ارائه خدمات کتاب در مترو به شرکت «ترنج» واگذار ‌شد

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات مرتبط با کتاب از ابتدای مهرماه سال جاری به شرکت «ترنج» مجمع ناشران انقلاب اسلامی واگذار می‌شود. ‌

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات کتاب در مترو به شرکت «ترنج» واگذار ‌شد

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس تفاهم نامه Saffron امضا شده میان مجمع ناشران انقلاب اسلامی و شرکت مترو تهران، همه امور مربوط به خدمات کتاب به شرکت «ترنج» واگذار شده است.

بر اساس این تفاهم نامه شرکت «ترنج» از ابتدای مهرماه سال جاری و با همکاری سازمان رسانه‌ای «شیرازه» و «سامانه کارشناسی کتاب» مجمع ناشران انقلاب اسلامی، خدمات نظارت بر فروش کتاب، کارشناسی کتاب و همچنین برپایی نمایشگاه های کتاب در سه مقطع زمانی در سال را انجام خواهد داد.

همچنین قرار است با همکاری سازمان رسانه‌ای «شیرازه» تیزرهایی تبلیغی کتاب برای پخش در ایستگاه‌های مترو و همچنین بروشورهایی برای توزیع میان مخاطبان مترو، تولید شود.

شرکت «ترنج» فعالیت خود را در 30 ایستگاه مترو آغاز خواهد کرد و در مراکز فروش، تمام کتاب ها و محصولات فرهنگی ناشران عضو مجمع ناشران انقلاب اسلامی و همچنین تمام ناشرانی که با این شرکت قرارداد همکاری دارند، را عرضه خواهد کرد.

ناشران غیرعضو نیز می توانند با امضای قرارداد همکاری و پیوستن به شرکت توزیع «ترنج» از امکان عرضه آثار خود در ایستگاه های مترو بهره مند شوند. در این طرح ناشران عضو و غیر عضو که قرارداد همکاری دارند، طبق روال توزیع کتاب، آثار خود را با تخفیف در اختیار «ترنج» قرار می دهند تا در مراکز فروش مترو عرضه شود.

بنابر گزارش «منا نشر» غرفه‌های فروش کتاب در ایستگاه‌های مترو طراحی شده که به زودی جایگزین غرفه‌های فعلی خواهند شد.