بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت روز جمهوی اسلامی
یوم‌الله 12 فروردین بزرگترین رفراندوم مردمی تاریخ معاصر است

خبرگزاری فارس: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت.

خبرگزاری فارس: یوم‌الله 12 فروردین بزرگترین رفراندوم مردمی تاریخ معاصر است

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک فرارسیدن سال نو خورشیدی، فرارسیدن یوم‌الله 12 فروردین، سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت.

در این بیانیه ضمن تبریک فرارسیدن سال نو خورشیدی و شروع بهار طبیعت سال 1391 "سال تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى" فرارسیدن یوم‌الله 12 فروردین، سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت و یادآور شد: یوم‌الله 12 فروردین تجلّی واقعی خواست و ارادۀ ملّت بزرگ ایران اسلامی در تحقق غیرت و عزت اسلامی و تعیین سرنوشت کشور به دست توانمند مردم مؤمن و انقلابی خود است. یوم‌الله 12 فروردین؛ تحقق شعار ما می‌توانیم در تمامی عرصه‌های ملی و بین‌المللی و سرآغاز تولید بومی علم، خلاقیت، فکر و اندیشۀ نوین و پویا منطبق بر آموزه‌های اسلامی و بریدن دست اجانب از سرمایه، منابع و منافع ملی کشور است.

در  ادامه این بیانیه آمده است: ملت شجاع، مقتدر و غیور ایران اسلامی با حفظ وحدت حول محور ولایت در امتحانات بزرگ سه دهه پایداری و به‌ویژه سال گذشته، آگاهی، بصیرت، ایستادگی و عزم ملی خود را در تحقق شعار بنیادی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» اثبات کرد و با سربلندی و سرافرازی از کوران حوادث سال 1390 عبور کرد تا نشان دهد همچنان در مسیر تحکیم حکومت الله ثابت‌قدم است.

این بیانیه می‌افزاید: حرکت عظیم و سرنوشت‌ساز ملت ایران در راستای اهداف عالی سال جهاد اقتصادی و خلق حماسه‌هایی چون هدفمندسازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها وبرداشتن گام بلند برای تحقق عدالت اجتماعی، مدیریت مصرف انرژی و اصلاح واقعی الگوی مصرف و ساختار اقتصادی کشور، حضور گسترده، انقلابی، آگاهانه وپرمعنا در راهپیمایی عظیم و مردمی 22 بهمن سال گذشته توانست دشمن را در طراحی استراتژی‌های شکست‌خورده خود علیه ایران به فضاحت وخواری بکشاند و فصل نوین و بستر تازه‌ای از افتخار و تجارب برجسته و مفید را برای حرکت و کار و تلاش مضاعف در" سال تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى" در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم بزند.

این بیانیه تاکید کرده است: به درستی که از نتایج شعار استقلال‌طلبی و آزادیخواهی ملت ایران که از اول انقلاب تا به امروز سر دادیم و هنوز هم سر می‌دهیم؛ همین غیرت و عزتی است که در مردم در مسائل هسته‌ای، نگاه به اقتصاد بومی واسلامی دارند و این نگاه بایستی در تولید ملی و حمایت از کار و سرمایۀ ایرانی نیز شکل بگیرد .

در ادامه این بیانیه آمده است: " یوم‌الله 12 فروردین" روز وحدت ملی ایرانیان، روز تثبیت انقلاب اسلامی، روز قرار گرفتن در مسیر حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی به مستضعفان جهان و روز تأکید و تثبیت استقلال‌طلبی واقعی ملت غیور و رشید ایران اسلامی است. "یوم‌الله 12 فروردین"سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی مشارکت و همدلی واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود می‌باشد. "یوم‌الله 12 فروردین" ثبت برگ زرینی دیگر بر تارک درخشان و تابناک مجاهدت‌های استقلال‌طلبانه و آزادیخواهانه‌ تاریخ بشری است که می‌توان به جرأت آن را در تاریخ معاصر، بی‌نظیر دانست به طوری که تا هم اکنون هیچ رفراندومی در این سطح و با این گستردگی و اهمیت در یک کشور اتفاق نیفتاده است .

این بیانیه می‌افزاید: اکنون در سومین سال از دهه چهارم حیات طیبه‌‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با عبوری سرافرازانه از سه دهه‌ گذشته، دوازدهم فروردین امسال را در شرایطی پیش رو داریم که نسل‌های دوم و سوم انقلاب اسلامی همراه با نسل اولی‌ها در رفراندومی دیگر ( راهپیمایی‌های عظیم و حماسی 22 بهمن سال1390 و انتخابات نهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی ) حضوری شگفتی‌آفرین، تحسین‌برانگیز، پرشور و دشمن‌شکن داشته و بار دیگر همچون پدران و مادران خود بر تداوم راه نظام خود که منبعث از قدرت ایمان به خدا و روح اسلام ناب محمدی«ص» و برگرفته از تعالیم آسمانی انبیاء الهی است، مهر تأیید زدند و در تجدید عهد با شهدا و امام شهدا هم‌پیمان شدند تا راه آن جاودانه‌های تاریخ را تا رساندن این حکومت به دست صاحب‌الامر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) ادامه داده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نورزند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش پایانی از این بیانیه آورده است: ملت رشید ایران در سال 1391 در سالی که توسط مقام معظم رهبری «مدظله العالی» با نام" سال تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى"  مزین‌گشته، می‌کوشد با تلاش مضاعف در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به سمت فتح قله‌های پیشرفت و عدالت گام‌های اساسی و سریعتری برداشته و در نیل به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و رسیدن به قلل رفیع عزّت و شرافت با پیشرفت‌های خیره‌کننده و شگرف خود در عرصه‌های مختلف علمی همانند زیست فناوری، نانو، هوافضا، در عرصه های اقتصادی، فناوری، صنعت، دانش روز جهانی، دنیا را مات و مبهوت عظمت اراده‌ راسخ و پولادین فرزندان غیور خود نموده و در راستای تحقق کامل اهداف یوم‌الله 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران قدم بر خواهد داشت.

انتهای پیام/

   


بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

در نخستین روزهای سال 91 صورت گرفت
بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان

خبرگزاری فارس: مدیرکل و معاونان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان از روند آماده‌سازی خانه وزنه‌برداری اصفهان بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، خانه وزنه‌برداری اصفهان که از دو سال قبل عملیات احداث آن آغاز شده است، در حال حاضر 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مراحل پایانی را پشت سر می‌گذراند.

این پروژه قرار بود در دهه فجر سال گذشته به مرحله بهره‌برداری برسد که این امر رخ نداد و بهره‌برداری از این ورزشگاه به سال جاری موکول شد.

به همین منظور رشید خدابخش پیش از ظهر امروز به همراه افشین ملایی و رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان از روند تکمیل این پروژه بازدید کردند.

در این بازدید که مسئول اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز حضور داشت، مرتضی سیف‌زاده توضیحاتی را درباره مراحل تکمیل این پروژه ارائه کرد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان نیز با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی پروژه، قول داد تا در جلسه‌ای که در محل این اداره برگزار می‌شود، در مورد مراحل پایانی تکمیل پروژه و زمان بهره‌برداری از آن تصمیم‌گیری شود.

به گزارش فارس، در سفر دو سال قبل حسن رضا زاده به اصفهان و در دیدار وی با استاندار اصفهان، بحث احداث خانه وزنه‌برداری اصفهان مطرح شد.

خانه وزنه‌برداری اصفهان که در مجموعه کوثر ملک شهر احداث شده است، مجموعه بی‌نظیری است که می‌تواند در آینده میزبانی مسابقات بین‌المللی را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/س20

   


نماینده شهرضا در مجلس شورای اسلامی:
مردم با کرامت فشار هدفمندی یارانه‌ها را تحمل کردند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شهرضا گفت: قانون هدفمندی یارانه‌ها با شیب تندی اجرا شد و مردم در سال 90 فشارهای سنگینی را تحمل کردند.

خبرگزاری فارس: مردم با کرامت فشار هدفمندی یارانه‌ها را تحمل کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، عوض حیدرپور صبح امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالیکه براساس مصوبه مجلس، قانون هدفمندی یارانه‌ها باید طی پنج سال اجرایی می‌شد اما 40 درصد از این قانون در فاز نخست اجرایی شد که فشارهای زیادی را به مردم تحمیل کرد.

وی ادامه داد:پرداخت یارانه‌ها توسط دولت به صورت یک قانون دائمی است و بر این اساس سهم مردم و بخش‌های تولیدی باید پرداخت شود.

حیدرپور با اشاره به عدم پرداخت یارانه بخش‌های تولیدی به صورت کامل تصریح کرد: مجلس مصمم است با نظارت جدی بر وضعیت پرداخت یارانه‌ها از ایجاد فشار بیشتر بر مردم و بخش‌های تولیدی جامعه جلوگیری کند.

نماینده مردم شهرضا با تشریح وضعیت قیمت‌ها در حوزه حامل‌های انرژی افزود: دولت در راستای اجرای این قانون باید به گونه‌ای عمل کند که مردم متحمل فشارهای بیشتری نشوند و بر این اساس باید اصلاحات مورد نیاز در حوزه‌های مختلف انجام بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان یکی از پرشورترین انتخابات‌ 33 سال گذشته در این منطقه به شمار می‌رود و درس‌های بسیاری به همراه داشت.

منتخب مردم شهرضا در مجلس نهم ادامه داد: در دور نخست انتخابات مجلس نهم اصول‌گرایان با چند لیست در عرصه حاضر شدند و انتظار می‌رود در دور دوم با ارائه یک لیست واحد در انتخابات حاضر شوند.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم مجلس باید از اکثریت و اقلیت مطلوبی برخوردار باشد و انتظار داریم مجلس نهم با یک اکثریت مطلوب و مستحکم در راستای نیل به مطالبات و نیازمندی‌های به حق ملت شریف ایران فعالیت خود را آغاز کند.

انتهای پیام/ی20

   


نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه:
کمیسیون تلفیق اعتبارات ورزش دانش‌آموزی را تقویت خواهد کرد

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 91، اعتبارات بخش ورزش دانش‌آموزی تقویت خواهد شد تا زمینه برای کشف استعدادهای ورزشی نسل آینده‌ساز کشور فراهم شود.

خبرگزاری فارس: کمیسیون تلفیق اعتبارات ورزش دانش‌آموزی را تقویت خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، محمدرضا تابش ظهر امروز در مراسم تجلیل از تیم‌های برتر فوتبال شهرستان اردکان، ورزش را جزو لاینفک زندگی مردم دانست.

نماینده مردم اردکان در مجلس افزود: با توجه به اینکه فوتبال فراتر از یک ورزش به یک پدیده اجتماعی تبدیل شده که در کانون توجه مردم قرار دارد، برنامه‌ریزی و حرکت هدفمند در این رشته ورزشی پرمخاطب از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

تابش با اشاره به جمعیت قریب به 50 هزار نفری شهر اردکان، تعداد تیم‌های فعال و کسب نتایج کسب شده  در رده‌های مختلف را متناسب با جمعیت اردکان ندانست و از فرماندار و مسئولان ورزش شهرستان خواست تا این مشکل را ریشه‌یابی و موانع و مشکلات و نارسایی‌هایی که بر سر راه نوجوانان و جوانان برای پرداختن به فوتبال شده را برطرف کنند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه تقویت ورزش‌های پایه باید مورد توجه جدی قرار گیرد، نقش آموزش و پرورش در این مسیر را مهم خواند و خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 91، اعتبارات ورزش کشور به ویِژه بخش ورزش آموزش و پرورش تقویت خواهد شد تا زمینه برای کشف استعدادهای ورزشی نوجوانان و پرورش آنها از اوان کودکی فراهم شود.

وی با تاکید بر ارتباط تنگاتنگ وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان عنوان کرد: برنامه‌ریزی، مکمل و ضرورتی است برای شناخت استعدادها و تربیت ورزشکارانی که بتوانند نام ایران را در عرصه گیتی پرآوازه کنند.

در این مراسم از برترین تیم‌های فوتبال شهرستان اردکان تقدیر شد.

انتهای پیام/ی30

   


آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید

خبرگزاری فارس: اگر می خواهید بدانید که سند تسلیم آلمان در جنگ اول جهانی در کجا امضا شد، ریس جمهور آتی آمریکا در آن دوره چه می‌کرد و سربازی که 1 دقیقه مانده به پایان جنگ جهانی کشته شد، این مطلب را بخوانید.

خبرگزاری فارس: آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، جنگ اول جهانی که گاهی از آن با لفظ " جنگ بزرگ یاد می شود یک نبرد عالم گیر بین ابرقدرتهای جهان در فاصله سالهای 1914 تا سال 1918 میلادی بود.در این جنگ کشورهای آلمان و اتریش و ترکیه عثمانی از یک سو و آمریکا ، انگلستان و فرانسه از سویی دیگر با یکدیگر وارد نبرد شدند. این جنگ خونین که به قیمت جان میلیون ها انسان در سال 1918 به پایان رسید دارای زوایای تاریک و روشن بسیاری است که پرداختن به هر کدام از این مطالب نیازمند صرف زمان بسیار و نوشتن مطالبی تخصصی در ابعاد مختلف که باید اعتراف کرد از توان این قلم و حوصله این مکان خارج است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با چند نکته جالب در مورد پایان جنگ اول جهانی آشنا کنیم.

تنها یک عکس

برخلاف مراسم امضاء سند تسلیم فرانسه به آلمان در سال 1940 میلادی ، یا تسلیم ژاپن به متفقین در سال 1945 میلادی ، از مراسم امضاء سند تسلیم آلمان به متفقین در سال 1918 که در نزدیکی شهر پاریس و در یک واگن قطار به امضاء رسید تنها یک عکس وجود دارد. در این عکس نمایندگان طرفین و همچنین ژنرال " فوش " از فرماندهان اترش فرانسه دیده می شود.

واگن تاریخ ساز

همان گونه که در نکته قبل اشاره قرار داد تسلیم آلمان به متفقین در یک واگن قطار در ایستگاهی در نزدیکی پاریس به امضاء رسید . اما ظاهرا دست تقدیر می خواست تا روی دیگر خود را به فرانسوی ها نشان دهد و به همین دلیل ، 22 سال بعد و پس از شکست فرانسه از آلمان در سال 1940 میلادی ، قرارداد تسلیم فرانسه به آلمان در همان واگن و در همان محل به امضاء رسید. در سال 1944 میلادی و با توجه به آشکار شدن نشانه های شکست آلمان در جنگ دو جهانی ، آدولف هیتلر که نگران بود قرارداد تسلیم آلمان دوباره در همان واگن تکرار شود دستور منفجر کردن آن را صادر کرد.

6 ساعت بیشتر

قرداد صلح بین طرفین در ساعت 5 صبح روز 11 نوامبر سال 1918 به امضاء رسید و نماینده آلمان که در جلسه حضور داشت درخواست آتش بس فوری داشت ، اما فرماندهان متفقین اعلام کردند که یک وقفه 6 ساعته در این بین لازم است تا به تمامی واحدها این خبر ارسال شود. در این میان بعضی از فرماندهان به سادگی دست از نبرد کشیدند اما بعضی دیگر از فرماندهان متفقین ، خصوصا آمریکایی ها که دیرتر از سایرین به این جنگ و کشتار وارد شده بودند و احساس می کردند به اندازه کافی از این افتخارات! بهره ای نبردند به حمله ادامه دهند. باید گفت که این دیوانگی چند فرمانده به قیمت چندین هزار سرباز از طرفین تمام شد. در همین یک روز تنها انگلستان 850 کشته داشت.

ریس جمهور آینده در میدان نبرد

یکی از آمریکایی های حاضر در میدان نبرد که بر شلیک و کشتار تا آخرین لحظه تاکید خاصی داشت ، یک افسر توپخانه به نام هری اس ترومن بود. او اعتقاد داشت که آلمان ها باید به معنای واقعی نابود شوند. بسیاری از مورخین ارتباط مستقیمی بین این عمل ترومن در روز پایانی جنگ اول جهانی با دستور وی در مورد استفاده از بمب اتمی بر علیه ژاپن در پایان جنگ دو جهانی برقرار کرده اند.

اولین و آخرین نبرد

منطقه مونس در کشور بلژیک شاهد اولین و به نوعی آخرین نبرد نیروهای انگلیسی در جنگ اول جهانی بود. نیروهای انگلیسی در سال 1914 برای اولین بار در این نقطه درگیر شدند و اولین سربازان انگلیسی در این نقطه کشته شدند. در عین حال در سال 1918 و در آخرین مراحل جنگ اول جهانی دوباره سربازان انگلیسی در این منطقه جنگیدند و بسیاری از آخرین سربازان انگلیسی کشته شده در جنگ دوم جهانی در این منطقه جان خود را از دست دادند. امروزه در این مکان بنای یادبودی برای کشته شدگان در این محل ساخته شده است.

آخرین مردان کشته شده

آمار مختلفی در مورد آخرین سربازان کشته شده تا قبل از ساعت 11 صبح که آتش بس به صورت رسمی اجرا شد ، وجود دارد. بر اساس این آمار آخرین سرباز کشته شده آلمانی در نبرد شخصی به نام ستوان توماس بوده است. آخرین سرباز انگلیسی کشته شده " جرج ادوین السون" در ساعت 9:30 صبح در اطراف منطقه مونس کشته شد. آخرین فرانسوی کشته شده " آگوستین تروبوچه " نام داشت در ساعت 10:45 دقیقه کشته شد. آخرین سرباز کانادایی کشته شده " جرج لارنس پرایس" دو دقیقه قبل از ساعت 11 کشته شد و آخرین سرباز آمریکایی کشته شده در این جنگ " هنری گانتر " بود که 60 ثانیه قبل از ساعت 11 کشته شد.

انتهای پیام/

   


اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

استاندار کرمانشاه خبر داد
اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا

خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه از اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهدا شهر کرمانشاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کرمانشاه دادوش هاشمی امروز در بازدیدی که از پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهدا شهر کرمانشاه به عمل آورد، از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر همسطح مذکور خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه تاکنون به 97 درصد رسیده است.

وی همچنین اعتبارات به کارگیری شده در هزینه اجرای این پروژه را 5 میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در صورت شرایط مساعد آب و هوای استان بهره‌برداری از این تقاطع تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.

هاشمی گفت: بهره‌برداری از این پروژه عظیم قطعاً در کاهش ترافیک سطح شهر کرمانشاه و پیچیدگی‌هایی که در رفت ‌و ‌آمد ترافیکی وجود دارد مشکل‌گشا خواهد بود.

انتهای پیام/ی30/ژ1001

   


اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

رئیس تبلیغات اسلامی سوادکوه خبر داد
اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه گفت: در سال 1390 تعداد 141 طرح قرآنی با حضور 2 هزار و 263 نفر در سوادکوه برگزار شده است.

خبرگزاری فارس: اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، حجت الاسلام حسین ذاکری خطیر پیش از ظهر امروز در جلسه طرح و برنامه فعالیت‌های قرآنی با اشاره به این مطلب که بیش از 85 طرح و برنامه آموزشی و مناسبتی قرآنی برای فعالیت در کانون‌های قرآن ادارات تبلیغات اسلامی وجود دارد، گفت: 62 طرح در شش ماهه اول و 79 طرح در شش ماهه دوم سال گذشته در سوادکوه انجام شده است.

ذاکری خطیر با اشاره به اینکه اجرای 141 طرح قرآنی در طول یک سال قابل توجه است، افزود: از مجموع این طرح‌ها 99 طرح مربوط به موسسات و 42 طرح مربوط به خانه‌های قرآنی سوادکوه بوده است.

وی از آموزش 2 هزار و 263  قرآن‌آموز در کلاس‌های قرآنی تبلیغات اسلامی سوادکوه در سال 90 خبر داد و گفت: 938 نفر در شش ماهه اول و یک هزار و 325 نفر در شش ماهه دوم از کلاس‌های قرآنی ما استفاده کرده اند.

وی به آموزش‌های قرآنی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه اشاره کرد و بیان داشت: قرائت قران تا سطح پنج، مفاهیم، حفظ، آموزش نیروهای متخصص در قالب طرح‌های آموزشیاری و تربیت معلم بخشی از طرح‌های آموزشی ما را تشکل داده است.

وی از فعالیت 22 موسسه و خانه قرآنی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: 15 خانه قرآنی فعال در روستاهای شهرستان و هفت موسسه قرآنی فعال در شهر های این شهرستان حضور دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه از حضور 187 نفر در جشنواره‌های نوجوانان و جوانان این شهرستان خبر داد و گفت: حضور در جشنواره‌های استانی و برگزاری برنامه های مناسبتی نیز در دستور کار ما قرار دارد.

در ادامه این جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه با تاکید بر این مطلب که ارتقای کیفی فعالیت‌های قرآنی در سال 91 در اولویت برنامه‌ریزی‌های ما قرار دارد، گفت: 393 در طرح‌های مصباح و نورالهدی و 581 نفر در آموزش پایه قرآنی، 327 نفر در بخش حفظ و 498 نفر در بخش قرائت حضور داشته‌اند.

عمران اکبرنژاد افزود: مدیریت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه و همکاری و همراهی مربیان و مدیران قرآنی سوادکوه موجب شده است که کانون قرآن در سال 90 جزء چهار  کانون برتر استان مازندران معرفی شود.

انتهای پیام/ی20

   


ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

رئیس اداره راه و ترابری هراز:
ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز گفت: ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه سنگین است.

خبرگزاری فارس: ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است

علی نوری پور دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار فارس در آمل گفت: هم اکنون ترافیک محور هراز نیمه سنگین است.

وی از نیمه سنگین بودن ترافیک این محور مواصلاتی در دو مسیر آمل به تهران و برعکس خبر داد.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز تصریح کرد: با توجه به پایان دور دوم تعطیلات نوروزی احتمال می‌رود بر حجم این ترافیک افزوده شود.

نوری پور با اشاره به سنگینی ترافیک در تونل‌های یک و دو این محور یادآور شد: رانندگان و مسافران نوروزی رعایت نکات ایمنی را سرلوحه سفر خود قرار دهند تا سفری خوب و خوش را برای خود و دیگر هموطنان رقم بزنند.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز با اشاره به ریزش سنگ در برخی از نقاط محور هراز یادآور شد: ریزش سنگ در منطقه پلور بیش از دیگر مناطق مشاهده می‌شود که با حضور عوامل راهداری و راهداران مشکل خاصی گزارش نشده است.

وی علت ریزش سنگ در هراز را آفتابی و صاف بودن هوای منطقه لاریجان و ذوب شدن برف و یخ اعلام کرد.

اخبار ترافیکی محور هراز متعاقبا گزارش داده می‌شود.

انتهای پیام/س20

   


انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

معاون ستاد تسهیلات سفر مازندران خبرداد
انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی ستاد تسهیلات سفر مازندران گفت: رسانه‌های مازندران بیش از 800 خبر نوروزی تولید و منشتر کردند.

خبرگزاری فارس: انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهران حسنی صبح امروز در نشست اجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران، اظهار داشت:‌ رسانه‌های مستقر در ستاد تسهیلات سفر مازندران تا پایان روز نهم فروردین بیش از 800 خبر منتشر کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار ستاد تسهیلات سفر مازندران رسانه‌های استان در این ستاد مستقر بوده و اقدام به تولید و انتشار خبر در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کرده‌اند.

حسنی بیان داشت: این ستاد از 25 اسفند در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران مستقر است و به فعالیت می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها با تولید و انتشار اخبار در جذب گردشگر، غیرقابل انکار است، گفت: گزارش‌های لحظه‌ای از وضعیت آب و هوا، جاده، جاذبه‌های دیدنی اعم از طبیعی و تاریخی و بسیاری موارد دیگر باعث شده تا مردم با آگاهی و اطلاع درست، مازندران را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنند.

انتهای پیام/س20

   


تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی:
تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تور گردشگری بجنورد که برای نخستین بار هم‌زمان با سفرهای نوروزی برپا شده، با استقبال مسافران مواجه شده است.

خبرگزاری فارس: تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: همزمان با تعطیلات نوروزی خودروی اختصاصی برای گردشگران در بوستان ملی باباامان بجنورد و در حاشیه بازارچه صنایع دستی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این خودرو از محل این بوستان حرکت کرده و اماکن دیدنی بجنورد را به گردشگران نشان می‌دهد، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این تور از بوستان ملی بش‌قارداش، حسینیه جاجرمی، آیینه خانه مفخم و عمارت مفخم بازدید می‌کنند.

کاظمی زمان این تور را سه ساعت عنوان کرد و گفت:‌ برگزار کنندگان این تور با دریافت مبلغ اندکی به مسافران نوروزی این خدمات را ارائه می‌کنند.

به گفته دبیر ستاد تسهیلات نوروزی خراسان شمالی، این تور با حضور راهنمایان مجرب گردشگری برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت:‌طی این تور گردشگری بجنورد، راهنمایان توضیحات بسیار مناسبی را در خصوص بناها و ویژگی‌های آنها به گردشگران و مسافران ارائه می‌کنند.

کاظمی اظهار امیدواری کرد: شهروندان و مسافران نوروزی از این تور منحصربه‌فرد استقبال کرده و بیش از پیش با بناهای گردشگری شهر آشنا شوند.

به گزارش فارس خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

بر اساس آمار رسمی سالانه 15 میلیون زائر و مسافر از خراسان شمالی دیدن یا گذر می‌کنند.

تاکنون دو میلیون و 600 هزار مسافر نوروزی وارد خراسان شمالی شده‌اند.

انتهای پیام/س20/ژ1001

   


لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

منتخب مردم ملایر در مجلس نهم تأکید کرد
لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین

خبرگزاری فارس: منتخب مردم ملایر در مجلس نهم بر لزوم تدوین منشوری برای دوازدهم فروردین‌ماه تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین

علی‌نعمت چاردولی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: دوازدهم فروردین یکی از روزهای تاریخی انقلاب اسلامی است که در آن همه خون‌هایی که شهدا در راه رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی اهدا کردند، به ثمر رسید.

وی ابراز داشت: دوازدهم فروردین یک روز تاریخی است که هیچ زمانی نباید از اذهان ایرانیان فراموش شود و باید به عنوان یک روز تاریخی، یک روز ملی و حتی یک روز یوم‌الله گرامی داشته شود.

منتخب مردم ملایر در مجلس نهم با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی احیای آیین محمدی است، گفت: آبا این وصف ارزش دوازدهم فروردین بسیار بالا است و باید از این روز استفاده‌های تاریخی شود.

وی تصریح کرد: در راستای گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران باید منشوری تدوین شود که همگان این منشور را سرلوحه کار خود قرار دهند و در راستای این منشور حرکت کنند.

چاردولی ادامه داد: اگر برای سالروز جمهوری اسلامی ایران، منشور تدوین شود و در راستای این منشور برنامه‌ریزی مشخصی صورت گیرد، در راستای تحقق آن نیز تلاش خواهد شد و اهداف ترسیم شده منشور نیز عملی می‌شود.

وی با بیان اینکه استقلال و آزادگی فقط یک کلمه و شعار نیست، تصریح کرد: استقلال آزادگی زمانی به دست می‌آید که همه مردم نسبت به مرز و بوم، خاک و آیین و افکار و ارزش‌ها و فرهنگشان احساس تعلق کنند و در عرصه‌های مختلف در راستای توجه به آن گام بردارند.

منتخب مردم ملایر در مجلس نهم در پایان سخنانش ابراز داشت: با توجه به تأکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری امر ارج نهادن به سالروز جمهوری اسلامی ایران باید با قوت مورد توجه باشد.

انتهای پیام/ی30

   


کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

برای نخستین بار
کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت پزشکی و رزشی استان اصفهان گفت: کتاب اول ورزش اصفهان که در واقع کتاب راهنمای بانک اطلاعات ورزش اصفهان است به زودی منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود

پویا دانشور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: بیشتر مراحل تدوین کتاب جامع ورزش اصفهان به پایان رسیده و در آینده‌ای نه‌ چندان دور شاهد انتشار این کتاب هستیم.

وی با بیان اینکه از دیگر اقدامات هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان ایجاد درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی اصفهان است، تصریح کرد: این درمانگاه در اردیبهشت‌‌ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان با اشاره به اینکه محل احداث درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی در حوزه پایگاه ورزش قهرمانی مد نظر قرار داده شده است، بیان داشت: فضای فیزیکی این درمانگاه توسط اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان تهیه شده است اما هزینه‌های مالی آن بر عهده هیئت پزشکی و ورزشی استان اصفهان قرار دارد.

وی تاکید کرد: هیئت پزشکی و ورزشی استان اصفهان تاکنون مبلغی در حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای خرید وسایل مورد نیاز این درمانگاه هزینه کرده است.

دانشور با بیان اینکه پیش‌بینی برای هزینه‌های این درمانگاه در طول فعالیت خود به صورت ماهیانه مبلغی در حدود 50 میلیون ریال است، گفت: در این درمانگاه اختصاصی، خدمات عمومی برای ورزشکاران به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: خدمات اختصاصی درمانگاه پزشکی و ورزشی با 50 درصد تخفیف صورت می‌گیرد.

دبیر هیئت پزشکی و ورزشی استان اصفهان اظهار داشت: در اردیبهشت‌ماه سال جاری با تبلیغات گسترده سعی در شناساندن هر چه بهتر درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی داریم.

انتهای پیام/ی20

   


با وجود پذیرش طرح عنان از سوی سوریه
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر اعمال فشار بر اسد متعهد است

خبرگزاری فارس: در شرایطی که دولت سوریه برای اجرای طرح صلح مشترک اتحادیه عرب و سازمان ملل اعلام آمادگی کرده است، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که نظام اسد در اجرای این طرح ناکام مانده و اقدامات لازم را عملی نکرده است.

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر اعمال فشار بر اسد متعهد است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز گذشته خود، "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه را به ناکامی در اجرای وعده خود به اجرای طرح صلح اتحادیه عرب و سازمان ملل متهم کرد و مدعی شد که رئیس جمهوری سوریه اقدامات لازم برای اجرای طرح صلح "کوفی عنان" دبیر کل سابق سازمان ملل را اتخاذ نکرده است.

نولاند با اشاره به اینکه آمریکا نگران بازداشت ها و خشونت های ادامه دار در سوریه است، اعلام کرد که واشنگتن به اعمال فشار بر اسد متعهد است و گفت: ما درباره اسد بر اساس اقدامات او و نه وعده هایش قضاوت می کنیم.

عنان اخیرا اعلام کرده است که دولت اسد طرح صلح شش مرحله ای او را پذیرفته است؛ طرحی که خواستار تعهد دولت دمشق به پایان خشونت های مسلحانه در کشور، آتش بس انسان دوستانه دو ساعته در طول روز و دسترسی مطبوعات به تمام مناطق متاثر از درگیری ها و جنگ در سوریه، روندی سیاسی تحت رهبری سوریه، حق تظاهرات و آزادی افرادی که به صورت خودسرانه بازداشت شده اند، شده است.

این اظهارات نولاند درباره سوریه در شرایطی گزارش می شود که "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا برای شرکت در مذاکرات جهانی روز یکشنبه هفته آتی با محور سوریه در استانبول ترکیه آماده می شود؛ قرار است مخالفان مختلف سوری نیز در نشست روز یکشنبه در استانبول که در آن مقامات ارشد ده ها کشور عربی و غربی نیز حضور دارند، شرکت داشته باشند.

 

انتهای پیام/ن.ص

   


رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی تاکید کرد
توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی به دلیل وجود ظرفیت‌های فراوان ضروری است.

خبرگزاری فارس: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، جعفرصادق اسکندری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان جشنواره فروش فرش دستباف اظهار کرد: جشنواره فروش فرش دستباف برای دومین بار از 22 بهمن تا 22 اسفند ماه سال 90 در آذربایجان غربی برگزار شد که نقش مهمی در شناساندن ویژگی‌های فرش دستباف به مردم داشت و توانست خریداران را به سمت فرش دستباف سوق دهد.

وی افزود: برگزاری این جشنواره عامل مهمی در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده داشت و گام مهمی در راستای تقویت بازارهای داخلی برداشته شد.

اسکندری با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف، رونق استفاده از آن توسط خریداران و جلب اعتماد خریداران از اهداف مهم برگزاری دومین جشنواره فروش فرش دستباف در ارومیه بود.

این مسئول با بیان اینکه استان آذربایجان غربی بیش از 100 هزار نفر بافنده فرش دارد تصریح کرد: این استان با دارا بودن این تعداد بافند و ظرفیت‌های فراوان در زمینه تولید فرش سالانه بیش از 400 متر مربع فرش دستباف در این استان تولید می‌شود از این رو این استان یکی از مراکز مهم تولید فرش در کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح‌های ریز ماهی و افشار از فرش‌های تولیدی این استان است که به ثبت ملی رسیده است.

اسکندری با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره‌ها بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی عرصه رقابت‌پذیری برای این هنر صنعت را در بازار داخلی فراهم می‌کند.

رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی در پایان مراسم، با اهدای لوح تقدیر از 104 نفر از اعضای ستاد و کمیته‌های اجرایی و فروشندگان فرش دستباف که در این جشنواره شرکت و همکاری کرده بودند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/س20

   


373 پرستار دشتستان تجلیل شدند

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

در آیینی باشکوه
373 پرستار دشتستان تجلیل شدند

خبرگزاری فارس: 373 پرستار دشتستان تجلیل شدند.

خبرگزاری فارس: 373 پرستار دشتستان تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، فرماندار دشتستان پیش از ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: پرستاران نقش مهمی در سلامت جامعه دارند و تجلیل از پرستاران امر لازمی است. غلامحسین خسروی افزود: تقویت پرستاران و ارتقای شغلی این قشر امر بسیار ارزشمندی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

فرماندار دشتستان با تبریک به مناسبت میلاد پربرکت حضرت زینب (س) و روز پرستار از زحمات شبانه‌روزی پرستاران در دشتستان قدردانی کرد.

خسروی اضافه کرد: صبر، ایثار، عفت، بزرگی و از خودگذشتگی حضرت زینب(س) در حادثه عاشورا الگویی برتر و نمونه برای پرستاران زحمتکش است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این بازدید گفت: 373 بهیار، پرستار، کمک بهیار و تکنسین بیهوشی و اتاق عمل در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی و اورژانس‌های بین جاده‌ای در دشتستان مشغول خدمت به بیماران عزیز هستند.

غلامرضا کهن افزود: بخش عمده‌ای از نظام سلامت به فعالیت این قشر وابسته است و هم‌اکنون شاهد رضایت خاطر بیماران از کارکرد پرستاران هستیم.

بر اساس این گزارش، مسئولان دشتستان با حضور در بیمارستان 17 شهریور برازجان و دیدار با پرستاران زحمتکش با اهدای شاخه گل و شیرینی از زحمات آنها تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/ی20

 

   


درباره وبلاگ

مقالات روز علمی و فرهنگی - مقالات جدید و بروز شده
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات