مقالات روز مقالات روز علمی و فرهنگی - مقالات جدید و بروز شده tag:http://ipra.mihanblog.com 2020-09-24T17:24:43+01:00 mihanblog.com بهینه سازی و طراحی وب سایت نویا سیستم 2016-10-15T13:40:40+01:00 2016-10-15T13:40:40+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1355 ramin h خدمات سئو (بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر)آیا وب سایت شما در ردیف های آخر نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر قراردارد؟ آیا روزانه هزاران مشتری یا بازدید کننده فعال در اینترنت را از دست می دهید؟؟؟ شما صفحه اول خواهید بود تضمین می کنیم... ما به مهارت خود در امر بهینه سازی یا سئو برای موتورهای جستجوگر ایمان داریم بطوریکه می توانیم به شما کمک کنیم تا وب سایت خود را به کمک بهینه سازی یا سئو http://www.noyasystem.com/ در ردیف های بالایی موتورهای جستجو گر قرار دهید. چنانچه به دلایلی نتوان خدمات سئو (بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر)آیا وب سایت شما در ردیف های آخر نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر قراردارد؟
آیا روزانه هزاران مشتری یا بازدید کننده فعال در اینترنت را از دست می دهید؟؟؟


شما صفحه اول خواهید بود تضمین می کنیم...

ما به مهارت خود در امر بهینه سازی یا سئو برای موتورهای جستجوگر ایمان داریم بطوریکه می توانیم به شما کمک کنیم تا وب سایت خود را به کمک بهینه سازی یا سئو http://www.noyasystem.com/ در ردیف های بالایی موتورهای جستجو گر قرار دهید. چنانچه به دلایلی نتوانیم 50 درصد کلمات کلیدی تان را ظرف مدت چند ماه به صفحه اول گوگل قرار ببریم، تا زمانی که این امر حصول شود، به رایگان برای شما بهینه سازی خواهیم کرد.

خدمات

توجه به مبحث سئو یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر http://www.noyasystem.com/pages/services/seo/seo_fa.aspx ، از این نظر حائز اهمیت است که این روش، بهترین و اقتصادی ترین روش برای آشکار کردن تجارت به توده عظیمی از کسانی می باشد که روزانه پشت موتورهای جستجوگر به دنبال شرکت هایی می باشند که شما ارائه دهنده همان خدمات می باشید. به این ترتیب، وب سایت شما از هیچ، به صفحات بالایی موتورهای جستجوگر انتقال می یابد بطوریکه می توانید با شکست رقبای خود، از مزیت واقعی وب سایت تان که جذب میلیون ها بازدید کننده است بهره مند شوید.

نویا سیستم تکنولوژی، با در نظر گرفتن قومیت ها، زبان های مشتریان و بازار هدف، وب سایت شما را همچنین برای موتورهای جستجوگری که وابستگی به قومیت و یا کشور برایشان مهم می باشد (نظیر گوگل)، بهینه سازی کرده و وب سایت تان را به ردیف های بالایی این موتورهای جستجوگر خواهد برد.
 • تبادل لینک
 • بهینه سازی متون
 • استخدام متخصصین ما
به جرات می توان گفت که این شرکت یکی از بهترین ها در امر بهینه سازی یا سئو در ایران می باشد و خدمات ما در این خصوص کیفیتی جهانی دارد. نویا سیستم تکنولوژی با بهره گیری از تیمی مجرب در امر بهینه سازی یا سئو برای موتورهای جستجوگر، و با آشنایی کامل بر الگوریتم های موتورهای جستجوگر، تجارت شما را ارتقاء، بازدید کنندگان تان را افزایش، و بازگشت سرمایه تان را برای طراحی وب سایت بهبود می بخشد.

بهینه سازی، سئو با در نظرگیری قومیت و زبان: نویا سیستم تکنولوژی

      بهترین راه برای رتبه بلند مدت

"سئو + قومیت و زبان = بودن در صفحه اول به مدت طولانی"

فرمول ساده ای که با آن کار خواهیم کرد!

کارشناسان بخش بهینه سازی یا سئو شرکت نویا سیستم تکنولوژی، از تکنیک ها و روش هایی بهره می گیرند که باعث می شود بطور طبیعی وب سایت تان به مدت مدیدی در صفحات فوقانی موتورهای جستجوگر قرار داشته باشد. در نتیجه بیشترین سود عاید شما خواهد شد.

خدمات بهینه سازی یا سئو شرکت نویا سیستم تکنولوژی، همچنین شامل بالا آوردن وب سایت طراحی شده از طریق پلتفرم های اجتماعی می باشد. با بررسی وب سایت شما و بازار هدف تان، طرحی را پیاده سازی خواهیم کرد که مرحله به مرحله جلو خواهد رفت. با مراجعه به بخش خدمات بهینه سازی یا سئو، سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورتیکه مطمئن نیستید چه چیزی نیاز دارید، تماس حاصل کنید و یا درخواست خود را ایمیل نمایید. ما به ارتقای وب سایت تان کمک خواهیم کرد .

چرا نویا سیستم تکنولوژی را برای
خدمات سئو انتخاب می کنید؟

 • در این زمینه مهارت کافی را دارا می باشیم
 • روش های ما، کشورها، زبان ها، یا قومیت را شامل می شود.
 • ماندن در صفحه نخست برای مدتی طولانی
 • جذب میلیون ها بازدید کننده از طریق موتورهای جستجوگر
 • افزایش بازدید کنندگان مرتبط با سایت شما
 • تجربه ای بی نظیر در هنگام کار با گوگل
 • گفتگو و مکالمه با مشتریان
 • بهینه سازی های محلی
 • قیمتی مناسب

خدمات سئو شامل موارد زیر
می شود

 • بررسی و تحقیق بر روی کلمات کلیدی مورد نیاز
 • بررسی بر روی رقبا
 • بهینه سازی صفحات داخلی سایت
 • بهینه سازی وب سایت بر اساس استانداردهای سئو
 • ارجاع به وب سایت شما از طریق وب سایت های دیگر
 • بازارهای اجتماعی
 • وبلاگ ها، صفحات تبلیغاتی، پست هایی بر روی انجمن ها
 • بهینه سازی مقالات، اخبار جدید
 • بهینه سازی یا سئو وب سایت های چند زبانی
 • کارشناسان تمام وقت بهینه سازی سئو
]]>
امروز تجمع اعتراض آمیز طلاب در مدرسه فیضیه برپا شد 2012-09-16T12:37:05+01:00 2012-09-16T12:37:05+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1354 ramin h امروز تجمع اعتراض آمیز طلاب در مدرسه فیضیه برپا شد انزجار طلاب حوزه‌های علمیه از توطئه آمریکایی ـ صهیونیستی خبرگزاری فارس: تجمع اعتراض آمیز طلاب حوزه‌های علمیه در اعتراض به ساخت فیلم اهانت کننده به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) با حضور جمع کثیری از طلاب، اساتید و مسئولان حوزه‌ها علمیه در مدرسه فیضیه قم برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، تجمع اعتراض آمیز طلاب حوزه‌های علمیه در محکومیت هتک حرمت به ساحت نبی مکرم اسلام ظهر امروز با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید به عنوان بزرگ‌ترین م
امروز تجمع اعتراض آمیز طلاب در مدرسه فیضیه برپا شد
انزجار طلاب حوزه‌های علمیه از توطئه آمریکایی ـ صهیونیستی

خبرگزاری فارس: تجمع اعتراض آمیز طلاب حوزه‌های علمیه در اعتراض به ساخت فیلم اهانت کننده به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) با حضور جمع کثیری از طلاب، اساتید و مسئولان حوزه‌ها علمیه در مدرسه فیضیه قم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: انزجار طلاب حوزه‌های علمیه از توطئه آمریکایی ـ صهیونیستی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، تجمع اعتراض آمیز طلاب حوزه‌های علمیه در محکومیت هتک حرمت به ساحت نبی مکرم اسلام ظهر امروز با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید به عنوان بزرگ‌ترین معجزه پیامبر اسلام آغاز شد و در ادامه این مراسم اشعاری در وصف پیامبر گرامی اسلام و در محکوم کردن این حرکت اسلام ستیزانه قرائت شد.

آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران نیز در این تجمع، به ایراد سخن پرداخت و با محکوم کردن این اقدام و توطئه استکباری، آمریکا و اسرائیل را مسئول اصلی این اقدام دانست و خواستار برخورد قاطع با عوامل تولید این فیلم شد.

در ادامه این مراسم طلاب خشمگین با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل تنفر و انزجار خود را از آمریکایی‌ها نشان دادند.

طلاب حوزه‌های علمیه با محکوم کردن ساخت فیلم موهن، خواستار مجازات عوامل و سازندگان این فیلم برای عبرت دیگر افراد شدند.

پایان بخش این مراسم، مداحی و سینه زنی طلاب در مصیبت اهانت به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بود. طلاب حوزه‌های علمیه با شرکت در این تجمع اعتراض آمیز اعلام کردند که تا آخرین قطره خونشان در حمایت از دین و رسول خدا مبارزه خواهند کرد.

]]>
ارائه خدمات کتاب در مترو به شرکت «ترنج» واگذار ‌شد 2012-09-11T10:34:12+01:00 2012-09-11T10:34:12+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1353 ramin h ارائه خدمات کتاب در مترو به شرکت «ترنج» واگذار ‌شد خبرگزاری فارس: ارائه خدمات مرتبط با کتاب از ابتدای مهرماه سال جاری به شرکت «ترنج» مجمع ناشران انقلاب اسلامی واگذار می‌شود. ‌ به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس تفاهم نامه Saffron امضا شده میان مجمع ناشران انقلاب اسلامی و شرکت مترو تهران، همه امور مربوط به خدمات کتاب به شرکت «ترنج» واگذار شده است. بر اساس این تفاهم نامه شرکت «ترنج» از ابتدای مهرماه سال جاری و با همکاری سازمان رسانه‌ای «شیرازه» و «سامانه کارشناسی کتاب» مجمع ناشران ان
ارائه خدمات کتاب در مترو به شرکت «ترنج» واگذار ‌شد

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات مرتبط با کتاب از ابتدای مهرماه سال جاری به شرکت «ترنج» مجمع ناشران انقلاب اسلامی واگذار می‌شود. ‌

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات کتاب در مترو به شرکت «ترنج» واگذار ‌شد

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس تفاهم نامه Saffron امضا شده میان مجمع ناشران انقلاب اسلامی و شرکت مترو تهران، همه امور مربوط به خدمات کتاب به شرکت «ترنج» واگذار شده است.

بر اساس این تفاهم نامه شرکت «ترنج» از ابتدای مهرماه سال جاری و با همکاری سازمان رسانه‌ای «شیرازه» و «سامانه کارشناسی کتاب» مجمع ناشران انقلاب اسلامی، خدمات نظارت بر فروش کتاب، کارشناسی کتاب و همچنین برپایی نمایشگاه های کتاب در سه مقطع زمانی در سال را انجام خواهد داد.

همچنین قرار است با همکاری سازمان رسانه‌ای «شیرازه» تیزرهایی تبلیغی کتاب برای پخش در ایستگاه‌های مترو و همچنین بروشورهایی برای توزیع میان مخاطبان مترو، تولید شود.

شرکت «ترنج» فعالیت خود را در 30 ایستگاه مترو آغاز خواهد کرد و در مراکز فروش، تمام کتاب ها و محصولات فرهنگی ناشران عضو مجمع ناشران انقلاب اسلامی و همچنین تمام ناشرانی که با این شرکت قرارداد همکاری دارند، را عرضه خواهد کرد.

ناشران غیرعضو نیز می توانند با امضای قرارداد همکاری و پیوستن به شرکت توزیع «ترنج» از امکان عرضه آثار خود در ایستگاه های مترو بهره مند شوند. در این طرح ناشران عضو و غیر عضو که قرارداد همکاری دارند، طبق روال توزیع کتاب، آثار خود را با تخفیف در اختیار «ترنج» قرار می دهند تا در مراکز فروش مترو عرضه شود.

بنابر گزارش «منا نشر» غرفه‌های فروش کتاب در ایستگاه‌های مترو طراحی شده که به زودی جایگزین غرفه‌های فعلی خواهند شد.

]]>
فرزندان دیار میرزاکوچک قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند 2012-08-17T07:50:45+01:00 2012-08-17T07:50:45+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1352 ramin h تجلی یک حضور حماسی فرزندان دیار میرزاکوچک قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند خبرگزاری فارس: فرزندان دیار گیل و دیلم و میرازکوچک خان با فریادهای ضد استکباری در راهپیمایی روز قدس تجلی حضور حماسی خود و قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حضور حماسی مردم در روز قدس پیام عدالت‌خواهی و اقتدار ملتی است که همواره در دفاع از مظلومان جهان پیشگام هستند. فلسطین که روزگاری صهیونیسم قائل به موجودیتش نبود امروز دنیا عزت و عظمتش را به مدد انتفاضه تحسین می‌کند. رژیم غاصب صهیونیسم‌ تجلی یک حضور حماسی
فرزندان دیار میرزاکوچک قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند

خبرگزاری فارس: فرزندان دیار گیل و دیلم و میرازکوچک خان با فریادهای ضد استکباری در راهپیمایی روز قدس تجلی حضور حماسی خود و قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری فارس: فرزندان دیار میرزاکوچک قدرت اسلام را به نمایش گذاشتند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حضور حماسی مردم در روز قدس پیام عدالت‌خواهی و اقتدار ملتی است که همواره در دفاع از مظلومان جهان پیشگام هستند.

فلسطین که روزگاری صهیونیسم قائل به موجودیتش نبود امروز دنیا عزت و عظمتش را به مدد انتفاضه تحسین می‌کند.

رژیم غاصب صهیونیسم‌ که در رفتارهای وقیحانه و اعمال بی‌شرمانه خود هیچ مرزی را رعایت نمی‌کنند انبار سلاح‌های اتمی و اتاق فکر توطئه علیه جهان اسلام است و روز قدس روز مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مستضعفان جهان است و مردم از هر نهری خود را به دریای خروشان راهپیمایی سیاسی‌عبادی روز قدس می‌رسانند تا بارزترین شکل تعهد را به نمایش بگذارند.

جمعه آخر ماه پربرکت رمضان که با ابتکار هوشمندانه و آینده‌نگرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) روز جهانی قدس نامیده شد مردم در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و تجدید میثاق با آرمان‌های نظام و رهبری با حضور گسترده خود خواب‌های آشفته مستکبران را به کابوسی وحشتناک تبدیل کرده و رعب و وحشت را بر اردگاه متجاوزان مستولی کردند.

مردم روزه‌دار گیلان از ساعات اولیه زمان راهپیمایی خود را به مسیرهای تعیین شده رساندند تا فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست را به گوش استکبار جهانی برسانند.

در رشت نیز مردم خداجو از مسیرهای تعیین شده خود را به میدان مصلی مکان اصلی تجمع راهپیمایان رساندند.

میدان مصلی رشت مملو از جمعیتی شده که در هوای گرم و شرجی مرداد با زبان روزه و شور و شوق زیاد با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر صهیونیسم حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

کوچک و بزرگ، پیر و جوان، زن و مرد و مسئول و غیر مسئول، نسل امروز و دیروز و همه یکپارچه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و آمده‌اند تا بگویند که فلسطین تنها نیست.

نوجوانی که پرچم مقدس ایران را در دست داشت دلیل حضورش را حمایت از کودکان مظلوم فلسطین عنوان کرد و گفت: امروز به راهپیمایی آمدم با به همسن و سالانم بگویم ما با شما هستیم و حمایت می‌کنیم.

خانمی که فرزند کوچکش را در آغوش داشت و شعار مرگ بر آمریکا می‌داد نیز دلیل حضورش را عمل کردن به فرمایش مقام معظم رهبری ذکر کرد و اظهار داشت: آمده‌ایم تا بگوییم همواره گوش به فرمان رهبر هستیم و از میراث امام راحل پاسداری می‌کنیم.

در این راهپیمایی کشاورز، دانش‌آموز، دانشجو و... همه در صحنه آمدند که فریاد رهایی فلسطین عزیز را سر دهند و با رهبری بیعتی دوباره ‌کنند.

مردم از مبادی چهارگانه خود را به میدان مصلی ‌رساندند و با شعارهای «مرگ برآمریکا مرگ بر صهیونیسم»، « قدس بیداری اسلامی»، « صهیونیسم دشمن بشریت»، وفاداری خود را به نظام ثابت کردند.

موج خروشان مردم همچنان فریاد رهایی قدس را سر می‌دهند.

قطعنامه این راهپیمایی در حال قرائت بوده که در بخش‌هایی از آن آمده است: ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی که با تضرع به درگاه خداوند متعال و امید به عنایات حضرت ولی عصر (عج) و الهام از آموزه‌های جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی، با لبیک به ندای ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای در این راهپیمایی با شکوه و دشمن‌شکن حضور یافته‌ایم، با تاکید بر اینکه «روز قدس روز اسلام و نماد وحدت، اتحاد و اراده امت اسلامی برای حمایت از آرمان قدس و فلسطین» و عرصه‌ای برای «نمایش عمق راهبردی مکتب مقاومت و بیداری اسلامی در مقیاس جهانی است»، با بانگ رسای تکبیر مواضع خود را به جهانیان اعلام می‌داریم که ما ملت روزه‌دار و انقلابی ایران، آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری برای جهان اسلام و رمز دستیابی به آن را وحدت و اتحاد آحاد مسلمانان و حمایت همه‌جانبه آنها از مقاومت اسلامی و انتفاضه فلسطین دانسته و در راستای تحقق این آرمان سترگ تمام ظرفیت‌ها و حمایت‌های مادی و معنوی خود را به‌کار گرفته و در عرصه این جهاد مقدس و فریضه الهی لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم.

در بخش‌های دیگری از این قطعنامه ذکر شده است: ما مردم مبارز و حق‌طلب ایران، ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان بی‌دفاع میانمار که یادآور جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین است از سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم با شکستن سکوت و بی‌تفاوتی خود جلوی این رفتار وحشیانه را که در تضاد آشکار با حقوق بشر است را گرفته و عاملان آن را تحت تعقیب حقوقی قرار دهند.

این قطعنامه اضافه کرده است: ما ملت ایران حضور گسترده و پرشور خود در این رستاخیز بزرگ و راهپیمایی سراسری را فرصتی ارزشمند برای ابلاغ پیام روشن و شفاف خود به دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای انقلاب و نظام اسلامی دانسته و به آنها به ویژه آمریکای خبیث که سمبل زورگویی، ظلم، جنایت، دخالت در امور ملت‌ها و جنگ‌افروزی است و نیز رژیم مفلوک و رو به زوال صهیونیستی هشدار می‌دهیم از تجربه تاریخی 33 سال گذشته عبرت گرفته و از پیگیری تحریم‌های ظالمانه و خصمانه و به کارگیری ادبیات تهدیدآمیز و جنگ‌افروزانه علیه جمهوری اسلامی دست برداشته و بدانند در صورت هرگونه اقدام تجاوزکارانه علیه تمامیت ارضی، منافع و منابع ملی ایران، در کنار نیروهای مسلح مقتدر و سلحشور کشور تحت فرمان ولی امر مسلمین و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز فراتر از جغرافیای منطقه، پاسخ سخت، فراگیر و پشیمان‌کننده‌ای به آنها می‌دهیم.

]]>
نظر آیت‌‌الله مجتهدی برای احیای شب بیست‌وهفتم ماه رمضان 2012-08-15T20:22:08+01:00 2012-08-15T20:22:08+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1351 ramin h در شرح دعای روز بیست‌‌و‌هفتم ماه رمضان مطرح شد نظر آیت‌‌الله مجتهدی برای احیای شب بیست‌وهفتم ماه رمضان خبرگزاری فارس: مرحوم آیت‌الله مجتهدی تهرانی می‌گوید: ملائکه در شب قدر می‌آیند و دور دل ما می‌گردند؛ اما جای خالی نمی‌بینند که وارد شوند، چرا که فرودگاه دل ما برای فرود ملائکه خالی نیست. به گزارش خبرنگار آیین ‌و اندیشه فارس، مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی، شرح کوتاهی بر دعاهای روزانه ماه مبارک رمضان دارد که به صورت مجموعه صوتی موجود است، متن این مجموعه شروح در ماه رمضان سال 89 از سوی گ در شرح دعای روز بیست‌‌و‌هفتم ماه رمضان مطرح شد
نظر آیت‌‌الله مجتهدی برای احیای شب بیست‌وهفتم ماه رمضان

خبرگزاری فارس: مرحوم آیت‌الله مجتهدی تهرانی می‌گوید: ملائکه در شب قدر می‌آیند و دور دل ما می‌گردند؛ اما جای خالی نمی‌بینند که وارد شوند، چرا که فرودگاه دل ما برای فرود ملائکه خالی نیست.

خبرگزاری فارس: نظر آیت‌‌الله مجتهدی برای احیای شب بیست‌وهفتم ماه رمضان

به گزارش خبرنگار آیین ‌و اندیشه فارس، مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی، شرح کوتاهی بر دعاهای روزانه ماه مبارک رمضان دارد که به صورت مجموعه صوتی موجود است، متن این مجموعه شروح در ماه رمضان سال 89 از سوی گروه آیین و اندیشه خبرگزاری فارس پیاده و منتشر شد.

نظر به استقبال مخاطبان و مردم روزه‌دار از این شروح، یک بار دیگر باز نشر می‌شود:

* دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان

«اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیلَةِ القَدْرِ وصَیرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الی الیسْرِ واقْبَلْ مَعاذیری وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین»

خدایا روزی کن مرا در آن فضیلت شب قدر را و بگردان در آن کارهای مرا از سختی به آسانی و بپذیر عذرهایم و بریز از من گناه و بارگران را، ای مهربان به بندگان شایسته خویش!

* شرح فرازهای دعا

آیت‌الله مجتهدی تهرانی در شرح فراز «اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیلَةِ القَدْرِ» می‌گوید: در این بخش از دعا می‌خوانیم، ای خدا، برتری فضیلت شب قدر را روزی‌ام کن! از این دعا برخی احتمال می‌دهند که شب بیست ‌و هفتم ماه رمضان، شب قدر است. در روایات، راجع به شب قدر اختلافاتی وجود دارد. شیعه اعتقاد دارد که به احتمال قوی شب بیست ‌و سوم، شب قدر است و اعمال بیست ‌و سوم مهم‌تر از اعمال شب نوزدهم‌ و بیست‌ و یکم است. شب‌های نوزدهم و بیست‌ و یکم، یک غسل مستحبی دارند؛ اما شب بیست ‌و سوم دو غسل دارد. خواندن سوره‌های «دخان»، «روم» و «عنکبوت» در شب بیست ‌و سوم سفارش شده است.

وی می‌افزاید: برادران اهل تسنن به بیست ‌و هفتم اعتقاد دارند و این شب را احیاء نگه می‌دارند و اعمال شب قدر را به جا می‌آورند. شیعه هم البته شب بیست ‌و هفتم احیاء دارد؛ اما تنها در اول شب.

این استاد اخلاق با بیان اینکه برخی قایل به شب قدر بودن شب نیمه شعبان هستند، ادامه می‌دهد: اندازه‌گیری برنامه‌های ما اعم از سلامتی، عمر طولانی، رفاه، بلا، گرفتاری و هر پیشامدی در شب قدر اتفاق می‌افتد. شبی که مورد اختلاف است و حتی برخی، عید فطر را برای آن قائلند.

این عالم ربانی در ادامه اظهار می‌کند: برخی اولیاء، تمام سال را احیاء می‌گرفتند تا آن شب قدر که معلوم نیست چه وقت است را درک کنند.

آیت‌الله مجتهدی تهرانی درباره جایگاه شب قدر تصریح می‌کند: شب قدر بهترین ایام سال است. ملائکه به اذن خدا به روی زمین می‌آیند تا مقدرات ما را معلوم می‌کنند. ملائکه می‌آیند و دور دل ما می‌گردند؛ اما جای خالی نمی‌بینند که وارد شوند. فرودگاه دل ما برای فرود ملائکه خالی نیست.

وی می‌افزاید: گوشه‌ای از آن جای محبت زن و بچه است. گوشه‌ای از آن جای محبت پول، ریاست و علاقه‌های گوناگون است و به همین دلیل ما فضای خالی در دل نداریم تا ملائکه در آن فرود بیایند.

وی در ادامه در خصوص فراز «وصَیرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الی الیسْرِ» می‌گوید: در جمله دوم دعا می‌خوانیم که خدایا امورات من را از سختی به آسانی مبدل کن!‌ غالب مردم گرفتار هستند. گرفتار همسایه بد، عروس بد، داماد بد و گرفتارهای دیگر و در این دعا از خدا می‌خواهیم که این گرفتاری‌ها و سختی‌ها را برای ما به آسانی مبدل کند.

آیت‌الله مجتهدی تهرانی همچنین در توضیح فراز «واقْبَلْ مَعاذیری» اظهار می‌کند: خدایا عذر من را بپذیر! گاهی کسی از شما غیبت کرده یا در عصبانیت حرفی می‌زند و عذرخواهی می‌کند؛ ما هم با این دعا به در خانه خدا می‌رویم و از او به خاطر کارهایی که انجام داده‌ایم عذرخواهی می‌کنیم. اگر کودکی از پدرش عذرخواهی کند، پدر منقلب می‌شود حالا که ما از خدا عذرخواهی کنیم، خدا بسیار بیشتر از والدین مهربان است و حتماً می‌بخشد.

وی با تاکید بر اینکه همیشه از خدا عذرخواهی کنید، در شرح بخش پایانی دعا می‌گوید: در آخر دعای روز بیست ‌و هفتم ماه رمضان می‌خوانیم «وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین» یعنی، خدایا گناهانم را محور کن! ای خدایی که به بندگان صالحت مهربانی! مهربانی خدا بسیار زیاد است. آدم هرگاه رو به خدا عذرخواهی می‌کند، خدا او را می‌پذیرد ولو اگر یک عمر نا اهل باشد. در گذشته جوان‌های منحرفی بودند که در ایام محرم، امام حسین (ع) از آنها دستگیری می‌کرد و در آخر محرم تمام گناهان خود را ترک می‌کردند. در شب‌های تاریک و در خلوت و تنهایی با خدا صحبت و از او عذرخواهی کنید. خدا دست شما را می‌گیرد و اصلاح می‌شوید.

]]>
بیکاری به کابوس انتخاباتی اوباما تبدیل شده است 2012-08-04T15:46:26+01:00 2012-08-04T15:46:26+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1350 ramin h روزنامه اتریشی: بیکاری به کابوس انتخاباتی اوباما تبدیل شده است خبرگزاری فارس:یک روزنامه اتریشی در گزارشی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در آمریکا و مشکلات موجود برای مهار این روند نوشت که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، نرخ بالای بیکاری به کابوسی برای رئیس جمهور این کشور تبدیل شده است. به گزارش فارس به نقل از روزنامه اتریشی "اشتاندارد": حدود 100 روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک موضوع بیشتر از بقیه موارد در این کشور توجه نامزدهای انتخابات را به خود معطوف کرده است و آن اینکه چه کسی روزنامه اتریشی:
بیکاری به کابوس انتخاباتی اوباما تبدیل شده است

خبرگزاری فارس:یک روزنامه اتریشی در گزارشی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در آمریکا و مشکلات موجود برای مهار این روند نوشت که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، نرخ بالای بیکاری به کابوسی برای رئیس جمهور این کشور تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: بیکاری به کابوس انتخاباتی اوباما تبدیل شده است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه اتریشی "اشتاندارد": حدود 100 روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک موضوع بیشتر از بقیه موارد در این کشور توجه نامزدهای انتخابات را به خود معطوف کرده است و آن اینکه چه کسی شغل بیشتری ایجاد می‌کند، ضمن اینکه تازه‌ترین آمارها درباره وضعیت بیکاری در آمریکا به ندرت جایی برای خوش‌بینی در این باره باقی می‌گذارد.

در این گزارش آمده است که بیکاری در آمریکا به کابوس وحشتناکی برای "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده است. به طوری که"میت رامنی" نامزد جمهوریخواهان ریاست جمهوری آمریکا به آمار بیکاری در این کشور اشاره کرده و گفته است که اوباما پیش از ورود به کاخ سفید اعلام کرده بود که با برنامه‌های اقتصادی، بیکاری را به 5.6 درصد کاهش خواهد داد اما حدود 41 ماه بعد از این وعده نرخ بیکاری همچنان در حد ۸ درصد باقی مانده است.

بر اساس این گزارش،در ماه ژوئن نرخ بیکاری در آمریکا 8.2 درصد بود.ممکن است این آمار بیکاری در اروپا خیلی تعجب آور نباشد اما از پایان جنگ جهانی دوم آمریکاییها به وضعیتی غیر از این عادت کرده بودند و طی سالها در این کشور همه واجدین شرایط دارای شغل بودند.

نرخ بیکاری در آمریکا پس از جنگ جهانی دوم بی‌سابقه بوده است

همچنین از جنگ جهانی دوم به بعد هیچ رئیس جمهوری آمریکا در مرحله پایانی مبارزات انتخاباتی خود با چنین مسئله و چالشی مواجه نشده بود. "رونالد ریگان" درسال 1984 با وجود نرخ بیکاری 7.2 درصد موفق شد دوباره انتخاب شود؛ البته در آن زمان آمریکاییها امیدهای قابل قبولی برای بهبود شرایط داشتند.

اشتاندارد نوشت که آنچه که شرایط را برای اوباما بسیار سخت کرده این حقیقت است که این بار کاهش نرخ بیکاری به آرامی و بسیار کند پیش می‌رود. آمارهای اخیر حتی از توقف این روند خبر داده‌اند.این موضوع زمانی اهمیت خواهد داشت که بدانیم ساختاراجتماعی آمریکا با یک بیکاری طولانی مدت هماهنگی ندارد و این روند در دراز مدت باعث گسترش فقر در این کشور می‌شود.

]]>
میزبانی بیش از 202 هزار تن کالا و عرضه 44 هزار تن برنج تایلندی 2012-07-31T10:32:34+01:00 2012-07-31T10:32:34+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1349 ramin h امروز انجام می‌شود میزبانی بیش از 202 هزار تن کالا و عرضه 44 هزار تن برنج تایلندی خبرگزاری فارس: امروز بورس کالا میزبان 202 هزار و 838 تن کالا خواهد بود که در این بین عرضه 44 هزار تن برنج وارداتی تایلند به نرخ پایه 650 تومان نیز وجود دارد. به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، امروز در رینگ کشاورزی 44 هزار تن برنج وارداتی از تایلند به نرخ پایه 650 تومان در هر کیلو عرضه می‌شود،همچنین، 150 تن برنج وارداتی از کشور هند نیز در این بورس به
امروز انجام می‌شود
میزبانی بیش از 202 هزار تن کالا و عرضه 44 هزار تن برنج تایلندی

خبرگزاری فارس: امروز بورس کالا میزبان 202 هزار و 838 تن کالا خواهد بود که در این بین عرضه 44 هزار تن برنج وارداتی تایلند به نرخ پایه 650 تومان نیز وجود دارد.

خبرگزاری فارس: میزبانی بیش از 202 هزار تن کالا و عرضه 44 هزار تن برنج تایلندی

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، امروز در رینگ کشاورزی 44 هزار تن برنج وارداتی از تایلند به نرخ پایه 650 تومان در هر کیلو عرضه می‌شود،همچنین، 150 تن برنج وارداتی از کشور هند نیز در این بورس به فروش می‌رسد.

در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز شرکت فولاد خوزستان 100 هزار تن شمش بلوم فولادی خود را به نرخ پایه 11 هزار و 591 ریال به صورت سلف و 140 تن سولفور مولیبدن ملی مس روی میز فروش قرار می‌دهد.

*عرضه 28 هزار و 600 تن قیر صادراتی

بر اساس این گزارش، تالار صادراتی نیز شاهد عرضه 28 هزار و 600 تن انواع قیر شرکت های نفت جی، نگین فخر آذربایجان، ایزوگام تبریز و آذربام عایق کار است. در تالار داخلی فرآورده های نفت و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز علاوه بر قیر، کالاهایی چون اسلاگ واکس، اکستراکت، آیزوریسایکل و انواع مواد پلیمری به فروش می‌رسد.

در مجموع بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه 202 هزا رو 838 تن انواع کالا در تالارهای سه گانه خواهد بود.

]]>
برپایی جشنواره هنرهای تجسمی «شهر آسمان» در خانه هنرمندان 2012-07-24T10:39:18+01:00 2012-07-24T10:39:18+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1348 ramin h برپایی جشنواره هنرهای تجسمی «شهر آسمان» در خانه هنرمندان خبرگزاری فارس: نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی «شهرآسمان» به مناسبت ماه مبارک رمضان از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس،  این جشنواره به دبیری کیانوش غریب‌پور در دو بخش پوستر و عکس و با هدف پاسداشت ارزش‌های معنوی ماه مبارک رمضان و ارتقای فضای بصری شهر تهران در این ماه برگزار می‌شود. مراسم افتتاح نمایشگاه و معرفی برگزیدگان این جشنواره نیز روز شنبه - 7 مردادماه - س
برپایی جشنواره هنرهای تجسمی «شهر آسمان» در خانه هنرمندان

خبرگزاری فارس: نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی «شهرآسمان» به مناسبت ماه مبارک رمضان از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برپایی جشنواره هنرهای تجسمی «شهر آسمان» در خانه هنرمندان

به گزارش خبرگزاری فارس،  این جشنواره به دبیری کیانوش غریب‌پور در دو بخش پوستر و عکس و با هدف پاسداشت ارزش‌های معنوی ماه مبارک رمضان و ارتقای فضای بصری شهر تهران در این ماه برگزار می‌شود.

مراسم افتتاح نمایشگاه و معرفی برگزیدگان این جشنواره نیز روز شنبه - 7 مردادماه - ساعت 19 با حضور هنرمندان هنرهای تجسمی و مسئولان سازمان زیباسازی در تماشاخانه ایران‌شهر برگزار می‌شود و نمایشگاه آن به مدت 20 روز در گالری‌های خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.

]]>
چند تغییر در نقشه تقسیمات کشورى استانهاى آذربایجان شرقى و کرمانشاه 2012-07-15T06:14:13+01:00 2012-07-15T06:14:13+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1347 ramin h هیات وزیران تصویب كرد؛ چند تغییر در نقشه تقسیمات کشورى استانهاى آذربایجان شرقى و کرمانشاه » سرویس: سیاسی - دولت کد خبر: 91042514709 یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۰ دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با چند تغییر در جغرافیای استانهای آذربایجان شرقى و کرمانشاه موافقت کرد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقس

هیات وزیران تصویب كرد؛

چند تغییر در نقشه تقسیمات کشورى استانهاى آذربایجان شرقى و کرمانشاه

» سرویس: سیاسی - دولت

دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با چند تغییر در جغرافیای استانهای آذربایجان شرقى و کرمانشاه موافقت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری -مصوب 1362- با تغییر نام شهر "خسرو شهر"از توابع بخش خسرو شهر شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقى به "خسروشاه" موافقت کرد.

همچنین نام بخش "خسروشهر" از توابع شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقى به "خسروشاه" تغییر می یابد.

بر این اساس، نام شهر "بناب جدید" از توابع بخش مرکزی شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی به "بناب مرند" تغییر می یابد.

بر اساس این مصوبه، نام نقطه جمعیتی پشکله علیا، پشکله وسطی و پشکله سفلی از توابع دهستان چشمه کبود بخش مرکزی شهرستان هرسین در استان کرمانشاه به ترتیب به پشت گله علیا، پشت گله وسطی و پشت گله سفلی تغییر می یابد.

همچنین نام روستای گنداب علیا و نقطه جمعیتی گنداب سفلی از توابع دهستان حر بخش مرکزی شهرستان صحنه در استان کرمانشاه به ترتیب به قنداب علیا و قنداب سفلی تغییر می یابد.

این مصوبه پس از تأیید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

]]>
شور شیرین و تلاش برخی برای سر بریدن آن! 2012-07-04T19:24:58+01:00 2012-07-04T19:24:58+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1346 ramin h پاسخ ابراهیم اصغری به اظهار‌نظر رئیس شورای صنفی نمایش «شور شیرین» در مسلخ گیشه سر بریده می‌شود خبرگزاری فارس: تهیه‌کننده «شور شیرین» در یادداشتی نوشت: تلاش عده‌ای بر این است که استقبال مخاطب به حداقل برسد و این فیلم این بار در مسلخ گیشه سربریده شود. به گزارش خبرگزاری فارس، در پی اکران نامناسب فیلم «شور شیرین» در سینماها و اظهار نظر برخی از اهالی سینما مبنی بر غیرمردمی بودن فیلم سید ابراهیم اصغری تهیه‌کننده در نامه‌ای با عنوان «سنگ اندازی عده‌ای برای جلوگیری از فروش و اکران آبرومندانه فیلم پاسخ ابراهیم اصغری به اظهار‌نظر رئیس شورای صنفی نمایش
«شور شیرین» در مسلخ گیشه سر بریده می‌شود

خبرگزاری فارس: تهیه‌کننده «شور شیرین» در یادداشتی نوشت: تلاش عده‌ای بر این است که استقبال مخاطب به حداقل برسد و این فیلم این بار در مسلخ گیشه سربریده شود.

خبرگزاری فارس: «شور شیرین» در مسلخ گیشه سر بریده می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی اکران نامناسب فیلم «شور شیرین» در سینماها و اظهار نظر برخی از اهالی سینما مبنی بر غیرمردمی بودن فیلم سید ابراهیم اصغری تهیه‌کننده در نامه‌ای با عنوان «سنگ اندازی عده‌ای برای جلوگیری از فروش و اکران آبرومندانه فیلم «شورشیرین» به شرایط اکران و نوع نگاه برخی از افراد پاسخ گفت که در پی متن کامل یادداشت وی آمده است:

پس از گذراندن یک ماه پر ماجرا و اختلافات پیش آمده فی‌ما بین شورای صنفی و حوزه هنری و به ویژه یک هفته التهاب و فشار برای تغییر زمان اکران و تغییر سر گروه، بالاخره فیلم «شور شیرین» در روز پنج‌شنبه و جمعه گذشته به شکل معجزه‌آسایی اکران شد، به ویژه در سینمای آزادی که البته پشت پرده آن بماند برای بعد...

با شروع اکران باز هم دعواها ادامه یافت تا این فیلم دفاع مقدس ابزار قدرت‌نمایی گروهی و قربانی لجاجت طرف مقابل گردد. اما بالاخره مشکلات پیش آمده با سعه صدر و درایت جناب آقای شمقدری مرتفع گردید و با تاکید وزیر محترم ارشاد، اکران فیلم در سینماها و خصوصاً سینمای آزادی رسمیت یافت.

پس از گذراندن این همه ماجرا حالا انگار نوبت فیلم شهید کاوه است که باید قربانی شود. چرا که تلاش عده‌ای بر این است استقبال مخاطب به حداقل برسد و این فیلم اینبار در مسلخ گیشه سربریده شود و با این اتهام از صفحه اکران حذف گردد.

البته به نظر می‌آید ریشه این موضوع به مسایلی برمی‌گردد که در طول دو سه ساله اخیر بر سینمای ایران گذشته و به یک جنگ علنی تبدیل شده است.

سال گذشته علاوه بر ساخت تعدادی فیلم که اتفاقاً همیشه ساخته می‌شده و خواهد شد، تعدادی فیلم ارزشی، فرهنگی و دفاع مقدس هم تولید شد که همزمان با شروع سال جاری در جدول اکران قرار گرفت.

فروش خوب فیلم قلاده‌های طلا و به دنبال آن اکران آبرومندانه روزهای زندگی در یک گروه سینمایی با چندین سالن سینما و در ادامه موفقیت اکران شور شیرین در یک گروه سینمایی هشدار می‌دهد که باید فیلم‌های ارزشی و فرهنگی در گروه‌های خوب سینمایی اکران شود تا دیده شود و انشاءالله کم کم مخاطب خود را جذب کند. ولی ظاهراً این به مذاق عده‌ای سازگار نیست چون در این صورت فیلم‌های سطحی و ضد اخلاقی در گردونه اکران باید با رقبایی قوی دست و پنجه نرم کنند و در این مسیر به منافع گروهی آسیب وارد خواهد شد.

من امیدوارم همه فیلم‌های خوب ایرانی در شرایطی مناسب اکران شود و گیشه‌ای مناسب داشته باشند چون این به نفع جامعه و همه اهالی سینماست. پس بهتر است در این مسیر ارزشهای اخلاقی را رعایت کنیم.

در پایان چند نکته را یادآوری می‌کنم:

1_ از ریاست محترم سازمان سینمایی می‌خواهم همچون گذشته پشتیبان فیلم‌های خوب و ارزشی بوده و با سودجویان برخوردی قاطع داشته باشند.

2_ از صدا و سیما و رسانه‌ها تقاضا می‌کنم در جهت اطلاع رسانی فیلم و پرسش از مسئولان و دست‌اندرکاران کوتاهی نکنند.

3_ نکته آخر، از هموطنان عزیز و به ویژه جوانان هنر دوست ایرانی می‌خواهم در این شرایط سینما را تنها نگذاشته و با حضور در سالن‌های سینما و انتخاب‌ فیلم‌های خوب، حمایت عملی خود را از سینمای ارزشی و ملی اعلام نموده تا موجبات ارتقاء تولیدات سینمایی ایران فراهم گردد.

خداوند یارتان

سید ابراهیم اصغری

]]>
یوم‌الله 12 فروردین بزرگترین رفراندوم مردمی تاریخ معاصر است 2012-03-29T16:03:08+01:00 2012-03-29T16:03:08+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1345 ramin h بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت روز جمهوی اسلامی یوم‌الله 12 فروردین بزرگترین رفراندوم مردمی تاریخ معاصر است خبرگزاری فارس: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت. به گزارش خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک فرارسیدن سال نو خورشیدی، فرارسیدن یوم‌الله 12 فروردین، سالروز استقرار نظام مقدس بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت روز جمهوی اسلامی
یوم‌الله 12 فروردین بزرگترین رفراندوم مردمی تاریخ معاصر است

خبرگزاری فارس: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت.

خبرگزاری فارس: یوم‌الله 12 فروردین بزرگترین رفراندوم مردمی تاریخ معاصر است

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک فرارسیدن سال نو خورشیدی، فرارسیدن یوم‌الله 12 فروردین، سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت.

در این بیانیه ضمن تبریک فرارسیدن سال نو خورشیدی و شروع بهار طبیعت سال 1391 "سال تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى" فرارسیدن یوم‌الله 12 فروردین، سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عید آغاز برقراری حکومت اسلامی و روز اجرایی‌شدن شعار استقلال و آزادیخواهی ملت قهرمان ایران را گرامیداشت و یادآور شد: یوم‌الله 12 فروردین تجلّی واقعی خواست و ارادۀ ملّت بزرگ ایران اسلامی در تحقق غیرت و عزت اسلامی و تعیین سرنوشت کشور به دست توانمند مردم مؤمن و انقلابی خود است. یوم‌الله 12 فروردین؛ تحقق شعار ما می‌توانیم در تمامی عرصه‌های ملی و بین‌المللی و سرآغاز تولید بومی علم، خلاقیت، فکر و اندیشۀ نوین و پویا منطبق بر آموزه‌های اسلامی و بریدن دست اجانب از سرمایه، منابع و منافع ملی کشور است.

در  ادامه این بیانیه آمده است: ملت شجاع، مقتدر و غیور ایران اسلامی با حفظ وحدت حول محور ولایت در امتحانات بزرگ سه دهه پایداری و به‌ویژه سال گذشته، آگاهی، بصیرت، ایستادگی و عزم ملی خود را در تحقق شعار بنیادی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» اثبات کرد و با سربلندی و سرافرازی از کوران حوادث سال 1390 عبور کرد تا نشان دهد همچنان در مسیر تحکیم حکومت الله ثابت‌قدم است.

این بیانیه می‌افزاید: حرکت عظیم و سرنوشت‌ساز ملت ایران در راستای اهداف عالی سال جهاد اقتصادی و خلق حماسه‌هایی چون هدفمندسازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها وبرداشتن گام بلند برای تحقق عدالت اجتماعی، مدیریت مصرف انرژی و اصلاح واقعی الگوی مصرف و ساختار اقتصادی کشور، حضور گسترده، انقلابی، آگاهانه وپرمعنا در راهپیمایی عظیم و مردمی 22 بهمن سال گذشته توانست دشمن را در طراحی استراتژی‌های شکست‌خورده خود علیه ایران به فضاحت وخواری بکشاند و فصل نوین و بستر تازه‌ای از افتخار و تجارب برجسته و مفید را برای حرکت و کار و تلاش مضاعف در" سال تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى" در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم بزند.

این بیانیه تاکید کرده است: به درستی که از نتایج شعار استقلال‌طلبی و آزادیخواهی ملت ایران که از اول انقلاب تا به امروز سر دادیم و هنوز هم سر می‌دهیم؛ همین غیرت و عزتی است که در مردم در مسائل هسته‌ای، نگاه به اقتصاد بومی واسلامی دارند و این نگاه بایستی در تولید ملی و حمایت از کار و سرمایۀ ایرانی نیز شکل بگیرد .

در ادامه این بیانیه آمده است: " یوم‌الله 12 فروردین" روز وحدت ملی ایرانیان، روز تثبیت انقلاب اسلامی، روز قرار گرفتن در مسیر حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی به مستضعفان جهان و روز تأکید و تثبیت استقلال‌طلبی واقعی ملت غیور و رشید ایران اسلامی است. "یوم‌الله 12 فروردین"سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی مشارکت و همدلی واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود می‌باشد. "یوم‌الله 12 فروردین" ثبت برگ زرینی دیگر بر تارک درخشان و تابناک مجاهدت‌های استقلال‌طلبانه و آزادیخواهانه‌ تاریخ بشری است که می‌توان به جرأت آن را در تاریخ معاصر، بی‌نظیر دانست به طوری که تا هم اکنون هیچ رفراندومی در این سطح و با این گستردگی و اهمیت در یک کشور اتفاق نیفتاده است .

این بیانیه می‌افزاید: اکنون در سومین سال از دهه چهارم حیات طیبه‌‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با عبوری سرافرازانه از سه دهه‌ گذشته، دوازدهم فروردین امسال را در شرایطی پیش رو داریم که نسل‌های دوم و سوم انقلاب اسلامی همراه با نسل اولی‌ها در رفراندومی دیگر ( راهپیمایی‌های عظیم و حماسی 22 بهمن سال1390 و انتخابات نهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی ) حضوری شگفتی‌آفرین، تحسین‌برانگیز، پرشور و دشمن‌شکن داشته و بار دیگر همچون پدران و مادران خود بر تداوم راه نظام خود که منبعث از قدرت ایمان به خدا و روح اسلام ناب محمدی«ص» و برگرفته از تعالیم آسمانی انبیاء الهی است، مهر تأیید زدند و در تجدید عهد با شهدا و امام شهدا هم‌پیمان شدند تا راه آن جاودانه‌های تاریخ را تا رساندن این حکومت به دست صاحب‌الامر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) ادامه داده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نورزند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش پایانی از این بیانیه آورده است: ملت رشید ایران در سال 1391 در سالی که توسط مقام معظم رهبری «مدظله العالی» با نام" سال تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى"  مزین‌گشته، می‌کوشد با تلاش مضاعف در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به سمت فتح قله‌های پیشرفت و عدالت گام‌های اساسی و سریعتری برداشته و در نیل به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و رسیدن به قلل رفیع عزّت و شرافت با پیشرفت‌های خیره‌کننده و شگرف خود در عرصه‌های مختلف علمی همانند زیست فناوری، نانو، هوافضا، در عرصه های اقتصادی، فناوری، صنعت، دانش روز جهانی، دنیا را مات و مبهوت عظمت اراده‌ راسخ و پولادین فرزندان غیور خود نموده و در راستای تحقق کامل اهداف یوم‌الله 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران قدم بر خواهد داشت.

انتهای پیام/

]]>
بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان 2012-03-29T16:03:04+01:00 2012-03-29T16:03:04+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1344 ramin h در نخستین روزهای سال 91 صورت گرفت بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان خبرگزاری فارس: مدیرکل و معاونان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان از روند آماده‌سازی خانه وزنه‌برداری اصفهان بازدید کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، خانه وزنه‌برداری اصفهان که از دو سال قبل عملیات احداث آن آغاز شده است، در حال حاضر 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مراحل پایانی را پشت سر می‌گذراند. این پروژه قرار بود در دهه فجر سال گذشته به مرحله بهره‌برداری برسد که این امر رخ نداد و بهره‌برداری از این ورزشگ در نخستین روزهای سال 91 صورت گرفت
بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان

خبرگزاری فارس: مدیرکل و معاونان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان از روند آماده‌سازی خانه وزنه‌برداری اصفهان بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید خدابخش از خانه وزنه‌برداری اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، خانه وزنه‌برداری اصفهان که از دو سال قبل عملیات احداث آن آغاز شده است، در حال حاضر 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مراحل پایانی را پشت سر می‌گذراند.

این پروژه قرار بود در دهه فجر سال گذشته به مرحله بهره‌برداری برسد که این امر رخ نداد و بهره‌برداری از این ورزشگاه به سال جاری موکول شد.

به همین منظور رشید خدابخش پیش از ظهر امروز به همراه افشین ملایی و رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان از روند تکمیل این پروژه بازدید کردند.

در این بازدید که مسئول اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز حضور داشت، مرتضی سیف‌زاده توضیحاتی را درباره مراحل تکمیل این پروژه ارائه کرد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان نیز با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی پروژه، قول داد تا در جلسه‌ای که در محل این اداره برگزار می‌شود، در مورد مراحل پایانی تکمیل پروژه و زمان بهره‌برداری از آن تصمیم‌گیری شود.

به گزارش فارس، در سفر دو سال قبل حسن رضا زاده به اصفهان و در دیدار وی با استاندار اصفهان، بحث احداث خانه وزنه‌برداری اصفهان مطرح شد.

خانه وزنه‌برداری اصفهان که در مجموعه کوثر ملک شهر احداث شده است، مجموعه بی‌نظیری است که می‌تواند در آینده میزبانی مسابقات بین‌المللی را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/س20

]]>
مردم با کرامت فشار هدفمندی یارانه‌ها را تحمل کردند 2012-03-29T16:03:01+01:00 2012-03-29T16:03:01+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1343 ramin h نماینده شهرضا در مجلس شورای اسلامی: مردم با کرامت فشار هدفمندی یارانه‌ها را تحمل کردند خبرگزاری فارس: نماینده مردم شهرضا گفت: قانون هدفمندی یارانه‌ها با شیب تندی اجرا شد و مردم در سال 90 فشارهای سنگینی را تحمل کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، عوض حیدرپور صبح امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالیکه براساس مصوبه مجلس، قانون هدفمندی یارانه‌ها باید طی پنج سال اجرایی می‌شد اما 40 درصد از این قانون در فاز نخست اجرایی شد که فشارهای زیادی را به مردم تحمیل کرد. وی نماینده شهرضا در مجلس شورای اسلامی:
مردم با کرامت فشار هدفمندی یارانه‌ها را تحمل کردند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شهرضا گفت: قانون هدفمندی یارانه‌ها با شیب تندی اجرا شد و مردم در سال 90 فشارهای سنگینی را تحمل کردند.

خبرگزاری فارس: مردم با کرامت فشار هدفمندی یارانه‌ها را تحمل کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، عوض حیدرپور صبح امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالیکه براساس مصوبه مجلس، قانون هدفمندی یارانه‌ها باید طی پنج سال اجرایی می‌شد اما 40 درصد از این قانون در فاز نخست اجرایی شد که فشارهای زیادی را به مردم تحمیل کرد.

وی ادامه داد:پرداخت یارانه‌ها توسط دولت به صورت یک قانون دائمی است و بر این اساس سهم مردم و بخش‌های تولیدی باید پرداخت شود.

حیدرپور با اشاره به عدم پرداخت یارانه بخش‌های تولیدی به صورت کامل تصریح کرد: مجلس مصمم است با نظارت جدی بر وضعیت پرداخت یارانه‌ها از ایجاد فشار بیشتر بر مردم و بخش‌های تولیدی جامعه جلوگیری کند.

نماینده مردم شهرضا با تشریح وضعیت قیمت‌ها در حوزه حامل‌های انرژی افزود: دولت در راستای اجرای این قانون باید به گونه‌ای عمل کند که مردم متحمل فشارهای بیشتری نشوند و بر این اساس باید اصلاحات مورد نیاز در حوزه‌های مختلف انجام بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان یکی از پرشورترین انتخابات‌ 33 سال گذشته در این منطقه به شمار می‌رود و درس‌های بسیاری به همراه داشت.

منتخب مردم شهرضا در مجلس نهم ادامه داد: در دور نخست انتخابات مجلس نهم اصول‌گرایان با چند لیست در عرصه حاضر شدند و انتظار می‌رود در دور دوم با ارائه یک لیست واحد در انتخابات حاضر شوند.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم مجلس باید از اکثریت و اقلیت مطلوبی برخوردار باشد و انتظار داریم مجلس نهم با یک اکثریت مطلوب و مستحکم در راستای نیل به مطالبات و نیازمندی‌های به حق ملت شریف ایران فعالیت خود را آغاز کند.

انتهای پیام/ی20

]]>
کمیسیون تلفیق اعتبارات ورزش دانش‌آموزی را تقویت خواهد کرد 2012-03-29T16:02:57+01:00 2012-03-29T16:02:57+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1342 ramin h نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه: کمیسیون تلفیق اعتبارات ورزش دانش‌آموزی را تقویت خواهد کرد خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 91، اعتبارات بخش ورزش دانش‌آموزی تقویت خواهد شد تا زمینه برای کشف استعدادهای ورزشی نسل آینده‌ساز کشور فراهم شود. به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، محمدرضا تابش ظهر امروز در مراسم تجلیل از تیم‌های برتر فوتبال شهرستان اردکان، ورزش را جزو لاینفک زندگی مردم دانست. نماینده مردم اردکان در مجلس افزود: با توجه به اینکه فوتبا نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه:
کمیسیون تلفیق اعتبارات ورزش دانش‌آموزی را تقویت خواهد کرد

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 91، اعتبارات بخش ورزش دانش‌آموزی تقویت خواهد شد تا زمینه برای کشف استعدادهای ورزشی نسل آینده‌ساز کشور فراهم شود.

خبرگزاری فارس: کمیسیون تلفیق اعتبارات ورزش دانش‌آموزی را تقویت خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، محمدرضا تابش ظهر امروز در مراسم تجلیل از تیم‌های برتر فوتبال شهرستان اردکان، ورزش را جزو لاینفک زندگی مردم دانست.

نماینده مردم اردکان در مجلس افزود: با توجه به اینکه فوتبال فراتر از یک ورزش به یک پدیده اجتماعی تبدیل شده که در کانون توجه مردم قرار دارد، برنامه‌ریزی و حرکت هدفمند در این رشته ورزشی پرمخاطب از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

تابش با اشاره به جمعیت قریب به 50 هزار نفری شهر اردکان، تعداد تیم‌های فعال و کسب نتایج کسب شده  در رده‌های مختلف را متناسب با جمعیت اردکان ندانست و از فرماندار و مسئولان ورزش شهرستان خواست تا این مشکل را ریشه‌یابی و موانع و مشکلات و نارسایی‌هایی که بر سر راه نوجوانان و جوانان برای پرداختن به فوتبال شده را برطرف کنند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه تقویت ورزش‌های پایه باید مورد توجه جدی قرار گیرد، نقش آموزش و پرورش در این مسیر را مهم خواند و خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 91، اعتبارات ورزش کشور به ویِژه بخش ورزش آموزش و پرورش تقویت خواهد شد تا زمینه برای کشف استعدادهای ورزشی نوجوانان و پرورش آنها از اوان کودکی فراهم شود.

وی با تاکید بر ارتباط تنگاتنگ وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان عنوان کرد: برنامه‌ریزی، مکمل و ضرورتی است برای شناخت استعدادها و تربیت ورزشکارانی که بتوانند نام ایران را در عرصه گیتی پرآوازه کنند.

در این مراسم از برترین تیم‌های فوتبال شهرستان اردکان تقدیر شد.

انتهای پیام/ی30

]]>
آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید 2012-03-29T16:02:54+01:00 2012-03-29T16:02:54+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1341 ramin h آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید خبرگزاری فارس: اگر می خواهید بدانید که سند تسلیم آلمان در جنگ اول جهانی در کجا امضا شد، ریس جمهور آتی آمریکا در آن دوره چه می‌کرد و سربازی که 1 دقیقه مانده به پایان جنگ جهانی کشته شد، این مطلب را بخوانید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، جنگ اول جهانی که گاهی از آن با لفظ " جنگ بزرگ یاد می شود یک نبرد عالم گیر بین ابرقدرتهای جهان در فاصله سالهای 1914 تا سال 1918 میلادی بود.در این جنگ کشورهای آلمان و اتریش و ترک
آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید

خبرگزاری فارس: اگر می خواهید بدانید که سند تسلیم آلمان در جنگ اول جهانی در کجا امضا شد، ریس جمهور آتی آمریکا در آن دوره چه می‌کرد و سربازی که 1 دقیقه مانده به پایان جنگ جهانی کشته شد، این مطلب را بخوانید.

خبرگزاری فارس: آنچه که در مورد پایان جنگ بزرگ نمی دانید

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، جنگ اول جهانی که گاهی از آن با لفظ " جنگ بزرگ یاد می شود یک نبرد عالم گیر بین ابرقدرتهای جهان در فاصله سالهای 1914 تا سال 1918 میلادی بود.در این جنگ کشورهای آلمان و اتریش و ترکیه عثمانی از یک سو و آمریکا ، انگلستان و فرانسه از سویی دیگر با یکدیگر وارد نبرد شدند. این جنگ خونین که به قیمت جان میلیون ها انسان در سال 1918 به پایان رسید دارای زوایای تاریک و روشن بسیاری است که پرداختن به هر کدام از این مطالب نیازمند صرف زمان بسیار و نوشتن مطالبی تخصصی در ابعاد مختلف که باید اعتراف کرد از توان این قلم و حوصله این مکان خارج است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با چند نکته جالب در مورد پایان جنگ اول جهانی آشنا کنیم.

تنها یک عکس

برخلاف مراسم امضاء سند تسلیم فرانسه به آلمان در سال 1940 میلادی ، یا تسلیم ژاپن به متفقین در سال 1945 میلادی ، از مراسم امضاء سند تسلیم آلمان به متفقین در سال 1918 که در نزدیکی شهر پاریس و در یک واگن قطار به امضاء رسید تنها یک عکس وجود دارد. در این عکس نمایندگان طرفین و همچنین ژنرال " فوش " از فرماندهان اترش فرانسه دیده می شود.

واگن تاریخ ساز

همان گونه که در نکته قبل اشاره قرار داد تسلیم آلمان به متفقین در یک واگن قطار در ایستگاهی در نزدیکی پاریس به امضاء رسید . اما ظاهرا دست تقدیر می خواست تا روی دیگر خود را به فرانسوی ها نشان دهد و به همین دلیل ، 22 سال بعد و پس از شکست فرانسه از آلمان در سال 1940 میلادی ، قرارداد تسلیم فرانسه به آلمان در همان واگن و در همان محل به امضاء رسید. در سال 1944 میلادی و با توجه به آشکار شدن نشانه های شکست آلمان در جنگ دو جهانی ، آدولف هیتلر که نگران بود قرارداد تسلیم آلمان دوباره در همان واگن تکرار شود دستور منفجر کردن آن را صادر کرد.

6 ساعت بیشتر

قرداد صلح بین طرفین در ساعت 5 صبح روز 11 نوامبر سال 1918 به امضاء رسید و نماینده آلمان که در جلسه حضور داشت درخواست آتش بس فوری داشت ، اما فرماندهان متفقین اعلام کردند که یک وقفه 6 ساعته در این بین لازم است تا به تمامی واحدها این خبر ارسال شود. در این میان بعضی از فرماندهان به سادگی دست از نبرد کشیدند اما بعضی دیگر از فرماندهان متفقین ، خصوصا آمریکایی ها که دیرتر از سایرین به این جنگ و کشتار وارد شده بودند و احساس می کردند به اندازه کافی از این افتخارات! بهره ای نبردند به حمله ادامه دهند. باید گفت که این دیوانگی چند فرمانده به قیمت چندین هزار سرباز از طرفین تمام شد. در همین یک روز تنها انگلستان 850 کشته داشت.

ریس جمهور آینده در میدان نبرد

یکی از آمریکایی های حاضر در میدان نبرد که بر شلیک و کشتار تا آخرین لحظه تاکید خاصی داشت ، یک افسر توپخانه به نام هری اس ترومن بود. او اعتقاد داشت که آلمان ها باید به معنای واقعی نابود شوند. بسیاری از مورخین ارتباط مستقیمی بین این عمل ترومن در روز پایانی جنگ اول جهانی با دستور وی در مورد استفاده از بمب اتمی بر علیه ژاپن در پایان جنگ دو جهانی برقرار کرده اند.

اولین و آخرین نبرد

منطقه مونس در کشور بلژیک شاهد اولین و به نوعی آخرین نبرد نیروهای انگلیسی در جنگ اول جهانی بود. نیروهای انگلیسی در سال 1914 برای اولین بار در این نقطه درگیر شدند و اولین سربازان انگلیسی در این نقطه کشته شدند. در عین حال در سال 1918 و در آخرین مراحل جنگ اول جهانی دوباره سربازان انگلیسی در این منطقه جنگیدند و بسیاری از آخرین سربازان انگلیسی کشته شده در جنگ دوم جهانی در این منطقه جان خود را از دست دادند. امروزه در این مکان بنای یادبودی برای کشته شدگان در این محل ساخته شده است.

آخرین مردان کشته شده

آمار مختلفی در مورد آخرین سربازان کشته شده تا قبل از ساعت 11 صبح که آتش بس به صورت رسمی اجرا شد ، وجود دارد. بر اساس این آمار آخرین سرباز کشته شده آلمانی در نبرد شخصی به نام ستوان توماس بوده است. آخرین سرباز انگلیسی کشته شده " جرج ادوین السون" در ساعت 9:30 صبح در اطراف منطقه مونس کشته شد. آخرین فرانسوی کشته شده " آگوستین تروبوچه " نام داشت در ساعت 10:45 دقیقه کشته شد. آخرین سرباز کانادایی کشته شده " جرج لارنس پرایس" دو دقیقه قبل از ساعت 11 کشته شد و آخرین سرباز آمریکایی کشته شده در این جنگ " هنری گانتر " بود که 60 ثانیه قبل از ساعت 11 کشته شد.

انتهای پیام/

]]>
اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا 2012-03-29T16:02:50+01:00 2012-03-29T16:02:50+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1340 ramin h استاندار کرمانشاه خبر داد اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه از اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهدا شهر کرمانشاه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کرمانشاه دادوش هاشمی امروز در بازدیدی که از پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهدا شهر کرمانشاه به عمل آورد، از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر همسطح مذکور خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه تاکنون به 97 استاندار کرمانشاه خبر داد
اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا

خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه از اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهدا شهر کرمانشاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص 70 میلیارد ریال به پروژه میدان شهدا

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کرمانشاه دادوش هاشمی امروز در بازدیدی که از پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهدا شهر کرمانشاه به عمل آورد، از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر همسطح مذکور خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه تاکنون به 97 درصد رسیده است.

وی همچنین اعتبارات به کارگیری شده در هزینه اجرای این پروژه را 5 میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در صورت شرایط مساعد آب و هوای استان بهره‌برداری از این تقاطع تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.

هاشمی گفت: بهره‌برداری از این پروژه عظیم قطعاً در کاهش ترافیک سطح شهر کرمانشاه و پیچیدگی‌هایی که در رفت ‌و ‌آمد ترافیکی وجود دارد مشکل‌گشا خواهد بود.

انتهای پیام/ی30/ژ1001

]]>
اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه 2012-03-29T16:02:47+01:00 2012-03-29T16:02:47+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1339 ramin h رئیس تبلیغات اسلامی سوادکوه خبر داد اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه گفت: در سال 1390 تعداد 141 طرح قرآنی با حضور 2 هزار و 263 نفر در سوادکوه برگزار شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، حجت الاسلام حسین ذاکری خطیر پیش از ظهر امروز در جلسه طرح و برنامه فعالیت‌های قرآنی با اشاره به این مطلب که بیش از 85 طرح و برنامه آموزشی و مناسبتی قرآنی برای فعالیت در کانون‌های قرآن ادارات تبلیغات اسلامی وجود دارد، گفت: 62 طرح در شش ماهه اول و 79 طر رئیس تبلیغات اسلامی سوادکوه خبر داد
اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه گفت: در سال 1390 تعداد 141 طرح قرآنی با حضور 2 هزار و 263 نفر در سوادکوه برگزار شده است.

خبرگزاری فارس: اجرای 141 طرح قرآنی در سوادکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، حجت الاسلام حسین ذاکری خطیر پیش از ظهر امروز در جلسه طرح و برنامه فعالیت‌های قرآنی با اشاره به این مطلب که بیش از 85 طرح و برنامه آموزشی و مناسبتی قرآنی برای فعالیت در کانون‌های قرآن ادارات تبلیغات اسلامی وجود دارد، گفت: 62 طرح در شش ماهه اول و 79 طرح در شش ماهه دوم سال گذشته در سوادکوه انجام شده است.

ذاکری خطیر با اشاره به اینکه اجرای 141 طرح قرآنی در طول یک سال قابل توجه است، افزود: از مجموع این طرح‌ها 99 طرح مربوط به موسسات و 42 طرح مربوط به خانه‌های قرآنی سوادکوه بوده است.

وی از آموزش 2 هزار و 263  قرآن‌آموز در کلاس‌های قرآنی تبلیغات اسلامی سوادکوه در سال 90 خبر داد و گفت: 938 نفر در شش ماهه اول و یک هزار و 325 نفر در شش ماهه دوم از کلاس‌های قرآنی ما استفاده کرده اند.

وی به آموزش‌های قرآنی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه اشاره کرد و بیان داشت: قرائت قران تا سطح پنج، مفاهیم، حفظ، آموزش نیروهای متخصص در قالب طرح‌های آموزشیاری و تربیت معلم بخشی از طرح‌های آموزشی ما را تشکل داده است.

وی از فعالیت 22 موسسه و خانه قرآنی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: 15 خانه قرآنی فعال در روستاهای شهرستان و هفت موسسه قرآنی فعال در شهر های این شهرستان حضور دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه از حضور 187 نفر در جشنواره‌های نوجوانان و جوانان این شهرستان خبر داد و گفت: حضور در جشنواره‌های استانی و برگزاری برنامه های مناسبتی نیز در دستور کار ما قرار دارد.

در ادامه این جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه با تاکید بر این مطلب که ارتقای کیفی فعالیت‌های قرآنی در سال 91 در اولویت برنامه‌ریزی‌های ما قرار دارد، گفت: 393 در طرح‌های مصباح و نورالهدی و 581 نفر در آموزش پایه قرآنی، 327 نفر در بخش حفظ و 498 نفر در بخش قرائت حضور داشته‌اند.

عمران اکبرنژاد افزود: مدیریت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه و همکاری و همراهی مربیان و مدیران قرآنی سوادکوه موجب شده است که کانون قرآن در سال 90 جزء چهار  کانون برتر استان مازندران معرفی شود.

انتهای پیام/ی20

]]>
ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است 2012-03-29T16:02:43+01:00 2012-03-29T16:02:43+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1338 ramin h رئیس اداره راه و ترابری هراز: ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز گفت: ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه سنگین است. علی نوری پور دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار فارس در آمل گفت: هم اکنون ترافیک محور هراز نیمه سنگین است. وی از نیمه سنگین بودن ترافیک این محور مواصلاتی در دو مسیر آمل به تهران و برعکس خبر داد. رئیس اداره راه و ترابری محور هراز تصریح کرد: با توجه به پایان دور دوم تعطیلات نوروزی احتمال می‌رود بر حجم این ترافیک افزوده رئیس اداره راه و ترابری هراز:
ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز گفت: ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه سنگین است.

خبرگزاری فارس: ترافیک محور مواصلاتی هراز نیمه‌سنگین است

علی نوری پور دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار فارس در آمل گفت: هم اکنون ترافیک محور هراز نیمه سنگین است.

وی از نیمه سنگین بودن ترافیک این محور مواصلاتی در دو مسیر آمل به تهران و برعکس خبر داد.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز تصریح کرد: با توجه به پایان دور دوم تعطیلات نوروزی احتمال می‌رود بر حجم این ترافیک افزوده شود.

نوری پور با اشاره به سنگینی ترافیک در تونل‌های یک و دو این محور یادآور شد: رانندگان و مسافران نوروزی رعایت نکات ایمنی را سرلوحه سفر خود قرار دهند تا سفری خوب و خوش را برای خود و دیگر هموطنان رقم بزنند.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز با اشاره به ریزش سنگ در برخی از نقاط محور هراز یادآور شد: ریزش سنگ در منطقه پلور بیش از دیگر مناطق مشاهده می‌شود که با حضور عوامل راهداری و راهداران مشکل خاصی گزارش نشده است.

وی علت ریزش سنگ در هراز را آفتابی و صاف بودن هوای منطقه لاریجان و ذوب شدن برف و یخ اعلام کرد.

اخبار ترافیکی محور هراز متعاقبا گزارش داده می‌شود.

انتهای پیام/س20

]]>
انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران 2012-03-29T16:02:40+01:00 2012-03-29T16:02:40+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1337 ramin h معاون ستاد تسهیلات سفر مازندران خبرداد انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی ستاد تسهیلات سفر مازندران گفت: رسانه‌های مازندران بیش از 800 خبر نوروزی تولید و منشتر کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهران حسنی صبح امروز در نشست اجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران، اظهار داشت:‌ رسانه‌های مستقر در ستاد تسهیلات سفر مازندران تا پایان روز نهم فروردین بیش از 800 خبر منتشر کردند. وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار ستاد تسهیلات سفر معاون ستاد تسهیلات سفر مازندران خبرداد
انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی ستاد تسهیلات سفر مازندران گفت: رسانه‌های مازندران بیش از 800 خبر نوروزی تولید و منشتر کردند.

خبرگزاری فارس: انتشار 800 خبر نوروزی در رسانه‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهران حسنی صبح امروز در نشست اجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران، اظهار داشت:‌ رسانه‌های مستقر در ستاد تسهیلات سفر مازندران تا پایان روز نهم فروردین بیش از 800 خبر منتشر کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار ستاد تسهیلات سفر مازندران رسانه‌های استان در این ستاد مستقر بوده و اقدام به تولید و انتشار خبر در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کرده‌اند.

حسنی بیان داشت: این ستاد از 25 اسفند در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران مستقر است و به فعالیت می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها با تولید و انتشار اخبار در جذب گردشگر، غیرقابل انکار است، گفت: گزارش‌های لحظه‌ای از وضعیت آب و هوا، جاده، جاذبه‌های دیدنی اعم از طبیعی و تاریخی و بسیاری موارد دیگر باعث شده تا مردم با آگاهی و اطلاع درست، مازندران را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنند.

انتهای پیام/س20

]]>
تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد 2012-03-29T16:02:36+01:00 2012-03-29T16:02:36+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1336 ramin h مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی: تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تور گردشگری بجنورد که برای نخستین بار هم‌زمان با سفرهای نوروزی برپا شده، با استقبال مسافران مواجه شده است. علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: همزمان با تعطیلات نوروزی خودروی اختصاصی برای گردشگران در بوستان ملی باباامان بجنورد و در حاشیه بازارچه صنایع دستی راه اندازی شده است. وی با بیان اینکه این خودرو از محل مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی:
تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تور گردشگری بجنورد که برای نخستین بار هم‌زمان با سفرهای نوروزی برپا شده، با استقبال مسافران مواجه شده است.

خبرگزاری فارس: تور گردشگری بجنورد با استقبال مواجه شد

علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: همزمان با تعطیلات نوروزی خودروی اختصاصی برای گردشگران در بوستان ملی باباامان بجنورد و در حاشیه بازارچه صنایع دستی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این خودرو از محل این بوستان حرکت کرده و اماکن دیدنی بجنورد را به گردشگران نشان می‌دهد، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این تور از بوستان ملی بش‌قارداش، حسینیه جاجرمی، آیینه خانه مفخم و عمارت مفخم بازدید می‌کنند.

کاظمی زمان این تور را سه ساعت عنوان کرد و گفت:‌ برگزار کنندگان این تور با دریافت مبلغ اندکی به مسافران نوروزی این خدمات را ارائه می‌کنند.

به گفته دبیر ستاد تسهیلات نوروزی خراسان شمالی، این تور با حضور راهنمایان مجرب گردشگری برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت:‌طی این تور گردشگری بجنورد، راهنمایان توضیحات بسیار مناسبی را در خصوص بناها و ویژگی‌های آنها به گردشگران و مسافران ارائه می‌کنند.

کاظمی اظهار امیدواری کرد: شهروندان و مسافران نوروزی از این تور منحصربه‌فرد استقبال کرده و بیش از پیش با بناهای گردشگری شهر آشنا شوند.

به گزارش فارس خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

بر اساس آمار رسمی سالانه 15 میلیون زائر و مسافر از خراسان شمالی دیدن یا گذر می‌کنند.

تاکنون دو میلیون و 600 هزار مسافر نوروزی وارد خراسان شمالی شده‌اند.

انتهای پیام/س20/ژ1001

]]>
لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین 2012-03-29T16:02:32+01:00 2012-03-29T16:02:32+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1335 ramin h منتخب مردم ملایر در مجلس نهم تأکید کرد لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین خبرگزاری فارس: منتخب مردم ملایر در مجلس نهم بر لزوم تدوین منشوری برای دوازدهم فروردین‌ماه تأکید کرد. علی‌نعمت چاردولی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: دوازدهم فروردین یکی از روزهای تاریخی انقلاب اسلامی است که در آن همه خون‌هایی که شهدا در راه رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی اهدا کردند، به ثمر رسید. وی ابراز داشت: دوازدهم فروردین یک روز تاریخی منتخب مردم ملایر در مجلس نهم تأکید کرد
لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین

خبرگزاری فارس: منتخب مردم ملایر در مجلس نهم بر لزوم تدوین منشوری برای دوازدهم فروردین‌ماه تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم تدوین منشور برای دوازدهم فروردین

علی‌نعمت چاردولی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: دوازدهم فروردین یکی از روزهای تاریخی انقلاب اسلامی است که در آن همه خون‌هایی که شهدا در راه رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی اهدا کردند، به ثمر رسید.

وی ابراز داشت: دوازدهم فروردین یک روز تاریخی است که هیچ زمانی نباید از اذهان ایرانیان فراموش شود و باید به عنوان یک روز تاریخی، یک روز ملی و حتی یک روز یوم‌الله گرامی داشته شود.

منتخب مردم ملایر در مجلس نهم با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی احیای آیین محمدی است، گفت: آبا این وصف ارزش دوازدهم فروردین بسیار بالا است و باید از این روز استفاده‌های تاریخی شود.

وی تصریح کرد: در راستای گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران باید منشوری تدوین شود که همگان این منشور را سرلوحه کار خود قرار دهند و در راستای این منشور حرکت کنند.

چاردولی ادامه داد: اگر برای سالروز جمهوری اسلامی ایران، منشور تدوین شود و در راستای این منشور برنامه‌ریزی مشخصی صورت گیرد، در راستای تحقق آن نیز تلاش خواهد شد و اهداف ترسیم شده منشور نیز عملی می‌شود.

وی با بیان اینکه استقلال و آزادگی فقط یک کلمه و شعار نیست، تصریح کرد: استقلال آزادگی زمانی به دست می‌آید که همه مردم نسبت به مرز و بوم، خاک و آیین و افکار و ارزش‌ها و فرهنگشان احساس تعلق کنند و در عرصه‌های مختلف در راستای توجه به آن گام بردارند.

منتخب مردم ملایر در مجلس نهم در پایان سخنانش ابراز داشت: با توجه به تأکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری امر ارج نهادن به سالروز جمهوری اسلامی ایران باید با قوت مورد توجه باشد.

انتهای پیام/ی30

]]>
کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود 2012-03-29T16:02:28+01:00 2012-03-29T16:02:28+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1334 ramin h برای نخستین بار کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود خبرگزاری فارس: دبیر هیئت پزشکی و رزشی استان اصفهان گفت: کتاب اول ورزش اصفهان که در واقع کتاب راهنمای بانک اطلاعات ورزش اصفهان است به زودی منتشر می‌شود. پویا دانشور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: بیشتر مراحل تدوین کتاب جامع ورزش اصفهان به پایان رسیده و در آینده‌ای نه‌ چندان دور شاهد انتشار این کتاب هستیم. وی با بیان اینکه از دیگر اقدامات هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان ایجاد درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی اصفهان ا برای نخستین بار
کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت پزشکی و رزشی استان اصفهان گفت: کتاب اول ورزش اصفهان که در واقع کتاب راهنمای بانک اطلاعات ورزش اصفهان است به زودی منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: کتاب اول ورزش اصفهان منتشر می‌شود

پویا دانشور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: بیشتر مراحل تدوین کتاب جامع ورزش اصفهان به پایان رسیده و در آینده‌ای نه‌ چندان دور شاهد انتشار این کتاب هستیم.

وی با بیان اینکه از دیگر اقدامات هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان ایجاد درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی اصفهان است، تصریح کرد: این درمانگاه در اردیبهشت‌‌ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان با اشاره به اینکه محل احداث درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی در حوزه پایگاه ورزش قهرمانی مد نظر قرار داده شده است، بیان داشت: فضای فیزیکی این درمانگاه توسط اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان تهیه شده است اما هزینه‌های مالی آن بر عهده هیئت پزشکی و ورزشی استان اصفهان قرار دارد.

وی تاکید کرد: هیئت پزشکی و ورزشی استان اصفهان تاکنون مبلغی در حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای خرید وسایل مورد نیاز این درمانگاه هزینه کرده است.

دانشور با بیان اینکه پیش‌بینی برای هزینه‌های این درمانگاه در طول فعالیت خود به صورت ماهیانه مبلغی در حدود 50 میلیون ریال است، گفت: در این درمانگاه اختصاصی، خدمات عمومی برای ورزشکاران به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: خدمات اختصاصی درمانگاه پزشکی و ورزشی با 50 درصد تخفیف صورت می‌گیرد.

دبیر هیئت پزشکی و ورزشی استان اصفهان اظهار داشت: در اردیبهشت‌ماه سال جاری با تبلیغات گسترده سعی در شناساندن هر چه بهتر درمانگاه اختصاصی پزشکی و ورزشی داریم.

انتهای پیام/ی20

]]>
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر اعمال فشار بر اسد متعهد است 2012-03-29T16:02:25+01:00 2012-03-29T16:02:25+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1333 ramin h با وجود پذیرش طرح عنان از سوی سوریه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر اعمال فشار بر اسد متعهد است خبرگزاری فارس: در شرایطی که دولت سوریه برای اجرای طرح صلح مشترک اتحادیه عرب و سازمان ملل اعلام آمادگی کرده است، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که نظام اسد در اجرای این طرح ناکام مانده و اقدامات لازم را عملی نکرده است. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز گذشته خود، "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه را به ناکامی در اجرای وعده خو با وجود پذیرش طرح عنان از سوی سوریه
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر اعمال فشار بر اسد متعهد است

خبرگزاری فارس: در شرایطی که دولت سوریه برای اجرای طرح صلح مشترک اتحادیه عرب و سازمان ملل اعلام آمادگی کرده است، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که نظام اسد در اجرای این طرح ناکام مانده و اقدامات لازم را عملی نکرده است.

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر اعمال فشار بر اسد متعهد است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز گذشته خود، "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه را به ناکامی در اجرای وعده خود به اجرای طرح صلح اتحادیه عرب و سازمان ملل متهم کرد و مدعی شد که رئیس جمهوری سوریه اقدامات لازم برای اجرای طرح صلح "کوفی عنان" دبیر کل سابق سازمان ملل را اتخاذ نکرده است.

نولاند با اشاره به اینکه آمریکا نگران بازداشت ها و خشونت های ادامه دار در سوریه است، اعلام کرد که واشنگتن به اعمال فشار بر اسد متعهد است و گفت: ما درباره اسد بر اساس اقدامات او و نه وعده هایش قضاوت می کنیم.

عنان اخیرا اعلام کرده است که دولت اسد طرح صلح شش مرحله ای او را پذیرفته است؛ طرحی که خواستار تعهد دولت دمشق به پایان خشونت های مسلحانه در کشور، آتش بس انسان دوستانه دو ساعته در طول روز و دسترسی مطبوعات به تمام مناطق متاثر از درگیری ها و جنگ در سوریه، روندی سیاسی تحت رهبری سوریه، حق تظاهرات و آزادی افرادی که به صورت خودسرانه بازداشت شده اند، شده است.

این اظهارات نولاند درباره سوریه در شرایطی گزارش می شود که "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا برای شرکت در مذاکرات جهانی روز یکشنبه هفته آتی با محور سوریه در استانبول ترکیه آماده می شود؛ قرار است مخالفان مختلف سوری نیز در نشست روز یکشنبه در استانبول که در آن مقامات ارشد ده ها کشور عربی و غربی نیز حضور دارند، شرکت داشته باشند.

 

انتهای پیام/ن.ص

]]>
توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی 2012-03-29T16:02:19+01:00 2012-03-29T16:02:19+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1332 ramin h رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی تاکید کرد توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی به دلیل وجود ظرفیت‌های فراوان ضروری است. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، جعفرصادق اسکندری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان جشنواره فروش فرش دستباف اظهار کرد: جشنواره فروش فرش دستباف برای دومین بار از 22 بهمن تا 22 اسفند ماه سال 90 در آذربایجان غربی برگزار شد که نقش مهمی در شناساندن رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی تاکید کرد
توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی به دلیل وجود ظرفیت‌های فراوان ضروری است.

خبرگزاری فارس: توسعه بازار داخلی فرش دستباف در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، جعفرصادق اسکندری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان جشنواره فروش فرش دستباف اظهار کرد: جشنواره فروش فرش دستباف برای دومین بار از 22 بهمن تا 22 اسفند ماه سال 90 در آذربایجان غربی برگزار شد که نقش مهمی در شناساندن ویژگی‌های فرش دستباف به مردم داشت و توانست خریداران را به سمت فرش دستباف سوق دهد.

وی افزود: برگزاری این جشنواره عامل مهمی در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده داشت و گام مهمی در راستای تقویت بازارهای داخلی برداشته شد.

اسکندری با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: توسعه بازار داخلی فرش دستباف، رونق استفاده از آن توسط خریداران و جلب اعتماد خریداران از اهداف مهم برگزاری دومین جشنواره فروش فرش دستباف در ارومیه بود.

این مسئول با بیان اینکه استان آذربایجان غربی بیش از 100 هزار نفر بافنده فرش دارد تصریح کرد: این استان با دارا بودن این تعداد بافند و ظرفیت‌های فراوان در زمینه تولید فرش سالانه بیش از 400 متر مربع فرش دستباف در این استان تولید می‌شود از این رو این استان یکی از مراکز مهم تولید فرش در کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح‌های ریز ماهی و افشار از فرش‌های تولیدی این استان است که به ثبت ملی رسیده است.

اسکندری با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره‌ها بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی عرصه رقابت‌پذیری برای این هنر صنعت را در بازار داخلی فراهم می‌کند.

رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی در پایان مراسم، با اهدای لوح تقدیر از 104 نفر از اعضای ستاد و کمیته‌های اجرایی و فروشندگان فرش دستباف که در این جشنواره شرکت و همکاری کرده بودند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/س20

]]>
373 پرستار دشتستان تجلیل شدند 2012-03-29T16:02:15+01:00 2012-03-29T16:02:15+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1331 ramin h در آیینی باشکوه 373 پرستار دشتستان تجلیل شدند خبرگزاری فارس: 373 پرستار دشتستان تجلیل شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، فرماندار دشتستان پیش از ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: پرستاران نقش مهمی در سلامت جامعه دارند و تجلیل از پرستاران امر لازمی است. غلامحسین خسروی افزود: تقویت پرستاران و ارتقای شغلی این قشر امر بسیار ارزشمندی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد. فرماندار دشتستان با تبریک به مناسبت میلاد پربرکت حضرت زینب (س) و روز پرستار از زحمات شبانه‌روزی در آیینی باشکوه
373 پرستار دشتستان تجلیل شدند

خبرگزاری فارس: 373 پرستار دشتستان تجلیل شدند.

خبرگزاری فارس: 373 پرستار دشتستان تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، فرماندار دشتستان پیش از ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: پرستاران نقش مهمی در سلامت جامعه دارند و تجلیل از پرستاران امر لازمی است. غلامحسین خسروی افزود: تقویت پرستاران و ارتقای شغلی این قشر امر بسیار ارزشمندی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

فرماندار دشتستان با تبریک به مناسبت میلاد پربرکت حضرت زینب (س) و روز پرستار از زحمات شبانه‌روزی پرستاران در دشتستان قدردانی کرد.

خسروی اضافه کرد: صبر، ایثار، عفت، بزرگی و از خودگذشتگی حضرت زینب(س) در حادثه عاشورا الگویی برتر و نمونه برای پرستاران زحمتکش است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این بازدید گفت: 373 بهیار، پرستار، کمک بهیار و تکنسین بیهوشی و اتاق عمل در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی و اورژانس‌های بین جاده‌ای در دشتستان مشغول خدمت به بیماران عزیز هستند.

غلامرضا کهن افزود: بخش عمده‌ای از نظام سلامت به فعالیت این قشر وابسته است و هم‌اکنون شاهد رضایت خاطر بیماران از کارکرد پرستاران هستیم.

بر اساس این گزارش، مسئولان دشتستان با حضور در بیمارستان 17 شهریور برازجان و دیدار با پرستاران زحمتکش با اهدای شاخه گل و شیرینی از زحمات آنها تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/ی20

 

]]>
ناتو: 75 درصد مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به زودی واگذار می‌شود 2012-03-29T16:02:11+01:00 2012-03-29T16:02:11+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1330 ramin h ناتو: 75 درصد مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به زودی واگذار می‌شود خبرگزاری فارس: فرمانده ارشد نیروهای ناتو در افغانستان با اشاره به تجربه و قابلیت های بالای فرماندهان ارتش افغانستان از واگذاری 75 درصد مسئولیت های امنیتی در این کشور به نیروهای افغان در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش فارس، "جیمز استاوریدیس" فرمانده ارشد ناتو روز گذشته در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: نیروهای افغان به زودی مسئولیت های امنیتی مربوط به سه چهارم از جمعیت افغانستان را عهده دار خواهند شد. وی افز
ناتو: 75 درصد مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به زودی واگذار می‌شود

خبرگزاری فارس: فرمانده ارشد نیروهای ناتو در افغانستان با اشاره به تجربه و قابلیت های بالای فرماندهان ارتش افغانستان از واگذاری 75 درصد مسئولیت های امنیتی در این کشور به نیروهای افغان در آینده ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری فارس: ناتو: 75 درصد مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به زودی واگذار می‌شود

به گزارش فارس، "جیمز استاوریدیس" فرمانده ارشد ناتو روز گذشته در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: نیروهای افغان به زودی مسئولیت های امنیتی مربوط به سه چهارم از جمعیت افغانستان را عهده دار خواهند شد.

وی افزود: آموزش ارتش و پلیس افغانستان بسیار خوب پیش رفته است و این آموزش ها در شرایطی صورت گرفته است که برخی از نیروهای ارتش و پلیس افغانستان بعضا سلاح های خود را علیه نیروهای ناتو به کار گرفته اند و اقدامی را علیه ما صورت داده اند.

این فرمانده ارشد نیروهای ناتو در افغانستان در ادامه گفت وگوی خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس تأکید کرد: به زودی ما واگذاری بیشتر مسئولیت های امنیتی در افغانستان را به نیروهای امنیتی این کشور اعلام خواهیم کرد و این مربوط به 75 درصد مسئولیت های امنیتی در افغانستان می شود.

بنا بر این گزارش، دریادار استاوریدیس ضمن این گفت وگوی خبری به هیچ عنوان به زمان دقیق اعلام واگذاری مسئولیت های امنیتی مربوط به 75 درصد افغانستان به نیروهای امنیتی و بومی این کشور اشاره ای نکرد و تنها گفت: هدف ما که آموزش کامل 350 هزار نیروی امنیتی افغان بود تابستان امسال و البته چندین ماه زودتر از موعد محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: راهبرد ما درست و بدون عیب است و نتایج آن در حال تحقق است. من عملکرد خوبی را از ارتش ملی افغانستان انتظار داشتم و آنها ارتش بسیار مقتدری هستند که توسط افسران نظامی با تجربه ای رهبری می شوند.

بنا بر این گزارش، واگذاری مسئولیت های امنیتی در افغانستان از سال گذشته شدت بیشتری گرفته است و قرار است این واگذاری در 5 مرحله انجام شود.

انتهای پیام/ن.ص

]]>
اعلام آمادگی ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوز رژیم صهیونیستی 2012-03-29T16:02:07+01:00 2012-03-29T16:02:07+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1329 ramin h در آستانه برگزاری راهپیمایی جهانی الی بیت‌المقدس صورت گرفت اعلام آمادگی ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوز رژیم صهیونیستی خبرگزاری فارس: در آستانه برگزاری راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس" و تهدیدات مکرر رژیم صهیونیستی برای سرکوب تظاهرات‌کنندگان، ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوزات این رژیم اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری"فلسطین الیوم"، سرلشگر"ولید سلمان" رئیس ستاد مشترک ارتش لبنان بر آمادگی کامل ارتش برای مقابله با هر گونه تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کرد در آستانه برگزاری راهپیمایی جهانی الی بیت‌المقدس صورت گرفت
اعلام آمادگی ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوز رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: در آستانه برگزاری راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس" و تهدیدات مکرر رژیم صهیونیستی برای سرکوب تظاهرات‌کنندگان، ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوزات این رژیم اعلام آمادگی کرد.

خبرگزاری فارس: اعلام آمادگی ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوز رژیم صهیونیستی

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری"فلسطین الیوم"، سرلشگر"ولید سلمان" رئیس ستاد مشترک ارتش لبنان بر آمادگی کامل ارتش برای مقابله با هر گونه تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی در جریان بازدید از یگان‌های ارتش لبنان در جنوب این کشور گفت: در سایه شرایط دشوار منطقه عربی ارتش لبنان برای مقابله با هر گونه تجاوزات اسرائیل آمادگی کامل دارد.

سلمان از نیروهای لبنانی خواست تا از شهروندان خود برای تقویت پایداری آنها در سرزمین خود حمایت کرده و با نیروهای بین‌المللی به منظور خنثی کردن توطئه‌های دشمن که اخیرا نیز تجاوزات هوایی خود به لبنان را افزایش داده است، همکاری کنند.

وی همچنین تاکید کرد که نقش دفاعی ارتش در مرزهای جنوبی با نقش امنیتی آن در داخل تکمیل می‌شود و توانایی آن برای حمایت از وطن در مقابل بحران‌های خارجی را تقویت می‌کند.

این اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش لبنان در حالی است که رژیم صهیونیستی در پیام‌های مکرر به لبنان تهدید کرده است که تظاهرات‌کنندگان "روز زمین" که قرار است فردا در مرز فلسطین اشغالی با لبنان و سوریه برگزار شود، سرکوب می‌کند.

انتهای پیام/++

 

]]>
دشمن دنبال تضعیف فرهنگ بومی ایران است 2012-03-29T16:02:04+01:00 2012-03-29T16:02:04+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1328 ramin h معاون ارشاد جنوب کرمان: دشمن دنبال تضعیف فرهنگ بومی ایران است خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف فرهنگ‌های بومی است، گفت: هنرمندان رودبار جنوب با توجه به غنای موسیقی این منطقه به موسیقی بومی خود بیشتر بها دهند. به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، بهرام مسلمی ظهر امروز در جشن نوروزی شهرستان رودبار با اشاره به ضرورت تقویت فرهنگ‌های بومی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که دشمن سعی دارد از طر معاون ارشاد جنوب کرمان:
دشمن دنبال تضعیف فرهنگ بومی ایران است

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف فرهنگ‌های بومی است، گفت: هنرمندان رودبار جنوب با توجه به غنای موسیقی این منطقه به موسیقی بومی خود بیشتر بها دهند.

خبرگزاری فارس: دشمن دنبال تضعیف فرهنگ بومی ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، بهرام مسلمی ظهر امروز در جشن نوروزی شهرستان رودبار با اشاره به ضرورت تقویت فرهنگ‌های بومی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که دشمن سعی دارد از طریق آن در عرصه فرهنگی جامعه ما تأثیرگذار باشد اقدام برای تضعیف فرهنگ‌های بومی است.

وی خواستار پرهیز هنرمندان این شهرستان به موسیقی حاشیه‌ای شد و افزود: ضروری دارد هنرمندان رودبار جنوب با توجه به غنای موسیقی این منطقه به موسیقی بومی خود بیشتر بها دهند.

همچنین در ادامه این آیین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار جنوب نیز ضمن تقدیر از هنرمندان این شهرستان اظهار داشت: تاکنون سه جشن فرهنگی و هنری به مناسبت ایام نوروز در سالن اجتماعات این اداره با حضور فعال هنرمندان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام علی اکبری افزود: برپایی سه جشن بزرگ نوروزی دیگر در میدان ورودی رودبار با برنامه‌های فرهنگی و هنری مانند موسیقی، تئاتر و شعر طنز از دیگر برنامه‌های ایام نوروز با مشارکت شش گروه هنری تئاتر و موسیقی است.

وی با اشاره به اجرای تئاتر خیابانی و تئاتر طنز اجتماعی در این جشن‌ها تصریح کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و اجرای ورزش‌های رزمی نیز از دیگر برنامه‌های این جشن‌ها است.

انتهای پیام/ی30/ژ1001

]]>
سناتور آمریکایی: متاسفانه روسیه در حال افزودن نفوذ و قدرت خود است 2012-03-29T16:02:00+01:00 2012-03-29T16:02:00+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1327 ramin h سناتور آمریکایی: متاسفانه روسیه در حال افزودن نفوذ و قدرت خود است خبرگزاری فارس: "جان مک‌کین" رقیب باراک اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 در معتقد است: روسیه دشمن شماره یک و راهبردی آمریکا نیست، بلکه با توجه به افزایش نفوذ و قدرت خود «یکی از مشکلات راهبردی» این کشور است. به گزارش فارس به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، "جان مک‌کین" رقیب "باراک اوباما" در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 در آمریکا روسیه با به چشم «دشمن شماره یک و راهبردی» کشورش نمی‌بیند، بلکه این کشور را بعنوان «یکی ا
سناتور آمریکایی: متاسفانه روسیه در حال افزودن نفوذ و قدرت خود است

خبرگزاری فارس: "جان مک‌کین" رقیب باراک اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 در معتقد است: روسیه دشمن شماره یک و راهبردی آمریکا نیست، بلکه با توجه به افزایش نفوذ و قدرت خود «یکی از مشکلات راهبردی» این کشور است.

خبرگزاری فارس: سناتور آمریکایی: متاسفانه روسیه در حال افزودن نفوذ و قدرت خود است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، "جان مک‌کین" رقیب "باراک اوباما" در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 در آمریکا روسیه با به چشم «دشمن شماره یک و راهبردی» کشورش نمی‌بیند، بلکه این کشور را بعنوان «یکی از مشکلات راهبردی» برای آمریکا تلقی می‌کند که در حال افزایش نفوذ و قدرت خویش است.

"میت رامنی" نامزد پست ریاست‌جمهوری آمریکا از حزب جمهوری‌خواه پیش از این روسیه را دشمن راهبردی و شماره یک ایالات متحده نامید.

وی در تفسیر اظهارات "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در زمانش مذاکرات «سری» با رئیس‌جمهوری روسیه در حاشیه نشست سران امنیت هسته‌ای در سئول که به میدویدیف وعده داده بود که بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا، در صورت پیروزی مواضع خویش در قبال مسئله سپر موشکی را نرمتر خواهد کرد، گفته بود: روسیه بخاطر آنکه همواره از بدترین‌ها در جهان حمایت کرده، دشمن راهبردی و شماره یک آمریکا محسوب می‌شوند. روسیه کشور دوستی در عرصه جهانی بشمار نمی‌رود و وعده رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا علامت بسیار نگران کننده‌ای است.

مک‌کین، این سناتور آمریکایی از ایالت آریزونا گفت: آنها (روسیه) دشمن شماره یک ما نیست، بلکه یکی از چالش‌های راهبردی برای ایالات متحده محسوب می‌شود. آنها بدون هیچ واهمه‌ای از کسی به ارسال تسلیحات نظامی برای رژیم "بشار اسد" در سوریه ادامه می‌دهند. آنها همچنان به مخالفت خود با ایجاد سامانه‌های دفاع ضد موشکی در کشورهای اروپایی ادامه می‌دهند و در عین حال یکی از رژیم‌های سرکوب کننده و ظالم در جهان هستند.

وی در عین حال تاکید کرد: البته متاسفانه روسیه در بسیاری از مسائل در حال افزایش نفوذ و قدرت خویش است و این مسئله باعث نگرانی مقامات واشنگتن است.

انتهای پیام/آ.ص

]]>
جرأت ایران در برابر زورگویان، قوت قلب ملت‌های منطقه است 2012-03-29T16:01:56+01:00 2012-03-29T16:01:56+01:00 tag:http://ipra.mihanblog.com/post/1326 ramin h یادداشت روزنامه نگار تاجیک در پی سفر احمدی نژاد به تاجیکستان جرأت ایران در برابر زورگویان، قوت قلب ملت‌های منطقه است خبرگزاری فارس: یک روزنامه نگار تاجیک با تمجید از مواضع جمهوری اسلامی ایران در برابر زورگویان و حمایت از حق ملت‌های آزادی خواه، ایران را قوت قلب کشورهای مسلمان منطقه برشمرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، "باباجان شفیع" روزنامه‌نگار تاجیک در پی سفر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور یادداشتی تهیه کرده و در آن به اهمیت این سفر و جایگ یادداشت روزنامه نگار تاجیک در پی سفر احمدی نژاد به تاجیکستان
جرأت ایران در برابر زورگویان، قوت قلب ملت‌های منطقه است

خبرگزاری فارس: یک روزنامه نگار تاجیک با تمجید از مواضع جمهوری اسلامی ایران در برابر زورگویان و حمایت از حق ملت‌های آزادی خواه، ایران را قوت قلب کشورهای مسلمان منطقه برشمرد.

خبرگزاری فارس: جرأت ایران در برابر زورگویان، قوت قلب ملت‌های منطقه است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، "باباجان شفیع" روزنامه‌نگار تاجیک در پی سفر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور یادداشتی تهیه کرده و در آن به اهمیت این سفر و جایگاه ایران و بخصوص رئیس جمهوری ایران برای تاجیکستان پرداخته است که با متن کامل آن در زیر آشنا خواهید شد.

با ورود هر ایرانی‌ای به تاجیکستان به مشام بوی آشنا می‌رسد، بخصوص موقعی که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در کشور ما حضور می‌یابد، این احساس ویژه مضاعف می‌شود.

جدا از بحث داشتن گذشته مشترک تاریخی، فرهنگی و زبانی و آینده همراه با هم، این احساس ویژه در برابر حضور احمدی‌نژاد در تاجیکستان به آن برمی‌گردد که رئیس جمهوری ایران به عنوان یک برادر صادق تاجیک‌ها همواره تلاش می‌کند تا بخشی از بار سنگین مشکلات را از شانه‌های این ملت کم کند. 

این ویژگی است که ایران را از سایر کشورهای خارجی متمایز کرده است، چون طرف‌های دیگر خارجی دوشنبه اجرای هر پروژهای را مشروط به شرایط مد نظر خود می‌دانند که در راس آن منافع ژئوپلیتیکی و سود مالی قرار داده می‌شود.

اما خوشبختانه مقامات عالی ایران و مخصوصا آقای احمدی‌نژاد نسبت به تاجیکستان چنین نظری ندارند و به این دلیل است که در دوران مسئولیت وی روابط 2 کشور از رشد بیشتری برخوردار شده است.

البته این نکته بیش از هر چیزی حایز اهمیت است که مقام معظم رهبری نسبت به تاجیکستان نگاه ویژه و بر مقوله برادری و خویشاوندی با تاجیک‌ها تاکید دارند که خود بستر شناخت واقعی و اقدامات قاطعانه‌تر سایر مقامات ایرانی را فراهم نموده‌ و به تقویت ذهنیت بسیار مثبت مردم تاجیکستان در مورد جمهوری اسلامی کمک کرده است.

ضمنا جرأت رئیس جمهوری اسلامی ایران و قاطعیت وی در مسائل ملی (به‌ویژه برنامه هسته‌ای)، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد استقبال بیشتر مردم دنیا است و بخصوص ملت‌های که در حق آن‌ها ظلم و ستم گذشته و می‌گذرد، در برابر احمدی‌نژاد بیشتر احساس خودی می‌کنند.

اما ما تاجیک‌ها احمدی‌نژاد را مرد عمل یافتیم، زیرا هر وعده‌ای که برای کشور ما داد، جامه عمل پوشانید.

مهمترین طرحی را که ایران برای تاجیکستان انجام داد، احداث تونل "استقلال" است که علی‌رغم عدم تکمیل نهایی امور ساخت و ساز آن، باز هم توانسته حتی در فصل سرد زمستان شمال و جنوب کشور ما را به هم متصل کند.

در کنار "استقلال"، ایران در سایر پروژه‌های مهم تاجیکستان (که نیروگاه "سنگتوده 2" از مهمترین آن‌ها است) حضور دارد که این حضور هم برای دولت و هم برای ملت کشور ما قوت قلب می‌بخشد.

سفر نوروزی رئیس جمهوری ایران به تاجیکستان نیز نتایج بسیار خوبی داشت زیرا ضمن آن در رابطه به اجرای چند طرح مهم و از جمله ساخت راه آهن منطقه‌ای تصمیم گرفته شد.

چنانچه این پروژه تحقق پیدا کند روابط اقتصادی و تجاری و همچنین تعاملات ملت‌های منطقه به‌ مراتب افزایش پیدا خواهد کرد که در این راستا مهمترین نتیجه برای تاجیکستان رهایی از بنبست ارتباطاتی خواهد بود. زیرا راه آهن از مسیر قرقیزستان-تاجیکستان-افغانستان-ایران و... نه‌تنها به حل مشکلات تاجیکستان کمک خواهد کرد بلکه گام مهمی در مسیر توسعه مشترک منطقه‌ای نیز خواهد بود.

در این زمینه استفاده از امکانات وسیع زیربنایی حمل و نقل ایران فرصت منحصر به فردی برای کل کشورهای منطقه دانسته می‌شود.

همین‌طور هر دفعه سفر آقای احمدی‌نژاد به تاجیکستان همراه با دست‌آوردهای بوده است و بر اعتماد مردم ما برای قرار داشتن ایران در هر شرایطی در کنار تاجیکستان افزوده است. 

در یکی 2 سال پیش زمانی که تاشکند با بهانه‌های مختلف مسیر ترانزیت کالا از طریق راه آهن به تاجیکستان را مسدود کرد و کشور ما تحت شرایط بسیار سنگینی قرار گرفت، تنها کشوری که به ازبکستان هشدار داد، ایران بود.

تاکید تهران به احتمال اقدامات مشابه در مورد تردد محموله‌های ازبکستان از قلمرو ایران به تغییر مثبت وضع در آن مقطع زمانی حساس و سنگین کمک کرد، در حالی که کشور مهمی چون روسیه که شریک استراتژی ازبکستان و تاجیکستان به شمار می‌رود، از این موقعیت به دنبال کسب امتیاز بود که منجر به پیچیده‌تر شدن شرایط گردید.

البته بحث ترانزیت کالا از طریق ازبکستان همواره با مشکلات مواجه است ولی در آن موقع مردم تاجیکستان قدرت واقعی کشور عزیز ایران را احساس کردند.

همین‌طور طی سفر نوروزی احمدی‌نژاد به تاجیکستان در مورد تداوم همکاری‌های 2 کشور در عرصه‌های انرژی، احداث خطوط انتقال برق و جاده نیز توافقاتی حاصل شد که در صورت اجرای آن‌ها روابط 2 جانبه و منطقه‌ای به پیشرفت‌های خوبی نایل خواهد شد.

رئیس جمهوری ایران در تاجیکستان سخنرانی‌های مهمی داشت. یکی از آن‌ها در مراسم افتتاح پنجمین اجلاس منطقه‌ای اقتصادی افغانستان بود که گفت؛ اگر آمریکا و کشورهای غربی این همه نگران تامین صلح و ثبات در افغانستانند، پس برای 10 سال آینده 25 درصد هزینه‌های نظامی فعلی در افغانستان و یا پنج درصد بودجه نظامی خود را در اختیار کابل بگذارند و از این کشور بیرون بروند.

زیرا در صورت عدم مداخله، خود افغان‌ها به عنوان ملت دارای سابقه روشن تمدنی راه حل مشکل را پیدا خواهند کرد و به توسعه و رفاه دست خواهند یافت.

غربی‌ها و بخصوص آمریکایی‌ها هیچ گاهی تحمل شنیدن حرف حق را ندارند و به این دلیل بود که هئیت واشنگتن به ریاست معاون وزیر امور خارجه آمریکا "رابرت بلیک" اجلاس را ترک کرد و تنها بعد از پایان سخنرانی رئیس جمهوری ایران برگشت.

اخبار مربوط به این اقدام آمریکایی‌ها بیشترین میزان بازدید در پایگاه‌های اینترنتی منطقه را داشت که ضمنا بالای 90 درصد از آن‌ها به نفع ایران و پیشنهادات آقای احمدی‌نژاد برای حل مشکل افغانستان بود.

همچنین تاکید این مقام سیاسی آمریکایی به ضرورت عدم همکاری کشورهای منطقه با ایران که در یک نشست مطبوعاتی در دوشنبه مطرح کرد، باز هم مباحثی در فضای مجازی شوروی سابق را به بار آورد که این دفعه نیز کفه ترازو کاملا به نفع ایران است.

حتی بیشتر رسانه‌های روسی زبان که از سوی نهادهای غربی و غربگرا تغذیه مالی و فکری می‌شوند، نتوانستند دیدگاه‌های خوانندگان را کاملا به منطبق با نظر رابرت بلیک جلوه بدهند که خود حکایت از شناخت ملت‌ها (چون دولت‌ها فعلا جرأت قرار گرفتن در برابر آمریکا را ندارند) از سلطه و اهمیت مبارزه جمهوری اسلامی با آن را دارد. 

انتهای پیام/م

]]>