشت ضمن اینکه این جشنواره ها، در افق سینمای استعماری بسیار معتبر هستند، اتفاقا به فیلمهایی از ایران روی خوش نشان می دهند که تصویری سطحی و بیماردلانه و بقول ایشان "سیاست زده" از ایران به جهان مخابره می کرد. با این حساب، حد تمایزی که آقای سجادپور با دو لفظ "سیاسی و غیر معتبر بودن" بین جایزه ی کن و جایزه ی اسکار ترسیم کرده محو می شود.

چون علاوه بر آنکه افق استراتژیک کن و اسکار یکی است، آنچه که در فیلم جدایی نیز روایت می گردد از همین جنس و کاملا سیاسی است. خط اصلی داستانی این فیلم، از سکانس اول، سیاسی بوده و فیلم تلاش می کند با چهارچوب هنری، هرگونه مقاومت در مقابل ادعای مطرح شده در سکانس اول در دادگاه از سوی بازیگر اول زن فیلم را درهم بشکند و با شکستن مقاومت شوهر، هر مخاطب مقاوم را سرکوب می کند. این فیلم، شرایط ایران را برای رشد نسلی سالم و دانشمند مطلقاً نامناسب می داند و تلاش می کند تا آن را به اثبات برساند.

 

بازیهای لفظی آقای سجادپور و رئیسش آقای شمقدری بسیار آشنا و متداول است. به ایشان و رئیسش باید گفت این کاربرد زیاد این روش موجب نخ نما و کم اثر شدن آن می شود. برخی از دوستان هم جواب خوبی به اظهارات آقای سجاد پور داده اند که بد نیست بخوانید.

یادم هست زمانی که رئیس آقای سجادپور با به زعم اینجانب بی ادبی هرچه تمامتر آیت الله علم الهدی را مخاطب ادبیات تند خود قرار داد در مطلبی وی را مخاطب قرار داده و پرسیدم که آیا ابتذال مشوش کننده ی ذهان عمومی است یا خطبه ی انتقادی؟ آن زمان به آقای شمقدری شأن و قدر و منزلتش را یادآوری کرده و به او گفتم که تو کسی جز یک کارگردان سینما نیستی که چندیست روی سربرگهای با آرم جمهوری اسلامی ایران می نویسی. نظامی که بر پایه ی اصول انقلاب اسلامی و "برای پیشبرد آن" بنا نهاده شده است. بدنیست این یادآوری را به آقای سجادپور هم بکنیم.

 

وی نیز کسی نیست جز یک تهیه کننده ی سینمایی، که موفق ترین کار در کارنامه ی وی ، مجموعه ی ضعیف و ناموفق چشمان آبی زهراست !فیلم آقای سجادپور را صداوسیما خوب خرید و خوب هم نمایش داد و فیلمش به جهان! هم صادر شد و سر از ترکیه هم در آورد. اما بین سیاستهای امروز آقای سجاد پور و سازمان صداوسیما هم من تفاوتی نمی بینم. صداوسیمایی که در انتشار فیلمهای تلویزیونی از کسی اجازه نمی گیرد، موقعی که نوبت به نقد چرایی پخش فیلم های قبیح و رکیکی مثل ورود آقایان ممنوع می رسد، قاعدتا دم از مجاز بودن این فیلمها از نگاه وزارت ارشاد خواهد زد و در ایام تعطیلات نوروزی، تا امروز پنج بار آن را در شبکه های مختلف خود نمایش می دهد؟

 

از اظهارات ایشان در مورد جشنواره کن و اسکار که بگذریم، ایشان در مورد اعتراض به فیلم گشت ارشاد و زندگی خصوصی ادعا کرده اند که " کسانی که معترض هستند، نسخه جشنواره را دیده‌اند" و "احتمالا معترضان اطلاعات کافی نداشته‌اند" اما همین ایشان ، در ادامه، گفته است : "باید به قانون احترام گذاشت. یک مرجع در مورد اکران یک فیلم می‌تواند نظر دهد و آن هم شورای پروانه نمایش است"

 

باید از آقای سجادپور پرسید بالاخره "منتقدان بی اطلاعند و نمی دانند که به چه چیزی انتقاد می کنند" یا اینکه "بدون توجه به محتوای انتقاد ، باید به قانون تمکین کرد"؟!

 

البته باید گفت فرض اول آقای سجاد پور باطل است. اینجانب که یکی از معترضان به این فیلمها و موافق تجمعات حزب اللهی مقابل وزارت ارشاد هستم ، اعلام می کنم که این فیلم را دقیقا در اکران نوروزی اش دیده ام و بلیط پرینتی سینمای فلسطین را نیز کماکان در اختیار دارم و به ایشان اعلام می کنم که اعتراضات، به مضمون کلی و اکثر سکانس ها و فراز و فرودهای این فیلم است؛ نه چند لحظه و چند تکه. مگر اینکه شما مدعی شوید که فیلمی که امروز روی پرده ی نقره ای قرار دارد بشدت اصلاح شده و بطور کلی با فیلم اولیه تفاوت دارد. جدا از انکه بازهم این ادعا جوابی به مشکلات فیلمی که هم اکنون در حال اکران است نمی دهد باید گفت پس خدا رحم کرده است که آن فیلم بدون سانسور و حک و اصلاح روی پرده نرفته. با این حساب باید حضرات توضیح دهند در دوران مسئولیت آنان چرا باید چنین فیلمی پروانه ی موقت نمایش دریافت کرده اصالتا به چیزی بنام جشنواره ی فیلم "فجر" راه یابد؟ آیا دهه فجر، صرفا یک موقعیت زمانی برای جشن گرفتن و خوش بودن است، یا اینکه زمانی برای ارزیاتبی حرکت سینمای ما درراستای انقلاب اسلامی است؟! چگونه فیلم گشت ارشاد سانسور نشده ی جشنواره ای مد نظر آقای سجادپور به چنین جشنواره ای راه یافته؟!

 

و اما در مورد تمکین به قانون در اختیارات نهادها و ادارات باید به ایشان یادآور شد مطابق اصل هشتم قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ی همگانی است و ادعای آقای سجاد پور که انتقاد نسبت به فیلمهای روی اکران قانونا مربوط به شورای پروانه ی نمایش است، کلا مغالطه است و نمی تواند مانع از انتقادهای وارده و ضرورت بررسی آنها و ارائه پاسخ صحیح باشد. چرا که اصولا برای هر قسمتی از نیازها و ضروریات جامعه مسئولی مشخص شده و اصولا حتی هر فردی قانونا و شرعا نسبت به اعمال خود مسئول است.

اما این به هیچ وجه مانع از امر به معروف و نهی از منکر عمومی و قانونی نمی شود و با استدلال آقای سجادپور کلا باید درب امر به معروف و نهی از منکر در تمامی حیطه ها و موضوعات در هر ابعادی را باید گرفت. در حالیکه طبق اصل هشتم قانون اساسی، یکی از اقسام امر به معروف و نهی از منکر نهی از منکر دولت توسط مردم است. روشن است که مردم دولت را در قبال وظائف و اختیارات قانونی اش مسئول می دانند. کاش آقای سجادپور به اصول اولیه ی قانون اساسی مراجعه می کردند تا چنین اظهارات سطحی را در گفتگوی خود با ایسنا بر زبان نمی راندند. البته ما ایشان را به مطالعه مبانی فقه شیعه در مورد امر به معروف و نهی از منکر رجوع نمی دهیم. چون مشکل ایشان بسیار مهم تر و البته ساده تر از بهم ریختگی فقهی و دینی است. ایشان اگر هنگام گفتگو فقط مندرجات صفحه ی اول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را بیاد می داشتند قطعا چنین مطالبی را بزبان نمی راندند.

 

البته جای طرح این پرسش از آقای سجادپور باقیست که شما به این قانون دانی، چرا شما به قانون تمکین نکرده، فیلمی که را که دارای مضامینی است که بر اساس قانون مجازات اسلامی و شرع مقدس حاوی مضامین ممنوعه است مجوز داده اید و آن را بر خلاف نص صریح قانون مجازات اسلامی محور خرید و فروش و معامله و تجارت و کسب در آمد کرده اید و آیا توجه کرده اید که اینگونه در مضان دخالت در تجارت محصولات ممنوع المعامله قرار می گیرید؟

مگر نمی دانید که مطابق اصل چهارم قانون اساسی ، همه ی مقررات و قوانین بایستی بر پایه ی اسلام باشد و اقدامات شما هم معارض اصل چهارم قانون اساسی و هم معارض مواد مربوطه در قانون مجازات اسلامی است. بر اساس قانون مجازات افرادی که در امور سمعی و بصری فغعالیت غیر مجاز می کنند نیز اقدامات شما غیرقانونی است.

 

آقای سجاد پور! مسئولی که بی قانونی کند و همه را به رعایت قانون دعوت کند چهره زشتی در جامعه پیدا می کند. هیچ به این موضوع توجه دارید ؟ شما می دانید که رهبر معظم انقلاب همه را به قانون گرایی دعوت می کنند و می فرمایند قانون بد بهتر از بی قانونی است. اما اگر قانونی بد بود باید آن را عوض کرد. پس اگر شما به قانون بدی می خواهید استناد کنید - که تا حالا همین را هم برای مجاز نشان دادن محتوایی که مجاز کرده اید ، نکرده اید - بدانید  که بخاطر تعارض آن با منافع و مصالح و سیاستها و مصالح نظام و انقلاب اسلامی این قانون فرضی بایستی اصلاح و ملقی گردد. این دستور رهبر معظم انقلاب است.

 

آقای سجادپور اگر کمترین مطالعه ای در قانون اساسی می داشت، نباید به این موضوع بی توجه می ماند که این فیل، اصول مختلفی از اصول موضوعه و اولیه قانون اساسی کشورمان را نقض می کند که از جمله ی آن اصل دهم در پاسداشت حریم خانواده است. اصل دوازدهم نیز که اصل مربوط به پاسداشت حریم اسلام و احکام آن است نیز از سوی این فیلمها نقض شده است. با این همه خطا و خطاکاری، بدنیست آقای رئیس جمهورتان در اولین اخطار قانون اساسی یخه ی جنابعالی را گرفته شما را سینه ی دیفال! بچسباند . آنچه خوبان ! همه دارند سجادپور یکجا دارد و یکضرب چند اصل اولیه و بنیادین قانون اساسی را زیرپا می گذارد!

از ادبیات سطحی آقای سجادپور که بگذریم ، صاحاب ماشین گشت ارشاد جعلی یعنی آقای سهیلی هم در دفاع از خود اظهارات بچه گانه ای را طرح کرده که حقیقتا حقیقتا ارزش پاسخگویی ندارد.

 

آقای فارغ التحصیل مقطع سیکل و کسی که مطلع موضعگیری خود را با این جمله که " اگر شما اعضای انصار حزب الله هستید من خود انصار حزب الله هستم" شکل می دهد ، نشان می دهد که می خواهد با ادبیاتی سطحی و "گشت ارشاد"ی جواب منتقدان را بدهد. ادبیاتی زشت ، توهین آمیز و سطحی که شکل گرفتن آن فقط از کارگردان فیلمی همچون گشت ارشاد بعید نبود. آقای "سطحی" که منتقدان را به متانت در رفتار دعوت می کند، هیچ حواسش نیست که چگونه در حال داد و بیداد و یقه دراندن است . وی که منتقدان را به نقد رسانه ای فراخوانده توضیحی نمی دهد که چرا تاکنون در مقابل نقدهای رسانه ای ساکت مانده و به آنها اهمیت نمی داده است.

 

البته رفتار امثال این حضرت آقا که گاهی ریشش تا حد مرسوم روحانیت بلند می شود و گاه در حد سینمایی های زرنگ بازارشناس، دو وضعیتی و تا حد حذف کامل کوتاه و جوری رفتار می کند که به ذهن من برسد این ریش گذاشتن ها بیشتر از آنکه مذهبی عقیدتی باشد سیاستی مصلحتی است، کاملا قابل پیش بینی و شناخته شده بود.

 

ایشان مرا یاد قانون شکنهایی می اندازد که "فکر" می کنند" قانون را خوب می شناسند. اما از زرنگی اجزای بدنشان در تله گرفتار می شود. چون ایشان نمی داند شورای مرکزی انصار حزب الله از 26 رزمنده ی جهادگر تشکیل می شد که تا قبل از دوران دوم خرداد مدرک تحصیلی آنها بین لیسانس و دکترا تغییر می کرد و میزان جهادگری آنها در دوران دفاع مقدس از فرماندهی دسته و گروهان پایین تر نبود. هر چند که آقای سهیلی با این تیپ و موضع گیری ظاهری، خود را در قد و قواره ی فرمانده لشکر و بالاتر های دفاع مقدس و اساتید دانشگاههای عالی کشور می داند! آقای سهیلی وای از آن روز که پرده برافتد، آنوقت است که حاجی گرینف ها افشا می شوند که در خانه هایشان هم فرمانده و "انصارحزب الله" نبوده اند وای بحال جبهه ها !

 

اینجا روی سخن در ادامه، با مسئولان انتظامی و قضایی است که متاسفانه تا متوجه جنبه های سیاسی داستان نشوند وارد میدان نمی شوند. به مسئولان نیروی انتظامی عرض می کنم که لطف کرده نسخه ای از فیلم روی پرده – ونه جشنواره ای!- را ببینند تا مشخص شود که این فیلم نه در حال حمله به یک عده ارازل اوباش نفوذی در میان حزب الله، بلکه در حال حمله به ماهیت موضوع گشت ارشاد یعنی امر به معروف و نهی از منکر است و سه تیپ طلبه و بسیجی و حزب اللهی های حتی قدرتمند را با کاراکترهای خود به شنیع ترین اتهامات مانند تجاوز به عنف و قتل با سلاح گرم متهم کرده و نیروی انتظامی با لباس رسمی هم در این فیلم ضمن آنکه به همان عملی که از سوی آن ارازل و اوباش صورت می گیرد متهم است ، قدرتی در پاسخگویی به حزعبلات آقای اراذل مدرن شده ی در وسط پارک ندارد!

 

البته به آنها که فقط شامه شان با بوی سیاست آشناست هم توصیه می کنم که حتما همین موضعگیریهای شرم آور آقای سهیلی را مطالعه کنند تا متوجه جهت سیاسی و نیت درونی ایشان شوند.

ایشان ناخواسته تمام مکنونات پشت سطور فیلمنامه را در اظهارات سطحی خود عیان کرده است. ایشان مخالفت خود با فیلم قلاده های طلا را علنی کرده و ماجرای مخالفت با محتوای زشت این فیلم را یک رقابت "دروغین" صنفی می داند که البته بهتراست به این مناسبت توسط حزب الله به دادگاه فراخوانده شود تا به تو حالی شود دوره ی مفت مفت نسبت دروغگویی به این و آن دادن ، در همان دوران فتنه ی قلاده ی طلایی برگردنها تمام شد.

نکته مهم: این مطلب لزوما دیدگاه خبرگزاری فارس نیست!

انتهای پیام/

   


سخنان متفاوت احمدی نژاد در مورد حجاب

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

سخنان متفاوت احمدی نژاد در مورد حجاب

خبرگزاری فارس: در جامعه چهار نوع بد حجابی داریم، یک گروه زنان خیابانی هستند و گروه دوم مانکن ها که سازمان یافته پول دریافت می کنند تا از صبح تا شب با نوع خاصی از پوشش در خیابان ها بگردند و گروه سوم کسانی هستند که روی لجبازی سیاسی بد پوششی می کنند...

خبرگزاری فارس: سخنان متفاوت احمدی نژاد در مورد حجاب

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه 598، دکتر احمدی نژاد سال 89 در دیدار با جمعی از دانشجویان مطالبی را درباره حجاب و عفاف مطرح کرد که علیرغم اهمیت آن بازتابی در رسانه ها نیافت و نظر به طرح مجدد مباحث مربوطه در جامعه و محافل خبری به انتشار نقل به مضمون آن می پردازیم.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در آن دیدار با اشاره به این که در جامعه چهار نوع بد حجابی داریم، آن را اینگونه برشمرد که یک گروه زنان خیابانی هستند و گروه دوم مانکن ها هستند که سازمان یافته پول دریافت می کنند تا از صبح تا شب با نوع خاصی از پوشش در خیابان ها بگردند و گروه سوم کسانی هستند که روی لجبازی سیاسی بد پوششی می کنند.

 

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه گفته است با این سه گروه برخورد انتظامی شود تاکید کرد که گروه چهارم بخش زیادی از زنان بدحجاب در جامعه هستند که از روی غفلت و ندانستن درست مطلب در این وضعیت به سر می برند و نباید با آن ها برخورد انتظامی وپلیسی شود و تنها باید با کتاب و جزوه و امر به معروف به شیوه صحیح آن ها را آگاه کرد.

 

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه عده ای، از سه گروه اول و بدحجاب ترین زنان که دستور برخورد با آن ها را داده است عکس گرفته و آلبوم درست کرده اند و نزد علما برده و گفته اند این وضع حجاب در جامعه است و ما می خواهیم با آن ها برخورد کنیم ولی احمدی نژاد نمی گذارد، افزود: " به کسانی که این کار را کردند پیغام دادم که سقوط تا کجا؟ "

 

دکتر احمدی نژاد همچنین با تأکید بر امر به معروف به شیوه صحیح خاطر نشان کرد در زمان شهرداری، خدمت یکی از علمای تهران رفتم و گفتم می خواهم در مقابل این برخوردها با بدحجابی موضع گیری کنم چراکه هرجا نفس پاکی به مردم خورده است، اثر داشته ولی اکنون نفس پاکی به مردم نخورده است.

رئیس جمهور در جمع ائمه جماعات تهران نیز گفته بود برای امر به معروف به شیوه صحیح، شرایطی لازم است که یکی از آن ها عمل کردن خود امر کنندگان و دیگری امر همراه با محبت و دلسوزی است چراکه بدون محبت هیچ اثری ندارد.

به نظر می رسد که سخنان دکتر احمدی نژاد درباره حجاب و عفاف بسیار منطقی و مبتنی بر اصول است و برای اصلاح جامعه باید از همین منظر به موضوع نگریست، نه آنکه با برخورد یکسان پلیسی و انتظامی روند منطقی مواجهه با مسائل اجتماعی و فرهنگی را دچار مشکل کرد. اکنون می توان بهتر قضاوت کرد که آیا نظر رئیس جمهور شایسته این همه جنجال آفرینی و تخریب رسانه ای ناآگاهان بود؟

انتهای پیام/

   


این سه نفر بهتر از همه می دانند که چه خبر است

خبرگزاری فارس: نتانیاهو و باراک و رییس ستاد ارتش صهیونیستها خودشان بهتر از همه می دانند که خورده اند به خنس. برای همین دارند کسری بودجه ی دل و جیگر و عقل شان را با زبان تهدید و شاخ و شانه کشیدن جبران می کنند.

خبرگزاری فارس: این سه نفر بهتر از همه می دانند که چه خبر است

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ اسکالپل نوشت: نمی خواهم نگاه تبلیغاتی به ماجرا داشته باشم ولی بعضی از اوقات باید عبارات قدما را طلا گرفت و شترق زد وسط بیلبوردهای مملکت. قدیمی های ما ضرب المثل هایی ساخته اند که در چند تا کلمه یک کتاب را جا داده اند. نمونه اش همین که می گویند " سگی که پارس می کند ، نمی گیرد". کلّ سیاست امنیتی و خارجی اسرائیل در قبال جمهوری اسلامی را می شود تپاند توی این ضرب المثل!

لاریب فیه اگر صهیونیست ها می توانستند قدمی جلو بیایند، حرف نمی زدند، بلکه وقت را از دست نمی دادند. اخیراً هم خودشان دارند چپ و راست می گویند که ایران سلاح هسته ای ندارد و به طرفش نرفته و بعد اضافه می کنند ما می توانیم قبل از اینکه چنین اتفاقی بیفتد متوجه بشویم . ولی خودمانیم؛ بیاییم و اصلاً قبول کنیم که صهیونیست ها راست می گویند. اصلاً در این شطرنج، خر صهیونیستها شاه است !* بنده فکر می کنم تنها کسانی که از عدم حمله ی صهیونیستها به جمهوری اسلامی مطمئن هستند، نه اباما و کامرون و سارکوزی و کاترین اشتون و پوتین و لاوروف و ملک عبدا... و شیخ حمد هستند، بلکه نتانیاهو و باراک و رییس ستاد ارتش صهیونیستها خودشان بهتر از همه می دانند که خورده اند به خنس. برای همین دارند کسری بودجه ی دل و جیگر و عقل شان را با زبان تهدید و شاخ و شانه کشیدن جبران می کنند.

هاآرتص می نویسد که کامرون می گوید در این برهه حمله اسرائیل بر علیه ایران توجیهی ندارد.ویکلی استاندارد دارد خودش را می کشد که بگوید اسرائیل حق حاکمیت بر سرنوشت خود را دارد و اگر لازم باشد و به آنجا برسد ، می تواند به تنهایی بر علیه ایران اقدام کند. ژنرال دمپسی می رود تل آویو که یک موقع ایهود باراک دست از پا خطا نکند. راستی عجیب برای ژنرال دمپسی رییس ستاد ارتش آمریکا نگرانم. این آدم شبها که می خوابد، یحتمل کابوس می بیند که سربازانش به خاطر خبط و جهالت اسرائیلی ها دارند تلف می شوند. شاید وقتی آقای احمدی نژاد از عقلایی در آمریکا صحبت می کند که مانع حمله آمریکا به ایران می شوند، منظورش همین آقای دمپسی و پیش از ایشان آقای پترائوس بوده است. اسرائیل تنهاتر از همیشه است. دور و برش پر است، ولی کسی نمی تواند و نمی خواهد کمکش کند. الغریق یتشبث بکل حشیش یا همان آدم در حال غرق شدن به هر چیزی چنگ می زند. انگار صهیونیست ها این قابلیت را دارند بقیه را با خود به داخل باتلاق بکشند!

*هر چند ممکن است تکراری باشد؛ ولی می گویند شخصی رییس فدراسیون شطرنج شد و چند تا قانون جدید گذاشت : فیل نمی تونه اسب رو بزنه / از این به بعد خر هم بازیه / هیچ مهره ای نمی تونه خر رو بزنه / خر می تونه همه رو بزنه / اصلاً خر شاهه! حالا حکایت اسرائیلی ها است.

انتهای پیام/

   


بعد از شهدا چه کرده ایم؟
لطفا بدون هماهنگی وارد نشوید، حتی شما "جانباز" عزیز!

خبرگزاری فارس: ما برای ایثارگران و خانواده های شهدا "کارت جانبازی" صادر کرده ایم تا بتوانند با درصد تخفیف به شهربازی و سینما بروند. ما حتی در اتوبوس های شرکت واحدمان هم، پشت صندلی آقای راننده، بزرگ نوشته ایم: "مخصوص جانبازان"...

خبرگزاری فارس: لطفا بدون هماهنگی وارد نشوید، حتی شما "جانباز" عزیز!

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ جلبک ستیز در آخرین مطلبش نوشت: در سکوت هیاهوی شهر، در لابلای تبریک های بعضا عادت وار سال جدید، دوستی قدیمی از من و شما سوالی پرسیده. من و تو باید پاسخگو باشیم.

بعد از شهدا چه کرده ایم؟!!!

بنده پاسخ خود را در این پست به این دوست عزیز تقدیم می کنم. شما نیز می توانید با مراجعه به وبلاگ این بزرگوار پاسخ های خود را برای ایشان ارسال کنید و در مسابقه شرکت کنید!

و بخوانید پاسخ حقیر را:

بعد از شهدا چه کرده ایم؟

بعد از شهدا سازندگی کرده ایم، بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح کرده ایم. تمام خیابان ها و کوچه هایمان را با نام شهدا تزیین کرده ایم. یادگاران جنگ (جانبازان) را در موزه هایی با نام "آسایشگاه جانبازان ..." نشانده ایم و به بهانه های مختلف (انتخابات مجلس، انتخابات ریاست جمهوری، روز جانباز، تهیه فیلم مستند و ...) در موزه ها حاضر می شویم از آنها تقدیر می کنیم! ما موزه های جانبازان را در نقاط با کلاس شهر (ولنجک، نیاوران، سعادت آباد و ...) قرار داده ایم.

به خانواده های شهدا عزت و احترام می کنیم؛ برای فرزندان شاهد و جانباز و ایثارگر سهمیه ورود به دانشگاه تعریف کرده ایم. ما فرزندان شاهد را آنقدر دوست داریم که برای آنها اسامی منحصر بفرد انتخاب کرده ایم. ما فرزندان ایثارگران را با نام "سهمیه ای" در دانشگاه ها صدا می زنیم. از همه مهمتر، در وانفسای ترافیک کلان شهرها، برای جانبازان مجوز طرح ترافیک صادر کرده ایم.

ما برای ایثارگران و خانواده های شهدا "کارت جانبازی" صادر کرده ایم تا بتوانند با درصد تخفیف به شهربازی و سینما بروند. ما حتی در اتوبوس های شرکت واحدمان هم، پشت صندلی آقای راننده، بزرگ نوشته ایم: "مخصوص جانبازان"

ما بعد از شهدا خیلی کارها کرده ایم. هر سال ده ها "یادواره شهدا" می گیریم و البته تعدد این یادواره ها در ایام خاص هیچ ارتباطی به مناسبت های سیاسی ندارد و ما فقط می خواهیم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تقدیر کنیم نه تبلیغ!

ما شهدا را خیلی دوست داریم. ما در کتاب های درسی مان نه داستان دهقان فداکار می خوانیم، نه تصمیم کبری و نه پترس فداکار! ما فقط رشادت های حمید باکری را می خوانیم و داستان چشم های محمد ابراهیم همت را.

ما اصلا در کتاب ادبیات فارسی، افسانه رستم و سهراب نمی خوانیم. ما دلمان را به داستان غیر واقعی خوش نمی کنیم. در مدرسه برای ما از واقعیت های جنگ ایران و عراق می گویند نه جنگ رستم و سهراب!

ما بعد از شهدا فیلم هایی با مضمون جنسی ، عشق و عاشقی و مردهای 2 زنه نمی سازیم. ما فقط "روایت فتح" آوینی را می بینیم. ما آنقدر "آژانس شیشه ای" ها داریم که مجبوریم نیستیم سالی بیست بار "آژانس شیشه ای" ببینیم.

ما مانند "شهاب حسینی" زیاد داریم که به بازی در نقش شهدا افتخار کند.

ما به "جدایی مردم از شهدا" اسکار می دهیم، ما به زنان بیگانه دست می دهیم، ما حتی با آنها روبوسی هم می کنیم! ما تازه به این کارمان افتخار هم می کنیم! ما از ایران فرار نمی کنیم. ما از جایزه اسکار استقبال می کنیم. هر کس استقبال نکند "امّل" است، پس ما از "آقای اسکار" در فرودگاه امام خمینی (ره) استقبال می کنیم تا "امّل" نباشیم. ما حتی اگر چاره داشتیم نام فرودگاه "امام خمینی" را نیز به فرودگاه اسکار" تغییر می دادیم تا باز هم "امّل" نباشیم. ما حتی دیگر برای "امام خمینی"، "(ره)" هم نمی گذاریم، آخه "ولله لایحب المسرفین". ما "بیت المال" را دوست داریم. ما در سال "جهاد اقتصادی"، "اختلاس" نمی کنیم.

ما حرف چندین سال پیش آوینی را تعبیر نمی کنیم: «در جمهوری اسلامی همه آزادند الا حزب اللهی ها»

ما بچه حزب اللهی ها را فیلتر نمی کنیم، ما عمارها را خفه نمی کنیم!

ما باز "آژانس شیشه ای" می بینیم.

ما هنوز "آژانس شیشه ای" می بینیم.

ما به دیدار جانبازان می رویم. ما وقتی به دیدار با جانبازان در "موزه ها" می رویم با خود دوربین عکاسی و فیلمبردار و خبرنگار می بریم، ما به همه می گوییم که به دیدار جانبازان رفته ایم. ما سریع مصاحبه می کنیم که ما ادم خوبی هستیم که به دیدار جانبازان رفته ایم. ما خیلی خوبیم خیلی!

ما با آرمان های شهدا پیمان می بندیم.

ما برای شهدا خیلی کارها کرده ایم. ما دیگر قبول نداریم که مدیون خون شهدا هستیم!!!

اصلا شهدا مدیون ما هستند! ما برای خانواده شهدا و ایثارگران کلاس می گذاریم! برای ورود به دفترمان باید با مسئول دفترمان هماهنگ کنند. جانباز هست که هست، شیمیایی هست که هست. اینهمه کار برایشان کرده ایم. اینکه دلیل نمی شود ما حق و ناحق کنیم!!!! ما عدالت را رعایت می کنیم. ما بین جانباز و مردم عادی فرقی قائل نیستیم. لطفا با وقت قبلی وارد شوید، حتی شما جانباز عزیز!!

ما حتی برای رسیدن به پاسخ سوال "بعد از شهدا چه کرده ایم" مسابقه می گذاریم، وعده جایزه می دهیم و ....

پی نوشت: پس از تبریک سال نو، سکوت محض و نگاهی خیره به کارهایی که بعد از شهدا کرده ایم!

خیلی حرف ها داشتم که برای پاسخ به این سوال بیان کنم، اما سکوت کردم. بغض را در گلو خوردم و یک لیوان آب هم رویش. از همان آبی... بر شیطان لعینّ الرجیم لعنت!

انتهای پیام/

   


وحشت 60 درصدی شهروندان صهیونیست از گزینه حمله به ایران

خبرگزاری فارس: در تازه ترین نظرسنجی که درباره میزان آمادگی جامعه صهیونیستی برای اجرای ادعای حمله نظامی به ایران توسط اسرائیل منتشر کرد، نشان می دهد که 60 درصد افراد جامعه با هرگونه ماجراجویی علیه ایران مخالف هستند.

خبرگزاری فارس: وحشت 60 درصدی شهروندان صهیونیست از گزینه حمله به ایران

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سایت خبری محدوده، نظرسنجی یک موسسه اسراییلی ، نشان می دهد که 60 درصد افراد جامعه با هرگونه ماجراجویی علیه ایران مخالف هستند.

در تازه ترین نظرسنجی که توسط موسسه اسراییلی دیالوگ درباره میزان آمادگی جامعه صهیونیستی برای اجرای ادعای حمله نظامی به ایران توسط اسرائیل منتشر کرد، نشان می دهد که 60 درصد افراد جامعه با هرگونه ماجراجویی علیه ایران مخالف هستند.

سایر نتایج این نظرسنجی بیانگر آن است که 50 درصد جامعه صهیونیستی از بین احزاب مختلف به حزب لیکود اعتماد بیشتری داشته و پیش بینی می کنند که این حزب در انتخابات آینده پارلمانی بین 31 تا 37 درصد کرسی ها را از آن خود کند.

موسسه دیالوگ که ریاست آن برعهده پرفسور «امیل فوکس» است این نظرسنجی را به هنگام حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حزب لیکود در آمریکا و دیدار با «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا منتشر کرد.

انتهای پیام/

   


سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مجلس:
لزوم عملیاتی کردن عنوان سال 91 و پرهیز از استفاده شعاری از آن

خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم کاربردی کردن عنوان سال 91 و دوری جستن از استفاده ابزاری از آن تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم عملیاتی کردن عنوان سال 91 و پرهیز از استفاده شعاری از آن

عیسی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به نامگذاری سال 91 توسط مقام معظم رهبری، این عنوان را از بهترین عناوین سال‌های نامگذاری شده دانست و اظهار داشت: امری که نجات اقتصاد کشور را در پی دارد جلوگیری از واردات بی رویه به داخل کشور است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید فراوانی دارند.

وی با تأکید بر لزوم بها دادن به تولیدات داخلی، عنوان کرد: در طول چندین سال گذشته فرهنگ اشرافی گری در کشور رایج شد که پیامد آن واردات بی رویه در کشور است که در بخش‌های مختلف به اقتصاد کشور لطمات جدی وارد میکند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما به وضوح شاهد بودیم که واردات بی رویه در بخش های صنعت و کشاورزی خصوصاً در واردات موادی چون شیرخشک، گوشت و مواد لبنی چه آسیبی به دامداری کشور وارد میکند.

این مسئول با اشاره به واردات بی رویه پوشاک، تصریح کرد: این روند لطمات سنگینی را به بخش تولید پوشاک کشور وارد می‌کند که این موارد نشان از ضعف و عیب کار ما دارد که مقام معظم رهبری به شایستگی آن را  بیان کرده و مورد تأکید قرار داده اند.

جعفری تأکید کرد: در سال جاری بر همه مسئولان امر است که در مرحله نخست دست در دست هم بدهند و در راستای بها دادن به امر تولید داخل گام بردارند.

وی ابراز داشت: نامگذاری سالها توسط مقام معظم رهبری بیشتر رنگ و بوی شعاری پیدا کرده و برخی مسئولان از این عناوین تنها در سخنرانیهای خود بهره می‌گیرند که درست نیست و باید به سمت عملیاتی کردن این عنوان راهبردی و کارشناسی شده گام برداریم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری با توجه به عنوان با مسمایی که مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند بر همه مسئولان و دولتمردان واجب است که به طور جد جلوی قاچاق کالا را بگیرند و در صورتی که در داخل نیازی احساس نمی‌شود، از واردات کالا نیز جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر که روزهای نخستین سال 91 را پشت سر می‌گذاریم شاهد آن هستیم که بر سر سفره هفت سین و سفره نوروزی مردم جامعه از بادام تا آجیل همه کالاهای وارداتی است در حالی که ایران کشوری است که به تنهایی قادر به تأمین مایحتاج و مواد این چنینی خود است و نیازی به واردات اینگونه موارد ندارد.

جعفری در پایان سخنانش اذعان داشت: در سال جاری امیدوار هستیم با همسویی اهداف همه مسئولان و آحاد مردم جامعه شاهد اجرای تمام و کمال منویات رهبری در زمینه حمایت از کار ، تولید و سرمایه ایرانی باشیم.

انتهای پیام/ن۲۰

   


درباره وبلاگ

مقالات روز علمی و فرهنگی - مقالات جدید و بروز شده
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات